Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz

Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz

Son dakika Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz haber sayfamızda...

Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 39 doc dr afsin emre kayipmaz haberi bulunmuştur.
Bilim Kurulu Üyesi açıkladı! Her gelecek aşı için bu inceleme yapılmalı
Bilim Kurulu Üyesi açıkladı! Her gelecek aşı için bu inceleme yapılmalıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, “Yeni gelen aşıların da incelemeleri Türkiye Tıbbi İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu laboratuvarlarında yapılacak. 14 günlük bu süre, her teslimatta yapılması gerekiyor” dedi.
25.01.2021Gündem
Bir günde 286 bin sağlıkçı aşılandı
Bir günde 286 bin sağlıkçı aşılandıTürkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun Çin şirketi Sinovac’ın geliştirdiği Kovid-19 aşısı CoronaVac’a acil kullanım onayı vermesinın ardından 81 ilde tarihi aşılama kampanyası eş zamanlı başladı. Türkiye genelinde bir günde (saat 01.00 itibarıyla) 286 bini aşkın sağlık çalışanına ilk doz CoronaVac aşıları uygulandı. İlk aşıyı olan sağlık çalışanları, her şeyin yolunda gittiğini, ağrı ve sızı hissetmediklerini belirterek, vatandaşları aşı olmaya çağırdı.
15.01.2021Gündem
Aşı olan Bilim Kurulu üyesi Kayıpmaz: İlk yan etkiler baş ağrısı, yorgunluk
Aşı olan Bilim Kurulu üyesi Kayıpmaz: İlk yan etkiler baş ağrısı, yorgunlukAnkara'da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Covid-19 aşısı olan Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, "Aşının ilk yan etkileri uygulanma bölgesinde ağrı, baş ağrısı, yorgunluk, kas-eklem ağrısı gibi istenmeye yan etkiler. 48 saat içinde de sonlanıyor bunlar" dedi.
14.01.2021Gündem
Siber dolandırıcıların yeni yöntemi parayla aşı randevusu
Siber dolandırıcıların yeni yöntemi parayla aşı randevusuDolandırıcıların yeni tuzağı koronavirüs aşıları oldu. Vatandaşların cep telefonuna ya da maillerine mesaj gönderen internet dolandırıcıları, para karşılığı aşı randevusu vereceklerini belirterek, kredi kartı ve kimlik bilgilerini çalıyor.  Uzmanlar ise özellikle aşının ücretsiz yapılacağına dikkat çekiyor. Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, aşı uygulamasının e-Nabız uygulaması ve 184 numaralı hat üzerinde yapılacağını belirterek, "Aşıyla ilgili bir kısa mesaj gelmesi veya elektronik posta gelmesi söz konusu değildir. Zaten şu anda da ülkemizde aşılama başlamış değildir. Eğer size böyle bir mesaj veya elektronik posta gelirse bunun şüpheli olduğunu göz önünde bulundurmalısınız ve kesinlikle bu mesajlardaki bağlantıya tıklayarak kişisel bilgilerinizi vermemelisiniz. Kimlik bilgileriniz olabilir, banka hesap numaralarınız olabilir, kredi kartı bilgileriniz olabilir, bunları kesinlikle paylaşmamalısınız. Sağlık Bakanlığı sizden banka hesap numaranızı, kredi kartı numaranızı kesinlikle talep etmez" uyarısında bulunuyor.
5.01.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz’dan aşı açıklaması!
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz’dan aşı açıklaması!Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, “Aşıların 28 gün arayla 2 doz şeklinde insanlara uygulanması planlanıyor. Bu noktada 28 günlük aranın, antikor yanıtının daha yüksek sağlanması açısından uygun olduğu, daha önceki Faz-1 ve Faz-2 çalışmalarında ortaya konmuştu” dedi.
3.01.2021Gündem
Son Dakika... Bilim Kurulu üyesi duyurdu! 28 gün kararı!
Son Dakika... Bilim Kurulu üyesi duyurdu! 28 gün kararı!Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, Sinovac firmasınca üretilen Kovid-19 aşısının birinci ve ikinci doz uygulamaları 14 gün yerine 28 gün arayla yapıldığında elde edilen antikor seviyesinin daha yüksek olduğunu bildirdi.
1.01.2021Gündem
Son dakika... Bilim Kurulu Üyeleri açıkladı! Aşılar için 2 haftaya ihtiyacımız var
Son dakika... Bilim Kurulu Üyeleri açıkladı! Aşılar için 2 haftaya ihtiyacımız varSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, Çin'den getirilen aşıların 2 haftalık inceleme sürecinin olacağını belirtti. İlgili kurumların onay vermesi halinde aşılar için erken kullanım izninin alınacağını ve sırasıyla sağlık çalışanlarından başlanarak, vatandaşa uygulanacağını söyleyen Kayıpmaz, "Bu işlemler yaklaşık 2 hafta süren bir süreç. Daha sonra ocak ayının 2'nci haftasından sonra aşılamaya başlanacak, diyebiliriz" dedi.
30.12.2020Gündem
Salgında yeni eşik yılbaşı
Salgında yeni eşik yılbaşıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, son dönemde alınan kapatma ve kısıtlamaların etkisinin görülmeye başlandığını, vaka, hasta ve ağır hasta sayılarında önemli düşüşler olduğunu ama hâlâ her gün 250’den fazla canın yitirildiğini söyledi.
30.12.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: Yılbaşı kritik eşik
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: Yılbaşı kritik eşikSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, yılbaşının kritik bir eşik olduğunu belirterek, "Tıpkı Kurban Bayramında söylediğimiz gibi yılbaşı önemli bir eşik. Dışarıda toplanmak yasak; ama evlerde de bir araya gelmemeye özen göstermek durumundayız. Ondan dolayı yılbaşı kritik bir eşik. Kesinlikle vatandaşlarımız Kurban Bayramında yapılan hataları yapmamalılar" dedi.
29.12.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz aşıların tüm detaylarını anlattı
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz aşıların tüm detaylarını anlattıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, “Erken kullanım izni için gerekli mevzuat düzenlemesini aşı ülkemize gelir gelmez insanlara vurulmaya başlanacak şeklinde yorumlamamak lazım” dedi.
27.12.2020Gündem
Uzmanlardan aşıda bilgi kirliliğine dikkat uyarısı
Uzmanlardan aşıda bilgi kirliliğine dikkat uyarısıTürk bilim insanları, küresel yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde sağlığın korunmasında doğru bilgiye erişimin önemine dikkat çekerek, geliştirilen aşılara karşı ön yargılı olunmaması, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile alanında uzmanı hekimlerin verdiği bilginin referans alınması gerektiğini bildirdi.
9.12.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi açıkladı! Kan grubunun Covid-19'dan koruyucu bir yönü yok
Bilim Kurulu Üyesi açıkladı! Kan grubunun Covid-19'dan koruyucu bir yönü yokSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, kan grupları ile Covid-19 arasındaki ilişkiye dair, "Hangi kan grubu olursa olsun, her ne kadar çalışmalarda belirli kan gruplarında hastalarda daha nadir olduğu gösterilmiş olsa da tedbirler tüm kan grupları için aynıdır. Kişinin kan grubu ne olursa olsun, kan grubunun koronavirüsten koruyucu bir yönü yoktur" dedi.
29.11.2020Haberler
Bilim Kurulu Üyesi açıkladı! Kan grubunun Covid-19'dan koruyucu bir yönü yok
Bilim Kurulu Üyesi açıkladı! Kan grubunun Covid-19'dan koruyucu bir yönü yokSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, kan grupları ile Covid-19 arasındaki ilişkiye dair, "Hangi kan grubu olursa olsun, her ne kadar çalışmalarda belirli kan gruplarında hastalarda daha nadir olduğu gösterilmiş olsa da tedbirler tüm kan grupları için aynıdır. Kişinin kan grubu ne olursa olsun, kan grubunun koronavirüsten koruyucu bir yönü yoktur" dedi.
29.11.2020Gündem
28 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te
28 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te28 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te
28.11.2020Haberler
Son Dakika: Kritik koronavirüs uyarısı! Yılmaz Vural'ın son durumu nasıl?
Son Dakika: Kritik koronavirüs uyarısı! Yılmaz Vural'ın son durumu nasıl?Bilim Kurulu Üyesi Doç Dr. Afşin Emre Kayıpmaz ve İç Hastalıkları-Hematoloji Uzmanı Prof Dr. Mustafa Çetiner, CNN Türk canlı yayınında pandemi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yakalandığı koronavirüs hastalığı nedeniyle yoğun bakıma alınan teknik direktör Yılmaz Vural'ın da son sağlık durumu ile ilgili bilgi verildi. Aileden bugün tecrübeli teknik adamın son durumuyla alakalı sevindiren bir açıklama geldi. İşte detaylar...
28.11.2020Futbol
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz açıkladı! 'Karantina ihlali sayılmamaktadır'
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz açıkladı! 'Karantina ihlali sayılmamaktadır'Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, “Kişilerde hastalığa bağlı veya hastalığa bağımsız karantina süresince herhangi bir acil durum gelişirse onların hastanelerin acil servislerine başvurması durumunda evden çıkmaları karantina ihlali olarak sayılmamaktadır” dedi.
24.11.2020Gündem
Bilim Kurulu üyesinden korkutan uyarı! '2 hafta sonunda aynı noktadaysak...'
Bilim Kurulu üyesinden korkutan uyarı! '2 hafta sonunda aynı noktadaysak...'Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası açıklanan kısıtlamaların 2 haftalık süre sonunda yeniden ele alınacağını belirtti. Kayıpmaz, "Ümit ediyorum ki bireysel tedbirler, kapatma ve kısıtlama kararları neticesinde hasta sayıları kontrol altına alınır. Buna rağmen 2 hafta sonra yine başladığımız noktadaysak hasta sayılarındaki, ağır hasta sayılarındaki artış, bizim sağlık kapasitemize ciddi basınç oluşturmaya devam ederse o zaman daha sert tedbirler de gündeme gelir" dedi.
19.11.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi uyardı: Sigara dumanı virüsün yayılımına neden oluyor
Bilim Kurulu Üyesi uyardı: Sigara dumanı virüsün yayılımına neden oluyorİçişleri Bakanlığı genelgesi ile tüm illerde vatandaşların yoğun olduğu alanlarda sigara içme yasağı getirilirken, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, "Sigara dumanı virüs parçacıklarının daha uzak mesafeye yayılımına neden oluyor" dedi.
12.11.2020Genel Sağlık
Sigara dumanı virüsün yayılımına neden oluyor
Sigara dumanı virüsün yayılımına neden oluyorİçişleri Bakanlığı genelgesi ile tüm illerde vatandaşların yoğun olduğu alanlarda sigara içme yasağı getirilirken, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, "Sigara dumanı virüs parçacıklarının daha uzak mesafeye yayılımına neden oluyor" dedi.
12.11.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: Evde 4 metrekarede 1 kişi olmalı
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: Evde 4 metrekarede 1 kişi olmalıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, sonbahar ile birlikte insanların kapalı alanlarda daha fazla vakit geçirmeye başladığını belirterek, "Evlerde her 4 metrekareye bir kişi gibi düşünebiliriz. Yani evin salonu 20 metrekareyse bu salonda en fazla 5 kişi aynı anda bulunmalı. Evlerde 10 kişiden fazla toplanmayı tavsiye etmiyoruz" dedi.
23.10.2020Gündem
‘Çift maskeye gerek yok’
‘Çift maskeye gerek yok’Kovid-19 salgınıyla mücadelede tedbirlerin başında gelen doğru maske kullanımı hayati önem taşıyor.
21.10.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi kapalı alanlarda bulaşın arttığını söyledi!
Bilim Kurulu Üyesi kapalı alanlarda bulaşın arttığını söyledi!Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, havaların soğuması ile birlikte kapalı alanlarda daha fazla vakit geçirilmeye başlandığını ve bu nedenle kapalı alanlarda bulaşın arttığını belirtti.
20.10.2020Haberler
Bilim Kurulu Üyesi uyardı! Ankara'ya dikkat
Bilim Kurulu Üyesi uyardı! Ankara'ya dikkatSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, havaların soğuması ile birlikte kapalı alanlarda daha fazla vakit geçirilmeye başlandığını ve bu nedenle kapalı alanlarda bulaşın arttığını belirtti.
20.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak 2020? Üniversiteler açılacak mı, sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanıt
Üniversiteler ne zaman açılacak 2020? Üniversiteler açılacak mı, sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanıtÜniversiteler açılacak mı? 2020-2021 yılı üniversitelerin açılış tarihi merak ediliyor. Peki, uzaktan eğitim ile başlayan üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Üniversiteler açılacak mı? sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da son dakika açıklaması geldi.
17.10.2020Gündem
2020 Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? İşte üniversitelerin açılışı ile ilgili son dakika açıklamaları
2020 Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? İşte üniversitelerin açılışı ile ilgili son dakika açıklamalarıÜniversiteler ne zaman açılacak, üniversiteler açılıyor mu? Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını merak ediyor. Uzaktan eğitim ile başlayan üniversitelerde yüz yüze eğitime ne zaman geçilecek? Üniversitelerin açılış tarihi heyecanla beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversitelerin açılışı ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu.
16.10.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsaşıDoç. Dr. Afşin Emre KayıpmazSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesicorona

Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.