El Yıkama

El Yıkama

Son dakika El Yıkama haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan El Yıkama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan El Yıkama haber sayfamızda...

El Yıkama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 666 el yikama haberi bulunmuştur.
Enerji güneşten, üretim kadınlardan
Enerji güneşten, üretim kadınlardanMANİSA Akhisar’da Sıfır Atık Projesi’yle elektrik ihtiyacını güneş enerjisi panellerinden karşılayan, yağmur suyunu geri dönüştürüp kullanan TYH Uluslararası Tekstil A.Ş’nin doğa dostu fabrikasında kadınların ürettiği ürünler, dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor.
2.04.2021Ege
EVDE SU TASARRUFU YAPMANIN 9 YOLU | 22 MART DÜNYA SU GÜNÜ
EVDE SU TASARRUFU YAPMANIN 9 YOLU | 22 MART DÜNYA SU GÜNÜ22 Mart Dünya Su Günü’nde hayatınıza katabileceğiniz basit ama etkili su tasarrufu yöntemleri:
22.03.2021Yaşam
BM: 2040'a kadar 600 milyon çocuk su kıtlığı çekiyor olacak
BM: 2040'a kadar 600 milyon çocuk su kıtlığı çekiyor olacakBirleşmiş Milletler (BM), 2040'a kadar dünyadaki 18 yaş altı her 4 çocuktan birinin su sıkıntısının aşırı derecede yüksek olduğu bölgelerde yaşayacağı uyarısında bulundu.
18.03.2021Dünya
Eller Nasıl Yıkanır, Nelere Dikkat Edilmelidir? En Doğru Ve Sağlıklı El Yıkama Yöntemleri...
Eller Nasıl Yıkanır, Nelere Dikkat Edilmelidir? En Doğru Ve Sağlıklı El Yıkama Yöntemleri...Günümüzde devam eden virüs salgını nedeniyle temizlik ve hijyen kurallarına uymak her insan için büyük önem arz etmektedir. En başta da ellerin yıkanması en fazla dikkat edilmesi gereken temizlik kuralıdır. Çünkü her maddeye, her varlığa eller ile dokunulur. El organı her işi yapmada kullanılan bir organdır. Bu yüzden de enfeksiyon kapsa riski çok fazladır. Doğal olarak bilinmesi gereken konular arasında ellerin nasıl yıkanması gerektiği, nelere dikkat edilmesi gerektiği ve en doğru el yıkama yöntemleridir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.03.2021Sağlık
Mutlu çocukların okulu!
Mutlu çocukların okulu!2017 yılında Urla’nın Bademler Köyü’nde kapılarını açan Bademler Köyü Koleji anasınıfı ilkokul ve ortaokul bölümleriyle doğanın kalbinde eğitim veriyor
20.02.2021Ege
Hepatit A Nedir, Nasıl Bulaşır? Hepatit A Hastalığının Belirtileri Nelerdir?
Hepatit A Nedir, Nasıl Bulaşır? Hepatit A Hastalığının Belirtileri Nelerdir?Hepatit A virüsü bakımından ortaya çıkan hepatit A, bir karaciğer rahatsızlığıdır. Rahatsızlık birkaç hafta boyunca süren hafif bir rahatsızlıktan, aylar boyu süren ciddi bir rahatsızlığa ve hatta ölüm ile sonuçlanan değişik şiddetlere sahip hastalıklara neden olabilmektedir. Peki, Hepatit A nedir? Hepatit A nasıl bulaşır? Hepatit A hastalığının belirtileri nelerdir? İşte tüm ayrıntılar.
16.02.2021Sağlık
Bağışıklık Güçlendirici Besinler Ve Vitaminler! Bağışıklığı Güçlendirme Yolları Nelerdir?
Bağışıklık Güçlendirici Besinler Ve Vitaminler! Bağışıklığı Güçlendirme Yolları Nelerdir?Dünya Sağlık Örgütü tüm dünyada pandemi ilan ettiğinden bu yana Türkiye'de de yayılmakta olan koronavirüse karşı hem kendimizi hem de sevdiklerimizi korumak için yapabileceğimiz en önemli şeylerden biri bağışıklık sistemini güçlendirmek ve olabildiğince güçlü tutmaktır. Sağlıklı kalmaya her zamandan daha çok dikkat etmemiz gereken bu süreçte sizler için bağışıklık güçlendirici besinler ve vitaminler nelerdir? İşte, tüm detaylar...
13.02.2021Sağlık
Kolera Hastalığı Nedir? Koleraya Sebep Olan Bakterinin, Kolera Virüsünün Adı Nedir?
Kolera Hastalığı Nedir? Koleraya Sebep Olan Bakterinin, Kolera Virüsünün Adı Nedir?Kolera hastalığı dünyada ilk olarak Hindistan’da görülmüş ve oradan dünyaya yayılmış bir hastalıktır. Yaz aylarında ve kuraklığın çok olduğu ülkelerde daha sık görülür. Bu hastalığa sadece insanlarda rastlanmaktadır. DSÖ verilerine göre her yıl yaklaşık 4-5 milyon kolera hastası görülmektedir. Hafif seyreden semptomları vardır ama semptomlar ağırlaşır ve tedavi edilmezse, ölüme neden olabilir. Kolera hastalığı ile ilgili bilgileri derledik.
10.02.2021Sağlık
Koronavirüsün tetiklediği hastalık: Misofobi
Koronavirüsün tetiklediği hastalık: MisofobiTüm dünyayı sarsan Covid-19 pandemisi birçok kaygı ve endişeyi de tetikliyor, artırıyor. Bunlardan biri de, kişinin mikrop bulaşması endişesiyle hayatını olumsuz yönde etkileyecek düzeyde önlem alması olarak tanımlanan, misofobi! Özellikle obsesif kompulsif bozukluğu bulunan kişilerde daha sık rastlanan bu durum, kişinin korku ve kaygı düzeyini kontrol edememesi nedeniyle hayat kalitesini ciddi boyutta düşürebiliyor. Psikolog Cansu İvecen misofobi hakkında bilgiler verdi.
18.01.2021Ruh Sağlığı
Obsesif ne demek, kimlere obsesif denir? Obsesif testi nasıl yapılır?
Obsesif ne demek, kimlere obsesif denir? Obsesif testi nasıl yapılır?Günlük hayatımız içerisinde sıklıkla karşılaştığımız obsesif kelimesi merak konusu haline gelmiştir. Hem gündelik hayatımızda hem de sosyal medyada karşılaştığımız bu kelime aslında uzun zamandır hayatımızda var olan bir hastalıktır. Türk Dil Kurumu'na göre birçok anlama sahip olan obsesif kelimesi, İngilizce kökenlidir. Peki, obsesif ne demek, kimlere obsesif denir? Obsesif testi nasıl yapılır? İşte detaylar...
15.01.2021Sağlık
Grip Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir? Evde Doğal Ve Bitkisel Çözüm Yöntemleri...
Grip Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir? Evde Doğal Ve Bitkisel Çözüm Yöntemleri...Grip hastalıkları, kış aylarının gelmesi ile birlikte kendisini göstermektedir. Kişiden kişiye farklı belirtiler gösteren bu hastalık gribal şekilde bünyede tutunmaktadır. Kış mevsimlerinde kendisini yorgun, halsiz ve hasta hisseden kişilerde grip hastalığı görülmektedir. Gripten korunmak ve gribi tedavi etmek için çeşitli yöntemleri derledik.
11.01.2021Sağlık
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile resmi yazı! Flaş aşı gelişmesi...
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile resmi yazı! Flaş aşı gelişmesi...Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından koronavirüs aşıları hakkında 81 ile resmi yazı gönderildi. Gönderilen yazıda, Covid-19 aşılamalarının yapılacağı hastanelerde alınması gereken tedbirler ve aşılamanın nasıl yapılacağına dair esaslar yer aldı.
7.01.2021Gündem
Manikür, dövme ve piercing yaptıranlar dikkat! En çok buradan bulaşıyor!
Manikür, dövme ve piercing yaptıranlar dikkat! En çok buradan bulaşıyor!Bağışıklık sisteminde yaptığı ağır tahribat nedeniyle istenmeyen sonuçlara yol açan HIV virüsünün, cinsel ilişki, kan ve kan ürünleriyle bulaştığını belirten uzmanlar, virüsten korunmada el hijyeni, temizlik kurallarına uyma ve cinsel ilişkide korunmanın önemine işaret ediyor. Özellikle deri bütünlüğünün bozulmasının bulaşıcılık açısından önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, güvenli yerlerde manikür, dövme ve piercing yaptırılması uyarısında bulunuyor. HIV/AIDS’e karşı toplumsal önyargılara da değinen Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Songül Özer, “Herhangi bir yerinde kan olmadığı sürece HIV/AIDS taşıyan bir kişiye dokunabilirsiniz” diye konuştu.
ABD ordusunun komuta kademesi Kovid-19 aşısı yaptırdı
ABD ordusunun komuta kademesi Kovid-19 aşısı yaptırdıABD ordusunun komuta kademesi, askerleri ve halkı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına teşvik etmek için kameralar karşısında aşı oldu.
22.12.2020Dünya
Yumuşacık ellere kavuşmanızı sağlayacak doğal tarif
Yumuşacık ellere kavuşmanızı sağlayacak doğal tarifSanırım hepimiz kış sezonu ve cildimizin en iyi arkadaş olmadığı konusunda hemfikiriz. Özellikle bu dönemde sık sık el yıkama, hastalanmanızı önlemeye yardımcı olabilir, ancak cildinizdeki doğal nemi de uzaklaştırır. Bu neden ile el hijyenimize dikkat ettiğimiz kadar cilt sağlığına da dikkat etmemiz gerekir. İşte evde hazırlayabileceğiniz doğal el kremi tarifi... PEMBENAR ÖZEL
DSÖ: Aşılar Kovid-19'a karşı "bağışıklık duvarı" oluşturmaktan çok uzakta
DSÖ: Aşılar Kovid-19'a karşı "bağışıklık duvarı" oluşturmaktan çok uzaktaDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) karşı aşıların, salgınla savaşmak için müthiş bir araç olduğunu, bununla beraber toplumda "bağışıklık duvarı" oluşturabilme kabiliyetinden "çok uzakta" olduklarını belirtti.
8.12.2020Dünya
Slaoui: Tünelin ucunda ışık görüldü
Slaoui: Tünelin ucunda ışık görüldüABD'de koronavirüs aşısıyla ilgili oluşturulan çalışma grubunun başkanı Moncef Slaoui, "tünelin ucunda ışığın görüldüğünü" söyledi. Slaoui, ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nin (FDA) bu hafta yapacağı toplantıda koronavirüs aşısına onay vereceğini umduğunu ancak hayatın ilkbahar aylarında normale dönmesi için tedbirlere uyulmaya devam edilmesi gerektiğini ifade etti.
7.12.2020Dünya
Obsesif kompulsif bozukluğu olanlara koronavirüs sürecinde rahatlatan öneriler
Obsesif kompulsif bozukluğu olanlara koronavirüs sürecinde rahatlatan önerilerKoronavirüse yakalanma korkusu ve hastalıktan korunmak uzun süre izole kalmak özellikle ruhsal sıkıntılar yaşayan kişileri daha fazla etkiledi. Pandemi sürecinde obsesif kompulsif bozukluğu olan kişiler için önemli tavsiyelerde bulunan Uzman Psikiyatrist Dr. Ali Dayi, "Kişiler arası iletişimin asla aksatılmaması gerekiyor. Akraba ve arkadaşlarla telefon ya da online görüntülü görüşme ile iletişime devam edin" dedi. "Obsesif kompulsif bozukluğunu nasıl yenerim?" diyenler için işte cevabı...
Pandemi döneminde ruh sağlığı için umudu yüksek tutun!
Pandemi döneminde ruh sağlığı için umudu yüksek tutun!Covid-19 pandemisi toplumun her kesiminde farklı psikolojik etkilere sebep oldu. Pandemi öncesi ruhsal ve psikiyatrik sorun yaşayanlar için ise bu sürecin farklı etkilere neden olduğunu belirten uzmanlar, Covid-19 salgınının kaygıyı artırdığını vurgulayarak her koşulda önlem alarak yaşayıp umudu yüksek tutmanın önemine işaret ediyor.
Adenovirüs nedir, nasıl bulaşır? Adenovirüs belirtileri ve tedavi yöntemi
Adenovirüs nedir, nasıl bulaşır? Adenovirüs belirtileri ve tedavi yöntemiAdenovirüs özellikle gözlerde yaygın olarak rastlanan ve kolay şekilde bulaşan virüs türüdür. Çocuk ve yetişkinlerde görülen bu virüs türü, akciğer, göz, idrar yolu, bağırsak gibi vücudun çeşitli bölümlerinde enfeksiyona yol açar. Peki, adenovirüsten nasıl korunulur?
27.11.2020Gündem
Uzmanından çocuklar için RSV enfeksiyonu uyarısı
Uzmanından çocuklar için RSV enfeksiyonu uyarısıİçinde bulunduğumuz ayın yaygın ve bulaşıcı olan RSV enfeksiyonunun yayılma zamanı olduğunu belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Güzel, prematüre doğan ve 1 yaşın altındaki bebeklerde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi. İşte detaylar...
Gargara, laboratuvar ortamında Kovid-19'u etkisiz hale getirdi!
Gargara, laboratuvar ortamında Kovid-19'u etkisiz hale getirdi!Gargaranın, laboratuvar ortamında yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) 30 saniyede etkisiz hale getirdiği bildirildi.
17.11.2020Dünya
Bebeklerde tuvalet eğitimi için ne zaman ve nasıl başlanmalıdır? Eğitim kaç gün sürer?
Bebeklerde tuvalet eğitimi için ne zaman ve nasıl başlanmalıdır? Eğitim kaç gün sürer?Bebek sahibi olan ebeveynlerin önündeki zorlu süreçlerden biri de tuvalet eğitimi ve bezi bırakma serüvenidir. Aslında izlenecek birkaç adımla bu süreci hem keyifli hem de kolay bir hale getirmek mümkün.
17.11.2020Ebeveyn
Besin alerjisi olan çocuklar için okullarda alınabilecek önlemler
Besin alerjisi olan çocuklar için okullarda alınabilecek önlemlerBesin alerjisi çocuklarda %6 oranında görülen sağlık sorunudur. Besin alerjisi olan çocuklar için pandemi döneminde okullarda bazı önlemler alınması faydalı olacaktır. Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akçay ve Dernek üyesi Alerji Diyetisyeni Ecem Tuğba Özkan Besin Alerjisi olan çocuklar için okullarda alınabilecek önlemleri anlattı.
Diş Hekimi (Dişçi) Nedir, Nasıl Olunur? Diş Doktorluğu Mezunu Ne İş Yapar?
Diş Hekimi (Dişçi) Nedir, Nasıl Olunur? Diş Doktorluğu Mezunu Ne İş Yapar?Diş Hekimliği bölümü, hazırlık da dahil olmak üzere toplam 5 yıllıktır. İlk iki yıl boyunca teorik dersler ağırlıktayken son 3 yılda daha çok uygulamalı dersler yapılır. 2020 yılı itibariyle Türkiye'de 86 tane Diş Hekimliği Fakültesi bulunuyor. Eğitimin 5. ve son yılında staj yapan öğrenciler mezun olduktan sonra klinik açabilir. Diş hekimi nasıl olunur, görev ve sorumlulukları nelerdir? İşte, tüm detaylar.
5.11.2020Kariyer

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüskovid-19egeçocukaşı

El Yıkama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.