Doğu Türkistan

Doğu Türkistan

Son dakika Doğu Türkistan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Doğu Türkistan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Doğu Türkistan haber sayfamızda...

Doğu Türkistan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 515 doğu türkistan haberi bulunmuştur.
İYİ Parti lideri Akşener: Seçilmesine vesile olduğumuz kişilerin hırsız olduklarını anladık
İYİ Parti lideri Akşener: Seçilmesine vesile olduğumuz kişilerin hırsız olduklarını anladık İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Hepimiz dürüstlük nutukları atıp, dürüst olduğuna kefalet koyup, seçilmesine vesile olduğumuz kişilerin daha sonra kocaman birer hırsız olduğunu anladığımızda çektiğimiz acıları anlatmam mümkün değil. Mesela ben çok üzgünüm. Ama aldığımız oy oranı ya da kazandığımız yerlerin azlığı veya çokluğu üzerinden değil" dedi.
5.04.2024 Gündem
‘Seçimde hizmet konuşulmuyor’
‘Seçimde hizmet konuşulmuyor’ İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında dün Kütahya’daydı. Akşener, sözlerine Gazze’de İsrail’in, Doğu Türkistan’da Çin’in saldırıları sonucu yaşamını yitirenleri anarak başladı. Yaşanan zulümler karşısında kimsenin harekete geçmediğini belirten Akşener, “Biz seçime gidiyoruz, dikkat ederseniz bunların konuşulmadığı bir seçim, hizmetin de yarışmadığı bir seçim, gene şuculuk buculuk üzerinden yürüyen bir seçim” dedi.
24.03.2024 Gündem
İYİ Parti lideri Akşener, Anıtkabir'i ziyaret etti
İYİ Parti lideri Akşener, Anıtkabir'i ziyaret etti 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Anıtkabir'e ziyarette bulundu.
8.03.2024 Gündem
İstanbul'da Fransız ve Çinli casuslara operasyon! Detaylar ortaya çıktı: Kendini gazeteci olarak tanıttı
İstanbul'da Fransız ve Çinli casuslara operasyon! Detaylar ortaya çıktı: Kendini gazeteci olarak tanıttı İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, dış istihbarat servisleri adına casusluk faaliyeti yaptığı deşifre edilen şahıslara yönelik operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.
22.02.2024 Gündem
Mustafa Destici: Yeni bir çözüm sürecini kimse aklından geçirmemelidir
Mustafa Destici: Yeni bir çözüm sürecini kimse aklından geçirmemelidir Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Teröre ve teröristlere müsamaha, terörle ve teröristle müzakere olmaz. Bunu geçmişte gördük. Adına 'çözüm süreci' denilen süreci hep birlikte yaşadık ve sonunda ne oldu? Maalesef Türkiye'ye ve Türk milletine ağır bir faturası oldu. Yeni bir çözüm sürecini yani çözülme sürecini kimse aklından geçirmemelidir" dedi.
11.02.2024 Gündem
Gazze'de ateşkese tek oyla ABD freni! Erdoğan: BM'nin reforme edilmesi şarttır
Gazze'de ateşkese tek oyla ABD freni! Erdoğan: BM'nin reforme edilmesi şarttır Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’nda Gazze’de acil ateşkes için talep edilen karar tasarısını reddeden ABD’ye çok sert tepki gösterdi.
9.12.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu açıklaması: Bu bedel ödenecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu açıklaması: Bu bedel ödenecek Milli Türk Talebe Birliği 62. Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " İsrail bir terör devletidir. O devletin başındaki de halkını isyan ettirir hale gelmiştir. O yüzden de eceli yakındır." dedi.
18.11.2023 Gündem
İstanbul'da Filistin’e destek yürüyüşü! Ayasofya'da dua edildi
İstanbul'da Filistin’e destek yürüyüşü! Ayasofya'da dua edildi Milli İrade Platformu öncülüğünde toplanan grup, Beyazıt Meydanı'ndan Ayasofya Camii'ne kadar Filistin'e destek yürüyüşü gerçekleştirdi.
14.10.2023 Gündem
BBP lideri Destici'den Atatürk yorumu: Bu çirkin saldırı büyük bir ahlaksızlıktır
BBP lideri Destici'den Atatürk yorumu: Bu çirkin saldırı büyük bir ahlaksızlıktır Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Bir lise öğrencisinin Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafına yönelik hakaret görüntüleri ile ilgili sert tepki geldi.
20.09.2023 Gündem
‘Sekiz bin Uygur yazması Berlin’de’
‘Sekiz bin Uygur yazması Berlin’de’ Uygurlara ait sekiz bin el yazmasının Berlin’de bulunduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, belgelerin Türk tarihinin ilk örneklerinden izler barındırdığını belirtiyor.
13.09.2023 Kültür Sanat
Bakan Göktaş ve temsili Nasreddin Hoca göle maya çaldı
Bakan Göktaş ve temsili Nasreddin Hoca göle maya çaldı Konya'nın Akşehir ilçesinde, Nasreddin Hoca'nın felsefesini dünyaya yaymak için yapılan şenlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, oyuncu Çetin Altay’ın canlandırdığı temsili Nasreddin Hoca ile birlikte göle maya çaldı.
5.07.2023 Gündem
‘Rabia Kadir’i misafir etmeye hazırız’
‘Rabia Kadir’i misafir etmeye hazırız’ MHP lideri Devlet Bahçeli, Uygur Özerk Bölgesi’nde (Doğu Türkistan) insan hakları için mücadele eden ve ABD’de yaşayan aktivist Raiba Kadir’in uzun süreden beri Türkiye’ye giriş yapamadağını belirterek, “Sayın Rabia Kadir’i misafir etmeye hazırdır” çağrısında bulundu.
25.06.2023 Gündem
Bahçeli: MHP, Sayın Rabia Kadir’i misafir etmeye hazırdır
Bahçeli: MHP, Sayın Rabia Kadir’i misafir etmeye hazırdır MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Uygur davasının savunucusu Rabia Kadir'in ABD'de yaşadığını belirterek, "Sayın Rabia Kadir'in Türkiye'ye ziyaretinin önündeki engellerin kaldırılarak milletiyle özlem gidermesi en samimi dilek ve temennimdir" dedi.
24.06.2023 Gündem
Bahçeli, 'tarihi önemde' diyerek açıkladı! Yerel seçimde 2 stratejik hedef
Bahçeli, 'tarihi önemde' diyerek açıkladı! Yerel seçimde 2 stratejik hedef Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlere dikkat çekerek, 2 hedefi açıkladı.
20.06.2023 Haberler
Bahçeli, 'tarihi önemde' diyerek açıkladı! Yerel seçimde 2 stratejik hedef
Bahçeli, 'tarihi önemde' diyerek açıkladı! Yerel seçimde 2 stratejik hedef Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Bakanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlere dikkat çekerek, 2 hedefi açıkladı. Bahçeli'nin gündeminde Anayasa Mahkemesi'nin HDP kararı da vardı.
20.06.2023 Gündem
MHP lideri Bahçeli: "Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu kukla adayıdır, paravan adayıdır"
MHP lideri Bahçeli: "Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu kukla adayıdır, paravan adayıdır" Ordu'da vatandaşlara hitap eden Bahçeli, 'Son günlerde 14 Mayıs’ı kundaklamak için karanlık eller devrededir. Namussuz montajcılar, özel hayat cellatları işbaşındadır.' dedi.
11.05.2023 Haberler
Bahçeli'den seçim açıklaması: 14 Mayıs’ı kundaklamak için karanlık eller devrede
Bahçeli'den seçim açıklaması: 14 Mayıs’ı kundaklamak için karanlık eller devrede Ordu'da vatandaşlara hitap eden Bahçeli, 'Son günlerde 14 Mayıs’ı kundaklamak için karanlık eller devrededir. Namussuz montajcılar, özel hayat cellatları işbaşındadır.' dedi.
11.05.2023 Gündem
Çağatay Han Kimdir? Kısaca Hayatı Ve Ölümü
Çağatay Han Kimdir? Kısaca Hayatı Ve Ölümü Cengiz Han’ın ikinci oğludur Çağatay Han, babası Çağatay Han’a ve kardeşine yönetmesi için yerler bölüştürmüştür. Tarihte önemli bir isim olan Çağatay Han kimdir ve neler yapmıştır sizler için ayrıntıları ile derledik.
18.04.2023 Eğitim
HÜDA PAR Genel Başkanı: 14 Mayıs'ta Erdoğan'ı destekleyeceğiz
HÜDA PAR Genel Başkanı: 14 Mayıs'ta Erdoğan'ı destekleyeceğiz HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, CNN Türk'te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında açıklamalarda bulundu. 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklayan Yapıcıoğlu milletvekilli seçimleri için ise görüşmelerin devam ettiğini söyledi.
15.03.2023 Gündem
Yargıtay'dan 'Reina' katliamı sonrası tutuklanan Doğu Türkistanlının beraatine onama
Yargıtay'dan 'Reina' katliamı sonrası tutuklanan Doğu Türkistanlının beraatine onama İstanbul Ortaköy'deki 'Reina'da 2017'nin yılbaşı gecesi 39 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın ardından DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla Kayseri'de gözaltına alınarak tutuklanan ve ilk duruşmada tahliye olan Doğu Türkistan uyruklu Kulaxı Yımaıer'in (51) aldığı 6 yıl 3 ay hapis cezasını Yargıtay bozdu. Karar sonrası yeniden yargılanan Yımaıer için verilen beraat kararı ise Yargıtay tarafından onandı.
25.01.2023 Gündem
İsveç Konsolosluğu önünde Kur'an-ı Kerim'in yakılması protesto edildi
İsveç Konsolosluğu önünde Kur'an-ı Kerim'in yakılması protesto edildi İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakma eylemine izin verilmesi, Beyoğlu'ndaki İsveç Başkonsolosluğu önünde protesto edildi. Konsolosluk önünde toplanan grup tekbir getirerek İsveç bayrağı yaktı. Grup, daha sonra Kur'an-ı Kerim okuyarak dua etti.
21.01.2023 Gündem
Genç İHH Fatih Camii önünde Çin'i protesto etti
Genç İHH Fatih Camii önünde Çin'i protesto etti Genç İnsani Yardım Vakfı (İHH), 77 ilde cuma namazı sonrası düzenlediği basın açıklamalarıyla Çin'i protesto etti. İstanbul Fatih Camii önünde de düzenlenen basın açıklamasının ardından katılımcılar, Doğu Türkistanlılar için dua etti.
9.12.2022 Gündem
Urumçi’deki yangında annesi ve 4 kardeşini kaybeden Muhammed’den Çin hükümetine çağrı
Urumçi’deki yangında annesi ve 4 kardeşini kaybeden Muhammed’den Çin hükümetine çağrı Urumçi’de 21 katlı binada çıkan yangında Çin’in karantina yaptırımı sebebiyle binadan çıkamayarak hayatını kaybeden 44 kişinin ölümüne ilişkin sivil toplum kuruluşları basın toplantısı düzenledi. Yangında annesi ve 4 kardeşini kaybeden Muhammed Memeteli ve ablası Şerafet Memeteli de toplantıda yer aldı. Muhammed Memeteli burada yaptığı konuşmada, “Zaten 2016’dan beri ailemle iletişim kuramıyordum. Annem ve kardeşlerimin ölüm haberini aldım. Hapse atılan babam ve abime ve hiç haber alamadığım 2 kardeşime de ulaşmak istiyorum. Ayrıca Çin hükümetinin de yangınla ilgili basın açıklaması yapmasını istiyorum” çağırısında bulundu.
1.12.2022 Dünya
Sincan’da gerilim!
Sincan’da gerilim! Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesinin başkenti Urumçi’de protestocular, Kovid kısıtlamalarına karşı polisle çatıştı, bariyerleri yıktı.
27.11.2022 Dünya
TBMM Başkanı Şentop Yetim ve Kimsesiz Çocuklar Sempozyumunda konuştu
TBMM Başkanı Şentop Yetim ve Kimsesiz Çocuklar Sempozyumunda konuştu Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen Yetim ve Kimsesiz Çocuklar Sempozyumu'nda konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Dünyada her yıl 3 milyona yakın çocuk kaçırılarak uyuşturucu ticaretinde kullanılmakta, fuhuş yapmaya zorlanmakta organ mafyasının elinde çeşitli organları alınarak ölüme terk edilmektedirler. Yetersiz beslenme ve açlık sorunu yaşayan 1 milyar nüfusun 400 milyonunu da çocuklar teşkil etmektedir. Her beş çocuktan biri savaş ve çatışmalar sebebiyle mağdur olmaktadır" dedi.
19.11.2022 Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Doğu Türkistan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.