Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Son dakika Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu haber sayfamızda...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.756 dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu haberi bulunmuştur.
‘Filistin politikamızın değişmesi mümkün değil’
‘Filistin politikamızın değişmesi mümkün değil’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün İsrail’e gerçekleştireceği ziyaret öncesi dün Filistin’e resmi ziyarette bulundu. Ramallah kentinde Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Malki ile İkinci Türkiye-Filistin Ortak Komite Toplantısına katılan Çavuşoğlu, “Filistin davasına desteğimiz İsrail’le ilişkilerimizin seyrinden tamamen bağımsızdır” dedi.
25.05.2022Siyaset
Finlandiya ve İsveç’ten ikna heyeti geldi
Finlandiya ve İsveç’ten ikna heyeti geldiRusya’nın Ukrayna’ya müdahalesinin ardından NATO’ya üye olmak için resmi başvurularını yapan İsveç ve Finlandiya, ittifakın en güçlü ikinci ordusuna sahip Türkiye’nin itirazları üzerine dün Ankara’ya müzakere için heyet gönderdi.
25.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin’deki temasları çerçevesinde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas tarafından kabul edildi.
24.05.2022Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Filistin’deki Türkiye mezunlarıyla bir araya geldi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Filistin’deki Türkiye mezunlarıyla bir araya geldiFilistin’e resmi ziyaret gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye mezunlarıyla bir araya geldi.
24.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan Filistin mesajı: Önceliğimiz olmaya devam edecek
Bakan Çavuşoğlu'ndan Filistin mesajı: Önceliğimiz olmaya devam edecek15 yıl aradan sonra ilk resmi ziyaret sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistinli mevkidaşı Riad Malki ile basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, 'Filistin’in de Türkiye’ye ihracatını artırmak için elimizden gelen gayreti birlikte göstereceğiz. Önümüzdeki süreçte Filistin’e bu anlamda destek vermek bizim önceliğimiz olmaya devam edecek.' dedi.
24.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: 'Somut adım atabiliriz' dediler, yazılı mutabakat istiyoruz
Bakan Çavuşoğlu: 'Somut adım atabiliriz' dediler, yazılı mutabakat istiyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD ile F-16 sürecinin normal seyrinde ilerlediğini, NATO ile ilgili konuların bu gündemin dışında olduğunu söyledi. İsveç Finlandiya'nın NATO başvurusuyla ilgili konuşan Çavuşoğlu, "Heyet bugün geliyor yarın üçlü toplantı olacak. Beklentimiz teröre desteğin kesilmesi, savunma kısıtlamalarının kaldırılması. Somut adım atabiliriz dediler, yazılı mutabakat istiyoruz." dedi.
24.05.2022Haberler
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu: 'Somut adım atabiliriz' dediler, yazılı mutabakat istiyoruz
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu: 'Somut adım atabiliriz' dediler, yazılı mutabakat istiyoruzİsveç Finlandiya'nın NATO başvurusuyla ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Heyet bugün geliyor, yarın üçlü toplantı olacak. Beklentimiz teröre desteğin kesilmesi, savunma kısıtlamalarının kaldırılması. 'Somut adım atabiliriz' dediler, yazılı mutabakat istiyoruz." dedi.
24.05.2022Siyaset
Normalleşmede son perde
Normalleşmede son perdeİsrail’e 15 yıl sonra Dışişleri Bakanı düzeyinde ilk ziyaret gerçekleştiriliyor. Çavuşoğlu önce Filistin’e ardından İsrail’e gidecek. İsrail ile görüşmelerde büyükelçilerin atanması kararı bekleniyor.
24.05.2022Gündem
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu NATO Genel Sekreteri ile görüştü
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu NATO Genel Sekreteri ile görüştüSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün Stoltenberg ile görüşmüştü.
22.05.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşıyla görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşıyla görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Jeyhun Bayramov ile telefonda görüştü.
22.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa Şampiyonu Anadolu Efes'e tebrik
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa Şampiyonu Anadolu Efes'e tebrikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, THY Avrupa Ligi'nde üst üste ikinci kez şampiyon olan Anadolu Efes'in tebrik etti.
Bakan Çavuşoğlu, BM 76. Genel Kurul Başkanı Shahid ile bir araya geldi
Bakan Çavuşoğlu, BM 76. Genel Kurul Başkanı Shahid ile bir araya geldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’deki temasları dahilinde Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurul Başkanı Abdulla Shahid ile bir araya geldi.
19.05.2022Siyaset
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan BM'de önemli mesajlar: Göçün ana sebeplerini belirlemeliyiz
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan BM'de önemli mesajlar: Göçün ana sebeplerini belirlemeliyizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu çatısı altında ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası Göç Gözden Geçirme Forumu’na yaptığı konuşmada, “Yunanistan’ın Ege Denizi’nde geri itmeleri bir çok hayatın kaybolmasına neden oluyor” ifadelerini kullanarak, Türkiye’nin 2014 yılından bu yana dünyanın en büyük göçmen nüfusuna ev sahipliği yaptığı vurguladı.
19.05.2022Siyaset
Ankara'dan ilk veto! İsveç ve Finlandiya'ya NATO şoku
Ankara'dan ilk veto! İsveç ve Finlandiya'ya NATO şokuRusya- Ukrayna savaşının ardından NATO'ya üye olmak için Finlandiya ve İsveç resmen başvurdu. Sürece karşı olduğunu resmen açıklayan Türkiye ise ilk hamlesini yaptı.
19.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu Kanada Dışişleri Bakanı ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu Kanada Dışişleri Bakanı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Kurulu çatısı altında ilk kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Göç Gözden Geçirme Forumu’na katılmak üzere geldiği ABD’nin New York kentinde temaslarına devam ediyor. Çavuşoğlu, Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly ile görüştü.
18.05.2022Siyaset
Çavuşoğlu Pakistanlı mevkidaşı Zardari ile görüştü
Çavuşoğlu Pakistanlı mevkidaşı Zardari ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’deki temasları dahilinde Pakistan Dışişleri Bakanı Bhutto Zardari ile görüştü.
18.05.2022Siyaset
Son dakika: Türkiye - ABD görüşmesi sonrası ortak açıklama geldi! Yakın ve birlikte çalışma vurgusu
Son dakika: Türkiye - ABD görüşmesi sonrası ortak açıklama geldi! Yakın ve birlikte çalışma vurgusuDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken arasındaki görüşmeye ilişkin ortak açıklama geldi. Açıklamada "Türkiye ve ABD, mevcut jeopolitik sınamalar karşısında birlikte ve yakın çalışma kararlılığındadır" ifadeleri yer aldı.
18.05.2022Dünya
Son dakika: NATO'ya yeni üyelik konusunda Türkiye'nin tavrını çok net belirtti: Garanti istiyoruz
Son dakika: NATO'ya yeni üyelik konusunda Türkiye'nin tavrını çok net belirtti: Garanti istiyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü. Çavuşoğlu, NATO’ya üye olmak isteyen İsveç ve Finlandiya’ya atıfta bulunarak 'PKK'yı kendilerine daha yakın görüyorlar. Blinken, Türkiye’nin güvenlik endişelerinin giderilmesi için gerekli mesajları vereceğini söyledi. Türkiye'nin güvenlik endişeleri sözle değil uygulamada giderilmeli. Verecekleri garantilerden emin olmak istiyoruz.' ifadelerini kullandı. Miçotakis'in ABD'deki açıklamalarına ilişkin de konuşan Çavuşoğlu, "Kimin nerde alkışlandığının bizim için bir önemi yok. 55 yıldır tüm çözüm önerilerini reddeden hep Rum tarafı oldu." dedi. Görüşme sonrası ortak açıklama geldi. Öte yandan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Sullivan "Türkiye'nin güvenlik kaygılarının karşılanabileceğini" ifade etti.
18.05.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD temasları dahilinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi.
18.05.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Türkevi’nde Türk-Amerikan toplumuyla bir araya geldi
Bakan Çavuşoğlu, Türkevi’nde Türk-Amerikan toplumuyla bir araya geldiABD’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York’ta Türkevi’nde Türk-Amerikan toplumuyla bir araya geldi. Çavuşoğlu, “ABD ile ilişkilerimizdeki yaşadığımız sorunları çözmek istiyoruz. Roma'daki toplantı, Cumhurbaşkanımızla Biden arasındaki görüşme, bu anlamda önemli bir görüşme oldu” dedi.
18.05.2022Siyaset
Son dakika... Finlandiya ve İsveç resmen NATO'ya başvurdu
Son dakika... Finlandiya ve İsveç resmen NATO'ya başvurduGenel Sekreter Stoltenberg, başvuru belgeleriyle poz verip "Bu tarihi bir an" dedi. Stoltenberg, Türkiye'nin veto kararı için ise sorunun çözüleceğini düşündüğünü söyledi.
18.05.2022Dünya
ABD ile ilişkilerde ‘stratejik’ buluşma
ABD ile ilişkilerde ‘stratejik’ buluşmaEkim 2021’de Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması oluşturulması kararının ardından iki ülke Dışişleri Bakan yardımcıları 4 Nisan’da bir araya gelmişti. Bugünkü görüşme o toplantının bakan düzeyindeki devamı niteliğinde olacak.
18.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu Erdoğan-Biden görüşmesinin önemine dikkat çekti
Bakan Çavuşoğlu Erdoğan-Biden görüşmesinin önemine dikkat çektiDışişleri Bakanı Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "ABD ile ilişkilerimizdeki yaşadığımız sorunları çözmek istiyoruz. Roma'daki toplantı, Cumhurbaşkanımızla Biden arasındaki görüşme, bu anlamda önemli" ifadelerini kullandı.
18.05.2022Gündem
Son dakika: Finlandiya ve İsveç'ten NATO adımı! Dikkat çeken Türkiye mesajı...
Son dakika: Finlandiya ve İsveç'ten NATO adımı! Dikkat çeken Türkiye mesajı...Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği adımlarının ardından, Almanya'dan peş peşe kritik açıklamalar geldi. Önce Başbakan Scholz, ardından da Dışişleri Bakanı Baerbock ile Savunma Bakanı Labrecht Türkiye'yi işaret eden açıklamalarda bulundu. Son olarak İsveç Başbakanı Andersson'dan da Türkiye mesajı geldi. Öte yandan Finlandiya’nın NATO Temsilcisi Klaus Korhonen ve İsveç’in NATO Temsilcisi Axel Wernhoff’un NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşeceği açıklandı
17.05.2022Dünya
Son dakika haberi: Türkiye'nin veto adımı dünyada manşet!
Son dakika haberi: Türkiye'nin veto adımı dünyada manşet!Son dakika haberlere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'nın İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılmasına 'evet' demeyeceğini duyurması uluslararası medyada ilk sayfadan veriliyor. Wall Street Journal gazetesi, 'Finlandiya, İsveç NATO'ya girmeyi planlarken, Türkiye taleplerini açıkça belirtiyor' başlığını kullandı, The Times ise İsveç'in masaya getirebileceği iki teklifi yazdı.
17.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.