David Satterfield

David Satterfield

Son dakika David Satterfield haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan David Satterfield gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan David Satterfield haber sayfamızda...

David Satterfield

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 114 david satterfield haberi bulunmuştur.
Ticaret Bakanı Muş, ABD'nin Ankara Büyükelçisi ile görüştü
Ticaret Bakanı Muş, ABD'nin Ankara Büyükelçisi ile görüştüTicaret Bakanı Mehmet Muş, ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile ikili ticaret, yatırımlar ve potansiyel iş birliği alanlarına ilişkin verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini bildirdi.
11.06.2021Ekonomi
Türkiye-ABD arasında önemli görüşme
Türkiye-ABD arasında önemli görüşmeCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Nezdindeki Daimi Temsilcisi Linda Thomas-Greenfield ile görüştü. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden arasında yapılacak görüşmenin gündemi de değerlendirildi.
2.06.2021Siyaset
Satterfield’i kabul etti
Satterfield’i kabul ettiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield’i kabul etti.
27.05.2021Siyaset
Son dakika haber: Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD Başkanı Biden’a sert tepki
Son dakika haber: Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD Başkanı Biden’a sert tepkiABD Başkanı Joe Biden’ın ‘soykırım’ ifadesinin karşılıklı güven ve dostluk konusunda ‘derin bir yaraya sebep olacağını’ vurgulayan Dışişleri Bakanlığı, “ABD Başkanı’nı bazı siyasi çevreleri tatmin etmek dışında başka hiçbir amaca hizmet etmeyen bu vahim hatasını düzeltmeye çağırıyoruz” açıklamasında bulundu. Karar sonrası ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield Dışişleri’ne çağırıldı.
25.04.2021Siyaset
Son dakika! ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı
Son dakika! ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldıSon dakika haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarıyla ilgili yaptığı açıklama sonrasında, ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.
24.04.2021Gündem
‘AB ve ABD Türkiye ile ilişkilerde aynı çizgide’
‘AB ve ABD Türkiye ile ilişkilerde aynı çizgide’AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden önce ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile görüştüğü, ABD ve AB’nin, Doğu Akdeniz ve Türkiye ile karşılıklı çıkara dayalı olumlu ilişkiler konusunda aynı görüşleri paylaştığı bildirildi. Gazetecilere bilgi veren bir AB yetkilisi, Michel’in önceki akşam ABD’nin Ankara Büyükelçisi ile buluştuğunu aktardı.
7.04.2021Siyaset
AB kaynakları: AB ve ABD, Türkiye ile ilişkilerde aynı çizgide
AB kaynakları: AB ve ABD, Türkiye ile ilişkilerde aynı çizgideAvrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden önce ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile görüştüğü, ABD ve AB'nin, Doğu Akdeniz ve Türkiye ile karşılıklı çıkara dayalı olumlu ilişkiler konusunda aynı görüşleri paylaştığı bildirildi
6.04.2021Dünya
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamalarıGelen son dakika haberine göre; AB Konseyi Başkanı Michel ve AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları yapıldı.
7.04.2021Dünya
İbrahim Kalın, ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad ile görüştü
İbrahim Kalın, ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad ile görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad ve beraberindeki heyeti kabul etti.
27.03.2021Siyaset
‘Pozitif gündemi devam ettirmek birlikte çalışacağız’
‘Pozitif gündemi devam ettirmek birlikte çalışacağız’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Brüksel’de, AB Dışişleri Bakanları Toplantısı sonrasında AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile görüştü.
23.03.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, ABD'li büyükelçiyi kabul etti
Bakan Çavuşoğlu, ABD'li büyükelçiyi kabul ettiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Büyükelçisi Satterfield'i kabul etti.
22.03.2021Siyaset
Son dakika: ABD Büyükelçisi'nden Türkiye mesajı
Son dakika: ABD Büyükelçisi'nden Türkiye mesajıGelen son dakika haberine göre; ABD Büyükelçisi David Satterfield, Türk gazetecilere konuştu. Türkiye ile yakın müttefik ve stratejik ortak tanımlarına yakışır şekilde uzun bir geçmişe sahip olduklarını vurgulayarak, sözlerine başlayan ABD Büyükelçisi, “Bu tanımları gölgeleyecek başka tür tanımları kabul etmiyorum” dedi.
19.03.2021Gündem
Son dakika... Gara'da 13 şehit! İşte o alçak...
Son dakika... Gara'da 13 şehit! İşte o alçak...Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Meclis’te düzenlenen özel oturumda, Gara’da 13 vatandaşı şehit eden PKK’lı teröristin kimliğini açıkladı. Bakan Akar, sözde mağara sorumlusu Sorej kod adlı Kamuran Ataman isimli teröristin turuncu listede arandığını bildirdi. DHA, 13 vatandaşımızın katili olan o teröristin fotoğrafına ulaştı.
17.02.2021Gündem
Son dakika... Türkiye-ABD görüşmesinin perde arkası! Fotoğraflar ve deliller gösterildi
Son dakika... Türkiye-ABD görüşmesinin perde arkası! Fotoğraflar ve deliller gösterildiGelen son dakika haberine göre; Gara operasyonu sonrası yaşananlar Türkiye'nin bir numaraları gündem maddesi. Dün Ankara'da ABD ile çok yoğun bir Gara operasyonu trafiği yaşandı. ABD'nin operasyonda şehitler için yaptığı açıklamayı düzeltmesiyle sonuçlanan o trafikte neler yaşandı? Ne mesajlar verildi? CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova detayları aktardı...
16.02.2021Gündem
Türkiye-ABD görüşmesinin perde arkası! Fotoğraflar ve deliller gösterildi
Türkiye-ABD görüşmesinin perde arkası! Fotoğraflar ve deliller gösterildiGara operasyonu sonrası yaşananlar Türkiye'nin bir numaraları gündem maddesi. Dün Ankara'da ABD ile çok yoğun bir Gara operasyonu trafiği yaşandı. ABD'nin operasyonda şehitler için yaptığı açıklamayı düzeltmesiyle sonuçlanan o trafikte neler yaşandı? Ne mesajlar verildi? CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova detayları aktardı...
16.02.2021Haberler
Türkiye sert çıktı ABD geri adım attı
Türkiye sert çıktı ABD geri adım attıABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, terör örgütü PKK’nın Gara’da 13 Türk vatandaşını şehit etmesine ilişkin olarak Türkiye’de tepki ile karşılanan bir açıklamaya imza attı. Price, “ABD, Türk vatandaşlarının Irak’ın Kürdistan Bölgesi’nde öldürülmesinden üzüntü duyuyor. Türk vatandaşlarının terör örgütü PKK’nın elinde öldüğü haberleri doğruysa, bu eylemi en güçlü şekilde kınıyoruz” dedi.
16.02.2021Siyaset
Son dakika! Türkiye sert çıktı ABD'den geri adım: Katliamdan PKK sorumlu
Son dakika! Türkiye sert çıktı ABD'den geri adım: Katliamdan PKK sorumluSon dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda görüştü. Görüşmede, ABD tarafından son dönemde yapılan açıklamalarla ilgili duyulan rahatsızlığın dile getirildiği ifade edildi. ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Bakan Çavuşoğlu'na, şehit edilen 13 Türk vatandaşı için taziyelerini iletti ve bundan PKK'nın sorumlu olduğunu belirtti. Milli Savunma Bakanlığı, ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield'in, Gara'da 13 Türk vatandaşının katledilmesinden terör örgütü PKK'yı sorumlu tuttuklarını teyit ettiğini bildirdi.
15.02.2021Siyaset
MSB: ABD Büyükelçisi, katliamdan PKK’yı sorumlu tuttuklarını teyit etti
MSB: ABD Büyükelçisi, katliamdan PKK’yı sorumlu tuttuklarını teyit ettiSon dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı, ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield'in, Gara'da 13 Türk vatandaşının katledilmesinden terör örgütü PKK'yı sorumlu tuttuklarını teyit ettiğini bildirdi.
15.02.2021Gündem
Ankara'dan ABD'ye Gara tepkisi
Ankara'dan ABD'ye Gara tepkisiDışişleri Bakanlığı, ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Michael Satterfield'in bakanlığa çağrıldığını ve ABD açıklamasına ilişkin tepkinin en kuvvetli şekilde dile getirildiğini duyurdu.
15.02.2021Televizyon
Son dakika! ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı
Son dakika! ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldıGelen bir son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, ABD Büyükelçisi Satterfield'ı çağırarak, PKK katliamına ilişkin açıklamaya yönelik tepkiyi "en kuvvetli şekilde" dile getirdi.
15.02.2021Gündem
ABD'nin Ankara Büyükelçisinden ortak tatbikat paylaşımı
ABD'nin Ankara Büyükelçisinden ortak tatbikat paylaşımıABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, ABD donanmasına ait Arleigh Burke sınıfı güdümlü füze destroyeri USS Donald Cook ve Amerikan füze atar savaş gemisi USS Porter'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Karadeniz'de tatbikat yapmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
11.02.2021Dünya
ABD Büyükelçisi Satterfield: S-400 sorununun çözüleceğini umuyoruz
ABD Büyükelçisi Satterfield: S-400 sorununun çözüleceğini umuyoruzSatterfield, “S-400 sorununun çözülebileceğini umuyoruz ancak mümkün değilse, uyguladığımız yaptırımlardan doğrudan etkilenmeyen, iş birliğimizin tüm alanlarına odaklanacağız” dedi.
6.02.2021Siyaset
ABD'den son dakika S-400 açıklaması!
ABD'den son dakika S-400 açıklaması!ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sisteminin ardından yürürlüğe giren ABD'nin Hasımlarıyla Mücadele Yasası (CAATSA) ile ilgili, "S-400 sorununun çözülebilmesini umuyoruz. Mümkün olmazsa, yaptırımlardan etkilenmeyen alanlara odaklanmaya devam edeceğiz" dedi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun duyurduğu, ABD ile yaptırımlar konusunda çalışma grubunun kurulacağı yönündeki bilgiye ilişkin Satterfield, "Statik grup veya çalışma grubu yok" diye konuştu. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ilişkin Satterfield, "LGBTİ’nin içinde olduğu bazı topluluklara saygı duyulmamasından endişeliyiz. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın herhangi yerinde aynı tepkiyi gösteririz" dedi.
5.02.2021Gündem
ABD'den önemli 'Türkiye' açıklaması!
ABD'den önemli 'Türkiye' açıklaması!ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, ABD'nin Türkiye ile arasındaki köklü ve başarılı ticari ilişkilere olan bağlılığını sürdürdüğünü, mevcut ticari bağları güçlendirmek istediğini belirtti.
3.02.2021Ekonomi
ABD ile kültürel miras anlaşması imzalandı
ABD ile kültürel miras anlaşması imzalandıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield Türkiye’ye ait arkeolojik ve etnolojik eserlerin kaçakçılığının önlenmesi ve Türkiye’nin kültür mirasının korunmasına katkı sağlanması amacıyla iş birliği mutabakat zaptı imzalandı.
20.01.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

abdtürkiyeMevlüt Çavuşoğlugarabüyükelçi

David Satterfield ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.