Ddk

Ddk

Son dakika DDK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DDK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DDK haber sayfamızda...

Ddk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 334 ddk haberi bulunmuştur.
Erdoğan'dan döviz talimatı! DDK harekete geçti
Erdoğan'dan döviz talimatı! DDK harekete geçtiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Devlet Denetleme Kurulu (DDK) döviz piyasasındaki manipülasyon iddialarının araştırılması için harekete geçti.
27.11.2021Ekonomi
Son dakika... DDK raporundan çıktı! 4 şiket 'borca batık'
Son dakika... DDK raporundan çıktı! 4 şiket 'borca batık'Gelen son dakika haberine göre; Devlet Denetleme Kurulu (DDK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Türk Hava Kurumu (THK) Derneği Genel Başkanlığı, THK Gökçen İktisadi İşletmesi ve şubeler ile THK Havacılık Vakfı şirketlerinin 2009-2019 dönemine ilişkin tüm iş ve işlemleri ile hesaplarını denetledi. Raporda, faaliyetleri devam eden 8 THK Havacılık Vakfı şirketinden 4'ünün 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 376'ncı maddesi kapsamında "borca batık", 4'ünün ise "sermayenin tamamen kaybı" durumunda bulunduğu belirtildi.
14.09.2021Gündem
Devlet Denetleme Kurulu yetkileri genişletildi
Devlet Denetleme Kurulu yetkileri genişletildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararnameye göre, kamuya yararlı dernekler, vakıflar, kooperatifler, birlikler ile bu kurum ve kuruluşların her türlü ortaklık ve iştirakleri de Devlet Denetleme Kurulu (DDK) tarafından denetlenebilecek.
21.08.2021Siyaset
Tansu Çiller, 28 Şubat sürecini anlattı: Ne yapacaksanız bana yapın, ipim cebimde
Tansu Çiller, 28 Şubat sürecini anlattı: Ne yapacaksanız bana yapın, ipim cebimdeEski Başbakanlardan Prof. Dr. Tansu Çiller, 28 Şubat sürecinde yaşananlara ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanı Demirel tarafından bana ve Sayın Erbakan'a, 'Asker ayakta' şeklinde mesajlar iletilmeye başlandı. Hatta bu tehditler öyle boyutlara geldi ki evlatlarım, ailem hedefteydi. 'Ne yapacaksanız bana yapın, ipim cebimde' dedim." ifadelerini kullandı.
28.02.2021Siyaset
Semih Aktekin kimdir, kaç yaşında? Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Semih Aktekin nereli?
Semih Aktekin kimdir, kaç yaşında? Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Semih Aktekin nereli?Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Semih Aktekin atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Aktekin'in yaşamı ise araştırılıyor. İşte Prof. Dr. Semih Aktekin'in biyografisi...
24.06.2020Gündem
Siber güvenlik ilkokula giriyor
Siber güvenlik ilkokula giriyorDevlet Denetleme Kurulu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla hazırladığı siber güvenlikle ilgili araştırma sona erdi. İlkokuldan itibaren siber güvenlik eğitimi verilmesi tavsiye edildi.
16.11.2018Gündem
Yazıcıoğlu'nun helikopterindeki GPS cihazları 2 ekip tarafından imha edilmiş
Yazıcıoğlu'nun helikopterindeki GPS cihazları 2 ekip tarafından imha edilmişBüyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopterdeki 2 GPS cihazının sökülmesiyle ilgili Göksun Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Nitelikli hırsızlık suçundan' 10 kişinin yargılandığı davaya Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Kemal Yavuz tepki gösterdi.
19.07.2018Gündem
DDK’nın ilk görevi FETÖ
DDK’nın ilk görevi FETÖCumhurbaşkanlığı’na bağlı çalışan ve yeni dönemde yetkileri genişletilen Devlet Denetleme Kurulu’nun ilk gündemi FETÖ olacak. Erdoğan’ın, “hücrelerini keşfedeceğiz” mesajı verdiği FETÖ yapılanmasının ortaya çıkarılmasında DDK aktif rol alacak. Denetimde, “tek çatı” haline gelen DDK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda hem devam eden FETÖ davalarını takip edecek hem kamu kurumlarındaki örgüt yapılanmasını ele alacak. Kamudan uzaklaştırma yetkisi de verilen DDK, soruşturmalara paralel olarak genişletecek.
16.07.2018Siyaset
Genelkurmay, Savunma Bakanı’na bağlandı
Genelkurmay, Savunma Bakanı’na bağlandıCumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesiyle çıkarılan kararnamelerle, devlet yönetiminde siyaset-ordu ilişkileriyle ilgili tarihi nitelikte köklü değişiklikler yapıldı.
15.07.2018Siyaset
FETÖ'cü kaymakama, "PKK ve HDP ile yüz göz olma" talimatı
FETÖ'cü kaymakama, "PKK ve HDP ile yüz göz olma" talimatıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ)  Şırnak ve Mardin'den sorumlu "mülkiye abisi" A.Y. ile dönemin Güçlükonak  Kaymakamı Ş.K. arasındaki ByLock yazışmalarında, başka bir davada tutuksuz  yargılanan eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe'ye "terör örgütü PKK ve HDP  ile yüz göz olma" talimatı verildiği tespit edildi.
6.07.2018Gündem
Son dakika: 33 vatandaşın kurşuna dizilip yakıldığı Başbağlar katliamında çarpıcı iddia!
Son dakika: 33 vatandaşın kurşuna dizilip yakıldığı Başbağlar katliamında çarpıcı iddia!Erzincan’da 33 vatandaşın kurşuna dizilip yakıldığı katliamda ABD parmağı. Sanıkları serbest kalan katliamda, vahşetin yaşandığı gün Başbağlar semalarında ABD helikopterlerinin uçtuğu iddia edildi.
5.07.2018Gündem
'Milli Eğitim müdürlüklerini işgal' talimatı terör örgütü PKK raporunda
'Milli Eğitim müdürlüklerini işgal' talimatı terör örgütü PKK raporundaMuş'ta ele geçirilen terör örgütü PKK'ya ait örgütsel bir raporun içeriğinde "Milli Eğitim müdürlüklerinin işgali" talimatı ve "camilerin boşaltılması" hedefinin yer aldığı belirlendi.
24.04.2018Gündem
'Şiddete meyilli eğitimi şaibeli'
'Şiddete meyilli eğitimi şaibeli'4 akademisyeni öldüren Volkan Bayar hakkında Rektörlük ve YÖK’e gönderilen dilekçelere göre, Bayar’ın Denver Üniversitesi’ne giderken aldığı MEB bursu şaibeli. Bayar, bu üniversiteden eşine şiddetten dolayı atıldı, buna rağmen belge aldı.
7.04.2018Gündem
OHAL Komisyonu  mesaiye başladı
OHAL Komisyonu mesaiye başladıKHK’larla meslekten ihraç edilenler, öğrencilikten atılanlar ya da kapatılan dernek, federasyon, vakıf ve sendikalar gibi kuruluşlar için oluşturulan ‘OHAL Komisyonları’ itirazları kabul etmeye başladı
17.07.2017Gündem
'Gençlerimizi feda edemeyiz'
'Gençlerimizi feda edemeyiz'Cumhurbaşkanı Erdoğan, sivil toplum örgütleriyle bir araya geldiği iftarda konuştu. Erdoğan terör ve uyuşturucu ile mücadele uyarısında bulundu: “Bu ülkenin gençlerini ne Kandil’deki ve Pensilvanya’daki terör baronlarına ne de uyuşturucu terörüne asla feda edemeyiz”
21.06.2017Siyaset
Son dakika: OHAL Komisyonu Başkanı Selahaddin Menteş oldu
Son dakika: OHAL Komisyonu Başkanı Selahaddin Menteş olduBaşbakan Binali Yıldırım'ın bizzat duyurduğu Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu'nun başkanlığına, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş getirildi.
16.05.2017Siyaset
Son dakika: Üniversitede FETÖ operasyonu! 5 bin akademisyen 5 milyar yatırdı
Son dakika: Üniversitede FETÖ operasyonu! 5 bin akademisyen 5 milyar yatırdıTek bir araştırma görevlisinin hesabında 42 milyon 500 bin lira, 168 akademisyen ve eşlerinin hesabında 1 milyar 132 milyon lira çıktı. FETÖ'nün talimatıyla Bankasya'ya, 5 bin akademisyen üzerinden yaklaşık 5 milyar lira fon yönlendirildi.
3.02.2017Gündem
Komisyondan geçti söz Genel Kurul’un
Komisyondan geçti söz Genel Kurul’unMHP ile varılan mutabakatın ardından Ak Parti’nin TBMM’ye sunduğu 21 maddelik anayasa değişiklik teklifi 18 madde olarak komisyondan geçti. Başkanlık sisteminin, “Cumhurbaşkanlığı” üzerinden kurgulandığı teklifin referanduma götürülmesi için en az 330 vekilin oyu gerekiyor
30.12.2016Siyaset
‘Doğuştan  Türk olma’ şartı
‘Doğuştan Türk olma’ şartıAk Parti, “Türk tipi başkanlık” hedefinde tarihi adımı attı. MHP ile yürütülen müzakerelerle son şekli verilen ve “başkanlık” sisteminin Cumhurbaşkanlığı üzerinden kurgulandığı anayasa değişiklik teklifi TBMM Başkanlığı’na sundu. Teklifte adaylık için Türk olma şartı var
10.12.2016Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'siber güvenlik' talimatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'siber güvenlik' talimatıCumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ile mücadelede çalışma yapılması talimatında bulunduğu Devlet Denetleme Kurulu’na yeni bir görev verdi.
21.11.2016Siyaset
FETÖ’cülerin çocuk oyunu: Hesaplardan 26 milyon lira çıktı
FETÖ’cülerin çocuk oyunu: Hesaplardan 26 milyon lira çıktıFETÖ, Bank Asya’daki usulsüzlükleri kamufle etmek için çocukları kullandı. Yaşları 2 ila 8 arasında değişen 30 çocuk adına açılan hesaplardan, 26 milyon lira çıktı.
6.11.2016Gündem
FETÖ ablasının hesabından çıkan para şoke etti!
FETÖ ablasının hesabından çıkan para şoke etti!Bank Asya'yı kurtarmak için FETÖ'nün akademisyenleri de harekete geçirdiği ortaya çıktı. Akademisyenlerin arasında rekor ise bir 'abla'ya ait. Kadın araştırma görevlisinin bankaya yatırdığı para dudak uçuklattı.
13.10.2016Gündem
Çişini yapan pilot, kemeri sıkışınca F-16’yı düşürmüş
Çişini yapan pilot, kemeri sıkışınca F-16’yı düşürmüşFETÖ çatı soruşturmasına eklenen başsavcılığın ‘Hava Kuvvetleri’ raporunda, eğitim veren öğretmen ve pilotların tecrübesizliği nedeniyle 2 yılda 9 uçak kazası yaşandığı, bu kazalarda 3 adet F-4 ile 6 adet F-16’nın düştüğü yer aldı
28.09.2016Gündem
Didik didik inceleniyor! Sayıları 5 bine ulaştı...
Didik didik inceleniyor! Sayıları 5 bine ulaştı...MASAK, Devlet Denetleme Kurulu ve emniyet; FETÖ’ye doğrudan destek veren şirketleri didik didik inceliyor. Bugüne kadar 5 bin civarında şirket incelemeden geçti. Mali polis tarafından da 8 bin şahıs ve işveren hakkında araştırma sürüyor.
8.08.2016Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ddk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.