Fast Food

Fast Food

Son dakika fast food haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fast food gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fast food haber sayfamızda...

Fast Food

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.355 fast food haberi bulunmuştur.
Katliamcının annesinden 'yok artık' dedirten açıklama!
Katliamcının annesinden 'yok artık' dedirten açıklama!Lise hayatı boyunca sınıf arkadaşlarının konuşması ve giyinişiyle alay ettiği 18 yaşındaki gencin yaptığı katliamın yarattığı şok dalgaları dünyayı sarsıyor. 19 çocuğu ve iki öğretmeni gözünü kırpmadan öldüren saldırganın annesinin açıklamaları hayrete düşürdü.
26.05.2022Dünya
İlkokulda katliam yapan katilin facebook paylaşımı ortaya çıktı
İlkokulda katliam yapan katilin facebook paylaşımı ortaya çıktıLise hayatı boyunca sınıf arkadaşlarının hedefindeydi. Konuşması ve giyinişiyle sürekli alay edildi. Okuldan mezun olamayan ve çevresi tarafından "asosyal" olarak tanımlanan fast food restoranı çalışanı, satın aldığı otomatik silahlarla katliam yaptı. Öte yandan 18 yaşındaki Salvador Ramos'un, Texas eyaletindeki ilkokula düzenlediği saldırı öncesi Facebook hesabından saldırıya dair paylaşım yaptığı ortaya çıktı.
26.05.2022Dünya
Hemoroid hayatınızı zorlaştırmasın
Hemoroid hayatınızı zorlaştırmasınHemoroid ya da halk arasında bilinen ismiyle basur, kalın bağırsakların ucunda anal kanal denilen yerdeki damarların genişlemesi sonucunda oluşan bir sağlık problemidir. Her ne kadar tehlikeli bir sağlık sorunu olmasa da hemoroid ağrısı, hastaların yaşam kalitesini düşürmektedir. Ancak hemoroid çözümsüz değildir. Uzman hekim kontrolünde uygulanan doğru tedavi sayesinde hemoroid hastaları hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmektedir.
23.05.2022Advertorial
Yağ tabakası gibi beyni sarıyor
Yağ tabakası gibi beyni sarıyorDijital bağımlılığın sadece çocuk, ergen ve gençleri değil, yetişkinleri de pençesine aldığını belirten Prof. Dr. Acar Baltaş, ‘Dijital obezite’ olarak tanımlanan bu sorunun insanlar arasında sahici ilişkiyi zedelediğini ve yağ tabakası gibi beyni sardığını söylüyor.
22.05.2022Gündem
Haftanın mekanları...
Haftanın mekanları...SERCAN KISMET Akdeniz mutfağıBodrum Yalıkavak Gökçebel Koyu’nda restoran, bar ve beach konseptiyle hizmet veren The Galliard Cove House, İspanya, İtalya ve Fransa’dan karma lezzetler ile modern Akdeniz mutfağını öne çıkarıyor...
21.05.2022Cadde
McDonald's'a 'reklamlarında hamburgerleri olduğundan büyük gösterdiği için' dava açıldı
McDonald's'a 'reklamlarında hamburgerleri olduğundan büyük gösterdiği için' dava açıldıABD'de fast food zincirleri McDonald's ve Wendy's hakkında, reklamlarında kullandığı görsellerin hamburgerleri gerçeğinden daha büyük gösterdiği ve müşterileri yanılttığı gerekçesiyle dava açıldı.
19.05.2022Ekonomi
Çocuklarda 'gizemli hepatit' vakalarının şifreleri çözülüyor
Çocuklarda 'gizemli hepatit' vakalarının şifreleri çözülüyorÇocuklarda görülen "gizemli hepatit" vaka sayıları artmaya devam ediyor. Şimdiye dek İngiltere, ABD, İsrail, Kıbrıs, hatta Japonya dahil olmak üzere 20 ülkede tespit edilen ve ani gelişen hepatit vakalarının sayısı 350'ye ulaştı.
18.05.2022Sağlık
Obezite haberleri üzerine yapılan araştırmanın raporu açıklandı
Obezite haberleri üzerine yapılan araştırmanın raporu açıklandıTürkiye Obezite Araştırma Derneği’nin (TOAD) "Rolüm Ağır, Peki Senin Rolün Ne?" projesi kapsamında yürüttüğü Türkiye’de obezite haberleri araştırma raporu açıklandı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Sezgin araştırmanın raporu hakkında önemli bilgiler paylaştı.
13.05.2022Genel Sağlık
Çocuklarda obezite nedenleri ve önlemenin yolları
Çocuklarda obezite nedenleri ve önlemenin yollarıKovid-19 dönemiyle beraber insanların evlerinde daha çok vakit geçirmek zorunda kalmaları birtakım değişikliklere sebebiyet vermiştir. Bilhassa çocuklar kendilerini hareketsiz bir yaşamın içinde bulmuşlardır. Dolayısıyla kilo almışlardır. Obezite; her yaştan insanın karşısına çıkan önemli sağlık problemlerinden birisidir. Yanlış beslenme alışkanlıkları, spor yapmamak gibi faktörlerin yanı sıra farklı nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilir. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal, çocuklarda obezite hakkında bilgi verdi, önlemenin yollarını anlattı.
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
Doğduklarından bu yana veganlar
Doğduklarından bu yana veganlarVeganizme yönelik en büyük eleştirilerden biri de vegan ebeveynlerin çocuklarını da bu felsefe doğrultusunda büyütmeleri, yani hayvansal hiçbir ürün yedirmemeleri. ABD’de yaşayan ve 10 yıl önce veganizmle tanışan Aslı ve Emre Ulusoy çifti, 9 yaşındaki oğulları Elvin’i de vegan olarak büyüten ebeveynlerden. Eşi Emre Ulusoy ile 2008’de ABD’ye yerleşen Aslı Ulusoy (41), veganizme giden sürecin hayvancılık endüstrisini konu alan belgeseli izledikten sonra başladığını söylüyor.
3.05.2022Gündem
Yaz aylarında cilt güzelliğini korumak için öneriler
Yaz aylarında cilt güzelliğini korumak için önerilerYaz aylarında güneş ışınları ciltte yaşlanmaya ve lekelere neden olabiliyor. Güzellik Koçu Malike Güner, yaz aylarında cilt güzelliğini korumak için önerilerde bulundu. İşte yazın cilt güzelliğini korumak için bakım önerileri...
24.04.2022Cilt Bakımı
Buffalo Sos Nedir, Nasıl Yapılır? Buffalo Sos Ne İle Tüketilir?
Buffalo Sos Nedir, Nasıl Yapılır? Buffalo Sos Ne İle Tüketilir?Buffalo sos, sıklıkla araştırılan soslardan biridir. Özellikle kullanım anlamı açısından da yüksek öneme sahip konular arasındadır. Bu bakımdan Buffalo sos nedir öğrenebilir ve nasıl yapıldığı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Buffalo ses nedir, nasıl yapılır? Buffalo sos ne ile tüketilir detaylarıyla derledik.
21.04.2022Püf Noktası
Müşterinin verdiği 50 TL'yi 75 bin TL'yi satışa çıkardı
Müşterinin verdiği 50 TL'yi 75 bin TL'yi satışa çıkardıRize'de müşterinin verdiği 50 TL'de sıfır olmadığını fark eden İslam Sancaktutan isimli işletme sahibi hatalı basım sıfırı olmayan 50 TL'ye 75 bin TL fiyat biçti.
13.04.2022Gündem
600'den fazla şirket Rusya'yı terk etti
600'den fazla şirket Rusya'yı terk ettiABD’de Yale Üniversitesi’nde yapılan araştırmada Ukrayna’daki savaş nedeniyle 600’den fazla şirketin Rus pazarından tamamen çekildiği ifade edildi.
12.04.2022Uzmanpara
Almanya dönerin 50. yılını kutluyor
Almanya dönerin 50. yılını kutluyorDönerin Almanya’ya gelişinin 50. yılı Alman medyasının yanı sıra Alman sosyolog Eberhard Siedel’in dönerin tarihini ve kültürel boyutunu yazdığı kitabıyla da kutlanıyor
3.04.2022Dünya
Baharda fazla kilolardan kurtularak fit ve zinde olmanın 10 püf noktası
Baharda fazla kilolardan kurtularak fit ve zinde olmanın 10 püf noktasıBahar aylarıyla birlikte, pandemide alınan fazla kilolardan kurtulma arayışları da başladı. Kimileri bu uğurda şok diyetlere yönelmekten kaçınmazken Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilan Eker, her diyetin kişiye özel olması gerektiğini ve şok diyetlerin sağlığı ciddi şekilde tehdit ettiğini vurguluyor. Peki bahar mevsiminde fazla kilolardan en sağlıklı şekilde nasıl kurtulunabilir?
Uzmanı açıkladı: Aşırı tuzun vücuda verdiği 6 önemli zarar
Uzmanı açıkladı: Aşırı tuzun vücuda verdiği 6 önemli zararUzmanların tüm uyarılarına karşın bir türlü önü alınamayan aşırı tuz tüketimi sağlığı ciddi şekilde tehdit ediyor! İçerdiği minerallerle dozunda yani günlük ortalama 5 gram tüketildiğinde önemli faydaları bulunan tuzun fazla tüketildiğinde vücuda verdiği 6 önemli zararı, Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya açıkladı.
17.03.2022Genel Sağlık
Slow Food Akımı Nedir? Slow Food Amaçları Ve Örnekleri Nelerdir?
Slow Food Akımı Nedir? Slow Food Amaçları Ve Örnekleri Nelerdir?Her alanda zaman zaman çeşitli akımların başlatıldığı bilinmektedir. Bu alımlardan biriside slow food akımıdır. Akımın yer aldığı alan ise yemek alanıdır. Bunun yanında slow food akımı insan sağlığı içinde oldukça önemlidir. Slow food akımı nedir? Slow food amaçları ve örnekleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
15.03.2022Eğitim
İlan ettiği gün geldi! 'Fişi çekerse kripto para yatırımcıları da etkilenir'
İlan ettiği gün geldi! 'Fişi çekerse kripto para yatırımcıları da etkilenir'Teknoloji alanında da yaptırımlarla karşılaşan Rusya, bir süredir üzerinde çalıştığı 'interneti dış dünyaya kapatma planı'nı devreye sokmaya hazırlanıyor. Peki bu ne anlama geliyor? Rusya internetin fişini çekecek mi? Tüm gözler 11 Mart tarihine kilitlenmişken, uzmanlar Rusya'nın küresel internet sisteminden kopmasından kripto para yatırımcılarının da etkileneceğini söylüyor.
12.03.2022Dünya
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...En kilolu zamanında 183 kiloya ulaşan genç kadın, gittiği bir falcının kendisine söyledikleri karşısında dehşete düştü. Eylül 2020'de Antalya'ya aldığı uçak biletiyle hayatını kökünden değiştiren 30 yaşındaki Rebecca şimdi çok mutlu...
13.01.2022Dünya
Kraliçenin favorisi: Geyikburger
Kraliçenin favorisi: GeyikburgerVaktiyle sülün avladığı bilinen İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in geyik etini de sevdiği ortaya çıktı. Sarayın eski aşçısı, kraliçeye geyik etinden hamburger yaptıklarını açıkladı
12.01.2022Dünya
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...En kilolu zamanında 183 kiloya ulaşan genç kadın, gittiği bir falcının kendisine söyledikleri karşısında dehşete düştü. Eylül 2020'de Antalya'ya aldığı uçak biletiyle hayatını kökünden değiştiren 30 yaşındaki Rebecca şimdi çok mutlu...
11.01.2022Haberler
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hakkında Bilgiler; ABD Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hakkında Bilgiler; ABD Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıAmerika Birleşik Devletleri (ABD) 9.8 milyon kilometrekare yüz ölçümleriyle dünyanın toprak bakımından en büyük ülkeleri arasında yer alır. Dünyada en fazla göç alan ülke olan ABD, çok kültürlü yapıdadır. Dünyada en gelişmiş ülkeler arasında gösterilir. ABD nerededir, nüfusu ne kadar, başkenti neresi, para birimi nedir, resmi dili hangisi gibi soruların yanıtlarını derledik.
5.01.2022Dünya
İzmir’de film sahnelerini aratmayan kovalamaca
İzmir’de film sahnelerini aratmayan kovalamacaİzmir’in Buca ilçesinde, motosikleti çalınan iş yeri sahibi ve çalışanı ile hırsızlık şüphelisi arasında yaşanan film sahnelerini aratmayan kovalamacada, iş yeri sahibi otomobille motosiklete çarptı. Savrulan motosiklet bir evin duvarını yıkarken, hırsızlık zanlısı öldü, 2 kişi ise yaralandı.
3.01.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Fast Food ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.