Egzama

Egzama

Son dakika egzama haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan egzama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan egzama haber sayfamızda...

Egzama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 850 egzama haberi bulunmuştur.
Egzamalıların imdadına yetişti! Kilosu 450 lira, en kalitelisi Hatay'da yapılıyor
Egzamalıların imdadına yetişti! Kilosu 450 lira, en kalitelisi Hatay'da yapılıyor Egzama kepek gibi cilt sorunları uğraşılması en zahmetli problemlerden biri. Bunlardan muzdarip olan birçok kişinin denemediği yol kalmasa da defne sabunu egzama gibi cilt sorunlarının imdadına yetişiyor.
7.04.2024 Genel Sağlık
Klimalı oda cildi resmen kurutup bitiriyor! Etkilerini azaltmak için bunları yapın
Klimalı oda cildi resmen kurutup bitiriyor! Etkilerini azaltmak için bunları yapın Bütün günü kavurucu güneşin altında geçirdikten sonra tek yapmak istediğiniz evinize koşup klimayı açmak ve soğuk havanın tadını çıkarmak olabilir. Ancak klimalı bir odada uzun süre oturmanın cildinizin aşırı derecede kurumasına neden olabileceğini biliyor muydunuz? Klimaların cilt üzerindeki olumsuz etkileri haberimizde.
5.04.2024 Cilt Bakımı
Alerji pandemisi!
Alerji pandemisi! Her geçen gün alerjiye maruz kalanların sayısının arttığını belirten Prof. Dr. Şahiner, “Besin alerjileri dört-beş katına çıktı, astım ve atopik egzama neredeyse iki katına çıktı. Doğal ortamımızdan ne kadar uzaklaşırsak bu durum bizi o kadar buluyor” dedi.
31.03.2024 Gündem
Artan egzamaya düşman yiyecekler! Listede yine D vitamini var
Artan egzamaya düşman yiyecekler! Listede yine D vitamini var Egzama pek çok kişinin mücadele ettiği bir hastalık. Özellikle yediklerinizin de son derece etkili olduğu hastalıkta bazı yiyecekler şifalı, bazıları ise tetikleyici rol oynuyor. İşte egzama ve beslenme arasındaki ilişki!
28.03.2024 Genel Sağlık
Saç derisindeki kepeği tarihe karıştıran ot! Başka şifaları da var, yiyip içenler yaşadı
Saç derisindeki kepeği tarihe karıştıran ot! Başka şifaları da var, yiyip içenler yaşadı Günümüzde birçok insan doğal ürünlerin veya karışımların saç ve cildi iyileştirdiğini biliyor. Kepek sorununa çözüm sunan, cilt yenileme özelliğiyle dikkat çeken kazayağı otu bakın nasıl etkilere sahipmiş.
25.03.2024 Saç Bakımı
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir Vitaminlerin sağlıklı bir beden için takviye olarak alındığı düşünülür. Ancak yaygın olarak kabul gören bu düşüncenin aksine vitaminler sağlıklı bir bedenin ana maddesidir. Bu nedenle eksikliğinin de fazlalığının da dikkate alınması gerektiğini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ece Yiğit Gençer, göz ardı edilen büyük tehlikeyi anlattı.
16.03.2024 Genel Sağlık
Evliya Çelebi '70 çeşit faydası var' demişti! Ne mide ülseri ne egzama bırakıyor
Evliya Çelebi '70 çeşit faydası var' demişti! Ne mide ülseri ne egzama bırakıyor Boğaz ağrısı, mide ülseri, öksürük vb. birçok hastalığa iyi gelen meyan kökü Evliya Çelebi'nin 70 çeşit faydası olduğunu vurguladığı bitkilerden biri. Binbir derde derman olan meyan kökünün faydaları ise saymakla bitmiyor.
29.02.2024 Genel Sağlık
Mercimeği haşladıktan sonra suyunu sakın dökmeyin! Ne işe yaradığını duyunca mest olacaksınız
Mercimeği haşladıktan sonra suyunu sakın dökmeyin! Ne işe yaradığını duyunca mest olacaksınız Besleyici baklagillerden olan mercimek faydaları saymakla bitmeyen bir besin kaynağıdır. Özellikle kültürümüzde çorba şeklinde oldukça fazla tüketilir. Ancak mercimeğin kendisi kadar suyu da bir o kadar şifa kaynağıymış. İlk haşlama suyunu ziyan etmemek gerekiyormuş.
24.02.2024 Püf Noktası
Bir damlası saç derisinde mucizeler yaratıyor! Egzama, kepek ve kaşıntıyı geçiriyor
Bir damlası saç derisinde mucizeler yaratıyor! Egzama, kepek ve kaşıntıyı geçiriyor Saç derisinde kepek, kaşıntı ve egzama gibi rahatsız edici problemler hemen hemen birçok insanın yaşadığı saç sağlığı problemleri arasında yer alıyor. Son derece rahatsızlık veren bu problemlerin önlemini ise doğal yöntemlerle almak mümkün. Egzama, kepek ve kaşıntıyı tek damlada bitiriyor.
23.02.2024 Püf Noktası
Afrika'dan tüm dünyaya yayılan mucize! Doğal güneş koruyucu, egzamayı bitiriyor
Afrika'dan tüm dünyaya yayılan mucize! Doğal güneş koruyucu, egzamayı bitiriyor Batı Afrika topraklarından tüm dünyaya yayılan mucizevi olarak nitelendirilen 'Shea yağı' bugün kullandığımız çoğu kozmetik ürünün içinde var. Faydaları saymakla bitmeyen 'Shea yağı' hücre hasarını önlerken, egzamaya savaş açıyor. İşte Shea yağının faydaları!
16.02.2024 Cilt Bakımı
Ter, gözyaşı ve tükürük bile neden olabiliyor! Soğuk hava ve rüzgar egzamayı tetikliyor
Ter, gözyaşı ve tükürük bile neden olabiliyor! Soğuk hava ve rüzgar egzamayı tetikliyor Cilt kaşıntısının kalınlaşmış deriye ve cilt yüzeyinde açık kesiklere yol açabileceğini belirten Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Baransu, “Kızarıklık ve çatlak cilt görünümü bir dereceye kadar rahatsız edici olsa da esas sıkıntı yoğun kaşıntı hissidir. El ve ayak derisindeki sertleşme ile elastikiyet kaybının yanı sıra bunlara bağlı oluşan çatlaklar yaşam kalitesini bozabilir. Özellikle kışın cildin kuruması nedeniyle daha fazla egzama şikayeti ortaya çıkar. Bu nedenle cildi soğuktan korumak ve nemli tutmak çok önemlidir” dedi.
15.02.2024 Genel Sağlık
Balıkesir'e yolu düşen kapış kapış alıyor! Yaşlanmayı durduruyor, egzamayı yok ediyor
Balıkesir'e yolu düşen kapış kapış alıyor! Yaşlanmayı durduruyor, egzamayı yok ediyor Sağlığa olumlu faydaları olan zeytinyağı sabunu, hem saç hem de cilt sağlığı için mucize etkiler yaratıyor. Balıkesir'deki zeytinyağının kilosu 259 TL'den satılıyor. İşte zeytinyağı sabununun etkileri.
15.02.2024 Genel Sağlık
Ateşler içinde yandı, derisi pul pul döküldü! Kendine alerjisi varmış, Türkiye'de artıyor
Ateşler içinde yandı, derisi pul pul döküldü! Kendine alerjisi varmış, Türkiye'de artıyor Dans etmek vazgeçilmeziydi ancak 11 yaşında, hayatı bir anda değişti. Tüm bedeni alev gibi yanıyor, derisi pul pul dökülüyordu. Doktorlar ise gördüğü tablo karşısında şaşkındı. Erkenden tedavisine başlandığı için ailesi çok mutlu olsa da küçük kız yaşadığı şeyin şokunu henüz atlatamadı. İşte Türkiye'de de gittikçe artan rahatsızlığın sebebi.
13.02.2024 Genel Sağlık
Milyonda 2 kişide görülüyor! Grip sonrası burnunu tamamen kaybetti
Milyonda 2 kişide görülüyor! Grip sonrası burnunu tamamen kaybetti İtfaiyeci genç adam, sıradan bir grip sonrası hayatının şokunu yaşadı. Milyonda sadece 2 kişide görülen hastalık, adeta hayatını kararttı. Geçirdiği enfeksiyon sebebiyle burnunu tamamen kaybeden adam, masum bir kaşıntının ardından başına gelenleri anlattı.
28.01.2024 Genel Sağlık
Büyüklerimiz haklıymış! Kulak arkası ve ayak parmaklarını ovalarsanız bakın ne oluyor
Büyüklerimiz haklıymış! Kulak arkası ve ayak parmaklarını ovalarsanız bakın ne oluyor Sağlığımıza iyi geldiği söylenen birçok alışkanlık ve yöntem, 'Büyüklerin bir bildiği vardır' sözünü haklı çıkarır nitelikte. Kulak arkası ve ayak parmaklarını ovalamak da bunlar arasında yer alıyor. İşte araştırmalarla kanıtlanan uygulamanın detayları.
11.12.2023 Genel Sağlık
Cilt toniklerine tonlarca para dökmeyin! Gözenekleri küçültüp cildi sıkılaştırıyor
Cilt toniklerine tonlarca para dökmeyin! Gözenekleri küçültüp cildi sıkılaştırıyor Cilt bakımının pahalı ürünlerle dolu dünyasında biraz tasarruf yapmanın bazı yolları  var. Hepimiz, gözenekleri küçültmek ve cildi sıkılaştırmak için tonikler kullanmanın önemini duymuşuzdur. Ancak, bu ürünlerin tonlarca para harcamadan da elde edilebileceğini biliyor muydunuz? İşte tonlarca para ödemeden gözenekleri küçültüp cildi sıkılaştıran o tonik…
28.11.2023 Cilt Bakımı
Kaşıntı, kuruluk ve çatlamaya neden oluyor! Soğuk havada cilt sağlığını korumanın püf noktaları
Kaşıntı, kuruluk ve çatlamaya neden oluyor! Soğuk havada cilt sağlığını korumanın püf noktaları Havaların soğuduğu, nem oranının azaldığı sonbaharda mevsimsel olumsuz etkenlere, çevresel faktörler ve yanlış yaşam alışkanlıklarının da eklenmesiyle cildin yapısı hızla bozuluyor ve bazı sorunlarda artış yaşanıyor. Son günlerde özellikle egzama, kepeklenme, ellerde ve dudaklarda kuruma, çatlama ve kanama gibi sorunlara sıkça rastlandığını belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Ömer Gezdur, alınacak bazı basit ama etkili önlemlerle kış mevsiminde cilt sağlığını korumanın mümkün olduğunu söyledi.
27.11.2023 Genel Sağlık
Egzamanın alevlenmesine fırsat vermeyin! Asla yapmamanız gereken davranışlar
Egzamanın alevlenmesine fırsat vermeyin! Asla yapmamanız gereken davranışlar Egzama rahatsızlığına sahipseniz sadece iyi bir cilt bakımı yapmak yeterli olmayabilir. Bu rahatsızlık, cildinizin dış katmanının zayıf ve hassas olduğu anlamına geldiği için, iyi bir bakımla birlikte fazladan önlemler almanız oldukça önemli.
25.11.2023 Genel Sağlık
Egzamanın etkisini azaltıyor! Vücudu zımba gibi yapan soğuk duşun 5 faydası
Egzamanın etkisini azaltıyor! Vücudu zımba gibi yapan soğuk duşun 5 faydası İnsanlar yüzyıllardır hidroterapi yaptığı için vücudunuzu soğuk suya daldırmak yeni bir şey değil . Ancak bunu evde yapamazsınız; size yardımcı olabilecek bir uzmana gitmeniz gerekir. Ancak herkes evinde soğuk duş alabilir ve elde edilen faydalardan yararlanabilir. Dünyadaki en rahat şey olmayabilirler ama soğuk su altında duş almanın sağlığınızı nasıl etkilediğini deneyip görebilirsiniz.
22.11.2023 Genel Sağlık
Düdüklüde saatlerce mısır haşlamaya son! Kağıt havlu ile sadece 3 dakikada pişiyor
Düdüklüde saatlerce mısır haşlamaya son! Kağıt havlu ile sadece 3 dakikada pişiyor Haşlanmış mısır yaz aylarında severek tükettiğimiz besinlerden birisi. Pazardan satın aldığımız mısırları pişirmek ise oldukça uzun sürüyor. Düdüklüde saatlerce haşlamaya gerek kalmadan 3 dakikada pişiyor.
16.11.2023 Püf Noktası
Kabus için 15 dakika yeterli: Sarılma, cinsel temas, ortak çarşaf ve yastık en büyük risk
Kabus için 15 dakika yeterli: Sarılma, cinsel temas, ortak çarşaf ve yastık en büyük risk Türkiye’de son dönemde artan uyuz vakalarıyla ilgili uyarı yapan Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Sıla Kılıç Sayar, “Ailede bir kişi hastalandıysa, şikayeti olmasa bile evdeki herkes eş zamanlı tedavi olmalı. dedi.
16.11.2023 Gündem
Zeytinler acı diye çöp olmasın! Tek malzeme acılığını alıyor
Zeytinler acı diye çöp olmasın! Tek malzeme acılığını alıyor Zeytinin acısı nasıl alınır? Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi zeytinin tadı acı geldiyse çöpe atmayın. Zeytinin türüne veya işlenmesine göre acılık oluşabilir. Ancak tek malzeme acılığını almaya yetiyor.
16.11.2023 Püf Noktası
Anadolu'nun görkemli miraslarına yolculuk! Doğu Ekspresi hakkında bilmeniz gerekenler
Anadolu'nun görkemli miraslarına yolculuk! Doğu Ekspresi hakkında bilmeniz gerekenler Doğu Ekspresi, Türkiye'nin mistik doğasını keşfetmek ve tarihi zenginlikleriyle tanışmak isteyenler için unutulmaz bir tren yolculuğu vaat eden eşsiz bir deneyim sunuyor. Ankara'dan başlayarak Anadolu'nun kalbine doğru uzanan bu yolculuk, sürükleyici manzaraları, kültürel zenginlikleri ve unutulmaz anıları bir araya getiriyor.
15.11.2023 Yaşam
Saç dökülmesi ve kepeğe tek damlalık çözüm! Egzama ve kaşıntıdan eser bırakmıyor
Saç dökülmesi ve kepeğe tek damlalık çözüm! Egzama ve kaşıntıdan eser bırakmıyor Saç dökülmesi, egzama, kaşıntı ve kepek sorunu her insan için can sıkıcıdır. Hem rahatsızlık hissi verir hem de görünüş açısından insanı mutsuz eder. Saç dökülmesi, kaşıntı, pullanma gibi probleme iyi gelen doğal yöntemler mevcut. Tek damlası saç diplerine ve dökülmelere iyi geliyor.
14.11.2023 Saç Bakımı
Çağımızın hastalığı: Varis
Çağımızın hastalığı: Varis Varis ilerleyici bir hastalıktır. Dokuda değişiklikler yapmaya başladığında tedavisi çok uzun ve zor bir süreç gerektirir. Hatta çoğu zaman ‘geri dönülemez bir aşamadasınız’ denilebilir. Bu aşamaya gelmeden varislerinizi tedavi ettirin.
11.11.2023 Pazar

Benzer Haber Etiketleri

Egzama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.