Ergenlik

Ergenlik

Son dakika ergenlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ergenlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ergenlik haber sayfamızda...

Ergenlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.606 ergenlik haberi bulunmuştur.
Latent Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Latent Dönem, Evre Nedir?
Latent Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Latent Dönem, Evre Nedir?Çocukların gençliğe geçiş anındaki bir evre olarak ön plana latent dönemi çıkmaktadır. Aynı zamanda taşımış olduğu kelime ile beraber pek çok kişinin Merak ettiği sözcükler içerisinde yer alır. Peki Latent ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Latent dönem, evre nedir tüm detayları ile derledik.
26.10.2021Sözlük
Araştırmalar kanıtladı! Aşının depresif ruh hali ve kaygı bozukluklarını...
Araştırmalar kanıtladı! Aşının depresif ruh hali ve kaygı bozukluklarını...Yapılan araştırmalar kovid-19 aşısı yaptıran kişilerde, pandemide oluşan depresif ruh hali ve kaygı bozukluklarının yüzde 4 ile yüzde 20 arasında azaldığını ortaya koydu. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Klinik Psikolog Ünal Erdem Elli, bu durumun kişinin kendini ve çevresini güvende hissetmesi ile ilgili olduğunu söyledi.
24.10.2021Ruh Sağlığı
22 Ekim (Bugün) cuma namazı saat kaçta kılınacak? İl il cuma namaz vakitleri...
22 Ekim (Bugün) cuma namazı saat kaçta kılınacak? İl il cuma namaz vakitleri...Cuma namazı saat kaçta kılınacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Haftada bir gün camide cemaat ile kılınan cuma namazını eda etmek ve vaktini kaçırmak istemeyen vatandaşlar ikamet ettikleri illerdeki namaz vakitlerini kaçırmak istemiyor. Peki Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte il il cuma namazı vakitleri...
22.10.2021Gündem
Cuma namazı saati 22 Ekim il il | Diyanet illere göre cuma namazı vakitleri
Cuma namazı saati 22 Ekim il il | Diyanet illere göre cuma namazı vakitleriHer hafta cuma günü, İslam alemi camilerde cuma namazı için saf tutuyor. Bu hafta da hutbe ardından milyonlarca Müslüman camilerde cuma namazını idrak edecek. Diyanete göre il il cuma namazı saatleri araştırılıyor. Cuma namazı saat kaçta kılınacak?
21.10.2021Gündem
Derya Uluğ'un dövme pişmanlığı
Derya Uluğ'un dövme pişmanlığıŞarkıcı Derya Uluğ, bilinmeyenlerini anlattı. Uzun süredir müzisyen Asil Gök ile birlikte olan 35 yaşındaki ünlü isim, altı yıllık ilişkisi ve dövmesiyle alakalı pişmanlığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
21.10.2021Cadde
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2021: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik Sorular
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2021: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik SorularSevgiliniz veya flörtünüzü daha iyi tanımak, gelecek planları ve sizin hakkındaki düşünceleri hakkında soruları evlenmeden sormak kişinin en doğal hakkıdır. Ruh eşiniz olduğunu düşündüğünüz kadın veya erkeğe bu tür sorular sormak akılda kalan bazı şüphelerin giderilmesi için önemlidir. Sağlıklı bir evlilik veya ilişki için gelecek planları hakkında çiftlerin bu konuları önceden konuşarak ortak paydada buluşması gerekir. Sevgiliye sorulacak sorular nelerdir? Evlenmeden Önce Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik Sorular içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021İlişkiler
Bırakın, çocuğunuz size yardımcı olsun
Bırakın, çocuğunuz size yardımcı olsunErgenlerde sorumluluk duygusunun gelişiminde ailelerin tutumu çok önemli.
18.10.2021Eğitim
Valilik yasakladı! Aman dikkat: Gözümüzün önündeki her şey bağımlılık yapabilir!
Valilik yasakladı! Aman dikkat: Gözümüzün önündeki her şey bağımlılık yapabilir!Geçtiğimiz günlerde İzmir Valiliği, il genelinde aldığı bir kararla 18 yaş altındaki çocuklara çakmak ve çakmak gazı satışını yasaklandı. Sebebi ise çocukları bağımlılığa karşı koruma altına almak. Uyuşturucu madde denildiği zaman aklımıza çoğu kez narkotik maddeler geliyor. Ancak uzmanlar günlük hayatımızda sıkça kullandığımız ürünlerin de bağımlılık yapabileceğini belirtiyor. İşte tehlikenin bilinmeyen gerçek yüzü...
17.10.2021Gündem
Kepçe kulak fiziksel olmaktan ziyade psikolojik bir problem: Çözümü var mı?
Kepçe kulak fiziksel olmaktan ziyade psikolojik bir problem: Çözümü var mı?Burun ve kulak, yüzde hem kişinin hem de sosyal hayatta içinde bulunduğu çevresinin en çok gözüne çarpan organlardır. Bu nedenle onlarda hoşa gitmeyen tarafları, düzeltip hoş görünmek isteriz. Pek çok kişinin kurtulmak için çözüm yolu aradığı kepçe kulak estetiğiyle ilgili merak edilenleri, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emre Üregen anlattı.
16.10.2021Estetik
Polislere ‘psikologla zorunlu görüşme’ şartı
Polislere ‘psikologla zorunlu görüşme’ şartıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kamuoyunda tartışmaları süren “polis intiharlarına” karşı hangi önlemlerin alındığını açıklarken, “Tüm personelin her yıl en az bir defa Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro Amirliklerinde görevli psikologlar ile zorunlu bireysel görüşmeye katılması sağlanarak ‘Öğren-Fark Et-Yardım Et’ projesi uygulamaya konulmuştur” dedi.
16.10.2021Gündem
Surmalar: En garip kabile
Surmalar: En garip kabileEtiyopya'nın Omo Vadisi'nde yaşayan Surma kabilesi dünya üzerinde yaşayan en garip kabile olarak nitelendiriliyorlar. Bizler de Surmalara Molatik olduk. Bakalım neden bu unvanı almışlar.
15.10.2021Dünya
Mübarek Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Cuma namazı kılınışı...
Mübarek Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Cuma namazı kılınışı...Bugün cuma namazı kılacak olan vatandaşlar, öncesinde gerekli adımları öğrenmek istiyor. Dini görevini eksiksiz yerine getirmek isteyenler için cuma namazı kaç rekat, cuma namazı nasıl kılınır sorularını haberimizde cevapladık. İşte adım adım cuma namazı kılınışı...
15.10.2021Gündem
Çocuğunun fotoğrafını paylaşanlar dikkat! Soluğu mahkemede alabilirsiniz
Çocuğunun fotoğrafını paylaşanlar dikkat! Soluğu mahkemede alabilirsinizSosyal medyada çocuklar ve gençler gördükleri çoğu şeyden etkileniyorlar. Sosyal medya fenomenlerini örnek alarak, onlar gibi olma çabaları da her geçen gün artıyor. Çocukları bir taraftan bu bağımlılıktan kurtarmaya çalışırken öte yandan, sosyal medya fenomeni ebeveynler karşımıza çıkıyor. Ancak dikkat! Yasal yaptırımlar kapıda olabilir... "Çocuklar ileride paylaşılan fotoğrafları için anne-babalarına dava açabilir" diyen uzmanlar, önemli detaylar paylaştı.
14.10.2021Gündem
Yeme bozuklukları hayatı tehdit ediyor! Genç kızlar daha büyük risk altında
Yeme bozuklukları hayatı tehdit ediyor! Genç kızlar daha büyük risk altındaYeme bozuklukları hem ülkemizde hem de dünyada ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle bunlardan biri Türkiye genelinde ergenlik dönemindeki genç kızlarda sıklıkla görülüp ölümcül risk taşıyor. Peki hangi aşamadan sonra alarm zillerinin çalması gerekiyor? Hangi yanlış alışkanlıklar farkında olmadan hastalığa giden yolda taşları döşüyor? Cevabı haberimizde...
11.10.2021Gündem
‘Teknolojide önleri açılmalı’
‘Teknolojide önleri açılmalı’Dünya Kız Çocukları Günü’nün bu yılki teması kız çocuklarının teknolojiye erişimi. BM Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, 32 milyon kız çocuğunun hâlâ okula gidemediğini belirterek, onların geride bırakılmaması, teknolojide de önlerinin açılmasını istedi
11.10.2021Gündem
Bebeklerde kusma nedenleri nelerdir?
Bebeklerde kusma nedenleri nelerdir?Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Dr. Öğr. Üyesi Banu Yazıcı, bebeklerde sık görülen kusma problemleri ve ne zaman hastaneye başvurulması gerektiğini tüm ayrıntılarıyla sizler için açıkladı.Bebeklerde en sık görülen problem; kusma problemidir. Yenidoğan döneminden, ergenlik dönemine kadar çok sık kusma şikayetleri görülmektedir. Kusma; mide içeriğinin ağızdan verilmesi durumudur. Birçok nedeni bulunmaktadır ancak biz çocuk hekimleri olarak kusma nedenleri yaş gruplarına göre değerlendirmekteyiz. Özellikle eğer yenidoğan döneminde kusma şikayeti bulunuyorsa mutlaka bağırsaklarda tıkanıklık var mı, doğumsal bir bozukluk var mı ya da kistik fibrozis dediğimiz ileriki dönemde de çocukların hayatını etkileyebilecek bir hastalığın neden olduğu mekonyum ileusu var mı tüm bunlara bakılması gerekir. Aynı şekilde metabolik hastalıklar da kusmaya neden olabilmektedir. Süt çocuğu döneminde ise gastroözofageal reflü dediğimiz, mide içeriğinin sık sık ağza gelmesi gibi bir hastalık da çok sık görülmektedir.
6.10.2021Sağlık
O artık ergen! Kurallar, sınırlar ve sorumluluk...
O artık ergen! Kurallar, sınırlar ve sorumluluk...Bir buçuk yıl süren uzun bir aradan sonra okulların yüz yüze eğitime geçmesi ile birlikte okul-aile ve öğrencinin yeniden bir araya geldiği, heyecan veren bir uyum sürecini geride bıraktık. Uzaktan eğitim süreci ile birlikte aile-okul ve öğrenci üçgeni içinde farklılaşan sorumluluklar oldu. Özel Ata Koleji Ortaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi, psikososyal uyumu sağladığımız bu günlerde aile olarak ergenlik dönemindeki çocuklarımızın sorumluluk duygusunun gelişimine sağlayacağımız katkılar ve onların akademik-sosyal ve duygusal gelişimini hızlandıracak faktörler hakkında bilgi verdi.
4.10.2021Eğitim
Cuma namazı vakti İstanbul: Diyanet açıkladı Cuma namazı saat kaçta?
Cuma namazı vakti İstanbul: Diyanet açıkladı Cuma namazı saat kaçta?Bugün Cuma namazı kaçta? İzmir, Ankara, İstanbul Cuma namazı saatleri araştırılıyor. Bugün Cuma namazını kılmak için camilere gidecek olan vatandaşlar illerindeki Cuma namazı saatini Diyanet namaz saatleri sayfasından görüntüleyebilir. İşte il il 1 Ekim Cuma namazı saati.
1.10.2021Gündem
Kabusu yaşıyorlar! Yüzde 20 artış siber zorbalığı patlattı
Kabusu yaşıyorlar! Yüzde 20 artış siber zorbalığı patlattıKoronavirüs salgınıyla birlikte sosyal medya kullanımındaki artış, siber zorbalıkta da artışa neden oluyor. Peki, siber zorbalık ile karşılaşıldığında hukuksal ve psikolojik olarak neler yapılmalı? Uzmanlar ‘şaka’ olarak görülebilen bu durumun, pek çok soruna yol açabileceğini belirterek aileleri uyarıyor.
30.09.2021Gündem
Son dakika haberler: Uzmanlar uyardı! Estetik müdahalelerde ciddi artış...
Son dakika haberler: Uzmanlar uyardı! Estetik müdahalelerde ciddi artış...Son dakika haberlere göre koronavirüs salgını, hayatımızdaki pek çok şeyi olduğu gibi güzellik algımızı da etkiledi. İnsanların bedenleriyle ilgili rahatsızlık duydukları şeyleri değiştirme arzusu da listenin ilk sıralarında yer alıyor. Pandemi döneminde estetik müdahalelere olan ilgideki ciddi artışa vurgu yapan uzmanlar, dikkat çeken bir uyarıda bulunuyor.
28.09.2021Gündem
Erkeklerin yüzde 50’sinde görülüyor! Nedenini bulmak...
Erkeklerin yüzde 50’sinde görülüyor! Nedenini bulmak...Erkeklerde kadınsı meme büyümesi olarak bilinen Jinekomasti, oldukça yaygın ve erkeklerin yüzde 50’sinde görülen bir rahatsızlıktır. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fikret İrkin, bu durumun birden fazla nedenin olabileceğini ancak çoğunlukla cinsel hormonlarındaki dengesizlikten kaynaklandığını belirterek konu hakkında bilgi verdi.
Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? 24 Eylül İl il cuma namazı vakitleri...
Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? 24 Eylül İl il cuma namazı vakitleri...Cuma namazı saat kaçta sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan cuma gününde kıınacak olan farz namaz öncesinde ibadeti kaçırmak istemeyen vatandaşlar ikamet ettikleri illerdeki cuma namazı vakitlerini araştırmaya devam ediyor. Peki Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak?
24.09.2021Gündem
Amerika'daki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktı
Amerika'daki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktıUSGS araştırmacılarının White Sands çölü yakınlarındaki sığ bir göl kenarında bulduğu ayak izleri, tarihi alt üst edebilir. Yeni kanıtlar, insanlığın Amerika kıtasına 23 bin yıl önce ayak bastığını gösteriyor. Bu aynı zamanda, göç eden ilk insan topluluklarının yeryüzünden silindiğini de gösteriyor.
24.09.2021Dünya
Ergenlik döneminde kimlik gelişimine dair bilinmesi gerekenler
Ergenlik döneminde kimlik gelişimine dair bilinmesi gerekenlerÇocukluk ve yetişkinlik arasındaki ergenlik döneminde fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal birçok değişim ve gelişim yaşanıyor. Kimlik duygusunun da aynı dönemde geliştiğini vurgulayan Çocuk Ergen Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Emel Sarı Gökten, ergenlik döneminde kimlik gelişimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Sosyal medyanın gençler üzerindeki etkileri gündeme geldi
Sosyal medyanın gençler üzerindeki etkileri gündeme geldiİstanbul Medipol Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi'nden Dr. Sevilay Sitrava, Instagram vesilesiyle gençlerin, özellikle de genç kızların, kendi görselliklerini ötekilerle kıyas yapma şansına sahip olduğunu belirterek, "(Gençler) önce kendileriyle, daha sonra da başkalarıyla sahici ilişkiler kurmaktan uzak olmuş olurlar. Bu durum, uzun vadede de insanları daha izole bir hale getirip depresif hal almalarına sebep olabilir." dedi.
21.09.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Cuma namazıplusDiyanetSaat kaçtagündem

Ergenlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.