Fed Başkanı Powell

Fed Başkanı Powell

Son dakika Fed Başkanı Powell haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fed Başkanı Powell gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fed Başkanı Powell haber sayfamızda...

Fed Başkanı Powell

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.019 fed baskani powell haberi bulunmuştur.
Biden, Fed Başkanı Powell'a güveniyor
Biden, Fed Başkanı Powell'a güveniyorBeyaz Saray sözcülerinden Karine Jean-Pierre, ABD Başkanı Joe Biden'ın ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'a güvenini devam ettirdiğini söyledi.
6.10.2021Uzmanpara
Altın ve dolar için kritik hafta
Altın ve dolar için kritik haftaAltın ve döviz piyasaları yatırımcılar tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftayı kazançla tamamlayan altın fiyatlarında bugün düşüş gözleniyor. Öte yandan bu hafta ABD’den gelecek olan istihdam verileri dolar ve altın fiyatları üzerinde yönü belirleyecek. İşte detaylar…
4.10.2021Uzmanpara
Altında fiyatları belirleyecek kritik detay
Altında fiyatları belirleyecek kritik detayBu hafta para ve emtia piyasalarına yönelik fiyatlamalar yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. Haftalık bazda fiyat hareketlerine bakıldığında altın fiyatları değer kazanırken, dolar ve euro gerileme kaydetti. Peki altın fiyatlarında önümüzdeki süreçte yönü belirleyecek kritik detay ne? İşte altın ve döviz piyasasına dair kritik gelişmeler…
3.10.2021Uzmanpara
Piyasalar ABD iş gücü piyasasına odaklandı
Piyasalar ABD iş gücü piyasasına odaklandıKüresel pay piyasaları, artan enflasyon endişeleri, tedarik zincirindeki aksaklıklar ve enerji arzındaki sıkıntılarla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler ABD'de açıklanacak iş gücü piyasaları verilerine çevrildi.
2.10.2021Uzmanpara
Altın kritik eşiğin üzerinde
Altın kritik eşiğin üzerindeBu hafta altın ve döviz piyasaları oldukça hareketli bir seyir izliyor. Pazartesi günü 503 lirayı aşan gram altın, genel itibarıyla bu seviyenin altında seyrederken, perşembe günü ise tekrardan 500 lira direncini aştı. Peki altın fiyatları bugün hangi yönde seyrediyor? Dolar ve euroda son durum ne? İşte detaylar…
1.10.2021Uzmanpara
Fed Başkanı Powell’dan yüksek enflasyon açıklaması
Fed Başkanı Powell’dan yüksek enflasyon açıklamasıABD Merkez Bankası Fed Başkanı Jerome Powell, enflasyondaki mevcut yükselişin yeni bir yüksek enflasyon rejimine dönüşmeyeceğini söyledi.
29.09.2021Ekonomi
Powell'dan enflasyon baskısı uyarısı
Powell'dan enflasyon baskısı uyarısıABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, enflasyondaki son artışın nedenlerinin tahmin edilenden daha uzun sürebileceğine ilişkin Kongre'yi uyaracak.
28.09.2021Uzmanpara
2 Fed yetkilisinden emeklilik kararı
2 Fed yetkilisinden emeklilik kararıGeçen yıl yaptıkları yatırım işlemleriyle gündeme gelen ABD Merkez Bankası (Fed) Dallas Şubesi Başkanı Robert Kaplan ile Boston Fed Başkanı Eric Rosengren emekli olacaklarını duyurdu.
28.09.2021Uzmanpara
Yatırımlarıyla gündeme gelen 2 Fed yetkilisinden emeklilik kararı
Yatırımlarıyla gündeme gelen 2 Fed yetkilisinden emeklilik kararıGeçen yıl yaptıkları yatırım işlemleriyle gündeme gelen ABD Merkez Bankası (Fed) Dallas Şubesi Başkanı Robert Kaplan ile Boston Fed Başkanı Eric Rosengren emekli olacaklarını duyurdu.
27.09.2021Ekonomi
Fed Başkanı Powell'dan enflasyon uyarısı
Fed Başkanı Powell'dan enflasyon uyarısıABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, enflasyondaki son artışın nedenlerinin tahmin edilenden daha uzun sürebileceğine ilişkin Kongre'yi uyaracak.
27.09.2021Ekonomi
Bankalar için iklim stres testi geliştirildi
Bankalar için iklim stres testi geliştirildiNew York Fed'den araştırmacıların, bankaların iklimle ilişkili risklerini ölçen bir stres testi geliştirdikleri bildirildi.
27.09.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık seyretti
Piyasalar karışık seyrettiKüresel pay piyasaları, bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) başta olmak üzere "şahinleşen" merkez bankaları ve Çinli emlak devi Evergrande'nin batabileceğine ilişkin endişelerle karışık bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler yoğun veri gündemine çevrilecek.
25.09.2021Uzmanpara
Fed Başkanı Powell ekonominin "yeni gerçeğe" uyum sağladığını söyledi
Fed Başkanı Powell ekonominin "yeni gerçeğe" uyum sağladığını söylediABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, işletmelerin çoğunun değişen iş ortamı ile mücadele ettiğini ve "yeni gerçeğin taleplerini karşılamak" için dönüştüğünü ifade etti.
24.09.2021Ekonomi
Altın ve dolarda son durum ne?
Altın ve dolarda son durum ne?Dolar ve altın fiyatlarında yön geçtiğimiz gün ABD Merkez Bankası’ndan (Fed) gelen mesajlarla şekillendi. Doların patronu Fed politika faizinde herhangi bir değişikliğe gitmezken, varlık alımlarına ilişkin piyasalara çok önemli sinyaller verdi. Bu gelişmeyle birlikte dolarda güçlenme eğilimi artarken, altın fiyatlarında ise düşüş görüldü. Öte yandan bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. Banka, politika faizini yüzde 19'dan yüzde 18'e indirdi. Peki bugün altın ve dolar fiyatlarında son durum ne? İşte yatırımcıların merakla beklediği kritik gelişmeler…
23.09.2021Uzmanpara
Fed Başkanı Powell Kasım ayını işaret etti
Fed Başkanı Powell Kasım ayını işaret ettiABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarının ekonomideki toparlanmada önemli rol oynadığını ancak etkisinin büyük oranda azaldığını kaydederek, "Eğer iş gücü verileri beklentilerimizle uygun gerçekleşirse Kasım'da bile varlık alımlarını azaltmaya başlayabiliriz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Powell, 'Faiz artışı için gereken çıta varlık alımı için gerekenden çok daha yüksek. Bizim için gerçek sınav enflasyonun yüzde 2 çevresinde çıpalanması' dedi.
22.09.2021Ekonomi
Son dakika: Fed faiz kararını açıkladı
Son dakika: Fed faiz kararını açıkladıGelen son dakika haberine göre; piyasaların merakla beklediği haber geldi ve ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı. Fed, beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.
23.09.2021Ekonomi
Portföyünde tahvil tuttuğu ortaya çıktı
Portföyünde tahvil tuttuğu ortaya çıktıABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın, bankanın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileriyle mücadele kapsamında geçen yıl aldığı varlıklardan biri olan yerel yönetim tahvillerinden portföyünde tuttuğu bildirildi.
19.09.2021Uzmanpara
Yönetici adaylarında aranan ‘Yeşil Bakış’
Yönetici adaylarında aranan ‘Yeşil Bakış’Geçen hafta Nobel ödüllü iktisatçı Joseph Stiglitz’in Reuters ile bir söyleşisi vardı. Stiglitz ABD Başkanı Biden’e bir çağrıda bulunarak Fed başkanı Powell’ın görev süresi sona erdiğinde tekrar bu göreve atanmaması gerektiğini söylüyordu.
14.09.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklaması
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklamasıTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ekonomi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Rezervlerdeki iyileşmeler öngörülerimizle uyumlu seyretmektedir. Rezervlerimiz 115-120 milyar dolar seviyesine gelmiştir. Kısa vadede enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların etkisini yitireceğini ve son çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde daha güçlü bir TL için adımlar atacağız." dedi.
8.09.2021Ekonomi
Yabancılar atağa geçti! 2 ayda 3 milyar dolar
Yabancılar atağa geçti! 2 ayda 3 milyar dolarTürkiye’ye, temmuz ve ağustosta 3 milyar dolarlık net yabancı girişi gerçekleşti. TL hazirandan bu yana dolar karşısında en fazla değer kazanan para birimi oldu. İşsizliği 3 yılın, cari açığı ise 10 ayın en düşük seviyesine indiren Türkiye son iki ayda yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldi.
6.09.2021Ekonomi
Kritik veri sonrası altın tırmanışa geçti
Kritik veri sonrası altın tırmanışa geçtiBu hafta genel itibarıyla sakin seyreden ons altın ABD’den gelen istihdam verilerinin ardından tırmanışa geçti. Ons altındaki fiyat hareketlerine paralel olarak gram altın da yükseliş kaydederken bu hafta dolar ve euro ise değer kaybetti.
5.09.2021Uzmanpara
Altın ve dolar için kritik gün
Altın ve dolar için kritik günGeçtiğimiz hafta 1820 dolar seviyesine kadar sert yükselen ons altın haftanın son işlem gününde bu seviyenin altında sakin bir seyir izliyor. Gram altın ise bugün yükseliş kaydederken, dolar ve euro primli seyrediyor. Öte yandan bugün ABD’den gelecek olan tarım dışı istihdam verileri ile birlikte altın ve dolar fiyatlarında yön değişebilir.
3.09.2021Uzmanpara
Altın ve dolarda son durum ne?
Altın ve dolarda son durum ne?ABD’de gerçekleştirilen Jackson Hole toplantısı sonrası sert yükselişe geçen ons altın bu hafta itibarıyla sakin bir seyir izlerken gram altın fiyatları düşüş kaydediyor. Öte yandan bugün açıklanan ikinci çeyrek büyüme verisi sonrası dolar ve euroda geri çekilmeler gözlendi.
1.09.2021Uzmanpara
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,16 azalarak 35.399,84 puana geriledi.
30.08.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,12 artışla 35.497,41 puana çıktı.
30.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

feddolarpiyasaaltınFed Başkanı Powell

Fed Başkanı Powell ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.