Demiryolu

Demiryolu

Son dakika demiryolu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan demiryolu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan demiryolu haber sayfamızda...

Demiryolu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.132 demiryolu haberi bulunmuştur.
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyor
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyorBakan Karaismailoğlu: "(Milli Elektrikli Tren) Akredite kuruluş kontrolündeki seyir emniyet ve konfor testlerine geçilecek. Trenimizi bu yıl içerisinde hizmete sunacağız." dedi.
14.06.2021 Haberler
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyor
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyorBakan Karaismailoğlu: "(Milli Elektrikli Tren) Akredite kuruluş kontrolündeki seyir emniyet ve konfor testlerine geçilecek. Trenimizi bu yıl içerisinde hizmete sunacağız." dedi.
14.06.2021Ekonomi
Gebze-Darıca metro hattı 2023 yılında hizmete girecek
Gebze-Darıca metro hattı 2023 yılında hizmete girecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kocaeli’de, Gebze-Darıca metro hattında tünel sondaj makinesi ile tünel açma törenine katılarak, 15,4 kilometre uzunluğundaki hattın 2023 yılında hizmete gireceğini söyledi.
14.06.2021Ekonomi
BTK'nın önemli ayağı Kars Lojistik Merkezi’nde gümrükleme işlemi başlıyor
BTK'nın önemli ayağı Kars Lojistik Merkezi’nde gümrükleme işlemi başlıyorAsya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu (BTK) hattının önemli merkezlerinden olan Kars Lojistik Merkezi, önümüzdeki hafta içinde gümrükleme işlemlerine başlayacak.
13.06.2021Ekonomi
Demir yollarında trafik güvenliği 1188 kontrollü hemzemin geçitle artırıldı
Demir yollarında trafik güvenliği 1188 kontrollü hemzemin geçitle artırıldıTCDD Genel Müdürlüğü'nün daha güvenli demir yolu ağı için yürüttüğü çalışmalarla 2003'te 558 olan kontrollü hemzemin geçit sayısı, yüzde 113 artırılarak 2020 sonu itibarıyla 1188'e çıkarıldı.
11.06.2021Ekonomi
Bukoleon Sarayı müze olacak
Bukoleon Sarayı müze olacakİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Fatih’te bulunan ve UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan 1610 yıllık Bukoleon Sarayı’nda restorasyon çalışması başlattı. Tarih boyunca gördüğü hasarlara rağmen ayakta kalmayı başarmış ve günümüzde büyük saray kompleksinin ayakta duran tek kalıntı örneği olan tarihi yapı, turizme kazandırılacak.
10.06.2021Gündem
Bulgaristan’dan Torbalı’ya çağrı
Bulgaristan’dan Torbalı’ya çağrıBulgaristan’ın Haskovo ili Mineralni Bani ilçesinin Türk kökenli Belediye Başkanı Mümin İskender, Torbalı’yı ziyaret etti.
9.06.2021Ege
BTK’nın toplam yükü 1 milyon tonu aştı
BTK’nın toplam yükü 1 milyon tonu aştıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demir Yolu Hattı’ndan bugüne kadar yaklaşık 1 milyon ton yük taşıması gerçekleştirildiğini bildirdi.
9.06.2021Ekonomi
Pakistan'da tren kazası
Pakistan'da tren kazasıPakistan'ın güneyinde iki yolcu treninin çarpışması sonucu en az 45 kişi hayatını kaybetti, 100 kişi de yaralandı. Kurtarma görevlileri yaralıları yakındaki hastanelere götürdü. Bazı yaralıların durumlarının ağır olduğu bildirildi.
7.06.2021Haberler
Tek Kaçış Noktalı Perspektif Çizimi Nasıl Yapılır?
Tek Kaçış Noktalı Perspektif Çizimi Nasıl Yapılır?Perspektif, iki boyutlu bir yüzeye üç boyutlu görsel bir etki kazandırmak için mekanın ve nesnenin görünümünün belirli teknikler kullanarak kağıda aktarılmış şeklidir. Mekan ve nesneler farklı bakış açılarından değişik görünüm şekillerine sahip olabilirler. Tek kaçış noktalı perspektif çizimi nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
4.06.2021Eğitim
Afganistan'da bomba patladı
Afganistan'da bomba patladıAfganistan'ın batısındaki Herat vilayetinde düzenlenen bombalı saldırıda 6 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.
30.05.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Sudan'ın yanında olmayı sürdüreceğiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Sudan'ın yanında olmayı sürdüreceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin Sudan ile ticaret hacminin 2019'da 398 milyon, 2020'de ise 481 milyon doları aştığını belirterek, "2018 yılında imzaladığımız Türkiye-Sudan Ticaret ve Ekonomik Ortaklık Anlaşması’nın yürürlüğe girmesiyle ikili ticaretimizin çok daha yüksek seviyelere taşınacağına inanıyoruz." dedi.
27.05.2021Siyaset
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Çankırı'da konuştu
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Çankırı'da konuştuUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2023'te yatırımlardaki demir yolu oranını yüzde 60'a, demir yolu ağını 16 bin 675 kilometreye çıkaracaklarını belirterek, "Yolcu taşımacılığımızın da yüzde 1,3'ünü oluşturan demir yolları payını Cumhuriyet'imizin 100. kuruluş yıl dönümünde yüzde 5'e yükselteceğiz." dedi.
24.05.2021Ekonomi
Fransa'da kısa mesafe uçuşların yasaklanması gündemde
Fransa'da kısa mesafe uçuşların yasaklanması gündemdeHavayolu taşımacılığı son yıllarda pazardaki payını sürekli olarak arttırmakta. Yeni havaalanlarının da açılmasıyla birlikte dünyadaki pek çok kente çok daha hızlı bir biçimde ulaşmak mümkün hale geldi. Öte yandan dünya gündeminde gittikçe daha fazla yer almaya başlayan küresel ısınma ve buna bağlı nedenlerin önlenmesi havayolu taşımacılığı konusunda da kimi ülkelerin harekete geçmesine neden oldu. Bu ülkelerden biri de Fransa. Avrupa'nın en büyük ülkelerinden biri olan Fransa, küresel iklim kriziyle mücadele kapsamında kısa mesafe uçuşları yasaklayıp demiryolu taşımacılığını özendirmeyi tartışıyor.
18.05.2021Tatil
Memleketimden insan manzaraları şiiri - Nazım Hikmet Ran
Memleketimden insan manzaraları şiiri - Nazım Hikmet RanNazım Hikmet Toplumcu gerçekçi bir şair olarak Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiştir. Özellikle toplumun sorunlarına değindiği şiirlerinde eşitlikçi barışçıl bir dünya isteğiyle şiirler kaleme almıştır. Nazım Hikmet düşünceleri sebebiyle çeşitli yıllarda defalarca hapis yatmıştır. Şair aşk hayatıyla ünlüdür ve Nazım Hikmet şiirlerinde lirik, epik unsurları bir arada kullanılmıştır. Sanatçının akıcı bir dili vardır.
19.05.2021Şiirler
Marmaray kıtalar arasındaki yük taşımacılığının kalbi oldu
Marmaray kıtalar arasındaki yük taşımacılığının kalbi olduAsya ile Avrupa kıtaları arasında kesintisiz demir yolu taşımacılığına imkan sağlayan Marmaray Boğaz Tüp Geçişi'nden son bir yılda 845 yük treni geçti. Bu trenlerden 451'i Avrupa yönüne, 394'ü ise Asya yönüne geçiş yaparak çoğu ihracatla ilgili net 370 bin ton yük ulaştırdı.
15.05.2021Ekonomi
Jenkins, ABD’nin karanlık tarafına bakıyor
Jenkins, ABD’nin karanlık tarafına bakıyor“Moonlight” ile siyahların günümüz ABD toplumundaki şartlarını etkileyici ve kişisel bir filmle anlatıktan sonra siyah edebiyatının ünlü kalemi James Baldwin’ “If Beale Street Could Talk”unu sinemaya uyarlayan yönetmen Barry Jenkins, ABD’deki siyahların tarihine bakmayı sürdürüyor.
14.05.2021Kültür Sanat
Gates servetini ‘yavaş  yavaş’ eşine aktarıyor
Gates servetini ‘yavaş yavaş’ eşine aktarıyorMicrosoft’un kurucusu olan ABD’li milyarder Bill Gates’in, geçen günlerde boşanacaklarını açıkladığı eşi Melinda Gates’e yaklaşık 500 milyon dolarlık hisse daha aktardığı açıklandı.
8.05.2021Dünya
Slovenya’nın en büyük inşaatı Türklere emanet
Slovenya’nın en büyük inşaatı Türklere emanetUluslararası alanda büyük projelere imza atan, Türk inşaat firması Yapı Merkezi’nin de içinde bulunduğu ortak girişim, Slovenya’nın son yıllardaki en büyük inşaat projesi olan Divaca-Koper Demiryolu Projesi’nin 1. kısmının ihalesini de kazandı.
7.05.2021Ekonomi
Yılın ilk 4 ayında yük taşımacılığına demir yolları damga vurdu
Yılın ilk 4 ayında yük taşımacılığına demir yolları damga vurduTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık AŞ'nin (TCDD Taşımacılık AŞ), ocak-nisan döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yurt içi taşımalarında yüzde 24,8, yurt dışı taşımalarında ise yüzde 19,8 artış gerçekleşti.
2.05.2021Ekonomi
Tren Kelimesi Kaç Hecelidir? Tren Nasıl Hecelenir?
Tren Kelimesi Kaç Hecelidir? Tren Nasıl Hecelenir?Kelimeleri hecelere ayırırken bazen çok zorlanılır. Tren kelimesi de hecelere ayrılırken pek zorlanılan böyle bir sözcüktür. İşte tren sözcüğünün nasıl heceleneceğine dair ilgiyle okuyacağınız bilgileri sizler için derledik. Tren kelimesi kaç hecelidir? Tren nasıl hecelenir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
27.04.2021Eğitim
Son dakika haberi: İstanbul'da 7.5 büyüklüğünde deprem hazırlığı! 18 şehre tahliye edilecekler
Son dakika haberi: İstanbul'da 7.5 büyüklüğünde deprem hazırlığı! 18 şehre tahliye edileceklerGelen son dakika haberine göre; İstanbul'da olası büyük deprem için hazırlıklar başladı. 7,5 büyüklüğündeki bir depreme göre plan yapıldı. Plana göre; depremzedeleri şehir dışına çıkarmak için İstanbul açıklarında tahliye gemileri bekleyecek. Hava, kara ve demir yolunun da kullanılması planlanıyor. Öte yandan planın ana çözüm ortağı olan İl Jandarma Komutanlığı, gönüllüler, belediye ve kaymakamlık yetkilileri ile diğer paydaş kurumlarla sık sık tatbikatlar yapıyor. İşte haberin ayrıntıları...
27.04.2021Gündem
Zarif'ten Viyana'daki görüşmelere destek mesajı
Zarif'ten Viyana'daki görüşmelere destek mesajıIrak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, İran ve ABD arasında Avusturya’nın başkenti Viyana'daki görüşmeleri yakından izlediklerini ifade ederek, İran ve Körfez ülkeleri arasındaki ilişkilerden de mutluluk duyduklarını söyledi.
26.04.2021Dünya
Son dakika... İstanbul için dev hazırlık başladı! İşte vatandaşların tahliye edileceği iller...
Son dakika... İstanbul için dev hazırlık başladı! İşte vatandaşların tahliye edileceği iller...Gelen son dakika haberine göre; İstanbul'da olası büyük deprem için hazırlıklar başladı. 7,5 büyüklüğündeki bir depreme göre plan yapıldı. Plana göre; depremzedeleri şehir dışına çıkarmak için İstanbul açıklarında tahliye gemileri bekleyecek. Hava, kara ve demir yolunun da kullanılması planlanıyor. İşte haberin ayrıntıları...
26.04.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu, AK Parti Bayburt İl Başkanlığında konuştu
Bakan Karaismailoğlu, AK Parti Bayburt İl Başkanlığında konuştuUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Marmara Ringi ve Kanal İstanbul'un sadece bulundukları bölgeye has projeler olmadığını, bunların birer Türkiye projesi ve küresel ticaret için de elzem yapılar olduğunu söyledi.
24.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Adil KaraismailoğluKaraismailoğluabdistanbuldeprem

Demiryolu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.