Fehmi Koru

Fehmi Koru

Türk gazeteci ve yazar. Gazeteciliğe Zaman gazetesinde başladı. Zaman'dan ayrıldıktan sonra bir müddet Turkish Daily News gazetesinde yazdı. ABD'nin önde gelen üniversitelerinden Harvard Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora eğitimi almıştır. Taha Kıvanç müstear adıyla da yazılar kaleme almaktadır. Fehmi Koru iyi derecede Arapça ve İngilizce bilir. Uzun zaman pek çok yazısında eleştirdiği[1] Yeni Şafak gazetesinde uzun yıllar yazan Koru, halen yazılarını Star'da yazmaktadır. Kanal 7'de haber saati programında yorum yapmakta ve TV kanallarında düzenli olarak programlara katılmaktadır. WikiLeaks internet sitesinde yayınlanan ve Amerika Birleşik Devletleri diplomatik belge sızıntısı olarak bilinen belgelerde, ABD Ankara Büyükelçisi Eric Edelman'ın talebi üzerine, Yeni Şafak gazetesi genel yayın danışmanı olan Koru'nun, aynı gazetede yazan İbrahim Karagül'ün görevden alınması için gazete yönetimine baskı yaptığı iddia edilmiştir. Bu iddianın gündeme gelmesinden sonra Koru gazetedeki görevinden ayrılmıştır. Bir süre sonra Zaman Gazetesi -tekrardan- kadrosuna katmıştır. Son olarak Zaman Gazetesinden tekrardan ayrılarak Star Gazetesine geçmiştir. KitaplarıYeni Dünya Düzeni (Beyan)Taha Kıvanç'ın Not Defteri (Timaş)Tabana Kuvvet (Timaş)11 Eylül, O Kader Sabahı (Timaş)One Column Ahead (Timaş)

Fehmi Koru

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 329 fehmi koru haberi bulunmuştur.
Sözcü gazetesi davasında Fehmi Koru tanık olarak dinlendi
Sözcü gazetesi davasında Fehmi Koru tanık olarak dinlendiSözcü  gazetesinin sahibi Burak Akbay ve çalışanlarına yönelik 4 sanığın yargılandığı  davada, gazeteciler Fehmi Koru ile Rahmi Turan tanık olarak dinlenildi
23.01.2018Gündem
Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu tahliye edildi
Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu tahliye edildiSözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ve çalışanlarına yönelik biri tutuklu 4 sanığın yargılandığı davada, tutuklu Sözcü Muhabiri Bekir Gökmen Ulu'nun tahliyesine karar verildi
8.11.2017Gündem
Sözcü gazetesi iddianamesinde kritik detaylar
Sözcü gazetesi iddianamesinde kritik detaylarSözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, gazetede yer alan bazı yayınların FETÖ'nün amacına hizmet ettiği vurgulandı. İddianamede, bilirkişi raporlarına, ihbarcıların şikayetlerine ve gazete sahibinin mal varlığına ilişkin bilgilere de yer verildi.
2.10.2017Gündem
15 Temmuz öngörülen hain  bir girişimdi
15 Temmuz öngörülen hain bir girişimdiCHP’nin 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu üyelerince hazırlanan komisyon raporunda “15 Temmuz, öngörülen ve sonuçları kullanılan hain bir darbe girişimi olarak tarihe geçmiştir” denildi...
12.06.2017Gündem
FETO, 2002’den  sonra yerleşti
FETO, 2002’den sonra yerleştiCHP lideri Kılıçdaroğlu başkanlığındaki MYK toplantısı 3 saat sürdü. Kılıçdaroğlu’nun, “FETÖ, devlete 2002’den önce sızmış olabilir ama 2002’den sonra yerleştirildi” dedi
31.05.2017Siyaset
Meclisin FETÖ raporunda 'H' tespiti
Meclisin FETÖ raporunda 'H' tespitiFETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporunda 'H' tespiti. Bu durum örgütün ikiyüzlü, istismarcı ve pragmatist tavrının ilk örneklerinden biridir" "Gülen’in kayıtlardaki ismi 'Fethullah' değil 'Fetullah' olarak geçmektedir. 'Fethullah', 'Allah’ın fethi' demektir. Bu kullanımla, önce Türkiye’ye ardından da tüm dünyaya yayılacak 'fetih' hareketi için dini fenomen haline gelmenin hedeflendiği anlaşılmaktadır"
29.05.2017Siyaset
Fehmi Koru: Burak, Gülen evlerinde yetişti, babası o iddiayı yalanlamadı!
Fehmi Koru: Burak, Gülen evlerinde yetişti, babası o iddiayı yalanlamadı!Gazeteci Fehmi Koru, Sözcü’ye yönelik FETÖ soruşturmasında tanık sıfatıyla savcıya ifade verdi: Burak Akbay’ın babası Ertuğrul Akbay bana “Burak İsviçre’de cemaate ait bir evde yetişti” dedi
23.05.2017Gündem
‘Öksüz’ün adını ilk defa 15 Temmuz’dan sonra duydum’
‘Öksüz’ün adını ilk defa 15 Temmuz’dan sonra duydum’FETÖ çatı davasında tanık olarak dinlenen gazeteci-yazar Fehmi Koru, Gülen ile Pensilvanya’da kimlerin görüştüğü sorusu üzerine “MİT müsteşarı iki defa gitti, dönemin dışişleri bakanı, sonra başbakan, eşini de yanına alarak gitti, pek çok siyasinin gittiğini biliyorum” dedi.
29.03.2017Gündem
Hüseyin Gülerce'nin FETÖ çatı davasındaki ifadeleri şoke etti!
Hüseyin Gülerce'nin FETÖ çatı davasındaki ifadeleri şoke etti!FETÖ çatı davasında tanık olarak dinlenen Hüseyin Gülerce, FETÖ içinde molla ekibinin çok önemli olduğunu belirterek, "Birinci molla ekibinden Ahmet Kurucan  var. Maalesef onlardan tek kişi yakalanmadı. En esaslı bilgileri verecek  dokümanları verecek kişiler yakalanmadı" dedi.
16.02.2017Gündem
Selim Çoraklı'dan şok itiraf! Üniversite sorularını dershane müdürüyle beraber çaldık
Selim Çoraklı'dan şok itiraf! Üniversite sorularını dershane müdürüyle beraber çaldıkFETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de yer aldığı 73 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) çatı davasında "tanık" olarak ifadesi alınan gazeteci yazar Selim Çoraklı, örgütün sınav sorularını çalmasına örnek verirken, "Körfez Dershanesi Müdürü Ahmet Kırmıç ile üniversite sınav sorularını beraber çaldık. Sorular yan binadaydı, korunaklı da değildi. Aldık, getirdik, Körfez Dershanesi öğrencilerine verdik, ertesi gün sınava girdiler." dedi.
12.01.2017Gündem
Fidan’a ifadeye gitmemesi için talimat verdim
Fidan’a ifadeye gitmemesi için talimat verdim11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun sorularına verdiği yanıtlarda, iddia edilenin aksine MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın savcılığa gitmemesi talimatı verdiğini açıkladı. Gül, özetle şu yanıtları verdi:
4.01.2017Gündem
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Kayda değer bilgiye sahip değilim
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Kayda değer bilgiye sahip değilimEski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Gerek siyaset öncesi gerek siyaset-devlet hayatımda bu yapıyla veya lideri olan şahısla bir ilişkim olmadığı cihetle haklarında ne şahsi tecrübeye ne de kayda değer bir bilgiye sahip değilim" dedi. Gül, FETÖ'yle ilgili kendisini ilk rahatsız eden unsurun ise 2010 yılındaki referandumda yaşandığını dikkat çekerek, "12 Eylül 2010 Anayasa Referandumunda bu yapıya bağlı olduğu bilinen bazı yayın organlarının aşırı ve saldırgan propagandaları beni ilk rahatsız eden hususların başında geldi ve bu anormallik hakkında ilgili herkesin dikkatini çektim ve muhtemel olumsuz sonuçları hakkında uyarılarda bulundum" dedi.
4.01.2017Siyaset
‘Darbe girişimini nasıl öğrendiniz?’
‘Darbe girişimini nasıl öğrendiniz?’TBMM 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a darbe girişimi sürecine ilişkin sorular hazırladı.
27.12.2016Gündem
Zor sorular
Zor sorularTBMM Darbe Komisyonu’nun Ak Partili üyeleri, hayatta olan eski cumhurbaşkanı ve başbakanlara yazılı olarak darbe süreçlerine ilişkin sorular yöneltti. CHP’li üyeler ise bu isimlerin komisyonda dinlenmesini talep etti
19.12.2016Siyaset
İki lider benim ismimi zikretmiş
İki lider benim ismimi zikretmişFETÖ çatı davasında kritik ifade. Zaman gazetesinin eski imtiyaz sahibi sanık Alaeddin Kaya, ‘ABD’ye gidişte adımın geçmesi, iki önemli liderin beni telaffuz etmesinden kaynaklanıyor’ dedi
24.11.2016Gündem
‘Gülen ölmeden bunlar hipnozdan çıkamazlar’
‘Gülen ölmeden bunlar hipnozdan çıkamazlar’TBMM 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini Araştırmak Komisyonu’nda bir dönem Fetullah Gülen’in sağ kolu olarak bilinen gazeteci-yazar Hüseyin Gülerce çarpıcı açıklamalar yaptı.
26.10.2016Gündem
‘FETÖ yere serilmiş, perişan’
‘FETÖ yere serilmiş, perişan’TBMM 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nda konuşan Fehmi Koru, “Fetö perişan halde yatıyor. Cumhurbaşkanı’nın ifadesiyle destek versem ne olur, vermesem ne olur” ifadelerini kullandı
20.10.2016Gündem
Darbe Komisyonu ‘enişte’yi dinleyecek
Darbe Komisyonu ‘enişte’yi dinleyecekPolis Akademisi Başkan Yardımcısı, Darbe Komisyonu’nda FETÖ’yü deşifre eden çok gizli bir belgeye ulaştıklarını açıkladı. Komisyon Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Darbeyi eniştemden öğrendim’ sözleriyle gündeme gelen enişte Ziya İlgen’i de davet edecek
13.10.2016Siyaset
Darbe komisyonundan sürpriz karar
Darbe komisyonundan sürpriz kararTBMM Darbeyi Araştırma Komisyonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen, eski Genelkurmay Başkanları ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in danışmanı Alexandr Gudini, CHP ve MHP liderlerini dinleme kararı aldı.
13.10.2016Siyaset
Para trafiğini  hatırlayamadı
Para trafiğini hatırlayamadıGözaltına alınan Gülen’in kara kutusu Alaaddin Kaya, ifadesinde kendisi üzerinden gerçekleştirilen milyonluk şüpheli para transferlerini açıklayamadı. Kaya, ‘Arşivimi kontrol etmem lazım’ dedi
17.09.2016Gündem
Türkiye, cezai konularda uluslararası adli işbirliği yapacak
Türkiye, cezai konularda uluslararası adli işbirliği yapacakCezai Konularda Uluslararası Adli İşbirliği Kanunu Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
23.04.2016Siyaset
Alnıma silah dayadılar
Alnıma silah dayadılar11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Milli Türk Talebe Birliği’nin (MTTB) kuruluşunun 100. yılı nedeniyle hazırlanan belgeselde geçmiş yıllarda yaşadığı öğrenci kavgalarını anlattı.
20.04.2016Siyaset
Kılıçdaroğlu: Eğer dediyse onu partide tutmayacağım
Kılıçdaroğlu: Eğer dediyse onu partide tutmayacağımCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP'li vekil Eren Erdem'in Rus kanalına yaptığı açıklamalarla ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu " Eğer Eren Erdem, Türkiye Cumhuriyeti'ni suçladıysa ben onu partide tutmayacağım" dedi.
18.12.2015Siyaset
Şamil Tayyar: ‘Gül’ün kitabı partimize el bombası!’
Şamil Tayyar: ‘Gül’ün kitabı partimize el bombası!’AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Basın Başdanışmanlığı’nı yapan Ahmet Sever’in yazdığı kitabı sert sözlerle eleştirdi.
15.06.2015Siyaset
Erdoğan'ın büyük müjdesi ne?
Erdoğan'ın büyük müjdesi ne?Kamuoyu Erdoğan'ın 'büyük müjdesi'ne kilitlendi. Peki büyük müjde ne? 2015 genel seçimlerine sayılı günler kala sosyal medyada yayılan iddiaya göre Erdoğan'ın büyük müjdesi Ayasofya.
28.05.2015Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Son dakikaHaberlerFETÖSözcü GazetesiFehmi Koru

Fehmi Koru ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.