Dow Jones

Dow Jones

Son dakika dow jones haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dow jones gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dow jones haber sayfamızda...

Dow Jones

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.938 dow jones haberi bulunmuştur.
Kripto para piyasasında düşüş!
Kripto para piyasasında düşüş!Mayıs ayına düşüşlerle damga vuran kripto para piyasası 130 milyon dolar değer kaybederek 10 ayın en düşük seviyesine geriledi. Son günlerde Cardano, Solana, Polkadot, Bitcoin ve Avalanche gibi kripto para birimlerinde görülen artışlar ise haziran ayına yönelik umutları artırdı. Dalgalanmaların sebeplerine ve piyasaların geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Turkex Kurucusu Enes Türküm Yüksel, “Faiz artırımları ve durgunlaşan küresel ekonomi yatırımcıları ihtiyatlı davranmaya itiyor” dedi.
3.06.2022Uzmanpara
Altın fiyatları yönünü değiştirdi... Gram altın 1000 lira olur mu?
Altın fiyatları yönünü değiştirdi... Gram altın 1000 lira olur mu?Dünya çapında artan enflasyonun küresel çapta ekonomik durgunluğa yol açacağı yönündeki endişelerin artması, ABD'den başlayarak dünya borsalarında sert düşüşlere neden oldu. Hal böyle olunca dolardaki küresel güçlenmenin yavaşlamasıyla altının ons fiyatı 1.830 dolara kadar çıktı. Peki gram altında 1000 lira seviyesi görülür mü?
19.05.2022Ekonomi
Kripto paralarda büyük çöküş
Kripto paralarda büyük çöküşÇarşamba günü yüzde 5’in üzerinde yükselerek 40 bin dolar direncinin üzerine çıkan Bitcoin geçtiğimiz gün büyük bir çöküş yaşadı. Lider coin yüzde 10’un üzerinde değer kaybetti. Ethereum’da düşüş yüzde 9’a yaklaştı. Peki kripto para birimleri neden geriliyor? İşte detaylar...
6.05.2022Uzmanpara
Bitcoin kritik seviyenin üzerinde tutunuyor
Bitcoin kritik seviyenin üzerinde tutunuyorKripto para piyasasında yukarı yönlü fiyat hareketleri görülmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün kritik seviye olan 40 bin doların üzerinde seyreden Bitcoin yükseliş kaydederek 42 bin 325 dolara ulaştı. Ethereum ise yüzde 4’ün üzerinde prim yaptı. Peki yükselişi tetikleyen sebep ne? İşte detaylar...
19.03.2022Uzmanpara
Kripto paralarda çöküş sürüyor
Kripto paralarda çöküş sürüyorKripto para birimlerinde düşüş ivmesi kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 40 bin doların altına sarkan Bitcoin bugün 37 bin dolar seviyelerine kadar geri çekildi. Peki Bitcoin neden düşüyor? İşte detaylar...
7.03.2022Uzmanpara
Kripto paralar ABD yaptırımlarıyla toparlandı
Kripto paralar ABD yaptırımlarıyla toparlandıGeçtiğimiz gün Rusya’nın Ukrayna’ya askeri harekat başlatmasıyla kripto para piyasası altüst olmuştu. Bitcoin, 34 bin dolar seviyesine kadar düşerken, Ethereum, 2 bin 300 dolara kadar gerilemişti. Rusya’nın savaşı başlatmasının ardından ABD’den bir dizi sert yaptırım kararı geldi. Kritik gelişme sonrası risk iştahı artarken, kripto paralar kayıplarını sildi. İşte detaylar…
25.02.2022Uzmanpara
Kripto paralarda büyük çöküş
Kripto paralarda büyük çöküşKripto para birimlerinde Ukrayna krizi fiyatlanmaya devam ediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’nın doğusunda bulunan Donetsk ve Lugansk yönetimlerinin bağımsızlığını tanımasıyla jeopolitik riskler tırmanışa geçti. Bu durum kripto paraların değer kaybetmesine yol açtı. İşte detaylar…
22.02.2022Uzmanpara
Goldman Sachs, S&P'de yüzde 6 düşüş bekliyor
Goldman Sachs, S&P'de yüzde 6 düşüş bekliyorGoldman Sachs, Ukrayna'da durumun kötüleşmesi halinde S&P'de yüzde 6 düşüş bekliyor.
22.02.2022Uzmanpara
Wall Street sert düşüşün ardından toparlanıyor
Wall Street sert düşüşün ardından toparlanıyorWall Street, 2022 yılının en sert düşüşünün ardından toparlanmaya başladı.
18.02.2022Uzmanpara
Piyasalarda Ukrayna depremi
Piyasalarda Ukrayna depremiABD ile Rusya arasındaki Ukrayna krizi piyasaları altüst etti. ABD cephesinden Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceğinin açıklanmasıyla birlikte kripto para birimleri resmen çakıldı. 42 bin dolar destek seviyesinin altına sarkan Bitcoin’de kayıp yüzde 2’yi aştı. Ons altın ise 4 saat içerisinde 39 dolar yükseldi. İşte detaylar...
12.02.2022Uzmanpara
Kripto paralar 'Fed' sonrası sert düştü
Kripto paralar 'Fed' sonrası sert düştüPiyasaların merakla beklediği ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararı dün açıklandı. Fed faiz oranında beklentiler dahilinde değişikliğe gitmezken, Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları sonrası kripto paralarda büyük kayıp yaşandı. İşte detaylar…
27.01.2022Uzmanpara
ABD vadeli endekslerinde sert yükseliş
ABD vadeli endekslerinde sert yükselişWall Street'te hafta başından bu yana yaşanan sert dalgalanmaların ardından bugün ABD vadeli endekslerinde yukarı yönlü keskin bir hareket gözleniyor. Piyasalarda ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bilanço azaltımının zamanlaması ve hızı konusunda ihtiyatlı olacağı beklentileri fiyatlanıyor.
26.01.2022Uzmanpara
Securitize ile S&P Dow Jones'tan iş birliği
Securitize ile S&P Dow Jones'tan iş birliğiDijital varlık şirketi Securitize, S&P Dow Jones Indices tarafından yayınlanan kripto endeksi takip edecek iki tokenlaştırılmış fon çıkaracak.
16.12.2021Uzmanpara
Yeni tür 'OMICRON' piyasaları nasıl etkiler? İşte cevabı...
Yeni tür 'OMICRON' piyasaları nasıl etkiler? İşte cevabı...Koronavirüsün yeni Omicron varyantı dünyada hızla yayılıyor. Peki yeni tür Omicron varyantı piyasaları nasıl etkiler? Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof.Dr. Sefer Şener," Yeni bir tür ortaya çıktığı anda tedirginlik piyasada hat safhaya çıkıyor. Doğal olarak enerji fiyatlarında bir değişim gördük havacılık sektöründe ve Avrupa borsalarında cuma günü yüzde 5 değer kaybı görüldü. Kapanma olması demek hizmet sektörünü de etkileyecek." dedi.
29.11.2021Haberler
Yeni tür 'OMICRON' piyasaları nasıl etkiler? İşte cevabı...
Yeni tür 'OMICRON' piyasaları nasıl etkiler? İşte cevabı... Koronavirüsün yeni Omicron varyantı dünyada hızla yayılıyor. Peki yeni tür Omicron varyantı piyasaları nasıl etkiler? Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof.Dr. Sefer Şener," Yeni bir tür ortaya çıktığı anda tedirginlik piyasada hat safhaya çıkıyor. Doğal olarak enerji fiyatlarında bir değişim gördük havacılık sektöründe ve Avrupa borsalarında cuma günü yüzde 5 değer kaybı görüldü. Kapanma olması demek hizmet sektörünü de etkileyecek." dedi.
29.11.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, ABD Başkanı Joe Biden'ın ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanlığına Jerome Powell'ı ikinci bir dönem için aday göstereceğinin açıklanmasının ardından haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı.
22.11.2021Ekonomi
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel pay piyasaları Avrupa'da uygulamaya alınan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamaları ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) destekleyici para politikalarını beklenenden daha önce terk edebileceği endişesiyle karışık bir seyir izliyor.
22.11.2021Uzmanpara
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandıKüresel pay piyasaları enflasyon endişeleriyle karışık bir seyir izlerken, gözler gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
20.11.2021Uzmanpara
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, haftanın son işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi 200 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,75 azalarak 35.601,98 puana düştü.
19.11.2021Ekonomi
New York borsası karışık seyirle açıldı
New York borsası karışık seyirle açıldıNew York borsası, haftanın son işlem gününe karışık seyirle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 160 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,47 azalışla 35.701,80 puana geriledi.
19.11.2021Ekonomi
New York borsası karışık seyirle açıldı
New York borsası karışık seyirle açıldıNew York borsası, haftanın son işlem gününe karışık seyirle başladı.
19.11.2021Uzmanpara
Piyasalar merkez bankalarına odaklandı
Piyasalar merkez bankalarına odaklandıKüresel pay piyasaları karışık bir seyir izlerken, bugün "şahin" olarak nitelendirilen ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yetkilileri ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmaları takip edilecek.
19.11.2021Uzmanpara
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, günü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,17 azalarak 35.870,95 puana geriledi.
18.11.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yatay bir seyir izleyerek 35.933,05 puan oldu.
18.11.2021Ekonomi
Piyasada gözler Merkez’e çevrildi
Piyasada gözler Merkez’e çevrildiKüresel pay piyasaları dünya genelinde artan enflasyon baskılarıyla satış ağırlıklı bir seyir izlerken, bugün gözler yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararına çevrildi.
18.11.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Dow Jones ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.