Ekinezya

Ekinezya

Son dakika ekinezya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ekinezya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ekinezya haber sayfamızda...

Ekinezya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 181 ekinezya haberi bulunmuştur.
Faranjit nedir, nasıl geçer? Faranjite ne iyi gelir?
Faranjit nedir, nasıl geçer? Faranjite ne iyi gelir? Toplumda boğaz ağrısı olarak da bilinen faranjit boğaz iltihaplanmasıdır. Solunum yolu hastalıkları arasında yer alan faranjit ikiye ayrılmaktadır. Akut ve kronik şekilde kendini gösteren faranjit genellikle kış aylarında görülür. Akut farenjit, neredeyse tüm bulaşıcı kökenlidir, özellikle viraldir; kronik formların daha çeşitli nedenleri vardır. Faranjit belirtileri arasında genellikle boğaz ağrısı, öksürük, baş ağrısı gibi semptomlar yer alır. Evde yapılabilecek bazı bitkisel yöntemlerin faranjitin geçmesine yardımcı olur. Ancak geçmeyen faranjit için sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Faranjit nedir, nasıl geçer? diyorsanız “Faranjite ne iyi gelir?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Kuru öksürük için evde doğal çözümler
Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Kuru öksürük için evde doğal çözümlerKış ayları ile baş gösteren öksürük bakteri ve virüslerin sebep olduğu bir savunma mekanizmasıdır. Üst solunum yolu hastalıkları olmak üzere öksürük birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Toz, alerjen maddeler ve duman gibi tahriş edicilerin neden olduğu öksürük balgamlı veya kuru öksürük şeklinde kendini gösterebilir. Öksürük genellikle birkaç gün ya da birkaç hafta boyunca devam edebilir. Bitki çayları, sütlü bal, pekmez gibi beşlinler ile öksürük evde doğal yöntemlerle azaltılabilir. Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Kuru öksürük için evde doğal çözümler için içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
Gribe ne iyi gelir, nasıl geçer? Gribe evde doğal ve bitkisel çözüm
Gribe ne iyi gelir, nasıl geçer? Gribe evde doğal ve bitkisel çözümKış aylarının gelmesi ile birlikte kendini gösteren grip belirtileri kişiden kişiye farklıdır. Virüslerin neden olduğu hastalık önem verilmediği taktirde daha kötü sonuçları doğurabilir. Viral bir hastalık olan grip belirtileri arasında, yüksek ateş, halsizlik, öksürük, boğaz ağrısı gibi semptomlar yer alır. Bulaşıcı olan gribi evde doğal ve bitkisel yollarla atlamak mümkündür. Bitki çayları, çorbalar, bazı meyveler gribi yenmeye yardımcı olur. Gripten korunmak için salgın yaptığı dönemlerde kalabalıktan uzak durmak ve hijyene dikkat etmek gerekir. Gribe ne iyi gelir? diyorsanız Gribe evde doğal ve bitkisel çözüm” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
‘Seferihisar’ı izleyin’
‘Seferihisar’ı izleyin’İzmir Medya Platformu üyesi gazeteciler; Seferihisar’ı ziyaret etti, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’le toplantıda bir araya geldi. Yetişkin, Seferihisar’ın tarım ve turizm üzerine yükseleceğini vurguladı, “İzmir’in yeni cazibe merkezi burası olacak” dedi.
15.11.2021Ege
Kışın bağışıklığı güçlendirmenin şifreleri
Kışın bağışıklığı güçlendirmenin şifreleriSoğuklarla birlikte üst solunum yolu hastalıkları (sinüzit, farenjit, larenjit), akciğer enfeksiyonları (bronşit, bronşiloit, pnömoni) ve kulak iltihaplarının daha sık görülmeye başladı. Özellikle Covid-19 salgını sonrasında bağışıklık sisteminin kuvvetli olmasının önemi daha iyi anlaşıldı. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Derya Arğun, kış aylarında bağışıklığı güçlendirmek için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.
Kadınlar çiçek açıyor
Kadınlar çiçek açıyorBursa’da ekinezya çiçeği üreten kadın çiftçilerin yakaladıkları büyük başarı, İzmir Menemen’de aynısefa projesine ilham oldu. 20 kadının el emeğiyle yoğrulan kooperatif, gıda üretimiyle köyde yaşayan kadınlara gelir sağlıyor.
19.10.2021Ekonomi
Yapan köşeyi döndü! Müşterisi hazır...
Yapan köşeyi döndü! Müşterisi hazır...Yatırım bedeli düşük ama kazancı yüksek olan tarım ürünleri son dönemde yetiştiricilerin gözdesi. Ekinezyadan, oğul otuna (melisa), naneden kekiğe kadar aslında günlük hayatınızda çok fazla tükettiğiniz bitkileri, kendiniz de yetiştirerek para kazanabilirsiniz. İşte detaylar...
13.10.2021Ekonomi
Okul dönemi çocukları bağışıklıklarını güçlendirmek için nasıl beslenmeli?
Okul dönemi çocukları bağışıklıklarını güçlendirmek için nasıl beslenmeli?Uzun bir aranın ardından çocuklar yüz yüze eğitime başladı. Okula dönüşle birlikte aileler çocuklarını hastalıklara karşı koruma konusunda biraz endişe yaşıyor. Beslenme Uzmanı Ecem Tuğba Özkan, güçlü bir bağışıklık için beslenmenin önemli olduğunu, çocukları korona virüsten korumak ve bağışıklığı güçlendirmek için nasıl beslenilmesi gerektiği hakkında bilgi verdi.
Bardaktaki gizli tehlike! Birbirine karıştırıp içerseniz...
Bardaktaki gizli tehlike! Birbirine karıştırıp içerseniz...Sonbaharın yüzünü göstermesiyle birlikte bitki çaylarına rağbet de arttı. Koronavirüs, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara kalkan oluşturmak isteyenler, aktarların kapısını çalıyor ancak dikkatli olmakta fayda var. Düzenli olarak tüketildiğinde pek çok faydasının bulunduğu kanıtlanan bitki çaylarının yanlış seçimi ve aşırı tüketimi ise sağlığa zarar verebiliyor!
20.09.2021Gündem
Daha önce adını bile duymamışlardı! 4 seferde 25 bin lira kazandılar
Daha önce adını bile duymamışlardı! 4 seferde 25 bin lira kazandılarBursa'nın Karacabey ilçesinde çiftçilikle uğraşan kadınlar, daha önce adını bile duymadıkları ekinezya bitkisini toprakla buluşturdukları 5 dönüm araziden kazanç sağlıyor.
14.09.2021Ekonomi
Grip Çayı Olarak Bilinen Bitki Çayları Nelerdir? Grip Ve Soğuk Algınlığına Karşı Çay Tarifleri...
Grip Çayı Olarak Bilinen Bitki Çayları Nelerdir? Grip Ve Soğuk Algınlığına Karşı Çay Tarifleri...Hayatımızın belli dönemlerinde, özellikle kış aylarında hasta olabiliriz. Kış aylarının vazgeçilmez hastalığı griptir. Gripten korunmak için birçok önlem alıyoruz. Grip çayları bu hastalığa çok iyi geliyor. Grip çayı olarak bilinen çaylar hakkında birçok insan bilgi sahibi olmak istiyor. Grip çayı olarak bilinen bitki çayları nelerdir? Grip ve soğuk algınlığına karşı çay tarifleri hakkında bilgi verici detayları derledik.
7.09.2021Sağlık
Hibe ekinezyada ilk hasat mutluluğu
Hibe ekinezyada ilk hasat mutluluğuSoma’da yaşayan çiftçi Nurşen Sevben Karakaş (46) ile matematik öğretmeni Kübra Yeşil (28), bir süre önce Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen tıbbi aromatik bitkiler projesine başvurdu.
6.09.2021Ege
Üşütme (Soğuk Algınlığı) Ağrıları Nasıl Geçer?
Üşütme (Soğuk Algınlığı) Ağrıları Nasıl Geçer?Özellikle kış ayları geldiği vakit soğuk algınlığı çok sık yaşanan rahatsızlıklar içerisinde yer alır. Yıl içerisinde farklı dönemlerde de meydana gelen bu probleme karşı, ağrılar için bazı çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Peki, üşütme (soğuk algınlığı) ağrıları nasıl geçer? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
28.07.2021Sağlık
Emine Erdoğan, tıbbi bitkiler bahçesini gezdi
Emine Erdoğan, tıbbi bitkiler bahçesini gezdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Zeytinburnu Belediyesi bünyesinde bulunan Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ni ziyaret etti. Türkiye’nin ilk tıbbi bitki bahçesi olarak 2005 yılında açılan, 14 dönümlük alana kurulu ve içerisinde 700’ü aşkın tıbbi bitki bulunan alanı gezen Erdoğan’a, burada yetiştirilen bitkiler tanıtıldı.
12.07.2021Siyaset
Emine Erdoğan, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi'ni ziyaret etti
Emine Erdoğan, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi'ni ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Zeytinburnu Belediyesi bünyesinde bulunan Tıbbi Bitkiler Bahçesi'ni ziyaret etti.
11.07.2021Gündem
Soğuk Algınlığına (Nezle) Ne İyi Gelir? Soğuk Algınlığı Belirtileri Nelerdir, Nasıl Geçer?
Soğuk Algınlığına (Nezle) Ne İyi Gelir? Soğuk Algınlığı Belirtileri Nelerdir, Nasıl Geçer?Soğuk algınlığı veya nezle virüslerin neden olduğu burun ve boğaz hastalığıdır. Sonbahar ve kış ayılarında sıklıkla baş gösteren soğuk algınlığına coronavirüsler, rinovirüsler, adenovirüsler ve RSV neden olmaktadır. Soğuk algınlığı korona ve grip belirtileri karıştırılır. Soğuk algınlığı grip ve koronavirüse göre daha hafif bir hastalıktır. Evde yapılabilecek bazı doğal ve bitkisel yöntemlerde giderilmesi mümkün olabilir. Soğuk algınlığı veya diğer adıyla nezlenin genellikle 1 hafta sürer. Soğuk algınlığı veya nezleye ne iyi gelir? Soğuk algınlığı belirtileri nelerdir, nasıl geçer? içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
29.05.2021Sağlık
Pakdemirli, İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projeyi açıkladı!
Pakdemirli, İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projeyi açıkladı!Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projenin kent ekonomisine bu seneki katkısının 200 milyon lira olacağını bildirdi.
19.04.2021Ekonomi
Bağışıklığı artıran gıdalar hakkında inanmayı bırakmanız gereken 7 efsane
Bağışıklığı artıran gıdalar hakkında inanmayı bırakmanız gereken 7 efsaneTam 1 yıldır tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemisinde adından en çok söz ettiren şey, bağışıklık oldu. Hatta bağışıklığı güçlendirme konusunda etrafımızda duyduğunuz tüketmeniz gereken besinler, takviyeler konusunda epey kafamız karıştı. Peki, gerçekten bağışıklığı artırdığı söylenen pek çok şey anlatıldığı gibi faydalı mı? C vitamini, çinko, kara mürver, beta glukan, ekinezya… Bağışıklık sistemini güçlendirici beslenme alışkanlıklarıyla ilgili en popüler efsaneleri sizin için derledik. İşte uzman görüşleriyle çürütülen 7 efsane…-MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL
17.04.2021Genel Sağlık
Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Hangileridir, Özellikleri Nelerdir?
Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Hangileridir, Özellikleri Nelerdir?Tarih kavramı başlamadan önce, insanlar gıda ve ilaç olan tıbbi ve aromatik bitkileri keşfederek yaşam faydaları elde ettiler. İlk atalarımız seçilmiş bitkileri tanımayı ve tüketmeyi öğrendikçe, medeniyet ve kişisel ve grup sağlığı gelişebilirdi. O zamanlardan günümüze kadar gelen tıbbi ve aromatik bitkiler hakkında detayları derledik.
9.04.2021Eğitim
Çok Yıllık Bahçe Çiçekleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Çok Yıllık Bahçe Çiçekleri Ve Özellikleri Nelerdir?Çiçek yetiştirmeyi sevenler çok yıllık bahçe bitkilerinin araştırmasını yapmaktadırlar. Özellikle çok yıllık bahçe çiçekleri bahçelere güzel görüntü veren görsel açıdan tercih edilen çiçek türlerindendir. Çok yıllık bahçe çiçeklerinin özellikleri de merak edilen bir diğer ayrıntıdır. Son günlerde çok yıllık bahçe çiçekleri ile ilgili araştırmalar sürmektedir. Peki çok yıllık bahçe çiçekleri ve özellikleri nelerdir? İşte çok yıllık bahçe çiçekleri ve özellikleri ile ilgili tüm detaylar.
6.04.2021Dış Mekan
Akciğer Enfeksiyonu Nedir, Neden Olur? Akciğer Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir, Tedavisi Nasıl Yapılır?
Akciğer Enfeksiyonu Nedir, Neden Olur? Akciğer Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir, Tedavisi Nasıl Yapılır?Günümüzde sık rastlanan bir hastalık olan akciğer enfeksiyonu, birçok sebebe bağlı olarak alt solunum yollarında meydana gelmektedir. Bakteri ve virüsler akciğer dokularında birikip çoğalarak enfeksiyona yol açmaktadır. Bu iltihapla birlikte nefes almakta zorlanmalar başlar. Akciğer enfeksiyonu nedir, nasıl oluşur, tedavisi nasıl yapılır ve akciğer enfeksiyonuna ne iyi gelir tüm detaylarıyla derledik.
13.03.2021Sağlık
Gribe İyi Gelen Çaylar Hangileridir? Soğuk Algınlığı Ve Üşütmeye İyi Gelen Bitkisel Çaylar...
Gribe İyi Gelen Çaylar Hangileridir? Soğuk Algınlığı Ve Üşütmeye İyi Gelen Bitkisel Çaylar...Kış aylarında hem metabolizmayı güçlendirmek adına hem de boğazlara iyi gelmesi adına kullanılabilecek bitki çayları bulunmaktadır. Gribe iyi gelen çaylarda ortak özellik olarak C vitamininin bulunması aranmalıdır. Hastalık dönemi içinde aralıklarla üşümeye iyi gelmesi adına çaylar tüketilmelidir. Soğuk algınlığına iyi gelen çaylar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.03.2021Sağlık
Nezle Nasıl Geçer? Nezleyi En Hızlı Ne Geçirir? Evde Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Nezle Nasıl Geçer? Nezleyi En Hızlı Ne Geçirir? Evde Tedavi Yöntemleri Nelerdir?Daha çok kış mevsimlerinde görülen ancak senenin her vaktinde meydana gelen nezle; kronik, alerjik ve akut olarak gruplandırılmaktadır. Nezleye iyi gelecek birçok metot bulunurken, hastalığın nasıl geçtiğine dair pek çok kişi araştırma yapmaktadır. Peki nezle nasıl geçer? Nezleyi en hızlı ne geçirir? Evde tedavi yöntemleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
2.03.2021Sağlık
Uyku Düzeni Nasıl Oluşturulur? Uyku Düzeni Sağlamak İçin Neler Yapılmalıdır?
Uyku Düzeni Nasıl Oluşturulur? Uyku Düzeni Sağlamak İçin Neler Yapılmalıdır?Uyku düzeni oluşumunda gece uykusunun maksimum derecede alınması gerekmektedir. Günlük bir insan için gerekli olan uyku en az olarak 8 saat olmalıdır. İnsanın vücudunun alışkın olduğu saat aralığı içinde 8 saatlik uykusunu alması en verimli olanı olacaktır. Uyku düzeni oluşumunda neler etkilidir? Uyku düzeni oluşturmak nasıl olur? İşte, merak edilen tüm detaylar...
19.02.2021Sağlık
Grip Nedir? Gribe Ne İyi Gelir, Evde Çözüm Önerileri Nelerdir?
Grip Nedir? Gribe Ne İyi Gelir, Evde Çözüm Önerileri Nelerdir?Grip, dört mevsim influenza adı verilen virüs nedeni ile 39 derece ateş ile şiddetli kas ve eklem ağrıları, titreme, halsizlik, bitkinlik, hapşırık, sürekli yatma isteği, kuru öksürük ve baş ağrısı gibi belirtilerle ortaya çıkan mevsimsel bir hastalıktır. Özellikle de kış aylarında sıkça karşılaştığımız grip nedir, gribe ne iyi gelir sizler için derledik.
14.02.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Ekinezya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.