Evden Çalışma

Evden Çalışma

Son dakika evden çalışma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan evden çalışma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan evden çalışma haber sayfamızda...

Evden Çalışma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.004 evden calisma haberi bulunmuştur.
'Ev sahipleri kiracılara en fazla yüzde 15,78 zam yapabilir'
'Ev sahipleri kiracılara en fazla yüzde 15,78 zam yapabilir'Kiralık konut fiyatlarındaki yükseliş, ev sahiplerini mevcut kiracılarını evden çıkararak daha yüksek fiyatlarla yeni kiracı arayışına yöneltti. Konuyla ilgili kanun ve verileri inceleyen Hesapkurdu.com, kira artış oranının yasal olarak 12 aylık TÜFE ortalaması baz alınarak hesaplandığını belirterek, eylül ayında yapılan yüzde 15,78’in üzerindeki artışlara karşı kiracıları uyardı.
22.09.2021Emlak
Son dakika: Uzmanlar açıkladı! Evli çiftler dikkat: Koronavirüs etkisi şaşırttı
Son dakika: Uzmanlar açıkladı! Evli çiftler dikkat: Koronavirüs etkisi şaşırttıKoronavirüs pandemisi fiziksel sağlığı olduğu gibi ruh sağlığını ve ilişkileri de vurdu! Uzmanlar, "Son yıllarda sıklıkla boşanma ve aldatma vakaları ile çalışıyorduk ama pandemi ile beraber bu sayı çok arttı. Çocukları sebebiyle ebeveyn danışmanlığına başlayan çiftlerde bile derine indiğinizde bir aldatma öyküsü çıkabiliyor" diyerek önemli uyarılarda bulundu.
18.09.2021Gündem
Başkanlığını devreden Bozkır'dan mesaj: BM ürkek davranıyor
Başkanlığını devreden Bozkır'dan mesaj: BM ürkek davranıyorBirleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, "Genel Kurulu güçlendirirsek bu denge sağlanır ve veto baskına maruz kalmadan BM'nin dünya platformunda beklentilere cevap verebilecek etkin bir güçlü yapıya sahip olması mümkün hale gelebilir." dedi.
14.09.2021Gündem
134 bin yeni şirket kuruldu!
134 bin yeni şirket kuruldu!Pandemi döneminin etkilediği en önemli alanlardan biri iş dünyası oldu. Evden çalışma dönemini iş kurma fırsatı olarak gören on binlerce girişimci ise pandemi dönemini şirket kurarak kullandı. TOBB verilerine göre yaklaşık 134 bin yeni şirket kurulurken bu şirketlerin %72'si 10 şehir merkezli faaliyete geçti. Verilere göre en çok şirket kurulan il ise İstanbul oldu.
2.09.2021Uzmanpara
2021- 2022 Mutfak dekorasyon trendleri
2021- 2022 Mutfak dekorasyon trendleriEvimizin en renkli, en hareketli ve bereketli köşesi mutfaklarımızda 2021-2022 dekorasyon trendleri neler? Merak ettik ve İç Mimar Zeynep Eyüboğlu’na sorduk… Siz de merak ediyorsanız, ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.
1.09.2021Dekorasyon
Google’dan evden çalışma süresini uzatma kararı
Google’dan evden çalışma süresini uzatma kararıTeknoloji devi Google, bir süredir evden çalışma sistemini bünyesinde dahil etmişti. Covid-19 ile değişen çalışma koşulları devasa şirketlerin çalışanlarının düzen değiştirmesine neden olmuştu. Google etkisini sürdürmeye devam eden koronavirüs salgını kapsamında evden çalışma sistemine geçmişti. İşte bu noktada bu süreci uzatma kararı aldı.
1.09.2021Teknoloji
Sanalın hacmi % 85 arttı
Sanalın hacmi % 85 arttıÇağrı merkezi ve teknoloji temelli hizmet sağlayıcısı Mayen’in CEO’su Soner Cesur, “E - ticaret sektörü pandemiyle birlikte yüzde 85 büyüdü. Bizler de 2020 Mart ayından itibaren 16 milyon e - ticaret müşterisiyle görüştük ve e - ticarette yüzde 100’lük bir hacim artışı sağladık” dedi.
23.08.2021Ekonomi
Aklınıza esen her yer ofis
Aklınıza esen her yer ofisYaz aylarında evden çalışmaya alternatif olabilecek doğa içinde, deniz kenarında ya da popüler lokasyonlardaki alanları gezdik.
22.08.2021Pazar
Hem konut hem yazlık sigortalandı
Hem konut hem yazlık sigortalandıEvlerde kalış süreleri artınca, konut sigortalarında bir hareketlenme yaşandı. Konut içi kaza riski, kiracılar için eşya poliçeleri ve yazlık evlerin sigortalanmasına da ilgi var.
17.08.2021Gayrimenkul
Fiyatlar ikiye katlandı
Fiyatlar ikiye katlandıPandemi ve deprem nedeniyle müstakil konutlara artan talep, özellikle Çeşme, Urla ve Seferihisar bölgelerinde arsa ve emlak fiyatlarının yükselmesine neden oldu
16.08.2021Ege
Ülkede yeni koronavirüs hedefi! Gözler eylül ayında
Ülkede yeni koronavirüs hedefi! Gözler eylül ayındaHollanda'da hükümet, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan sosyal mesafe kuralını ve maske kullanımını eylül sonu itibarıyla tamamen kaldırmayı hedefliyor.
14.08.2021Dünya
Google evden çalışma sistemine geçiyorken ‘maaşları düşürüyor’
Google evden çalışma sistemine geçiyorken ‘maaşları düşürüyor’Google başta olmak üzere pek çok dünya devi şirket küresel salgın sebebiyle çalışanlarına evden çalışma sistemini benimsetmek için uğraşırken, bir yandan maaşlarda bir düşüş var. Google’da üst düzey yetkililer kalıcı olarak evden çalışma sistemine izin verilmesi karşılığında maaşlarda kesinti yapılacağını duyurdu.
12.08.2021Teknoloji
29. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?
29. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?Bebeğinizin 29. hafta hamileliğine göz atalım.
‘Zorunlu aşı Anayasa’ya aykırı’
‘Zorunlu aşı Anayasa’ya aykırı’Delta varyantının tüm dünyada baskın hale gelmesi üzerine birçok şirket, aşı olmayan çalışanlarıyla ilgili yeni kararlar aldı. Türkiye’de de Sarar Holding aşı olmayan çalışanlarıyla yollarını ayıracağını duyurdu. Milliyet’e konuşan hukukçular, aşı olmak istemeyen çalışanların işten çıkarılması durumunda işverenin tazminat ödemek zorunda kalacağını belirtirken, zorunlu aşının da Anayasa’ya aykırı olduğunu söyledi
11.08.2021Gündem
Aşılama hedefine ulaşan İzlanda'da çalışma süresi de 4 güne iniyor
Aşılama hedefine ulaşan İzlanda'da çalışma süresi de 4 güne iniyorDünyanın en kuzeyindeki ülkelerinden biri olan İzlanda, koronavirüs pandemisi döneminde aşılama hedefine ulaşan ülkelerden biri oldu. Nüfusun %74'ünün aşılandığı İzlanda'da hayat büyük oranda normale döndü. Öte yandan özellikle pandemi sürecinde hayatımıza giren evden çalışma gibi yöntemler İzlanda'da yaygınlık kazandı. Bununla birlikte bir süredir ülkedeki pek çok yerde denenen ve haftalık çalışma süresini dört güne indiren programın sonuçlarına göre de verimlilik ya aynı kaldı ya da arttı. İlerleyen tarihlerde İzlanda'da haftada dört gün çalışma modelinin tüm iş kollarına yayılması ve kalıcı olması öngörülüyor.
7.08.2021Tatil
ABD'li şirketler ofislere dönmeyi erteledi
ABD'li şirketler ofislere dönmeyi ertelediAmazon, BlackRock ve Wells Fargo gibi ABD'li büyük şirketler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında Delta varyantının etkisiyle hızla artan vaka sayıları sonucu ofise dönüş tarihlerini erteleme kararı aldı.
6.08.2021Uzmanpara
ABD'li şirketlerden flaş karar! Geri dönüşler ertelendi
ABD'li şirketlerden flaş karar! Geri dönüşler ertelendiAmazon, BlackRock ve Wells Fargo gibi ABD'li büyük şirketler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında Delta varyantının etkisiyle hızla artan vaka sayıları sonucu ofise dönüş tarihlerini erteleme kararı aldı. E-ticaret devi Amazon çalışanlarının ofise dönüş tarihini Ocak 2022'ye, ülkenin büyük bankalarından Wells Fargo ile varlık yönetim firması BlackRock ise ekime erteledi.
5.08.2021Ekonomi
Herkese para Zoom’layacak
Herkese para Zoom’layacakABD’de açılan bir davada mahremiyet ihlali iddialarıyla karşı karşıya kalan online toplantı platformu Zoom 85 milyon dolar ödeyerek ‘anlaşma’ kararı aldı. ABD’de Zoom kullanan herkes bu paradan pay alabilecek. Abonelerin payına yaklaşık 34 - 35 dolar, bedava kullananlara ise 11 - 12 dolar düşmesi bekleniyor
4.08.2021Ekonomi
İstihdam merkezi oldular
İstihdam merkezi oldularÇağrı Merkezleri Derneği Başkanı Rengin Ağılönü, “Pandemide çağrı merkezinin stratejik önemi anlaşıldı. Salgında iş yükümüz arttı. İstihdam 135 bine çıktı. Bu yıl 145 bin olması bekleniyor” dedi.
20.07.2021Ekonomi
Can dostların pandemi sınavı
Can dostların pandemi sınavıKarantinada birlikte daha fazla vakit geçirdiğimiz evcil hayvanlarda gözlenen davranış değişikliğini, sahiplerinden dinledik.
11.07.2021Pazar
Pandemide dijital dönüşümü sağlayanlar ayakta kaldı
Pandemide dijital dönüşümü sağlayanlar ayakta kaldıWorkcube Türkiye Yöneticisi Olgar Ataseven, pandemide dijital dönüşümü gerçekleştiren şirketler ayakta kalmayı ve büyümeyi başardığını söyledi.
29.06.2021Kobi
Hollanda'da kapalı alanlarda maske zorunluluğu kalktı
Hollanda'da kapalı alanlarda maske zorunluluğu kalktıHollanda'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında normalleşme planında kapalı alanlarda maske zorunluluğunun da kaldırıldığı dördüncü aşamaya bugünden itibaren geçildi.
26.06.2021Haberler
Dördüncü aşamaya geçildi! Ülkede yeni maske kararı
Dördüncü aşamaya geçildi! Ülkede yeni maske kararıHollanda'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında normalleşme planında kapalı alanlarda maske zorunluluğunun da kaldırıldığı dördüncü aşamaya bugünden itibaren geçildi.
26.06.2021Dünya
Avustralya’da Delta varyantı sebebiyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak
Avustralya’da Delta varyantı sebebiyle sokağa çıkma yasağı uygulanacakYeni tip koronavirüsün ilk kez Hindistan’da görülen Delta varyantının, Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde çok sayıda kişiye buluşması üzerine sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
26.06.2021Dünya
2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı
2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştıDünyanın en değerli teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft bunu rakamlara da yansıttı. Microsoft, resmi olarak en seçkin şirketler arasına girdi. Bunu ise piyasa değerini 2 trilyon doları aşarak kazanmış oldu.
23.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüshollandaabdgooglekarar

Evden Çalışma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.