Doğu Timor

Doğu Timor

Son dakika Doğu Timor haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Doğu Timor gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Doğu Timor haber sayfamızda...

Doğu Timor

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 167 dogu timor haberi bulunmuştur.
Japonya'ya 6 ülkeden giriş yasağı
Japonya'ya 6 ülkeden giriş yasağıJaponya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yayılmasını önlemek için Tayland ve Sri Lanka dahil 6 ülkeden yabancı yolcuların ülkeye girişini durduracağı kaydedildi.
20.05.2021Dünya
Türkiye'den sel felaketinin yaşandığı Doğu Timor'a başsağlığı
Türkiye'den sel felaketinin yaşandığı Doğu Timor'a başsağlığıDışişleri Bakanlığı, Asya ülkesi Doğu Timor'da yaşanan sel felaketi nedeniyle taziye açıklaması yaptı.
6.04.2021Siyaset
Felaketin bilançosu artıyor! Sellerde ölü sayısı 155'e yükseldi
Felaketin bilançosu artıyor! Sellerde ölü sayısı 155'e yükseldiEndonezya ve Doğu Timor'da şiddetli yağışların yol açtığı sel ve heyelanlar nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 155'e ulaştı.
6.04.2021Dünya
Kraliçeden ilk sanal diplomasi
Kraliçeden ilk sanal diplomasiİngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth, koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez bir diplomatik toplantısını sanal ortamda gerçekleştirdi.
6.12.2020Dünya
Çin tüm yasakları kaldırdı
Çin tüm yasakları kaldırdıKoronavirüsün dünyaya yayıldığı yeryüzünün en kalabalık ülkesine, 28 Eylül tarihinden itibaren yurt dışından giriş serbest olacak.
24.09.2020Dünya
D Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? D Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
D Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? D Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriDünya üzerinde D harfi ile başlayan birçok ülke ve şehir ismi bulunmaktadır. Sizler için D harfi ile başlayan bu ülkeleri başkentleriyle ve bulundukları kıtalarla, şehirleri ise yer aldıkları ülkelerle beraber derledik
13.09.2020Eğitim
Endonezya Hakkında Bilgiler; Endonezya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Endonezya Hakkında Bilgiler; Endonezya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıDünyanın en kalabalık Müslüman nüfusuna sahip Endonezya, 17 bin 508 adadan meydana geliyor. Resmi adı Endonezya Cumhuriyeti olan ülkenin, doğal güzellikleriyle biliniyor. Dünyanın yoksul ülkeleri arasında bulunan ülkede, doğal afetler ekonomiyi olumsuz etkileyebiliyor. Endonezya nerededir, nüfusu ne kadar, başkenti neresi, para birimi ne, dili hangisi sorularının yanıtlarını derledik.
4.09.2020Dünya
Doğu Timor Hakkında Bilgiler; Doğu Timor Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Doğu Timor Hakkında Bilgiler; Doğu Timor Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıResmi imsi Doğu Timor Demokratik Cumhuriyeti olan ülke, Timor Adası sınırlarında bulunuyor. Batı Timor'la komşu olan ülke, 16. yüzyılda Portekiz'in kolonisi halindeydi. Doğu Timor hakkında bilgileri, nüfusunu, bayrağının anlamını, nerede olduğunu, resmi dilini sizin için derledik.
4.09.2020Dünya
Avustralya Hakkında Bilgiler; Avustralya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Avustralya Hakkında Bilgiler; Avustralya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıDünya üzerinde çok farklı ülkeler yer almaktadır. Dünyanın farklı bölgelerinde yer alan ülkelerin özellikleri de farklıdır. Özellikle coğrafi olarak bizim ülkemizden çok farklı bir bölgede yer alan ülkeler oldukça dikkatinizi çeken değişik gelen ülkelerdir. Bu ülkelerden bir tanesi de Avustralya'dır. Avustralya dünyanın bize göre diğer tarafında bulunan en uzak coğrafyalarından bir tanesidir. Avustralya hakkında genel bilgiler; Avustralya bayrağı, 2020 nüfusu, başkenti para birimi gibi detayları derledik.
4.09.2020Tatil
Asya Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Asya Ülkeleri
Asya Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Asya ÜlkeleriDünyadaki en büyük kıta hangisidir? Tabi ki Asya kıtasıdır. Yüz ölçümü olarak dünyanın en büyük kıtası olma özelliğini taşıyan Asya kıtasında birçok ülke de yer almaktadır. Asya kıtasında yüz ölçümü olarak en fazla toprağa sahip olan ülke Rusya’dır. Bunun gibi Asya kıtasında yer alan ülkelerin isimlerini ve başkentlerinin isimlerini sizler için derledik.
13.07.2020Eğitim
DSÖ açıkladı: 2 ülkede kızamık ve kızamıkçık yok edildi
DSÖ açıkladı: 2 ülkede kızamık ve kızamıkçık yok edildiDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Sri Lanka ve Maldivler'in, Güneydoğu Asya bölgesinde hem kızamık hem de kızamıkçık hastalığının yok edildiği ilk iki ülke olduğunu duyurdu
Endonezya Nerede? Endonezya Hangi Kıtada, Dünyanın Hangi Bölgesinde Bulunuyor?
Endonezya Nerede? Endonezya Hangi Kıtada, Dünyanın Hangi Bölgesinde Bulunuyor?Endonezya 3. dünya ülkeleri arasında yer alan ve ekonomik olarak da zayıf ülkelerden biridir. Aynı zamanda en yoğun Müslüman nüfusa sahip ülke şeklinde öne çıkıyor. Peki, Endonezya nerede? Endonezya hangi kıtada, dünyanın hangi bölgesinde bulunuyor? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.
29.06.2020Eğitim
DSÖ ve 37 ülke Covid-19'a karşı mücadelede "ortak erişim havuzu" girişimi başlattı
DSÖ ve 37 ülke Covid-19'a karşı mücadelede "ortak erişim havuzu" girişimi başlattıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve 37 ülke yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadelede aşı, test, tedavi ve diğer sağlık teknolojilerinin tüm dünyanın erişimine açık olmasını sağlayacak "Kovid-19 Teknoloji Erişim Havuzu'nun (C-TAP)" kurulması için girişim başlattı.
29.05.2020Dünya
Para Birimleri Nelerdir? Tüm Ülkelerin Paraları Ve Sembolleri
Para Birimleri Nelerdir? Tüm Ülkelerin Paraları Ve SembolleriParanın icat edilmesiyle birlikte, yüzyıllardır alışverişlerde yegâne kullanılan araçtır. Her ülkenin nasıl bir adı, sınırları ve kültürel özellikleri varsa, paranın da kendine has özellikleri bulunuyor. Ülkeler ekonomik güçlerine, kültürel yapılarına özgü para birimleri ve sembolleri kullanıyorlar. Uluslararası ticaretlerde anlaşmalara bağlı olarak hangi paranın kullanılacağı ve değeri tespit ediliyor. Bu yazımızda para birimleri nelerdir, ülkelerin kullandığı paraları ve sembollerini sizler için derledik.
12.05.2020Ekonomi
Korona virüsü Türkiye’nin aktariye sektörüne de etkiledi
Korona virüsü Türkiye’nin aktariye sektörüne de etkilediİlk olarak Çin’de görülen, şimdiye kadar 28 ülkeye sıçrayan ve 600’den fazla kişinin ölümüne neden olan korona virüsü, Türkiye’deki aktarları da etkiledi. Yaklaşık 30 yıldır aktar sektöründe bulunan ve Eskişehir'de dükkanı olan Tuncay Tezcan, korona virüsünün sektördeki etkisini anlattı. Tezcan, "Bu durumda biz elimizde kalan ürünleri satıyoruz şimdilik. Ama durum böyle devam ediyorsa ülke genelinde aktariye ürünlerin fiyatı bir süre için olsa da yükselebilir.” diye konuştu.
9.02.2020Ekonomi
17 Ocak Hadi ipucu sorusu: Ornitorenk, vombat ve koala hangi kıtaya özgü canlılardır?
17 Ocak Hadi ipucu sorusu: Ornitorenk, vombat ve koala hangi kıtaya özgü canlılardır?17 Ocak Hadi ipucu sorusu belli oldu. Soru bu günlerde yangınlarla boğuşan bir ülkeden geldi. 12.30'da başlayacak Hadi bilgi yarışmasında bugün "Ornitorenk, vombat ve koala hangi kıtaya özgü canlılardır?" sorusuna cevap aranıyor.
17.01.2020Gündem
Vizesiz ülkeler hangileri? Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkeler
Vizesiz ülkeler hangileri? Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkelerYurt dışı seyahati yapmak isteyen milyonlarca vatandaş vize ile ilgili ayrıntıları merak ediyor. Peki vize nedir, her ülke için vize gerekli midir? Vizesiz gidilebilen ülkeler hangileridir? İşte Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkeler...
24.10.2019Gündem
Avustralya gazeteleri protesto için sansürlü manşetle çıktı
Avustralya gazeteleri protesto için sansürlü manşetle çıktıRadyo, televizyon ve internet sitelerinin de desteklediği protestoda, gazetelerin ilk sayfaları siyaha boyanmış satırlardan oluşuyor.
21.10.2019Dünya
Endonezya'da 3 günlük yas ilan edildi
Endonezya'da 3 günlük yas ilan edildiEndonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, eski Devlet Başkanı Baharuddin Yusuf Habibie'nin vefatı dolayısıyla 3 günlük yas ilan etti.
11.09.2019Dünya
Hadi 12 Mart ipucu sorusu: 18.000'in üzerinde adadan oluşan dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi neresidir?
Hadi 12 Mart ipucu sorusu: 18.000'in üzerinde adadan oluşan dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi neresidir?Hadi ipucu sorusu ve yanıtı belli oldu. 12 Mart'ta 12:30'da gerçekleştirilecek olan Hadi yarışmasında günün ilk ipucu sorusu şu şekilde; 18.000'in üzerinde adadan oluşan dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi neresidir? Güneydoğu Asya ve Okyanusya'da yer alan 1996 yılında ölçülen verilere göre 17.508 olarak sayımı yapılan adalar 2002 yılında sayıldığında 18.307 olarak belirlenmiştir. Peki dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi neresidir?
12.03.2019Gündem
'Yeşil Şahinler', al-Sahlawi'ye güveniyor
'Yeşil Şahinler', al-Sahlawi'ye güveniyor Beşinci kez Dünya Kupası heyecanı yaşayacak Suudi Arabistan, yalnızca ilk katıldığı turnuva olan 1994'te gruptan çıkabildi. eknik direktörlüğünü İspanyol Pizzi'nin yaptığı "Yeşil Şahinler" lakaplı takımın dikkati çeken futbolcusu, 16 golle Asya elemelerinin en skoreri olan al-Sahlawi.
Fatakulu Halkının Totem Evleri: Uma Lulik
Fatakulu Halkının Totem Evleri: Uma LulikBu kutsal totem evleri, Fatakulu halkını atalarının ruhlarıyla birleştiriyor...
18.03.2021Dekorasyon
Adı memleketindeki ilkokulda yaşayacak
Adı memleketindeki ilkokulda yaşayacak17/25 Aralık darbe girişimi sonrası üstlendiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terör ve İstihbarattan sorumlu İl Emniyet Müdür yardımcılığı görevinde FETÖ’ye karşı yaptığı amansız mücadeleyle öne çıkıp, Eylül 2015 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne atanan İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın adı memleketi Nevşehir’de bir ilkokula verildi.
16.05.2017Gündem
En uzun erkekler Hollandalı, en uzun kadınlar Letonyalı
En uzun erkekler Hollandalı, en uzun kadınlar LetonyalıDünya çapında 1914'ten günümüze yapılan araştırmada Hollandalı erkekler 183 cm, Letonyalı kadınlar ise 170 cm ile zirveye çıktı. İranlı erkekler son 100 yılda 16 cm, Güney Koreli kadınlar ise 20 cm uzadı. Türkiye'deki erkekler ve kadınların boyları ise aynı dönemde 10 cm'den fazla yükseldi.
26.07.2016Dünya
En uzun erkekler Hollandalı, en uzun kadınlar Letonyalı
En uzun erkekler Hollandalı, en uzun kadınlar LetonyalıDünya çapında 1914'ten günümüze yapılan araştırmada Hollandalı erkekler 183 cm, Letonyalı kadınlar ise 170 cm ile zirveye çıktı. İranlı erkekler son 100 yılda 16 cm, Güney Koreli kadınlar ise 20 cm uzadı. Türkiye'deki erkekler ve kadınların boyları ise aynı dönemde 10 cm'den fazla yükseldi.
26.07.2016Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsTürkiyeDoğu TimorEndonezyakorona

Doğu Timor ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.