Deniz Tatbikatı

Deniz Tatbikatı

Son dakika deniz tatbikatı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan deniz tatbikatı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan deniz tatbikatı haber sayfamızda...

Deniz Tatbikatı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 665 deniz tatbikati haberi bulunmuştur.
ABD ile Akdeniz’de ortak deniz eğitimi
ABD ile Akdeniz’de ortak deniz eğitimiTSK ve ABD unsurları, Doğu Akdeniz’de ortak çalışabilirliği artırmaya yönelik kapsamlı eğitimler gerçekleştirecek.Eğitime TSK’ya ait fırkateyn ve uçaklar ile ABD’nin Eisenhower Uçak Gemisi Görev Grubu katılacak
17.03.2021Dünya
NATO, Gürcistan’la ortak tatbikat yaptı
NATO, Gürcistan’la ortak tatbikat yaptıTürk Deniz Kuvvetleri’ne ait Barbaros sınıfı fırkateynlerinden TCG Kemalreis’in (F-247) de aralarında yer aldığı NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG2) gemileri ortak deniz tatbikatı için Gürcistan’ın Poti Limanı’na geldi.
17.03.2021Siyaset
Mısır ve Fransa'dan Kızıldeniz'de ortak deniz tatbikatı
Mısır ve Fransa'dan Kızıldeniz'de ortak deniz tatbikatıMısır ve Fransa, Kızıldeniz'in güneyinde ortak deniz tatbikatı gerçekleştirdi.
14.03.2021Dünya
Mavi Vatan 2021'in Seçkin Gözlemci Günü sona erdi
Mavi Vatan 2021'in Seçkin Gözlemci Günü sona erdiMavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü faaliyetleri, gerçekleştirilen başarılı atışların ardından denizde yapılan geçit töreni ile sona erdi.
6.03.2021Gündem
Pakistan'da düzenlenen AMAN-2021 Deniz Tatbikatı sona erdi
Pakistan'da düzenlenen AMAN-2021 Deniz Tatbikatı sona erdiPakistan'ın ev sahipliğinde ABD, Çin, Rusya ve Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 45 ülkenin deniz kuvvetlerine bağlı birliklerin katılımıyla icra edilen çok uluslu deniz tatbikatı AMAN-2021 tamamlandı.
16.02.2021Dünya
Son dakika... Şov yaptılar! Türkiye dahil 45 ülke, herkesin gözü onlarda...
Son dakika... Şov yaptılar! Türkiye dahil 45 ülke, herkesin gözü onlarda...Pakistan'ın Karaçi kentinde 45 ülkenin deniz kuvvetlerine bağlı birliklerin katılımıyla 12 Şubat'ta başlayan çok uluslu deniz tatbikatı AMAN-2021 devam ediyor. Türk paraşütçüler göz doldururken aralarında ABD, Çin, Rusya ve Türkiye'nin bulunduğu 45 ülkenin deniz kuvvetlerine bağlı birliklerin yer aldığı tatbikatın, bir hafta sürmesi bekleniyor.
14.02.2021Dünya
İran'dan Hint Okyanusu'nda gövde gösterisi
İran'dan Hint Okyanusu'nda gövde gösterisiİran ordusu ülkenin güneydoğusunda düzenlediği deniz tatbikatı kapsamında çeşitli menzile sahip füze ve torpidoları denedi.
14.01.2021Dünya
Zirve öncesi hareketlilik
Zirve öncesi hareketlilik10-11 Aralık’taki AB liderler zirvesi öncesi Doğu Akdeniz’deki gelişmeler yine gündemde. AB ve NATO, Oruç Reis gemisinin limana dönmesini genel olarak olumlu bir gelişme olarak karşıladı.
1.12.2020Dünya
ABD Çin'e karşı askeri uydularını Hindistan'a açtı
ABD Çin'e karşı askeri uydularını Hindistan'a açtıSeçime günler kala Yeni Delhi'yi ziyaret eden Dışişleri Bakanı Pompeo ve Savunma Bakanı Esper, Asya kıtasının fay hatlarını tetiklyecek anlaşmaya imza attı. Buna göre, Hindistan, ABD'nin askeri uydularından gerçek zamanlı hassas verilere, topoğrafik görüntülere, gizli jeo-uzamsal ve önemli kritik bilgilere erişim sağlayabilecek.
27.10.2020Dünya
Oruç Reis için yeni Navtex
Oruç Reis için yeni NavtexOruç Reis gemisinin, sismik çalışma yürüteceği alan için 1 Eylül’e kadar devam edecek yeni Navtex (denizcilere duyuru) ilan edildi. İlgili bölgeye dair ilanda daha önce çalışmaların 27 Ağustos’a kadar sürdürüleceği duyurulmuştu, yeni bildiriyle görev süresi dört gün uzatılmış oldu. Buna göre Oruç Reis sismik araştırma gemisi, Ataman ve Cengiz Han isimli gemilerle birlikte Doğu Akdeniz’de Kıbrıs açıklarında daha önce ilan edilen bölgede sismik çalışmalarını yürütecek.
28.08.2020Gündem
Mısır Ordusu'ndan 'sahte' paylaşım! Gerçek ortaya çıktı...
Mısır Ordusu'ndan 'sahte' paylaşım! Gerçek ortaya çıktı...Mısır Ordusu, Fransa ile ortak deniz tatbikatı yaptığına ilişkin açıklamayı sahte fotoğraf kullanarak duyurdu.
26.07.2020Dünya
NATO'nun Kuzey Atlantik'teki büyük deniz tatbikatı başladı
NATO'nun Kuzey Atlantik'teki büyük deniz tatbikatı başladıİzlanda açıklarında gerçekleşen gövde gösterisinde denizaltı, savaş gemileri ve uçakları sahne alıyor. Tatbikata ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Kanada, Almanya, Norveç ve İzlanda katılıyor.
29.06.2020Dünya
İran kendi donanmasını yanlışlıkla vurdu
İran kendi donanmasını yanlışlıkla vurduİran Deniz Kuvvetleri, Umman Denizi'nde yapılan deniz tatbikatı sırasında donanmaya ait bir firkateyninin vurulduğu, olayda ölü ve yaralıların olduğu bildirdi.
11.05.2020Haberler
Son dakika haberi: İran donanması yanlışlıkla kendi gemisini mi vurdu? Resmi açıklama geldi...
Son dakika haberi: İran donanması yanlışlıkla kendi gemisini mi vurdu? Resmi açıklama geldi...Gelen son dakika haberlerine göre; İran Ordusu, dün düzenlenen deniz tatbikatı esnasında, Konarek savaş gemisinin destek fırkateyninden kaynaklı, kazara meydana gelen olayda en az bir kişinin öldüğünü bildirdi.
11.05.2020Dünya
İran, Rusya ve Çin'den Umman Denizi'nde ortak askeri tatbikat
İran, Rusya ve Çin'den Umman Denizi'nde ortak askeri tatbikatİran ile ABD ve müttefiki Suudi Arabistan arasındaki gerilimin merkezinde yer alan bölgede düzenlenen ortak deniz tatbikatı 4 gün sürecek.
27.12.2019Dünya
Çin, İran ve Rusya'nın ortak tatbikatı başlıyor
Çin, İran ve Rusya'nın ortak tatbikatı başlıyorÜç ülke, Umman Körfezi'nde ABD ve Körfez'deki müttefiklerine karşı yarından itibaren gövde gösterisine hazırlanıyor.
26.12.2019Dünya
Mavi Vatan’la tüm dünyaya mesaj
Mavi Vatan’la tüm dünyaya mesajCumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı Mavi Vatan 2019’la, tüm dünyaya Türk donanmasının Doğu Akdeniz’in ayrılmaz bir parçası olduğu ilan edildi
10.03.2019Gündem
Kamerayla teşhis edip anlık olarak... HOSA görevde!
Kamerayla teşhis edip anlık olarak... HOSA görevde!Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı “Mavi Vatan” üç denizde devam ediyor. Tatbikat kapsamında İzmir’de yapılan amfibi harekâtında Hafif Otonom Sualtı Aracı (HOSA) da kullanıldı.
7.03.2019Gündem
Denizde Albatros Göklerde Şimşek
Denizde Albatros Göklerde ŞimşekCumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı ‘Mavi Vatan’ tüm hızıyla sürüyor. Tatbikatta, yerli üretim insansız su üstü aracı Albatros-T ile Şimşek isimli yüksek hızlı hedef uçak da başarıyla kullanıldı
5.03.2019Gündem
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı devam ediyor
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı devam ediyorCumhuriyet tarihinde ilk defa ana vatanı çevreleyen üç denizde 103 geminin katılımıyla eş zamanlı gerçekleştirilen tatbikat, ikinci gününde devam ediyor.Genelkurmay Başkanlığı Yıllık Tatbikat Programı çerçevesinde Deniz  Kuvvetleri Komutanlığınca planlanan ve Deniz Harp Merkezi Komutanlığı tarafından  sevk ve idare edilen "Mavi Vatan 2019 Tatbikatı" Karadeniz, Ege ve Doğu Akdeniz  olmak üzere aynı anda 3 denizde ilk defa icra edilecek fiili bir tatbikat olarak  gerçekleştiriliyor.Tatbikatın Doğu Akdeniz'i kapsayan bölümüne, Marmaris Aksaz  Limanı'ndan çıkan 5 fırkateyn, 4 hücumbot, 2 denizaltı, 2 mayın avlama gemisi, 1  amfibi çıkarma gemisi, 1 akaryakıt gemisi, 4 yeni tip karakol botu, 1 Sahil  Güvenlik Arama Kurtarma Gemisi ve 3 yardımcı sınıf gemileri, SAS, SAT ve amfibi  hücum timleri, deniz ve hava kuvvetlerine bağlı unsurlar, seyir esnasında gece ve  gündüz çeşitli eğitimler icra etti.
11.09.2019Haberler
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı başladı
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı başladıKaradeniz, Ege ve Akdeniz'de aynı anda gerçekleştirilen, Cumhuriyet tarihinin denizdeki en büyük tatbikatı olan Mavi Vatan 2019'un öğleden sonraki bölümünde Doğu Akdeniz'de top atışları yapıldı. Saatte 720 kilometre hıza ulaşan ve havada 45 dakika kalabilen ŞİMŞEK-1 yüksek hızlı hedef uçak sistemi, fırkateynden havalandı. İnsansız yüksek süratli hava hedefi olan ŞİMŞEK-1 tarafından senaryo gereği belirlenen terör unsuru denizaltılar hava savunma güdümlü mermi ve toplarla vuruldu. Ardından Dalaman'dan kalkan Kara Kuvvetleri'ne ait askeri helikopterler konuşlanma yapmak üzere fırkateynlere iniş yaptı. Fırkateynler ayrıca Manş uçağının çektiği hedefi vurdu. Hava saldırılarına karşı başarılı atışlar gerçekleştiren Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı'na bağlı fırkateynler göz doldurdu. Tatbikatta bu sene 30 Ağustos'ta mezun olarak bahriyeli teğmen olacak Deniz Harp Okulu son sınıf öğrencileri, teorik bilgilerini kullanarak donanma stajlarını Mavi Vatan -2019 Tatbikatı'nda komutanlarının nezaretinde uyguladı.Tatbikatın gece bölümünde ise su üstü top atışları yapılacak.
11.09.2019Haberler
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatıCumhuriyet tarihinde ilk defa ana vatanı çevreleyen üç denizde 103 geminin katılımıyla eş zamanlı gerçekleştirilen "Mavi Vatan 2019 Tatbikatı" başladı.
11.09.2019Haberler
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı başladı
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı başladıCumhuriyet tarihinde ilk defa ana vatanı çevreleyen üç denizde 103 geminin katılımıyla eş zamanlı gerçekleştirilen "Mavi Vatan 2019 Tatbikatı" başladı.
27.02.2019Gündem
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı başladı
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı başladıCumhuriyet tarihinde ilk defa ana vatanı çevreleyen üç denizde 103 geminin katılımıyla eş zamanlı gerçekleştirilen "Mavi Vatan 2019 Tatbikatı" başladı.
27.02.2019Gündem
103 gemi Mavi Vatan’a açıldı
103 gemi Mavi Vatan’a açıldı›› Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı ‘Mavi Vatan 2019’ bugün başladı. Tuğamiral Yankı Bağcıoğlu, tatbikatta 103 geminin yanı sıra deniz karakol uçağı ve deniz helikopterinin görev alacağını söyledi... ›› Tatbikatın Deniz Harp Merkezi Komutanlığı’ndan idare edileceğini belirten Bağcıoğlu, “Marmara’da eğitimler yapılacak, Ege, Doğu Akdeniz ve Karadeniz’de tatbikatlar aynı anda icra edilecek” dedi...
27.02.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tatbikatçinİrandeniz tatbikatırusya

Deniz Tatbikatı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.