Doçent

Doçent

Son dakika doçent haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan doçent gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan doçent haber sayfamızda...

Doçent

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20.407 doçent haberi bulunmuştur.
Gökyüzünde sürpriz
Gökyüzünde sürprizAydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, önceki gün THY ile San Francisco’dan İstanbul’a dönerken hoş bir sürpriz yaşadı.
26.01.2022Cadde
‘Penguen yürüyüşü kazayı önler’
‘Penguen yürüyüşü kazayı önler’Denizli’de, kar ve buzla kaplanan yollar kazaları da beraberinde getiriyor.
25.01.2022Ege
Eğirdir Gölü'nün uydu görüntülerinde buz tutmaya başladığı görüldü
Eğirdir Gölü'nün uydu görüntülerinde buz tutmaya başladığı görüldüİstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) iklim bilimci Doç. Dr. Barış Önol, uydudan elde ettiği Eğirdir Gölü'nün dünkü fotoğrafında, etrafının tamamen karla kaplandığını ve donma başladığını duyurdu.
25.01.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Kemik tümörlerinde biyopsi nasıl yapılmalıdır?
Kemik tümörlerinde biyopsi nasıl yapılmalıdır?Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Deveci, kemik tümörlerinde biyopsi uygulaması hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.
25.01.2022Genel Sağlık
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?Sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin tedavi ücret ödemesi gerekir. Özel hastane muayene ücretleri hizmet veren kuruma göre değişiklik göstermektedir. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin ödeyeceği ücret ayrıca doktorun unvanı, bölümü, kişinin sigortalı veya sigortasız olmasına göre farklı olabilir. Özel hastanelerde muayene ve tahlil ücreti ne kadar? “Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Ekonomi
Garantisi biter bitmez bozuluyorsa dikkat! Sebebi 'pes' dedirtti
Garantisi biter bitmez bozuluyorsa dikkat! Sebebi 'pes' dedirttiElektronik aletten giysiye, satın alınan ürünler artık 'ömür boyu' kullanılamıyor. Bunun sebebi ise 'planlı eskitme' olarak adlandırılan bir pazarlama taktiği. Peki tüketici olarak bu durumla karşılaşırsak neler yapabiliriz? Uzmanlar bu alanda yasal düzenlemeler yapılması gerektiği görüşünde.
25.01.2022Ekonomi
Tarih ve teknolojiyi buluşturan proje: Hititçe tabletleri yapay zeka okuyacak
Tarih ve teknolojiyi buluşturan proje: Hititçe tabletleri yapay zeka okuyacakDünyada ilk kez Hititçe tabletler üç boyutlu olarak taranarak yapay zeka tarafından okunacak. Böylece binlerce yıllık tarihi belgelerin çözümlenmesi kolaylaşacak
24.01.2022Arkeoloji
Anadolu’nun ışığını dünyaya taşıdı
Anadolu’nun ışığını dünyaya taşıdıAnadolu’da yaptığı kazılarla arkeolojiye dünya çapında katkılarda bulunan Ekrem Akurgal, kişisel tarihinin önemli öğeleri olan doğum yeri ve soyadı üzerinden de arkeolojiyle ilginç bir bağa sahipti.
24.01.2022Arkeoloji
Ankara’nın Faz-1 çalışması için onay
Ankara’nın Faz-1 çalışması için onayAnkara Üniversitesi Kanser Araştırma Enstitüsü’nde geliştirilen ve TÜBİTAK COVID-19 Platformu kapsamında desteklenen adenoviral vektör tabanlı Kovid-19 aşısı, Sağlık Bakanlığı tarafından Faz 1 klinik çalışma için onaylandı.
24.01.2022Gündem
Atardamar tıkanıklığı ihmal edilmemeli
Atardamar tıkanıklığı ihmal edilmemeliAtardamarların tıkanıklığı hakkında bilgi veren Özel Akut Kalp Damar Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Tevfik Güneş, “Yaygın olarak bacağa giden damarlarda görülen bir rahatsızlıktır. Periferik arter hastalığı hem oluştuğu bölgeyi hem de ilgili diğer organları ciddi ölçüde etkileyebiliyor. Bu nedenle oldukça ciddi bir rahatsızlıktır ve hafife alınmaması gerekir. Günümüzde teknolojinin ve beraberinde tıbbi teknolojinin de ilerlemesi ile hastaların büyük kısmı ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebiliyor” dedi.
24.01.2022Ege
Nezle mi, grip mi yoksa Kovid miyim?
Nezle mi, grip mi yoksa Kovid miyim? Havaların soğumasıyla nezle ve grip arttı ancak belirtiler Kovid’i de akıllara getiriyor. KBB Uzmanı Doç. Dr. Doğru, üç hastalığın ayırt edici semptomlarını anlattı. PCR testinden de kaçınılmaması önerisi yaptı
24.01.2022Ege
Balkondan sofraya!
Balkondan sofraya!Yaşar Üniversitesi’nden Doç. Dr. Uzel, evlerde geçirilen zamanın artmasıyla vatandaşın balkon tarımına yöneldiğini söyledi “Bir ailenin bir aylık meyve ve sebze ihtiyacı karşılanabilir” dedi
24.01.2022Ege
Türk tarihine kadın damgası
Türk tarihine kadın damgasıTürkiye’de ilk kez bir kadın tarihçi Doç. Dr. Elvin Yıldırım, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Çin ve Moğolistan’da 1 ayda 7500 km yürüdü ve ezber bozan bir başarıya imza attı. Doç. Dr. Yıldırım, araştırmasıyla Andronovo Kültürü’nün Türklerin köklerini oluşturduğunu ortaya koydu.
24.01.2022Gündem
Balkondan mutfağa tarım
Balkondan mutfağa tarımKorona virüsün de etkisiyle evlerde daha fazla zaman geçiren kişiler balkon tarımına yönelirken, Yaşar Üniversitesi Gıda İşleme Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ruhan Aşkın Uzel, sürdürülebilirlik kavramının günlük hayatın önemli bir parçası haline geldiğinden bahsederek, balkon tarımı hakkında önemli bilgiler verdi.
23.01.2022Püf Noktaları
Kovid-19 geçirenlerde görülüyor: Boyunda şişlik ve çıtırtı hissine dikkat!
Kovid-19 geçirenlerde görülüyor: Boyunda şişlik ve çıtırtı hissine dikkat!Kovid-19'da oldukça nadir görülen bir komplikasyon daha ortaya çıktı. Akciğerden kaynaklanan hava kaçağının göğüs kafesi iç kısmına ve buradan da boyun bölgesine kadar yayılmasına bağlı olarak boyunda şişlik yani cilt altı amfizemi denilen durumun oluşması hakkındaki ayrıntıları, Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Özkan Demirhan anlattı.
22.01.2022Genel Sağlık
Omicron'da tam doz aşı etkisi! 'Vakalarda belki 300-400 binleri bulacağız'
Omicron'da tam doz aşı etkisi! 'Vakalarda belki 300-400 binleri bulacağız'Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, "ABD'de 'Omicron' varyantı döneminde tam doz aşılıların, aşısızlara göre yüzde 90 daha az hastaneye yattığı tespit edildi. İsviçre'de tam aşılıların aşısızlara göre 48 kat daha az ölüme yakalandığı tespit edildi" dedi.
22.01.2022Gündem
Anne babalar dikkat! Ateşini hızla düşürmeye çalışmayın
Anne babalar dikkat! Ateşini hızla düşürmeye çalışmayınKış aylarında özellikle viral enfeksiyonlar sıkça kapımızı çalıyor. Enfeksiyonların en yaygın görülen ve ebeveynlerin yoğun kaygı duymalarına yol açan belirtilerinden biri, ‘yüksek ateş’ oluyor. Son haftalarda, çocuk acil polikliniklerine yüksek ateş nedeniyle başvuruda ciddi bir artış var. Bunun nedeni ise yüksek ateşin Covid-19’un da yaygın belirtilerinden biri olması. Ancak her ateş Covid-19 enfeksiyonundan kaynaklanmıyor ve çoğu viral enfeksiyonda olduğu gibi bu hastalık ateş olmadan da seyredebiliyor. Çocuklarda oldukça sık rastlanan yüksek ateş, vücut sıcaklığının 38,5 derece üstü olarak ölçülmesi şeklinde tanımlanıyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Sibel Aka, çocuklarda gelişen yüksek ateşte ebeveynlerin en sık yaptıkları 5 hata hakkında bilgi verdi.
22.01.2022Genel Sağlık
Genç turizmcilere istihdam sağlayacak
Genç turizmcilere istihdam sağlayacakEge Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi, dünyanın önde gelen otel zinciri TUI grubuyla fakülte tarihinin en büyük staj ve iş protokolünü imzaladı.
21.01.2022Ege
Acı çeken hastayı sosyal medyada paylaşan başhekim sekreteri görevden alındı
Acı çeken hastayı sosyal medyada paylaşan başhekim sekreteri görevden alındıGiresun’da, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim sekreteri Gülsen K., bir hastanın acı çektiği anlarda koltuğa uzandığı görüntülerini kayda alıp, sosyal medyadan şarkı ekleyerek paylaştı. Tepki çeken paylaşım sonrası görevden alınan sekreter hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.
20.01.2022Haberler
Acı çeken hastayı sosyal medyada paylaşan başhekim sekreteri görevden alındı
Acı çeken hastayı sosyal medyada paylaşan başhekim sekreteri görevden alındıGiresun’da, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim sekreteri Gülsen K., bir hastanın acı çektiği anlarda koltuğa uzandığı görüntülerini kayda alıp, sosyal medyadan şarkı ekleyerek paylaştı. Tepki çeken paylaşım sonrası görevden alınan sekreter hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.
20.01.2022Gündem
Omicron koku ve tat kaybına yol açmayabiliyor
Omicron koku ve tat kaybına yol açmayabiliyorBurun akıntısı, boğaz ağrısı, halsizlik gibi belirtileriyle daha çok soğuk algınlığı ve mevsimsel grip gibi geçirilen Omicron varyantı, buna karşın özellikle aşısızlar, eksik aşılılar, bağışıklığı düşük ve kronik hastalıkları olan risk grubundaki kişilerde ağır seyrederek ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Atar, Omicron varyantı hakkında bilgi verdi.
19.01.2022Genel Sağlık
Rektal kanama hangi hastalıkların habercisidir?
Rektal kanama hangi hastalıkların habercisidir?Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Onur Bayraktar, rektal kanamaların sebeplerini ve tanı ve tedavi yöntemlerini tüm ayrıntılarıyla sizler için anlattı.Rektal kanama, makat bölgesinden kırmızı veya siyah renkli kan gelmesidir. Rektal kanamanın en sık nedenleri genç yaşta ve genç erişkinlerde iyi huylu hastalıklarken, rektal kanamanın sık nedenleri genç erişkinlerde makat bölgesine ait hemoroid ve anal fissür gibi sorunlarken, orta yaşlı ve yaşlılarda kalın bağırsağın balonlaşması, baloncuklar oluşması şeklinde tarif edilen divertiküller, damarsal bozukluklara ve “anjiodisplazi” adı verilen damarsal bozukluklar ve polipler veya kanserler şeklinde görülen neoplaziler görülür. Rektal kanama ayrıca sindirim sisteminin üst kısmı olan oniki parmak bağırsağı ve midenin oluşturduğu şiddetli kanamalarda da görülebilir.
19.01.2022Sağlık
54 akademik personel alınacak
54 akademik personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörlüğü, 54 akademik personel istihdam edecek.
19.01.2022Ekonomi
İş yerlerine sağlıklı yaşamı teşvik geldi
İş yerlerine sağlıklı yaşamı teşvik geldiSağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, "sağlıklı yaşamı teşvik etme ve yaygınlaştırma" çalışmaları kapsamında iş yerleri için düzenlediği Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri Programı Uygulama Rehberi'ni 81 ilin ticaret odalarına iletti.
19.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Doçent ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.