Fidan Dikimi

Fidan Dikimi

Son dakika fidan dikimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fidan dikimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fidan dikimi haber sayfamızda...

Fidan Dikimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 314 fidan dikimi haberi bulunmuştur.
İklim krizine karşı mücadeleye sürdürülebilirlik ödülü
İklim krizine karşı mücadeleye sürdürülebilirlik ödülüBirleşmiş Milletler tarafından tanımlanan 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacının gerçekleşmesine katkı sunan kuruluşların ödüllendirildiği, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri sahiplerini buldu. İklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilir bir gelecek adına hayata geçirdiği ‘Sıfır Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’ ile “İklim Eylemi” kategorisinde gümüş başarı ödülünün sahibi Zorlu Enerji oldu.
14.01.2022Vitrin
904 hektarlık alan yeniden yeşeriyor
904 hektarlık alan yeniden yeşeriyorAhmetli’de, 31 Temmuz 2020’de çıkan ve 3 gün süren orman yangını sonrası yanan 904 hektarlık alanda 300 bin fidan dikimi yapıldı, yeniden yeşillendirildi.
7.01.2022Ege
Antep fıstığında verim yüzde 35 artırılacak
Antep fıstığında verim yüzde 35 artırılacakGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, 'yeşil altın' olarak bilinen Antep fıstığının veriminin artırılması için fıstık bahçelerine 3 bin 'erkek fidan' dikildi. Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, ''Hasat zamanı 100 Antep fıstığı meyvesinden 30-35 tanesinin içinin boş olduğunu görüyoruz. Bahçelerde erkek ağaç dikimi ile doğal döllenme uygulaması gerçekleştirerek bu kaybın önüne geçecek ve fıstık verimini yüzde 35 artıracağız” dedi.
29.12.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: 50 milyon TL’lik hibe ödemesi gerçekleştirdik
Bakan Pakdemirli: 50 milyon TL’lik hibe ödemesi gerçekleştirdikTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “ Az zamanda çok iş yaptık diyerek 21 Aralık 2021 tarihinde 1 milyon 368 bin 749 fidan dikimi ve 50 milyon TL’lik hibe ödemesi gerçekleştirdik” dedi.
21.12.2021Ekonomi
Kan çağrısı
Kan çağrısıBayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, son dönemde stokları azalan Türk Kızılayı’nın kan bağışı kampanyasına destek oldu, farkındalık yaratmak amacıyla kan bağışında bulundu...
20.12.2021Ege
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile MEB arasında mesleki ve teknik eğitimde iş birliği
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile MEB arasında mesleki ve teknik eğitimde iş birliğiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı.
18.11.2021Teknoloji
Bakan Özer: Mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı güncelliyoruz
Bakan Özer: Mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı güncelliyoruzMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Artık sektörün güçlü temsilcileriyle birlikte mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı birlikte güncelliyoruz, öğrencilerimizin işletmedeki beceri eğitimlerini birlikte planlıyoruz. En kritik tamamlayıcı hamle artık bu iş birliklerimizde istihdam öncelikli, istihdam garantili eğitim vermeye başladık." dedi.
18.11.2021Gündem
Bakan Özer: Genç işsizlik oranını emin adımlarla düşüreceğiz
Bakan Özer: Genç işsizlik oranını emin adımlarla düşüreceğizMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Çatalca'da İSO Gelecek Meslek Liselerinde Hatıra Ormanı'nda fidan dikimine katıldı. Törende konuşan Özer, "Türkiye'deki kronik bir problem olan genç işsizlik oranını emin adımlarla düşüreceğiz ve meslek liseleriyle geleceğin güçlü Türkiye'sinin inşasında çok önemli bir mesafeyi hep birlikte alacağız." dedi.
13.11.2021Siyaset
‘Çıplak arama’ yerine ‘detaylı arama’ geldi
‘Çıplak arama’ yerine ‘detaylı arama’ geldiYargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında yasalaşan yargı paketleri ve İnsan Hakları Eylem Planı’ndaki hedefler doğrultusunda hazırlanan Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı.
13.11.2021Gündem
'Çıplak arama' ibaresi mevzuattan kaldırıldı
'Çıplak arama' ibaresi mevzuattan kaldırıldıCeza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yönetmelik'te değişiklik yapan Cumhurbaşkanı Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmelikle daha önce 'çıplak arama' adı altında yapılan işlemler, 'detaylı arama' başlığı altında yeniden düzenlendi.
12.11.2021Gündem
Son dakika! Erdoğan: Türkiye, ağaçlandırma çalışmalarında Avrupa'da birinci sırada
Son dakika! Erdoğan: Türkiye, ağaçlandırma çalışmalarında Avrupa'da birinci sıradaMilli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "BM küresel orman kaynakları raporuna göre Türkiye, ağaçlandırma çalışmalarında Avrupa'da birinci, dünyada 4. sırada yer alıyor. Hedefimiz 2022 yılı sonuna kadar dikilen fidan sayısını 7 milyara ulaştırmaktır." dedi. Erdoğan, "81 ilimize 81 Millet Ormanı kurarak vatandaşlarımızın bu hizmetten faydalanmasını sağlayacağız." ifadelerini de kullandı.
11.11.2021Siyaset
'Geleceğe Nefes' projesinde Eskişehir'de fidanlar toprakla buluşturuldu
'Geleceğe Nefes' projesinde Eskişehir'de fidanlar toprakla buluşturulduTarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda "Milli Ağaçlandırma Seferberliği" kapsamında Eskişehir kent merkezi ve ilçelerde düzenlenen etkinlikte 117 bin fidan dikildi.
11.11.2021Ekonomi
Geleceğe Nefes fidan bağışı nasıl yapılır 2021? 11 Kasım fidan dikme ne zaman, nasıl olacak?
Geleceğe Nefes fidan bağışı nasıl yapılır 2021? 11 Kasım fidan dikme ne zaman, nasıl olacak?Geleceğe Nefes kampanyası detayları araştırılmaya başlandı. 11 Kasım tarihi her sene, 'Milli Ağaçlandırma Günü' olarak kutlanıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü'nün başlattığı Geleceğe Nefes fidan dikme kampanyası başvuru detayları merak konusu. Peki Geleceğe Nefes fidan bağışı nasıl yapılır, fidan dikim alanları nereler?
11.11.2021Gündem
Mersin Ağacı Nedir, Nerede Yetişir? Özellikleri Nelerdir?
Mersin Ağacı Nedir, Nerede Yetişir? Özellikleri Nelerdir? Mersin ağacı, maki benzeri, yeşil, kısa saplı ve deri benzeri dokulu, hoş kokulu bir bitkidir. Dört mevsim yeşil kalan, bölgelere göre hambelaz ya da mersin adını alan meyve vermektedir. Mersin ağacı nedir, nerelerde yetişir detayları ile derledik.
10.11.2021Eğitim
'Milli Ağaçlandırma Seferberliği'nde en çok fidan Antalya ve Muğla'ya dikilecek
'Milli Ağaçlandırma Seferberliği'nde en çok fidan Antalya ve Muğla'ya dikilecekTarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda 11 Kasım'dan itibaren gerçekleştirilecek bu yılki "Milli Ağaçlandırma Seferberliği" kapsamında en çok fidan dikimi, yaz aylarında orman alanları yanan Muğla ve Antalya'da gerçekleştirilecek.
9.11.2021Ekonomi
Adana'da fidan dikimi etkinliği
Adana'da fidan dikimi etkinliğiSabancı Holding Üst Yöneticisi Cenk Alper, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı doğaya katkı sunarak kutlamak için "Sabancı Cumhuriyet Seferberliği" adı altında düzenledikleri fidan dikim etkinliğini Adana'dan başlattıklarını söyledi.
27.10.2021Ekonomi
Trabzon'da üreticilere 40 bin fındık fidanı dağıtılacak
Trabzon'da üreticilere 40 bin fındık fidanı dağıtılacakTrabzon'da uygulanan, "Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi" kapsamında üreticilere 40 bin fidan dağıtılacak.
26.10.2021Ekonomi
280 milyon euroluk sürdürülebilir yatırım
280 milyon euroluk sürdürülebilir yatırımYeniköy-Kemerköy termik santrallerinde yatırımlar tüm hızıyla sürüyor. 280 milyon euroluk yenileme projesiyle verimlilik artışının yanı sıra sürdürülebilirlikte Avrupa’nın örnek tesislerinden biri olmak hedefleniyor.
25.10.2021Ekonomi
Emine Erdoğan Togo'da konuştu: Geleceğe hazırlıklı olmak güçlü bir eğitimle mümkün
Emine Erdoğan Togo'da konuştu: Geleceğe hazırlıklı olmak güçlü bir eğitimle mümkünTürkiye Maarif Vakfının Togo'daki Caisse kampüsünün açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katıldığı törenle gerçekleştirildi. Maveda Gloria adlı 12 yaşındaki Togolu kız öğrencinin Türkiye Maarif Vakfının (TMV) Togo'daki Caisse Kampüsü'nün açılışını gerçekleştiren Emine Erdoğan'a yazdığı mektup duygulandırdı.
19.10.2021Siyaset
‘Karbon puanı’yla 1 milyon fidan
‘Karbon puanı’yla 1 milyon fidanTürkiye İş Bankası, sürdürülebilir bir gelecek hedefi doğrultusunda geliştirdiği ‘Geleceğe Orman’ uygulamasını hayata geçirdi.
23.09.2021Ekonomi
Geleceğe Orman’la tam 1 milyon fidan
Geleceğe Orman’la tam 1 milyon fidanİş Bankası, sürdürülebilir bir gelecek hedefi doğrultusunda geliştirdiği “Geleceğe Orman” uygulamasını hayata geçirdi İş Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, banka müşterileri İşCep uygulaması üzerinden Geleceğe Orman’a katılarak, çevreye duyarlı bankacılık işlemlerinin yanı sıra gündelik hayatlarındaki aktiviteleri karşılığında da karbon puanı kazanabilecekler. Kazanılan puanlar belli bir limite ulaştığında müşteriler adına TEMA Vakfı aracılığıyla fidan dikimi yapılacak. Geleceğe Orman uygulaması kapsamında ilk üç yılda toplam 1 milyon adet fidan dikimi yapılması öngörülüyor.
2.09.2021Ekonomi
Yanan orman alanları 3-5 yılda tamamen 'yeşil örtüye' dönüşecek
Yanan orman alanları 3-5 yılda tamamen 'yeşil örtüye' dönüşecekTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yanan orman alanlarında saha etüdünden hemen sonra fidan dikimi için hazırlanacaklarını ve ilk yağmurların ardından dikimlere başlayacaklarını belirterek, "Bu dikimlerin de kasımın ikinci haftasından itibaren başlamasını öngörüyoruz. Bütün bu çalışmalar neticesinde yangın sonrası oluşan olumsuz görüntülerin, 3-5 yılda içinde tamamen yeşil bir örtüye dönüşmesi sağlanacaktır." dedi.
20.08.2021Ekonomi
İyiliğin tohumlarını ‘Leyla’ attı
İyiliğin tohumlarını ‘Leyla’ attıİstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi görürken yaşamını yitiren Leyla’nın adıyla kurulan “Leyla’dan Sonra Projesi” kronik rahatsızlığı olan çocukların hayallerini gerçekleştiriyor
16.08.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: 252 milyon fidanı yıl bitmeden dikeceğiz
Bakan Pakdemirli: 252 milyon fidanı yıl bitmeden dikeceğizTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yanan orman alanlarının ağaçlandırma dışında başka hiçbir amaçla kullanılmayacağını belirterek, “Geleceğe Nefes Kampanyası ile her vatandaşımız için 3 fidan olacak şekilde toplam 252 milyon fidanı yıl bitmeden dikeceğiz." ifadesini kullandı.
13.08.2021Gündem
252 milyon fidan toprakla buluşacak
252 milyon fidan toprakla buluşacakYanan orman alanlarının ağaçlandırılmasına başlanıyor. Yıl sonuna kadar her vatandaş için üç adet olmak üzere 252 milyon fidan dikilecek
13.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fidan Dikimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.