Fazla Mesai

Fazla Mesai

Son dakika fazla mesai haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fazla mesai gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fazla mesai haber sayfamızda...

Fazla Mesai

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.900 fazla mesai haberi bulunmuştur.
İzmit pişmaniyesi Ramazan Bayramı'nda ağızları tatlandıracak
İzmit pişmaniyesi Ramazan Bayramı'nda ağızları tatlandıracakKocaeli'nin tescilli tatlısı İzmit pişmaniyesi üreticileri, bayram siparişlerini yetiştirmek için yoğun mesai yapıyor.
11.05.2021Ekonomi
Şanlıurfa'nın taş fırınlarında pişen lezzetleri ramazan sofralarını süslüyor
Şanlıurfa'nın taş fırınlarında pişen lezzetleri ramazan sofralarını süslüyorTürkiye'nin yemek kültürüyle adından söz ettiren kentlerinden Şanlıurfa'da, tepsi yemeklerinden dolmaya, lahmacundan sulu ev yemeklerine kadar birçok lezzet, mahallelerdeki taş fırınlarda pişirilerek sofralardaki yerini alıyor. Sahurda dahi fırına pişirilmek üzere yemek getirenlerin olduğu söylendi.
2.05.2021Gündem
Son dakika: Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı sevindiren karar!
Son dakika: Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı sevindiren karar!Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, fazla mesai ücretleri ödenmediği için işten çıkan çalışanın, haklı nedenle iş akdini feshettiğine hükmetti.
27.04.2021Ekonomi
Uzaktan çalışmaya yakından bakış
Uzaktan çalışmaya yakından bakışPandemiyle birlikte tanıştığımız ve artık birçok şirketin kalıcı hale getirmeyi planladığı evden çalışma deneyimini, farklı sektörlerden çalışanlara sorduk
4.04.2021Pazar
Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren önemli karar! Sınırlama geldi
Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren önemli karar! Sınırlama geldiİşçi işveren arasındaki fazla mesai ve genel tatil ücreti alacaklarına ilişkin davalarda mahkemelerde yapılacak indirime Yargıtay’dan sınırlama geldi. Yargıtay, fazla mesai ve genel tatil ücreti ödenmediğinin yazılı delil ile değil de tanıkla kanıtlanması durumunda en fazla 3’te 1 oranına kadar indirim yapılabileceğine hükmetti.
17.03.2021Ekonomi
Şansal Büyüka: VAR resmen iflas etti
Şansal Büyüka: VAR resmen iflas ettiYıllardır hakemlere güven yoktu, şimdi VAR resmen iflas etti. İflas bir yana, VAR için yenilir, yutulur olmayan iddialar, suçlamalar var. Futbolun içinde kalmayacak, işi adli boyutlara taşıyacak kadar önemli iddialar... Olay futbolun boyutlarını artık aşıyor. Türk futbolu bu kadar şaibe altında kalamaz. Böyle yaşayamaz
16.03.2021Süper Lig
Bay J kimdir, kaç yaşında? Bay J'nin gerçek adı ne?
Bay J kimdir, kaç yaşında? Bay J'nin gerçek adı ne?Bay J kimdir? Radyocu olarak tanınan ve uzun yıllar radyo programı yapan Bay J ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor? Peki, Bay J'nin gerçek adı nedir? İşte Bay J ile ilgili merak edilen ayrıntılar ve hayatı.
12.03.2021Cadde
Buzlu yollarda yaşam mücadelesi
Buzlu yollarda yaşam mücadelesiDondurucu soğukta herkes sıcacık evine sığınırken, moto kuryeler soğuğun yanında buzlu yollarla da mücadele edip evine ekmek parası götürmeye çalışıyor.
17.02.2021Gündem
Tarihi dizi ve filmler, kılıca ilgiyi artırdı
Tarihi dizi ve filmler, kılıca ilgiyi artırdıAntalya'daki bıçakçılar, son dönemdeki tarihi dizi ve filmlerin, kılıçlara ilgiyi artırdığını söyledi. Özellikle Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinin anlatıldığı dizilerde padişah ve veliahtlarının kullandığı kılıçların ilgi gördüğünü söyleyen bıçak ustaları, online siparişlere yetişmek için fazla mesai yaptıklarını belirtti. 600 ile 1200 lira arasında değişen kılıçlar arasında, geyik boynuzu saplı kılıcın fiyatı ise 750 TL.
4.02.2021Haberler
Tarihi dizi ve filmler, kılıca ilgiyi artırdı; geyik boynuzu saplı kılıç 750 TL
Tarihi dizi ve filmler, kılıca ilgiyi artırdı; geyik boynuzu saplı kılıç 750 TLANTALYA'daki bıçakçılar, son dönemdeki tarihi dizi ve filmlerin, kılıçlara ilgiyi artırdığını söyledi. Özellikle Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinin anlatıldığı dizilerde padişah ve veliahtlarının kullandığı kılıçların ilgi gördüğünü söyleyen bıçak ustaları, online siparişlere yetişmek için fazla mesai yaptıklarını belirtti. 600 ile 1200 lira arasında değişen kılıçlar arasında, geyik boynuzu saplı kılıcın fiyatı ise 750 TL.
4.02.2021Haberler
Siparişlere yetişemiyorlar! Bin 200 lira...
Siparişlere yetişemiyorlar! Bin 200 lira...Antalya'daki bıçakçılar, son dönemdeki tarihi dizi ve filmlerin kılıçlara ilgiyi artırdığını söyledi. Özellikle Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinin anlatıldığı dizilerde padişah ve veliahtlarının kullandığı kılıçların ilgi gördüğünü söyleyen bıçak ustaları, online siparişlere yetişmek için fazla mesai yaptıklarını belirtti. 600 ile 1200 lira arasında değişen kılıçlar arasında, geyik boynuzu saplı kılıcın fiyatı ise 750 TL.
4.02.2021Ekonomi
50 kuruş için işten atıldı! 35 bin lira tazminat kazandı
50 kuruş için işten atıldı! 35 bin lira tazminat kazandıDiyarbakır'da çalıştığı markette fiyatı 50 kuruş olan çubuk krakeri kasadan geçirmediği ve fişini kesmediği gerekçe gösterilerek işten çıkarılan Yücel Korkutan, açtığı davada 35 bin 888 lira 490 kuruş tazminat almaya hak kazandı.
1.02.2021Ekonomi
İhracat beşincisi Gaziantep 2021'den umutlu
İhracat beşincisi Gaziantep 2021'den umutluSon yıllarda ihracat alanında yakaladığı başarıyla dikkati çeken ve bu alanda 2020 yılında önceki seneye göre yüzde 6'lık büyüme kaydeden Gaziantep'te ihracatçılar, 2021 yılında da büyümenin devam etmesini bekliyor.
7.01.2021Ekonomi
Sağlıkçılara ek maaş önerisi
Sağlıkçılara ek maaş önerisiCHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, pandemi hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının kullandığı koruyucu kıyafetleri giyerek basın toplantısı düzenledi.
19.12.2020Siyaset
Yargıtay’dan geçimsiz işçiye kötü haber
Yargıtay’dan geçimsiz işçiye kötü haberYargıtay 9. Hukuk Dairesi, verdiği emsal nitelikteki kararla mesai arkadaşlarına tehditler savurup hakaret eden işçinin tazminatsız kovulmasının önünü açtı. Kararla birlikte hal ve hareketleriyle iş yerindeki huzuru bozan geçimsiz işçiler işten atılabilecek.
13.12.2020Ekonomi
Son Dakika Yargıtay'dan yüz binlerce sağlık çalışanına müjdeli haber!
Son Dakika Yargıtay'dan yüz binlerce sağlık çalışanına müjdeli haber!Son dakika haberine göre Yargıtay 9. Hukuk Dairesi’nden özel sektörde çalışan yüz binlerce sağlık personeline müjde niteliğinde bir karar geldi. Yüksek Mahkeme; emsal niteliğindeki kararla; ücret bordrolarında yer alan ‘bölüm farkı ödemeleri’ ile nöbet ücretinin fazla mesai ve hafta tatili ücretinden mahsup edilmesinin önüne geçti.
4.12.2020Ekonomi
Son Dakika Haberi! Ankara'da mesai saatlerine yeni düzenleme!
Son Dakika Haberi! Ankara'da mesai saatlerine yeni düzenleme!Gelen son dakika haberine göre; Ankara Valiliği'nden "Vali Vasip Şahin başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuz, ilimizde faaliyet gösteren OSB, küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarının mesai saatlerini 08.00-18.00 olarak belirledi." açıklaması geldi.
3.12.2020Gündem
Son dakika: Bakan Dönmez açıkladı: Asgari ücretin en az iki katı olarak belirledik
Son dakika: Bakan Dönmez açıkladı: Asgari ücretin en az iki katı olarak belirledikEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Linyit ve taş kömürü çıkarılan iş yerlerinde, yer altında çalışan işçilerimize ödenecek ücreti, asgari ücretin en az iki katı olarak belirledik. Madencilerimize zorunlu ferdi kaza sigortası yaptırılması zorunluluğunu getirdik. Yer altında çalışan işçilerin çalışma saatlerini günde en fazla 7,5, haftada en fazla 37,5 saat olarak belirledik" dedi.
3.12.2020Ekonomi
Buruk kutlama
Buruk kutlamaÖğretmenler Günü, bu yıl da çözüm bekleyen sorunların gölgesinde kutlandı. Meslek itibarı, atama, fazla mesai, düşük ücret, özlük haklarını alamama gibi sorunlarla boğuşan öğretmenler, maddi olarak da zorda. Yarısından fazlası kredilerle ayakta kalmaya çalışırken yüzde 43’ü daha iyi iş bulabilse mesleği bırakmayı düşünüyor. Saygınlıklarını yitirdiğine de inanan öğretmenler, Meslek Kanunu’nun bir an önce çıkarılmasını talep ediyorlar.
25.11.2020Eğitim
Salgın önlemleri
Salgın önlemleriİzmir Valiliği sanayi kuruluşlarında mesai düzenlemesine gitti. Büyükşehir de, HES kodu İzmirim Kart eşleştirme süresini uzattı
14.11.2020Ege
İzmir'de flaş mesai kararı! Açıklandı
İzmir'de flaş mesai kararı! AçıklandıSon dakika haberine göre, İzmir'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında organize sanayi bölgeleri (OSB), küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarında mesainin 07.00'de başlayacağı bildirildi.
13.11.2020Gündem
Son dakika: Çalışanlar dikkat! Mesai arkadaşlarının sesini kaydetmek kovulma sebebi
Son dakika: Çalışanlar dikkat! Mesai arkadaşlarının sesini kaydetmek kovulma sebebiÇalıştığı özel bir şirkette mesai arkadaşlarının, özel görüşme ve konuşmalarını, kendi cep telefonu ile gizlice kayıt ettiği öne sürülen işçi, kapı önüne konuldu. Mahkemenin kapısını çalan işçiye kötü haber Yargıtay'dan geldi.
9.11.2020Ekonomi
Son dakika... Yargıtay'dan çalışanlara güzel haber!
Son dakika... Yargıtay'dan çalışanlara güzel haber!Çalıştığı inşaat şantiyesinden aynı şirket bünyesindeki başka bir şantiyeye görevlendirilen işçi, istifa etti. İşverenin tazminat ödemediği mağdur işçiye müjde niteliğindeki haber Yargıtay’dan geldi.
8.11.2020Ekonomi
İstanbul Valiliği'nden mesai saatleriyle ilgili açıklama
İstanbul Valiliği'nden mesai saatleriyle ilgili açıklamaSon dakika haberine göre, İstanbul Valiliği, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarında mesai saati başlangıcı 07.00 olmak kaydıyla çalışma bitiş saatlerini belirleme yetkisinin firmaların takdirinde olduğunu duyurdu.
6.11.2020Gündem
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Yargıtay'dan emsal karar
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Yargıtay'dan emsal kararİşyerinde kendisine ‘ispiyoncu’ diyen mesai arkadaşıyla kavga eden işçiye kınama cezası verildi. Bir hafta sonra, aynı olay sebebiyle işten çıkartılan işçi soluğu mahkemede aldı. İş Mahkemesi’nin tazminat ödenmemesi gerektiğine hükmettiği işçiye müjdeli haber Yargıtay’dan geldi.
1.11.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

YargıtayişçiSon dakikaçalışankılıç

Fazla Mesai ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.