Dinozor

Dinozor

Son dakika dinozor haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dinozor gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dinozor haber sayfamızda...

Dinozor

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 630 dinozor haberi bulunmuştur.
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021: Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Sıralaması ve Fiyatları
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021: Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Sıralaması ve Fiyatlarıİnsan yaşamının merkezi haline gelen cep telefonları hiç de ucuz değiller. 10-15 bin TL’ye kadar olan telefonlar pahalı gibi görünüyor. Telefon özelliklerine göre değişiklik gösteren fiyatlar tasarımına göre milyon dolarları bulunuyor. 10-15 bin TL ne kadar pahalı gözükse de değeri 48 milyon doları bulan telefonlar da mevcut. Ancak bu kadar değerli olmalarının sebebi ise genellikle tasarımları. Dünyanın en pahalı cep telefonu sıralaması ve fiyatlarını merak ediyorsanız “Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.07.2021Teknoloji
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.07.2021Oyun
Dinozorları tanıyalım: Ceratosaurus
Dinozorları tanıyalım: CeratosaurusAdının anlamı boynuzlu kertenkele olan Ceratosaurus, ortalama 150 milyon yıl önce yaşamış. Etçil olduğu tahmin edilen bu dinozor dostumuz, ortalama 5 metre boya, 750 ton ağırlığına sahipmiş.
23.07.2021Doğa ve Çocuk
Duvarlar dile geldi
Duvarlar dile geldiBritish Council’ın beşinci kez düzenlediği “Duvarları Olmayan Müze”nin yeni çevrimiçi sergisi izleyiciye “Rahat hissediyor musun?” sorusunu soruyor ve yönünü kadın sanatçılara çevirerek ev kavramına odaklanıyor
Bir dinozor: Carnotaurus
Bir dinozor: CarnotaurusDinozorgiller ailesi oldukça kalabalıkmış zamanında… Her biri farklı özelliğe sahip yüzlerce dinozor türü varmış. Bilim insanları günümüzde onlarla ilgili yeni bilgiler bulurken biz de sırayla adlarını ve genel özelliklerini seninle paylaşıyoruz.
18.06.2021Doğa ve Çocuk
96 milyon yıl önce yaşamış dinozor
96 milyon yıl önce yaşamış dinozorAvustralya’da 96 milyon yıl önce yaşamış dünyanın en büyük dinozor türü keşfedildi.
9.06.2021Dünya
Avustralya'nın en büyük dinozor türü keşfedildi
Avustralya'nın en büyük dinozor türü keşfedildiAvustralyalı bilim insanları, ülkenin en büyük, dünyanın ise sayılı büyük dinozor türleri arasına giren bir tür keşfettiklerini açıkladı.
8.06.2021Dünya
Dinozorları tanıyalım: Compsognathus
Dinozorları tanıyalım: CompsognathusDünyada bugüne kadar yaşamış bütün dinozorların nesli tükenmemiş olsaydı ve bizimle yaşasalardı neler olurdu hiç düşündün mü? Çok macera dolu bir hayatımız olacağı kesin…
12.05.2021 Doğa ve Çocuk
72 milyon yıl önceden kalan yeni tür keşfedildi
72 milyon yıl önceden kalan yeni tür keşfedildiJapon bilim insanları, fosilleşmiş kemikleri 72 milyon yıl önceye ait toprak katmanında bulunan ördek gagalı dinozoru "yeni bir tür" olarak kayda geçti.
2.05.2021Teknoloji
Fosiller Neler Hakkında Bilgi Verir? Fosiller Konu Anlatımı
Fosiller Neler Hakkında Bilgi Verir? Fosiller Konu AnlatımıLatince kökenli bir sözcük olan fosil kelimesinin orijinal hali ''fossile'' şeklinde yazılır. Fossile kelimesinin sözlük anlamı toprağın altındaki taşlaşmış kalıntıdır. Milyonlarca yıl önce ölmüş bitki ve hayvanlardan oluşan bu kalıntılar yakıt üretiminde kullanılır. Fosiller neler hakkında bilgi verir? Bu yazımızda fosiller hakkında merak edilenleri derledik.
27.04.2021Eğitim
T-Rex türü için çarpıcı keşif! Sanılandan çok başkaymış...
T-Rex türü için çarpıcı keşif! Sanılandan çok başkaymış...Bilim insanları, Tyrannosaurus rex (T-Rex) dinozor türünün sanılandan oldukça yavaş, insanlara yakın bir hızda yürüdüğünü belirledi.
21.04.2021Teknoloji
T-rex için yeni yapılan araştırma sonucu şaşırtıyor
T-rex için yeni yapılan araştırma sonucu şaşırtıyorBilim insanları dünyada 2 milyon yıl boyunca 2,5 milyar T-rex dinozor türünün yaşamış olduğu tahmininde bulundu.
16.04.2021Teknoloji
Dinozorun ayak izi
Dinozorun ayak iziİngiltere’nin Filey kasabasında arkeolog Marie Woods, bir plajda akşam yemeği için kabuklu deniz ürünleri toplarken 175 milyon yıllık dinozor ayak izi buldu.
15.04.2021Dünya
Bütün dinozorlar aynı dönemde mi yaşamıştır?
Bütün dinozorlar aynı dönemde mi yaşamıştır?Tyrannosaurus ya da bilinen adıyla T-Rex, etobur dinozorların en büyüğü Allosaurus, kuşlara benzeyen Utahraptor, en kısa boylu dinozor Trodon ve diğerleri çok ama çok uzun yıllar önce dünyada yaşamışlar ve nesilleri tükenmiş. Peki, birbirlerini görmüşler midir?
14.04.2021Bilim ve Çocuk
Dinozorları tanıyalım: Ankylosaurus
Dinozorları tanıyalım: AnkylosaurusHer dönem gizemleriyle bizi kendilerine hayran bırakan dinozorlar, günümüzde yaşasaydı acaba nasıl bir hayatımız olurdu? Kocaman gövdeleri ve sinirli yapılarıyla hayatımızı zorlaştıracakları kesin ama doğal hayatın gitgide yok olması da endişe verici.
13.04.2021Doğa ve Çocuk
Paleocoğrafya Nedir? Paleocoğrafya Biyoçeşitliliği Nasıl Etkiler?
Paleocoğrafya Nedir? Paleocoğrafya Biyoçeşitliliği Nasıl Etkiler?Paleocoğrafya terimi özellikle biyoçeşitlilik alanında sıklıkla kullanılan terimlerden bir tanesidir. Canlıların dünyada bulundukları konumlarda çevre şartları yanında iklim de etkili olmaktadır. Özellikle de jeolojik zamanlardaki iklim değişikliği canlıların dağılımında çok etkilidir. Paleocoğrafya nedir? Paleocoğrafya biyoçeşitliliği nasıl etkiler? İşte, merak edilen tüm detaylar.
21.03.2021Eğitim
Dinozorları tanıyalım: Deinonychus
Dinozorları tanıyalım: DeinonychusTek tek dinozorları tanımaya devam ediyoruz. Her biri, farklı özellikleriyle bizi şaşırtmaya devam ediyor. Bu ayki konuğumuz: Deinonychus.
15.03.2021Doğa ve Çocuk
Çocuk gelişiminde çizgi filmlerin rolü ve teknoloji bağımlılığını Varol Yaşaroğlu ile konuştuk
Çocuk gelişiminde çizgi filmlerin rolü ve teknoloji bağımlılığını Varol Yaşaroğlu ile konuştukSağlıklı çocuk gelişiminde çizgi filmler nasıl bir rol oynuyor? Aileler çizgi film tercihinde nelere dikkat etmeli? Çocuklar ve çizgi filmler söz konusu olunca aklımıza ilk gelen isimlerden birisi Varol Yaşaroğlu ile çizgi filmlere dair ailelerin merak ettiklerini, çocuklarda teknoloji bağımlılığıyla mücadele için Yeşilay'la yaptığı çalışmayı ve Super 1 Takım'ı konuştuk.
11.03.2021Çocuk
Dinozorun ayak parmağı bulundu
Dinozorun ayak parmağı bulunduGüney Kore'de bir dinozora ait olduğu düşünülen ayak parmağı kemiği fosili gün yüzüne çıkarıldı.
10.03.2021Dünya
Falda Dinozor Görmek Ne Demek? Kahve Falında Dinozor Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?
Falda Dinozor Görmek Ne Demek? Kahve Falında Dinozor Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?Milyonlarca yıl önce yaşamış olan dinozorlar aynı zamanda pek çok insanın falında çıkabilmektedir. Böyle durumlarda falın ne anlama geldiğini öğrenmek için birçok kişi uzman fal yorumcularının fikirlerini almaya çalışıyor. Peki, falda dinozor görmek ne demek? Kahve falında dinozor şekli çıkması ne anlama gelir? İşte bu fal hakkında bilgiler.
10.09.2020Kahve Falı
Dinozorları tanıyalım: Spinosaurus
Dinozorları tanıyalım: SpinosaurusTarih öncesi dönemlerin kralları dinozorlar hakkında yeni bilgiler öğrenmeye devam ediyoruz. Bu ay görüntüsüyle oldukça ilginç bir dinozor olan Spinosaurus ile tanışacaksın.
15.02.2021Doğa ve Çocuk
125 bin yıllık dev kemik buldular!
125 bin yıllık dev kemik buldular!Fosil avcısı kardeşler, tarih öncesinden kalma dev bir kemik buldu. Kemiği inceleyen bir uzman, fosilin 125 bin yıl öncesine ait olabileceğini söyledi.
6.02.2021Dünya
Dinozorun izini çocuk keşfetti
Dinozorun izini çocuk keşfettiİngiltere’de iyi korunmuş bir dinozor ayak izi, Galler’deki Vale of Glamorgan’da 4 yaşındaki bir çocuk tarafından keşfedildi.
31.01.2021Dünya
4 yaşındaki çocuk plajda 220 milyon yıllık dinozor ayak izi buldu
4 yaşındaki çocuk plajda 220 milyon yıllık dinozor ayak izi bulduGaller'de ailesiyle birlikte plajda yürüyüşe çıkan çocuğun gördüğü iz, uzmanlara göre Ada'da ortaya çıkan en iyi örnek.
30.01.2021Dünya
Uzay Filmleri: Bilim Kurgu Ve Uzay İle İlgili Çekilmiş En İyi Filmler
Uzay Filmleri: Bilim Kurgu Ve Uzay İle İlgili Çekilmiş En İyi FilmlerUzay filmleri nelerdir? Bilim kurgu ve uzay ile ilgili çekilmiş en iyi filmler hangileridir, en iyi uzay filmleri nelerdir? Hangilerinden izlemeye başlamak gerekir? Sizin için keyif alabileceğiniz ve bu zamana kadar akıllardan silinmeyen uzay filmlerini derledik.
27.01.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Dinozorlardinozormilliyet çocukfosilbilim insanları

Dinozor ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.