Fast Food

Fast Food

Son dakika fast food haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fast food gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fast food haber sayfamızda...

Fast Food

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.480 fast food haberi bulunmuştur.
Kolon kanseri için uyarı
Kolon kanseri için uyarı Kolon ve rektum tümöründe tedavi yöntemleri Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği ve Memorial Hastanesi’nin ortaklaşa düzenlediği cerrahi günleri toplantısında tartışıldı.
19.05.2024 Gündem
Erkan Kolçak Köstendil ve oğlunun keyifli anları! 'Takılıyoruz biz birlikte'
Erkan Kolçak Köstendil ve oğlunun keyifli anları! 'Takılıyoruz biz birlikte' Başarılı oyunculuk kariyeriyle adından sık sık söz ettiren Erkan Kolçak Köstendil, önceki gece Etiler'de bulunan bir restauranttan oğlu Marsel ile birlikte çıkarken görüntülendi. Çıkışta önce oğlu Marsel'i aracına bırakan ünlü oyuncu, ardından gazeteciler ile sohbet etti.
17.05.2024 Cadde
Fast food arttı, ağız ülseri yayıldı! Bu tohumu çiğneyen şanslı, anında yok oluyor
Fast food arttı, ağız ülseri yayıldı! Bu tohumu çiğneyen şanslı, anında yok oluyor Beslenme farklılıları, ağız ülseri şikayetlerini geçtiğimiz yıllara göre artırdı. Özellikle fast food yiyeceklerin neden olduğu bakteriler ağız içinde diş etlerine adeta saldırıyor. Ancak ağız ülserini geçirmek için bu bitkinin tohumu öneriliyor.
3.05.2024 Genel Sağlık
Bağırsaktan vuruyor! Görülme yaşı 20'lere düştü: İlk sinyali böyle veriyormuş, işte çaresi
Bağırsaktan vuruyor! Görülme yaşı 20'lere düştü: İlk sinyali böyle veriyormuş, işte çaresi Yapılan araştırmalar, dünya genelinde erken başlangıçlı kanserlerde artış yaşandığını gösteriyor. Yani artık sadece orta yaş grubu ya da yaşlılar değil, gençler de büyük risk altında. Bağırsak ile bağlantılı olan kanserlerde görülme yaşının neredeyse 20'lere kadar düşmesi ise akıllarda birçok soru işareti yarattı. Alanında uzman 2 isim, gerçekleri açıkladı.
3.05.2024 Genel Sağlık
Z kuşağı neden hızlı yaşlandı? Modern hayatın ağır bedeli
Z kuşağı neden hızlı yaşlandı? Modern hayatın ağır bedeli Z kuşağının yaşından büyük göründüğü iddiası kanıtlandı. Yeni bir araştırma, bu gençlerin hücresel olarak daha hızlı yaşlandığını ortaya çıkardı.
22.04.2024 Dünya
İçerik fabrikası Türkiye! 'Bunun adı dizi diplomasisi'
İçerik fabrikası Türkiye! 'Bunun adı dizi diplomasisi' Türkiye’nin ciddi anlamda bir içerik fabrikasına dönüştüğünü söyleyen Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı, “Türk dizileri de en az savunma sanayi ürünleri kadar stratejik bir yapıya sahip oldu. Devletimizin Türk dizileriyle ilgili bir strateji oluşturması gerekiyor,” diyor.
7.04.2024 Pazar
Kırım'dan geldi, tüm Türkiye'ye yaydı! Bir tatlıdan çok daha fazlası: 'Güllü aş'ın sırrı
Kırım'dan geldi, tüm Türkiye'ye yaydı! Bir tatlıdan çok daha fazlası: 'Güllü aş'ın sırrı Bir zamanlar yalnızca saray sakinlerinin yiyebildiği bir tatlıydı. Ancak Kırım'dan gelen Abdullah Efendi ülkenin dört bir yanına güllacı yaydı. Bu tatlıyı severek tüketen halk ise tam 1,5 asırdır yarattığı mirası omuzlarında taşıyor. İşte ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan tatlının 'Uncu Abdullah' ile başlayıp nesiller boyu devam ettirilen hikayesi.
3.04.2024 Yaşam
Airfryer'da patates kızartması böyle yapılır! Sonuç çıtır çıtır, fast food'a taş çıkartıyor
Airfryer'da patates kızartması böyle yapılır! Sonuç çıtır çıtır, fast food'a taş çıkartıyor Airfryer makinelerinin gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşıyor. Pek çok kişinin daha pratik bir şekilde yemek hazırlamasına yarayan airfryer patates kızartmasının çıtır çıtır olmasını sağlıyor. Bu şekilde hazırlayınca çok daha lezzetli oluyor.
1.04.2024 Yemek
Fatih'i perişan etmişti, yeniden gündemde! Ağrıdan kıvrandırıyor: Görülme yaşı 20'lere düştü
Fatih'i perişan etmişti, yeniden gündemde! Ağrıdan kıvrandırıyor: Görülme yaşı 20'lere düştü Aşırı et tüketiminin yol açtığı gut hastalığının 'saraylara lâyık bir hastalık' olarak tarihin tozlu sayfalarına karıştığını düşünüyorsanız yanıldınız. Beklenmeyen bir şekilde dünyadaki vaka sayısında yaşanan artış, uzmanları alarma geçirdi. Gençleri bile ağrıdan kıvrandıran hastalığın altında yatan sebep ise hem tanıdık hem de şaşırtıcı.
30.03.2024 Genel Sağlık
Ruh sağlığını 'zayıflatan' beslenme
Ruh sağlığını 'zayıflatan' beslenme Araştırmalar; işlenmiş gıdalar, fast food yiyecekler ve asitli içeceklerin ruh sağlığını da olumsuz etkilediğini gösteriyor. Ergenlik döneminde öğrenme güçlüğü ve öfke patlamalarında fast food’un payı var.
23.03.2024 Gündem
5 gramı geçince probleme neden oluyor! Tuzu kısarak bu hastalıkların önüne geçin
5 gramı geçince probleme neden oluyor! Tuzu kısarak bu hastalıkların önüne geçin Doç. Dr. Alihan Oral, tuz ile ilgili yapılan bir araştırmaya değinerek, “Dünyada on yıllık takipte, sadece sofradaki tuz azaltılarak 8 buçuk milyon kişinin ölümünün azaldığı gösterilmiş. Sofralarımızda ve fast food tüketiminde tuz miktarını azaltarak hem inmenin, hem kardiyovasküler hastalıkların, hem de kemik erimesinin önüne geçebiliriz” dedi.
15.03.2024 Genel Sağlık
Malta'da trafik kazasında hayatını kaybeden Pelin Kaya'nın katili için istenen ceza belli oldu
Malta'da trafik kazasında hayatını kaybeden Pelin Kaya'nın katili için istenen ceza belli oldu Malta’da 18 Ocak 2023'te, 30'uncu yaş günü için arkadaşlarıyla kutlama yaptıktan sonra kaldırımda yürürken otomobil sürücüsünün çapması sonucu hayatını kaybeden iç mimar Pelin Kaya'nın ölümüne ilişkin davada karar çıktı.
5.03.2024 Gündem
Hamileler tükettiğinde zararı çok büyük! Kanıtlandı: Fast food erken doğum sebebi
Hamileler tükettiğinde zararı çok büyük! Kanıtlandı: Fast food erken doğum sebebi Hamburger, pizza, patates kızartması ve daha nicesi. Fast food yiyecekler hem görüntüsü hem de lezzetli oluşuyla çoğu kişi için vazgeçilmezdir. Ancak ne yazık ki uzmanların çoğu fast food'un sağlık için zararlı olduğu konusunda hemfikir. Hamile kadınlar üzerinde yapılan yeni bir çalışma ise bu gerçekliğe bambaşka bir açıdan ışık tuttu.
29.02.2024 Genel Sağlık
Komşun ‘fast food’ lokantasıysa dikkat
Komşun ‘fast food’ lokantasıysa dikkat Fast food lokantalarının, kafelerin, barların yakınında yaşamanın kalp sağlığı için risk yaratabileceği ortaya çıktı.
29.02.2024 Gündem
Çıtır çıtır patates kızartmasının sırrı! Kızartma yağının içine 1 kaşık ekleyin
Çıtır çıtır patates kızartmasının sırrı! Kızartma yağının içine 1 kaşık ekleyin Patates kızartması büyük küçük herkesin sevdiği atıştırmalıklardan bir tanesidir. Ancak patates çıtır çıtır olmayınca yemesi de tat vermiyor. Dışarıdaki kadar lezzetli olan patatesleri evde yapmak mümkün. Kızartma yağına bir kaşık ekleyince çıtır çıtır oluyor…
13.02.2024 Yemek
Cansu Tosun: Fast food yerine salata yiyorum!
Cansu Tosun: Fast food yerine salata yiyorum! Meslektaşı Erkan Kolçak Köstendil ile mutlu bir evliliksürdüren bir çocuk annesi oyuncu Cansu Tosun (36), önceki gün spor hocasıyla birlikte Vadistanbul'da objektiflere yansıdı.
13.02.2024 Cadde
Bakan Uraloğlu'ndan ailelere güvenli internet çağrısı
Bakan Uraloğlu'ndan ailelere güvenli internet çağrısı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, dijital dünyada da çocukların kontrolsüz bir şekilde bırakılmasının oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini belirterek, “Tüm anne babalara sesleniyorum; lütfen çocuklarımızı, gençlerimizi başıboş ve uçsuz bucaksız bir ortam olan internet dünyasında yalnız bırakmayın. Çok farklı koruma ve güvenlik yöntemleriyle onları dijital alemin kötülüklerinden uzak tutun.” dedi.
13.02.2024 Haberler
Bakan Uraloğlu'ndan ailelere güvenli internet çağrısı
Bakan Uraloğlu'ndan ailelere güvenli internet çağrısı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, dijital dünyada da çocukların kontrolsüz bir şekilde bırakılmasının oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini belirterek, “Tüm anne babalara sesleniyorum; lütfen çocuklarımızı, gençlerimizi başıboş ve uçsuz bucaksız bir ortam olan internet dünyasında yalnız bırakmayın. Çok farklı koruma ve güvenlik yöntemleriyle onları dijital alemin kötülüklerinden uzak tutun.” dedi.
13.02.2024 Ekonomi
“Baklagillere verilen prim desteği kiloya 50 kuruş olarak veriliyor”
“Baklagillere verilen prim desteği kiloya 50 kuruş olarak veriliyor” Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, “Baklagillere verilen prim desteği kiloya 50 kuruş olarak veriliyor. Ancak bu destek 2018 yılından bu yana değişmedi. Verilen desteklerin amacına uygun olması için günün şartlarına göre artırılmalıdır” dedi.
10.02.2024 Ekonomi
Kantinler alarm veriyor! Öğrencilerin yüzde 70'i aynı yanlışı yapıyor
Kantinler alarm veriyor! Öğrencilerin yüzde 70'i aynı yanlışı yapıyor Okul kantinlerinde katkı maddeli birçok ürünün satışı yapılıyor. Bu durumun obeziteye neden olduğunu belirten uzmanlar, denetimlerin artırılması gerektiğini kaydediyor.
7.02.2024 Gündem
İstanbul'da kan donduran olay! Müzisyen nişanlısının kollarında can verdi
İstanbul'da kan donduran olay! Müzisyen nişanlısının kollarında can verdi Güngören’de nişanlısıyla birlikte bir restorana giden müzisyen Umut Emre Aytekin (36) ile iki kişi arasında tartışma çıktı. İki kişinin tekme tokat saldırdığı Aytekin'i nişanlısı Maria Zeppin kurtarmaya çalıştı. Başına aldığı darbelerle ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Aytekin yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
5.02.2024 Gündem
İstanbul'da kan donduran olay! Müzisyene nişanlısının kollarında can verdi
İstanbul'da kan donduran olay! Müzisyene nişanlısının kollarında can verdi Güngören’de nişanlısıyla birlikte bir restorana giden müzisyen Umut Emre Aytekin (36) ile iki kişi arasında tartışma çıktı. İki kişinin tekme tokat saldırdığı Aytekin'i nişanlısı Maria Zeppin kurtarmaya çalıştı. Başına aldığı darbelerle ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Aytekin yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
5.02.2024 Haberler
Hangi yaşta hangi gıda?
Hangi yaşta hangi gıda? Uzmanlar, her yaşta vücudun ihtiyaçlarının farklı olduğunu, sağlıklı yaşamak için yaşımıza uygun beslenmek gerektiğini söylüyor. İşte 7’den 70’e beslenme sırları...
26.01.2024 Gündem
Ankara'da kızartma yağlarına denetim
Ankara'da kızartma yağlarına denetim Ankara'da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, özellikle fast food tarzı hızlı gıda üreterek toplu tüketime sunan işletmelerde oluşabilecek riskleri engellemek ve kamu sağlığı ile tüketicilerin gıda güvenilirliği açısından korunmasını sağlamak amacıyla kızartma yağlarına yönelik denetim yaptı.
25.01.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı açıkladı! 81 ilde kızartma yağlarına 10 gün süre ile denetim
Bakan Yumaklı açıkladı! 81 ilde kızartma yağlarına 10 gün süre ile denetim Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, özellikle fast food tarzı hızlı gıda üreterek toplu tüketime sunan işletmelerde oluşabilecek riskleri bertaraf etmek ve kamu sağlığı ile tüketicilerin gıda güvenilirliği açısından korunmasını sağlamak amacıyla kızartma yağlarına yönelik 81 ilde 10 gün sürecek denetimlerin bugün itibarıyla başladığını duyurdu.
24.01.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Fast Food ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.