Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş

Son dakika Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş haber sayfamızda...

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 35 diyanet işleri başkanı prof. dr. ali erbaş haberi bulunmuştur.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyanet Bursları Mezuniyet Programı'na katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyanet Bursları Mezuniyet Programı'na katıldıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ‘Mezuniyetten Mesuliyete’ temasıyla düzenlenen Diyanet Bursları Mezuniyet Program'ına katıldı.
15.05.2022Gündem
Ali Erbaş Üsküdar'da '8'inci Gençlik Fuarı'nın açılışını yaptı
Ali Erbaş Üsküdar'da '8'inci Gençlik Fuarı'nın açılışını yaptıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM)'in düzenlediği, 'Denge ve Âlem' temalı 8. Gençlik Fuarı'nın açılışını yaptı. Erbaş, "Dengemizin bozulmaması için, alemdeki dengenin insanlığa da yansıması için kitap, kalem, okumak, okutmak, öğrenmek, öğretmek, araştırmak bizim hedefimizdir" dedi.
13.05.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, gençlerle iftar yaptı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, gençlerle iftar yaptıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen iftarda gençlerle bir araya geldi.
14.04.2022Gündem
'Bütün insanlığa İslam’ın adaletini, iyilik ve barış anlayışını götürmeliyiz'
'Bütün insanlığa İslam’ın adaletini, iyilik ve barış anlayışını götürmeliyiz'Pakistan’da Minhac Üniversitesi akademisyenleri ile bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İslam bizim için en büyük nimettir. Bu nimetin kıymetini bilmeliyiz ve hem kendi toplumlarımıza hem de bütün insanlığa İslam’ın adaletini, iyilik ve barış anlayışını götürmeliyiz” dedi.
19.02.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Sarıkamış Şehitleri'ni andı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Sarıkamış Şehitleri'ni andıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, dedelerinin Sarıkamış Harekatı'nda gazi olduğunu belirterek, "Hem annemin hem babamın babaları burada 6 yıl boyunca savaştıklarına göre Anadoludan burada şehit ve gazi olmayan hiçbir ev yok anlamına geliyor" dedi.
7.01.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Arnavutköy'de Kur'an kursu açılışına katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Arnavutköy'de Kur'an kursu açılışına katıldıDiyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, "Kur'an ilimleriyle uğraşmak ne kadar faziletli bir iş ise fen ilimleriyle uğraşmak da o kadar faziletli bir iştir. Çünkü fen ilimlerinden bihaber olanların Kur'an'ı Kerim'i anlaması çok zor" dedi.
3.01.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı: “Kur’an-ı Kerim bütün insanlar için bir hayat rehberidir”
Diyanet İşleri Başkanı: “Kur’an-ı Kerim bütün insanlar için bir hayat rehberidir”Bursa Müftülüğünün “Hafız Ol Hafız Kal Projesi” kapsamında hafızlığını tamamlayan din görevlilerinin icazet merasimine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Kur’an’ın nihai hedefi yeryüzünü karanlıklardan aydınlığa çıkartmaktır. Kur’an-ı Kerim, bütün insanlar için bir hayat rehberidir” dedi.
10.12.2021Gündem
Erbaş'tan Erzurum'daki depremden etkilenenler için 'geçmiş olsun' mesajı
Erbaş'tan Erzurum'daki depremden etkilenenler için 'geçmiş olsun' mesajıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Erzurum'daki depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ifade etti.
19.11.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Mevlid Kandili Programı'na katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Mevlid Kandili Programı'na katıldıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kastamonu'da düzenlenen Mevlit Kandili Programı'na katıldı.
17.10.2021Gündem
'Hafızlık eğitimlerimiz 81 ilde devam ediyor'
'Hafızlık eğitimlerimiz 81 ilde devam ediyor'Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hafızlık eğitimlerinin 81 ilde devam ettiğini belirtti. Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Hakikatin ve hidayetin kaynağı aziz kitabımız Kur'an-ı Kerim'e hizmet etmek, muhafızı olmak, hafızlık geleneğini korumak, geliştirmek ve kalıcı hale getirmek gayesi ile Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından sürdürülen Hafızlık eğitimlerimiz 81 ilde devam ediyor." ifadesini kullandı.
4.07.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan video mesajla, online Kur'an-ı Kerim eğitimi daveti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan video mesajla, online Kur'an-ı Kerim eğitimi davetiDiyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Ali Erbaş, sosyal medya hesaplarından yayınladığı video mesajla, vatandaşları uzaktan eğitimle gerçekleştirilecek 'Kur'an-ı Kerim Öğretim Programı'na davet etti.
24.12.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Koronavirüs sürecinde ehil olmayanlar Kuran dersi yapıyor
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Koronavirüs sürecinde ehil olmayanlar Kuran dersi yapıyorDiyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, "Yaşadığımız koronavirüs salgını sürecinde daha da önem kazanan sosyal paylaşım mecralarında, dijital ortamlarda artan bir şekilde ehil olmayanların Kur’an ve kıraat dersleri yaptıklarına şahit oluyoruz" dedi.
16.12.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kariye Camii ile ilgili toplantı yapacağız
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kariye Camii ile ilgili toplantı yapacağızDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, online gerçekleştirilen il müftüleri istişare toplantısında salgın nedeniyle Mart ayından itibaren yaşanan süreci değerlendirerek, bela ve musibetler karşısında ibret, tedbir, tevekkül ve dua ekseninde bir bilinç oluşturmaya gayret ettiklerini belirtti.  Erbaş, ayrıca Kariye Camii'nin yeniden ibadete açılmasına ilişkin Cuma günü Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Valiliği ile toplantı yapacaklarını açıkladı.
24.08.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dileyen evinde bayram namazını kılabilir
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dileyen evinde bayram namazını kılabilirDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, corona virüs nedeniyle bayram namazının camilerde kılınamayacağını belirterek, "Dileyen evinde bayram namazını, dileyen de nafile niyetiyle iki ya da dört rekat kuşluk namazı kılabilir" dedi.
23.05.2020Gündem
Son dakkika! Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan camilerde müzik yayını yapılmasına ilişkin açıklama
Son dakkika! Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan camilerde müzik yayını yapılmasına ilişkin açıklamaGelen bir son dakika haberine göre; Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İzmir'de bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin, "Ses sistemine yasa dışı bir şekilde girerek müdahalede bulunan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan çirkin saldırı asla kabul edilemez. Mübarek Ramazan ayında tüm Müslümanları derinden yaralayan bu olayla ilgili suç duyurusunda bulunulmuş, bu provakatif eylemi gerçekleştiren, bu çirkin eyleme ilişkin videoları övücü ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında yetkili merciler tarafından soruşturma başlatılmıştır" dedi.
21.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT'nin düzenlediği Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasına katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT'nin düzenlediği Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasına katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Önümüzdeki yıllarda ramazanları tekrar özlediğimiz haliyle yaşama temennisiyle dereceye giren kardeşlerimi şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum. Her gecemizin kadir, her gündüzümüzün bayram gibi olması temennisiyle hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum." dedi.
19.05.2020Gündem
Ramazanın ilk cuma namazını Diyanet İşleri Başkanı Erbaş kıldırdı
Ramazanın ilk cuma namazını Diyanet İşleri Başkanı Erbaş kıldırdıRamazanın ilk cuma namazını kıldıran ve hutbeyi irat eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Ramazanın mübarek günlerinde oruçla sıhhat bulalım. Namazla, zekatla, fitreyle, sadakayla, yardımlaşmayla, dayanışmayla arınalım." dedi.
24.04.2020Gündem
Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına destek yağıyor
Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına destek yağıyorCumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına destek yağıyor.
31.03.2020Gündem
Cuma namazı saat kaçta? Öğre ezanı ne zaman okunacak?
Cuma namazı saat kaçta? Öğre ezanı ne zaman okunacak?Bugün recep ayının 25. günü ve yine bir mübarek cuma gününe uyandık. Corona virüsü nedeniyle bir dizi önlem alınırken evde cuma namazını eda etmek isteyen vatandaşlar Cuma namazı saat kaçta? Öğre ezanı ne zaman okunacak? sorusuna cevap arıyor.
20.03.2020Gündem
Camilerde sabit oturaklarda namaz uygulaması kaldırıldı
Camilerde sabit oturaklarda namaz uygulaması kaldırıldıDiyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Din İşleri Yüksek Kurulu'nca, cami ve mescitlerde tabure ve sandalyede ima ile namaz kılanlar için yer ayrılması uygulaması kaldırıldı. Hiçbir şekilde oturamayanlar, katlanabilir tabureler ile safların arasında namaz kılacak.
17.12.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: Her yere cami yapılmayacak
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: Her yere cami yapılmayacakYasal düzenlemeden sonra toplam yedi müftü nikâhı gerçekleştiğine dikkat çeken Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, ihtiyaç olmayan yerlere cami yapılmasının zorlaştırılacağını vurguladı
1.02.2018Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: FETÖ, yanlış bir dinin tasavvur neticesidir
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: FETÖ, yanlış bir dinin tasavvur neticesidirDiyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, FETÖ, DEAŞ, Boko Haram, ve Eş-Şebab gibi taşeron yapıların, yanlış bir din ve peygamber tasavvurunun sonucu olduğunu söyledi.
30.01.2018Siyaset
İbrahim Kalın'dan Cemaat Vakıfları ve Ermeni Patrikliği'ne 'Zeytin Dalı' teşekkürü
İbrahim Kalın'dan Cemaat Vakıfları ve Ermeni Patrikliği'ne 'Zeytin Dalı' teşekkürüCemaat Vakıfları, Türkiye Ermenileri Patrikliği ve Türk Yahudi Toplumu'ndan Zeytin Dalı harekatına destek veren açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da destek mesajlarına sosyal medyadan "Bu birlik ve beraberlik ruhu en büyük gücümüzdür" diyerek teşekkür etti.
23.01.2018Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı'ndan sosyal medya uyarısı
Diyanet İşleri Başkanı'ndan sosyal medya uyarısıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, özellikle kitle iletişim araçları ve sosyal medyada çoğu zaman dedikodu, yalan, iftira gibi çirkin sözlerin ilgi ve merak uyandıracak şekilde sunulabildiğini belirterek, "Zaman zaman sorumsuz ve şuursuzca yayınlanan asılsız haber ve yorumlarla insanların onur ve haysiyeti hedef alınabilmektedir" dedi.
15.12.2017Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş,
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş,Aile yapısının güçlenmesiyle, toplumun da güçleneceğini ve ideal bir  yapıya kavuşacağını belirten Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, insana bahşedilen nimetlerin en güzidesinin,  rahmet ve meveddet yurdu bir aile olduğunu vurguladı.
11.12.2017Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.