Dibeybe

Dibeybe

Son dakika dibeybe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dibeybe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dibeybe haber sayfamızda...

Dibeybe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 101 dibeybe haberi bulunmuştur.
TULİB Başkanı Karanfil’den ‘Libya’daki siyasi kargaşaya son verilsin’ çağrısı
TULİB Başkanı Karanfil’den ‘Libya’daki siyasi kargaşaya son verilsin’ çağrısıLibya'da yaşanan siyasi kargaşaya bir an önce son verilmesi gerektiğini söyleyen Türk-Libya İş Adamları Derneği Başkanı Murtaza Karanfil, " BM gözetiminde seçilen geçici hükümete saygı duyulmalı ve bu hükümetle seçimlere gidilmeli" dedi. Karanfil, Libyalıların artık savaş değiş barış istediğini, ülkede eskiye dönülmesi halinde büyük kaos yaşanacağını ve kaybedenin Libyalılar olacağını vurguladı.
25.09.2021Ekonomi
Hafter’den seçim  için formül
Hafter’den seçim  için formülLibya’da, ülkenin doğusuna hakim durumdaki Libya Ulusal Ordusu’nun başkomutanı Halife Hafter, 24 Aralık’ta yapılması planlanan seçimlere girmek için askeri yetkilerini devretti. Hafter, Genelkurmay Başkanı Abdurrezzak en-Nazuri’yi kendisinin yerine başkomutan olarak atadı.
24.09.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Libya Başbakanı Dibeybe ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Libya Başbakanı Dibeybe ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya Ulusal Birlik Hükümeti (UBH) Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ile yaptığı telefon görüşmesinde, Libya Temsilciler Meclisinin (TM) hükümetten güvenoyunu geri çekme kararına karşı, Ulusal Birlik Hükümeti'ne Türkiye'nin desteğini vurguladı.
22.09.2021Siyaset
Dışişleri'nden 'Libya' açıklaması
Dışişleri'nden 'Libya' açıklamasıDışişleri Bakanlığı, Libya Temsilciler Meclisi'nin Milli Birlik Hükümeti'nden güvenoyunu çekmesiyle ilgili, "Libya'nın istikrarına ve geçiş sürecine bir katkı sağlamayacağı açıktır. Milli Birlik Hükümeti'nin seçimlere kadar tam yetkiyle işbaşında kalması önemlidir" açıklamasını yaptı.
22.09.2021Gündem
Almanya Libya büyükelçiliğini yeniden açtı
Almanya Libya büyükelçiliğini yeniden açtıLibya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Almanya'nın 7 yıldır kapalı olan Trablus'taki büyükelçiliğini yeniden açtığını duyurdu.
9.09.2021Dünya
Muammer Kaddafi'nin oğlu Sadi Kaddafi serbest bırakıldı
Muammer Kaddafi'nin oğlu Sadi Kaddafi serbest bırakıldıGelen son dakika haberine göre; Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Sadi Kaddafi serbest bırakıldı.
5.09.2021Dünya
Libya'ya ihracat 1,3 milyar doları aştı
Libya'ya ihracat 1,3 milyar doları aştıDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)/Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil, "Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin verilerine göre Türkiye'nin Libya'ya ihracatı Ocak-Temmuz 2021 döneminde 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 58 artarak 1 milyar 325 milyon dolar olarak gerçekleşti." ifadelerini kullandı.
10.08.2021Uzmanpara
Libya'ya ihracat 7 ayda 1,3 milyar doları aştı
Libya'ya ihracat 7 ayda 1,3 milyar doları aştıDEİK Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil, “Türkiye'nin Libya'ya ihracatı ocak-temmuz döneminde 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 58 artarak 1 milyar 325 milyon dolar olarak gerçekleşti” dedi.
10.08.2021Ekonomi
Libya Başbakanı’nı kabul etti
Libya Başbakanı’nı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün öğlen saatlerinde Üsküdar Kısıklı’daki konutundan çıkarak Vahdettin Köşkü’ne geçti.
8.08.2021Siyaset
7 Ağustos 2021 Günün Özeti Milliyet'te
7 Ağustos 2021 Günün Özeti Milliyet'te7 Ağustos 2021 Günün Özeti Milliyet'te
7.08.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı'nı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı'nı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başbakanı Abdülhamid Dibeybe'yi kabul etti.
7.08.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı'nı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı'nı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başbakanı Abdülhamid Dibeybe'yi kabul etti.
7.08.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe'yi kabul edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe'yi kabul edecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 14.00'te Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe'yi kabul edecek.
7.08.2021Siyaset
Türkiye, Libya'da Misrata-Sirte yolunun ulaşıma açılmasından memnun
Türkiye, Libya'da Misrata-Sirte yolunun ulaşıma açılmasından memnunDışişleri Bakanlığı, Libya'da uzun süredir kapalı olan Misrata-Sirte sahil yolunun dün resmen ulaşıma açılmasını memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
31.07.2021Siyaset
Türk bayrağına yapılan saldırıya kınama
Türk bayrağına yapılan saldırıya kınamaDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Libya’nın Tobruk kentinde Türk bayrağını hedef alan çirkin eylemi şiddetle kınadı
7.07.2021Siyaset
Türkiye, Libya'daki Türk bayrağına yönelik çirkin eylemi kınadı
Türkiye, Libya'daki Türk bayrağına yönelik çirkin eylemi kınadıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Libya'nın Tobruk kentinde düzenlenen bütçe görüşmeleri sırasında Temsilciler Meclisi geçici binası önünde Türk bayrağını hedef alan çirkin eylemi şiddetle kınadı.
6.07.2021Siyaset
İsviçre toplantılarında 'Libya'da seçimlere ilişkin uzlaşı sağlanamadı
İsviçre toplantılarında 'Libya'da seçimlere ilişkin uzlaşı sağlanamadıBirleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde İsviçre'de toplanan Libya Siyasi Diyalog Forumu (LSDF) üyeleri, 24 Aralık'ta yapılmasına karar verilen parlamento ve devlet başkanlığı seçimlerinin anayasal temeli konusunda uzlaşı sağlayamadı.
2.07.2021Dünya
İngiltere Başbakanı Johnson ve Libya Başbakanı Dibeybe Londra'da görüştü
İngiltere Başbakanı Johnson ve Libya Başbakanı Dibeybe Londra'da görüştüİngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Libya Başbakanı Abdülhamid Dibeybe, Londra'da bir araya geldi. Liderler, iki ülke arasındaki ticaret ve yatırımları artırmaya karar verirken, Johnson, Dibeybe'yi Paris İklim Anlaşması'na katılmaya çağırdı.
24.06.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan İkinci Berlin Konferansı'nda önemli 'Libya' mesajları
Bakan Çavuşoğlu'ndan İkinci Berlin Konferansı'nda önemli 'Libya' mesajlarıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya konulu İkinci Berlin Konferansı'nda Libya'nın barış, güvenlik, istikrar ve egemenliğine destek vermeye devam edeceklerini vurguladıklarını belirtti.
23.06.2021Siyaset
Son dakika: İkinci Berlin Konferansı sona erdi
Son dakika: İkinci Berlin Konferansı sona erdiGelen son dakika haberine göre; BM ve Almanya himayesinde Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katılımıyla gerçekleştirilen Libya konulu İkinci Berlin Konferansı sona erdi.
23.06.2021Dünya
Libya konulu İkinci Berlin Konferansı başladı
Libya konulu İkinci Berlin Konferansı başladıLibya'daki siyasi süreç ve 24 Aralık seçimlerinin ele alınacağı İkinci Berlin Konferansı, Birleşmiş Milletler (BM) ve Almanya himayesinde, Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katılımıyla başladı.
23.06.2021Dünya
Libya Başbakanı Dibeybe, Almanya Dışişleri Bakanı ile görüştü
Libya Başbakanı Dibeybe, Almanya Dışişleri Bakanı ile görüştüLibya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, yarın düzenlenecek Libya konulu İkinci Berlin Konferansı'na katılmak üzere geldiği Almanya'da Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile görüştü.
22.06.2021Dünya
Libya Cumhurbaşkanlığı uçağı, 7 yıl Fransa'da tutulduktan sonra Trablus'a ulaştı
Libya Cumhurbaşkanlığı uçağı, 7 yıl Fransa'da tutulduktan sonra Trablus'a ulaştıLibya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, 7 yıldır Fransa tarafından tutulan Airbus A340 Cumhurbaşkanlığı uçağının ülkeye geldiğini duyurdu.
20.06.2021Dünya
Libya Başbakanı Dibeybe: Bölünme dönemi bitmiştir
Libya Başbakanı Dibeybe: Bölünme dönemi bitmiştirLibya Ulusal Birlik Hükümeti (MBH) Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, bölünme döneminin artık geride kaldığını belirterek, ayrılık ve kinin bırakılması, istikrar için inşa ve kalkınmaya odaklanılması çağrısı yaptı
20.06.2021Dünya
'Afrika'nın giriş kapısı ve anahtarı Libya'dır'
'Afrika'nın giriş kapısı ve anahtarı Libya'dır'Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye- Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil, Libya'nın istikrarının Türkiye'yi de ilgilendirdiğini belirterek, “Jeopolitik olarak Türkiye, dünyanın geçiş kapısıdır. Afrika'nın da giriş kapısı ve anahtarı Libya'dır. Libya'yı bu yüzden önemsiyoruz" dedi.
20.06.2021Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

libyatürkiyeAbdulhamid Dibeyberecep tayyip erdoğandibeybe

Dibeybe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.