Eğitim Haberleri

Eğitim Haberleri

Son dakika eğitim haberleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eğitim haberleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eğitim haberleri haber sayfamızda...

Eğitim Haberleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.428 egitim haberleri haberi bulunmuştur.
Son dakika: MEB duyurdu! Uzaktan eğitim ile ilgili flaş açıklama
Son dakika: MEB duyurdu! Uzaktan eğitim ile ilgili flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; Herkes tam kapanma döneminin sona ereceği 17 Mayıs'tan sonra alınacak kararları merak ediyordu. MEB'in yaptığı son açıklama ile beraber okullarda yüz yüze eğitim olacak mı? sorusu da cevap bulmuş buldu. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), liselerde sınav düzenlemesine ilişkin merak edilen soruları yanıtladı. İşte detaylar...
12.05.2021Gündem
Son dakika: Bakan Selçuk'tan liselerde sınav açıklaması
Son dakika: Bakan Selçuk'tan liselerde sınav açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Haber'de kritik açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, Ramazan Bayramı sonrası yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğine ilişkin konuştu. Bakan Selçuk, Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacağını açıkladı.
29.04.2021Gündem
Son dakika! MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika! MEB'den yüz yüze eğitim açıklamasıSon dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), eğitimde yerinde karar uygulaması kapsamında 1 Mart 2021 Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşılan kriterler doğrultusunda, yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine il bazlı alınacak kararlar ile devam edileceğini bildirdi.
29.03.2021Gündem
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yeni yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yeni yüz yüze eğitim açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması geldi. Bakan Selçuk, 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlardan özür dileyen Bakan Selçuk, 'Bazı illerimizde son birkaç günde tespit edilen hızlı vaka artışı yeniden değerlendirme zorunluluğunu doğurmuştur' dedi. İşte Milli Eğitim Bakanı'nın açıklamaları...
28.02.2021Gündem
Son Dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'hazırladık' deyip duyurdu! Devamı gelecek
Son Dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'hazırladık' deyip duyurdu! Devamı gelecekGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 10. sınıf öğrencilerini yakından ilgilendiren bir paylaşım yaptı. Bakan Selçuk, yeni bir set hazırlandığını ve bu sete http://eba.gov.tr'deki sayfadan ulaşılabileceğini bildirdi. İşte Milli Eğitim Bakanı'nın açıklamaları...
26.02.2021Gündem
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması: Kararımız devam ediyor
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması: Kararımız devam ediyorMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Edirne'de yüz yüze eğitime ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Şehit Cem Havale İlk ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Bakan Selçuk önemli mesajlar verdi. 'Okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararımız da devam ediyor' diyen Milli Eğitim Bakanı'nın açıklamaları haberimizde...
25.02.2021Gündem
Son dakika eğitim haberleri | Bakan Selçuk duyurdu: Önemli mesafe katettik!
Son dakika eğitim haberleri | Bakan Selçuk duyurdu: Önemli mesafe katettik!Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaparak öğretmenlere teşekkür etti ve "2023 Eğitim Vizyonu’muzun temel hedeflerinden biri olan “ölçme değerlendirme süreçlerinin kalitesinin artırılması” yolunda önemli mesafe katettik." açıklamalarında bulundu.
19.02.2021Siyaset
Son dakika! Üniversitelerde yüz yüze eğitim için flaş açıklama
Son dakika! Üniversitelerde yüz yüze eğitim için flaş açıklamaSon dakika haberine göre Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yazılı açıklama yaptı. Milyonlarca üniversite öğrencisinin beklediği yüz yüze eğitimle ilgili açıklama geldi.
17.02.2021Gündem
Son Dakika Haberleri: Milli Eğitim Bakanı'ndan önemli yüz yüze eğitim açıklaması
Son Dakika Haberleri: Milli Eğitim Bakanı'ndan önemli yüz yüze eğitim açıklamasıKöy okullarında yüz yüze eğitim için ders zili çaldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüz eğitimle ilgili Bakan Selçuk, 'Her ortak kullanım alanında ayrı kurallar belirledik. 49 bin 300 civarı okulumuz yüz yüze eğitime hazır' dedi. Aşılama listelerinin Sağlık Bakanlığı'na iletildiğini söyleyen Bakan Selçuk, 'öğretmenler ay sonu ilk doz aşıları olacak' açıklamasını yaptı. Öte yandan üniversitelerde yüz yüze eğitimle ilgili YÖK Başkanı Yekta Saraç son dakika açıklamalarda bulundu. Saraç, 'Sağlık Bakanlığından gelecek görüş istikametinde gecikmeksizin gerekli kararlar alınacaktır' dedi. İşte yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim ile ilgili Milli Eğitim Bakanı ve YÖK Başkanı'nın açıklamaları...
15.02.2021Gündem
Son dakika... Yüz yüze eğitime kar engeli! Tatil edilen iller açıklandı
Son dakika... Yüz yüze eğitime kar engeli! Tatil edilen iller açıklandıGelen son dakika haberine göre; Zonguldak, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ve Sakarya'da kar yağışı nedeniyle okullarda yarın yüz yüze eğitim yapılamayacak. Konuyla ilgili Valiliklerden son dakika açıklaması yapıldı.
14.02.2021Gündem
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan velilere yüz yüze eğitim ve EBA mesajı
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan velilere yüz yüze eğitim ve EBA mesajıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Şubat'ta başlayacak ikinci yarıyıl dönemine ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitim, canlı derse katılım ve TRT EBA'daki kanalların takibiyle ilgili velilere çağrıda bulunan Bakan Selçuk önemli mesajlar verdi. Milli Eğitim Bakanı'nın açıklamalarının detayları tamamı haberimizde...
15.02.2021Gündem
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı verecek! Bu iki ilden başlayacak
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı verecek! Bu iki ilden başlayacakGelen son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Türkiye Kızılay Derneği arasında imzalanan protokol gereği, pansiyonlu okullarda görev yapan yönetici ve nöbetçi belletmenlere yönelik "Güvenli Yaşam Eğitimi" kapsamında afet eğitimleri verilecek.
10.02.2021Gündem
Son dakika eğitim haberi: Milli Eğitim Bakanlığı hazırladı! Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor
Son dakika eğitim haberi: Milli Eğitim Bakanlığı hazırladı! Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiriyorGelen son dakika haberine göre; lise öğrencilerine yönelik 15 bin sorudan oluşan 'Mobil Soru Bankası' Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlandı. Bakan Ziya Selçuk da hazırlanan 'Mobil Soru Bankası'na ilişkin açıklamalarda bulundu.
3.02.2021Gündem
Son dakika eğitim haberleri | Yüz yüze eğitim ve normalleşme için önemli tarih... Okullar 15 Şubat'ta mı açılıyor?
Son dakika eğitim haberleri | Yüz yüze eğitim ve normalleşme için önemli tarih... Okullar 15 Şubat'ta mı açılıyor?Gelen son dakika haberine göre, Türkiye'de son 24 saatte 173 bin 210 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı, 7 bin 279 kişinin testi pozitif çıktı, 129 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan milyonlarca öğrenci ve veli, 'kısıtlamalar ne zaman kaldırılıp yüz yüze eğitim ile okullar açılacak' sorusunun cevabını merak ediyor. Normalleşme için 15 Şubat ve 15 Mart tarihleri öne çıkarken, uzmanlar aşı konusunda yaşanan son dakika gelişmeleri ışığında dikkat çeken bir uyarıda bulundu. İşte merakla beklenen normalleşme adımı ile ilgili haberin detayları...
29.01.2021Gündem
2020'nin ilk AÖF sınavı: Sınav giriş belgesi (yerleri) açıklandı
2020'nin ilk AÖF sınavı: Sınav giriş belgesi (yerleri) açıklandıAçıköğretim Fakültesi öğrencilerini yeni haftanın ilk gününde sınav giriş belgesi heyecanı sardı. Bu hafta sonu 3 oturumlu AÖF güz dönemi final sınavı var. Öğrenciler, kritik sınava hazırlanırken sınava girecekleri yerleri de bir an önce öğrenmek istiyor. Bu nedenle Anadolu Üniversitesi'nin resmi sitesi sık sık kontrol edilirken "AÖF sınav giriş belgesi açıklandı mı?" sorusu sorularak bilgi alınmaya çalışılıyor. Öte yandan sınava girerken alınancak belgeler de merak edilirken bir başka konu...
13.01.2020Gündem
Eğitimde fark yaratan proje 'En'
Eğitimde fark yaratan proje 'En'Her çocuğun “EN olabileceği bir alanı var” düşüncesiyle yeni bir eğitim projesine başlayan Hayata Doğru Okulları, küçük pırıltılardan birer yıldız yaratacak.
4.03.2016Eğitim
Yurt Seçiminde Önce Güvenlik Sonra Yemek ve Hijyen Etkili
Yurt Seçiminde Önce Güvenlik Sonra Yemek ve Hijyen EtkiliÜniversite tercih döneminin gelmesiyle birlikte öğrenciler ve ailelerini yurt telaşı sardı.
11.08.2015Eğitim
Türkiye’nin ilk sertifika destekli sosyal hizmetler programı
Türkiye’nin ilk sertifika destekli sosyal hizmetler programıÖnümüzdeki yıllarda kalkınma ve reform programları çerçevesinde sosyal hizmet başlığı altında pek çok yeni uygulama hayata geçiyor.
2.07.2015Eğitim
Abdülkadir Gayretli Japonya’da Türk yükseköğretim Eğitim sistemini anlattı!
Abdülkadir Gayretli Japonya’da Türk yükseköğretim Eğitim sistemini anlattı!Dünyanın ilk beş yüz üniversiteleri arasında olan Nagasaki Üniversitesi davetlisi olarak Japonya’ya giden İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir GAYRETLİ Türk yükseköğretim Eğitim sistemi hakkında konferans verdi.
12.05.2015Eğitim
Eğitimde sosyal aktivitenin önemi!
Eğitimde sosyal aktivitenin önemi!Eğitimin en temel amacı, öğrencilere birey olma niteliklerini kazandırmak ve bu bireyleri hayata hazırlamaktır.
16.04.2015Eğitim
"Türkiye'nin beyin gücü yurtdışında eğitime 1,5 milyar dolar harcıyor"
"Türkiye'nin beyin gücü yurtdışında eğitime 1,5 milyar dolar harcıyor"Yurtdışında eğitim gören öğrenci sayısı dünya çapında her geçen gün artıyor... Öğrenci sayısının artması ile öğrencilerin dünya ekonomisine sağladıkları katkı yükseliyor.
16.03.2015Eğitim
Doğuş Üniversitesi liseli müzisyenleri ödüllendirdi
Doğuş Üniversitesi liseli müzisyenleri ödüllendirdiDoğuş Üniversitesi Müzik Kulübü tarafından ilk kez düzenlenen Liselerarası Müzik Yarışması geçtiğimiz gün Doğu Gözaçan Kültür merkezi’nde çok sayıda izleyici ve yarışmacı okulun katılımıyla gerçekleşti.
24.02.2015Eğitim
AKP'de ‘e-mail’ krizi
AKP'de ‘e-mail’ kriziBakanlık, yeni Milli Eğitim Bakanı Dinçer'i överken eski bakanları sert biçimde eleştiren yazıyı AK Partililere postalayınca Nimet Baş 'onur mücadelesi' başlattı.
21.06.2012Siyaset
Gelişim’den Milliyet’e iki ödül
Gelişim’den Milliyet’e iki ödülİstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından düzenlenen Medya Ödülleri sahiplerini buldu
9.12.2015Gündem
TRT Okul yayın hayatına başlıyor
TRT Okul yayın hayatına başlıyorTRT ve Anadolu Üniversitesi işbirliğinde kurulan eğitim kanalı "TRT-Okul", "yaşam boyu eğitim" sloganıyla bugün yayın hayatına başlayacak.
31.01.2011Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

eğitim haberlerison dakika haberleryüz yüze eğitimziya selçukmilli eğitim bakanı

Eğitim Haberleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.