Dermatoloji

Dermatoloji

Son dakika DERMATOLOJİ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DERMATOLOJİ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DERMATOLOJİ haber sayfamızda...

Dermatoloji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.197 dermatoloji haberi bulunmuştur.
Çok beniniz varsa dikkat
Çok beniniz varsa dikkatVücudunda çok sayıda beni olan kişilerin yıllık muayeneden geçmelerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Dr. Bahar Öznur uyardı; “Değişik görünümlü ve hızlı büyüyen bir durumda acilen bir dermatoloji uzmanına başvurmalı” dedi.
24.05.2022Gündem
Ayakkabı vurmasıyla oluşan yaraları iyileştirmek için ne yapmalı?
Ayakkabı vurmasıyla oluşan yaraları iyileştirmek için ne yapmalı?Yanlış ayakkabı seçiminin birçok sağlık sorununa yol açabileceğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehmet Coşkun Acay, ayakkabı vurmasıyla oluşan yaralara nasıl bakım yapılması gerektiğini açıkladı.
21.05.2022Genel Sağlık
Göz altındaki morluklar kader değil! Tembel damarları çalıştırarak tedavi ediyor
Göz altındaki morluklar kader değil! Tembel damarları çalıştırarak tedavi ediyorGenetik faktörlerin yanı sıra yaş alma, aşırı stres, sağlıksız beslenme ve uykusuzluğa bağlı oluşan göz altı morluklarıyla ilgili şikayetler pandemiyle birlikte daha da arttı. "Göz altı morlukları yalnızca bir cilt problemi olarak değerlendirilmemeli" diyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal tedavi yöntemini de anlattı.
20.05.2022Güzellik
Ata’ya armağan özlenen vals...
Ata’ya armağan özlenen vals...Kuleli Askeri Lisesi ve Kandilli Kız Lisesi öğrencilerin 19 Mayıs kutlamalarında sergilediği ve Atatürk’ün en sevdiği danslardan valsin de arasında bulunduğu gösteriler hâlâ hafızalarda... Her 19 Mayıs’ta akıllara gelen o gösterilerin mimarı ve kahramanları Milliyet’e konuştu: “Büyük titizlik ve disiplinle hazırlanıyorduk. Coşkusuluyduk, bayramlar bayram gibi kutlanıyordu...”
19.05.2022Gündem
19. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?
19. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?Bebeğinizin duyularının gelişmeye başladığı 19. Haftada yaşanacak gelişimler...
Cildi yenileyerek tazelenmenin doğal ve etkili 6 yolu
Cildi yenileyerek tazelenmenin doğal ve etkili 6 yoluİki yılı aşkın süredir devam eden Kovid-19 pandemisinde bir yandan maske kullanımı diğer yandan dondurucu kış koşulları cildi iyice yıprattı. Doğanın yenilenmeye başladığı bahar mevsimi ise cildi yenilemek için de ideal bir zaman. Peki bu süreçte neler yapmalı, hangi yollara başvurmalı? Dermatoloji Uzmanı Dr. Süleyman İzzet Karahan tüyolar paylaştı.
9.05.2022Güzellik
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?Sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin tedavi ücret ödemesi gerekir. Özel hastane muayene ücretleri hizmet veren kuruma göre değişiklik göstermektedir. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin ödeyeceği ücret ayrıca doktorun unvanı, bölümü, kişinin sigortalı veya sigortasız olmasına göre farklı olabilir. Özel hastanelerde muayene ve tahlil ücreti ne kadar? “Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.05.2022Ekonomi
İşte beyazlayan saçı eski rengine döndürmenin yolu!
İşte beyazlayan saçı eski rengine döndürmenin yolu!Saç beyazlaması pek çok insanın sorunu. Peki beyazlayan saçın eski rengine dönme ihtimali var desek? "Filmlerdeki gibi bir gecede saçların beyazlaması da mümkün" diyen uzmanlardan dikkat çeken açıklamalar geldi.
30.04.2022Gündem
Cerrahpaşa'da doktora saldıran sanık ilk duruşmada tahliye edildi
Cerrahpaşa'da doktora saldıran sanık ilk duruşmada tahliye edildiCerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tedavi sırasında eşi Çiğdem Duman'ın canını acıttığı gerekçesiyle doktor Dursun Dorukhan Altınışık'a saldırdığı iddiasıyla yargılanan Selim Duman, ilk duruşmada tahliye edildi.
29.04.2022Gündem
Vaka tablosu iyi aşı tablosu kötü
Vaka tablosu iyi aşı tablosu kötüTürkiye’de günlük Kovid vaka ve ölüm sayısı düşüyor. Uzmanlar, sırası geldiği halde 3. doz aşı olmayanların sayısının yüksek olduğunu, 3 doz aşılıların toplam nüfusa oranının yüzde 30’da kaldığını, bunun da risk oluşturduğunu söylüyor.
29.04.2022Gündem
10 yıldır sebebi bulunamayan hastalığına korona yasakları çare oldu!
10 yıldır sebebi bulunamayan hastalığına korona yasakları çare oldu!İngiltere'de yaşayan yazar Will Hayward 10 yıldır süren rahatsızlığının çaresini pandemide buldu. Yüzünde ortaya çıkan yanma, kızarıklık ve oluşan yaraların sebebi için denemediği yol kalmayan adam, tüm bunlara yol açan sebebi tek bir testle öğrenince ise şoke oldu.
25.04.2022Dünya
Mevsim geçişlerinde yaşanan kızarıklık, kepeklenme ve kaşıntı için 10 tavsiye
Mevsim geçişlerinde yaşanan kızarıklık, kepeklenme ve kaşıntı için 10 tavsiyeMevsim geçişleri saç derisinde kızarıklık, kepeklenme ve kaşıntı gibi deri hastalıklarına yol açabiliyor. Saç derisinde, yüz ve göğüs arası pullanma ile kepeklenmeye sebep olan seboreik dermatit hastalığının yetişkinler kadar bebeklerde de görülebildiğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, "Bizi dış etkenlerden koruyan cildimiz bazı hastalıklara maruz kalabiliyor. Onlardan biri de 'seboreik dermatit' yani seboreik egzama dediğimiz cilt hastalığı" diyerek tavsiyelerde bulundu.
19.04.2022Saç Bakımı
Cerrahpaşa'da doktora saldıran sanığa 1 yıl 6 aya kadar hapis istemi
Cerrahpaşa'da doktora saldıran sanığa 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiCerrahpaşa'da Tıp Fakültesi'nde tedavi sırasında eşi Çiğdem Duman'ın canını acıttığı gerekçesiyle doktora saldırdığı iddia edilen Selim Duman hakkında 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.
19.04.2022Gündem
Oscar ödül törenine damga vuran hastalık: Alopesi areata nedir, tedavisi var mı?
Oscar ödül törenine damga vuran hastalık: Alopesi areata nedir, tedavisi var mı?Oyuncu Will Smith’in 94. Oscar Ödül Töreni’nde eşi Jada Pinkett Smith’in alopesi areata (saçkıran) hastalığı ile alay eden komedyen Chris Rock’a attığı tokat, hâlâ konuşulmaya devam ediliyor. Pekiyi alopesi areata nasıl bir hastalık? Neden ortaya çıkıyor, tedavisi var mı? Uzmanlar anlattı.
13.04.2022Genel Sağlık
Ekol Hastanesi’nin 15'inci gurur yılı
Ekol Hastanesi’nin 15'inci gurur yılıKBB Uzmanı Op. Dr. Mehmet Baz tarafından kurulan Ekol Hastanesi, İzmir Kaya Thermal Convention‘da düzenlenen gecede 15’inci kuruluş yıldönümünü kutladı
28.03.2022Ege
Yurtlarda ‘uyuz’ vakaları arttı! ‘Kaşıntıyı ötelemeyin’ uyarısı geldi
Yurtlarda ‘uyuz’ vakaları arttı! ‘Kaşıntıyı ötelemeyin’ uyarısı geldiTrabzon’da, kaşıntı ile ortaya çıktığı için çoğu zaman ‘basit alerji’ diye düşünülüp, zamanında doktora gidilmemesi halinde tedavisi güçleşen ‘uyuz’ hastalığında, geçen yıllara oranla artış gözendi. Basit temas yoluyla dahi bulaşabilen uyuz hastalığı, özellikle yurtlarda kalan öğrenciler arasında da yaygın hale geldi. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hikmet Akyazı, “Bize yurt öğrencilerinden çok fazla başvuru gelmekte. Bazen hastalar çekinip arkadaşlarına, aynı ortamdaki diğer insanlara söylemiyor. Bu durum da hastalığın sürekli tekrar etmesine neden oluyor” dedi.
27.03.2022Haberler
Yurtlarda ‘uyuz’ vakaları arttı! ‘Kaşıntıyı ötelemeyin’ uyarısı geldi
Yurtlarda ‘uyuz’ vakaları arttı! ‘Kaşıntıyı ötelemeyin’ uyarısı geldiTrabzon’da, kaşıntı ile ortaya çıktığı için çoğu zaman ‘basit alerji’ diye düşünülüp, zamanında doktora gidilmemesi halinde tedavisi güçleşen ‘uyuz’ hastalığında, geçen yıllara oranla artış gözendi. Basit temas yoluyla dahi bulaşabilen uyuz hastalığı, özellikle yurtlarda kalan öğrenciler arasında da yaygın hale geldi. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hikmet Akyazı, “Bize yurt öğrencilerinden çok fazla başvuru gelmekte. Bazen hastalar çekinip arkadaşlarına, aynı ortamdaki diğer insanlara söylemiyor. Bu durum da hastalığın sürekli tekrar etmesine neden oluyor” dedi.
27.03.2022Gündem
İnternette peynir ekmek gibi satılıyor! Resmen zehir
İnternette peynir ekmek gibi satılıyor! Resmen zehirDünya çapında yapılan bir araştırma, güzel ve genç görünmek için internet sitelerinden alınan cilt beyazlatıcı ve yaşlanma karşıtı kremlerin içinde yüksek oranda cıva olduğunu ortaya koydu. Uzmanlar bu durumun vücutta çok yıkıcı etkilere neden olduğunu belirterek önemli uyarılarda bulundu.
27.03.2022Gündem
Ekol Hastanesi 15 yaşında
Ekol Hastanesi 15 yaşındaYeni yaşını, bin 500 çalışan ve onlarca davetlinin katıldığı özel bir geceyle kutlayan Türkiye’nin ilk KBB hastanesi Ekol; bugün 20 branşta, 100 kişilik uzman kadrosuyla sağlık hizmeti veriyor.
21.03.2022Ege
A-U-O diyerek 10 yaş gençleşin! Herkes onu konuşuyor: Yüz yogası
A-U-O diyerek 10 yaş gençleşin! Herkes onu konuşuyor: Yüz yogasıHer yaşın ayrı bir güzelliği vardır derler ama kim yüzünün olduğundan daha genç görünmesini istemez ki! Hem de kozmetik ürün kullanmadan, botoks veya dolgu yaptırmadan ya da estetik ameliyatlara başvurmadan... Uzmanlar acısız ve büyük paralar harcamadan yaş aldıkça genç kalmanın sırrının yüz kaslarını çalıştırmaktan, yani yüz yogasından geçtiğini söylüyor ama bir şartla!
17.03.2022Gündem
Dirençli uyuzdan korunmak için mutlaka alınması gereken 5 önlem
Dirençli uyuzdan korunmak için mutlaka alınması gereken 5 önlemSon zamanlarda Avrupa'da olduğu gibi Türkiye'de de görülme sıklığı artan uyuz hastalığı, toplumun her kesiminde ortaya çıkabiliyor. Fiziksel temas ile çok hızlı bir şekilde bulaşabilen bu hastalığın, tedaviye karşı direnç geliştirdiği de gözlemleniyor. Peki, dirençli uyuzdan korunmanın bir yolu var mı? "Uyuz nasıl geçer?" diye soranlar için Dermatoloji Uzmanı İbrahim Özcan tedavi yöntemlerini açıkladı.
11.03.2022Genel Sağlık
Erkenden yaşlanmamak için dikkat! Her çizginin başka bir anlamı var
Erkenden yaşlanmamak için dikkat! Her çizginin başka bir anlamı varYüzümüzde oluşan kırışıklıkların her birinin bir sebebi var. Sanıldığının aksine kırışıklıklar sadece yaşlanma sonucu oluşmuyor. Hatta farkında olmadan yaptığımız birçok şey bizi erkenden yaşlandırabiliyor. İşte bilmeniz gerekenler.
9.03.2022Gündem
Saç dökülmesini durdurmak için en sık kullanılan yöntemler
Saç dökülmesini durdurmak için en sık kullanılan yöntemlerSağlıklı saç derisinde ortalama 100 bin adet saç yer alıyor ve tararken ya da yıkamaya bağlı olarak günde 100–150 adet saç teli dökülmesi olağan kabul ediliyor. Ancak günde 300-500 adet saç teli dökülüyorsa ve bu durum kronikleşmişse, altta yatabilecek etkenlerin mutlaka araştırılması ve tedavi edilmesi gerekiyor. Saç dökülmesinde en sık uygulanan 4 yöntemi Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Emel Öztürk Durmaz açıkladı.
11.03.2022Saç Bakımı
Türkiye için hem fırsat hem tehdit! Uzmanlar anlattı: Sağlık turizminde ayrım net olmalı
Türkiye için hem fırsat hem tehdit! Uzmanlar anlattı: Sağlık turizminde ayrım net olmalıTürkiye'nin sağlık turizmindeki başarısı son dönemlerde oldukça göze çarpıyor. Ancak sağlık ile turizm arasındaki ilişkinin güvenli şekilde kurulamaması etik açıdan pek çok sıkıntıyı da beraberinde getirebiliyor. Gün geçtikçe daha sık karşılaşılan malpraktis vakaları da bunun bir parçası. O nedenle hem doktorların hem de hizmet almak isteyen hastaların konuya hassasiyetle yaklaşması çok önemli. İşte doktorların gözünden Türkiye'de sağlık turizminin hatalarıyla, doğrularıyla geldiği nokta.
3.03.2022Gündem
'Hastanede işlenen hiçbir suç sıradan değildir'
'Hastanede işlenen hiçbir suç sıradan değildir'Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nde iki doktora şiddet uygulayan şüphelinin tutuklandığını belirterek, "Hastanede işlenen hiçbir suç sıradan değildir" dedi.
27.02.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Dermatoloji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.