Fırat Yılmaz Çakıroğlu

Fırat Yılmaz Çakıroğlu

Son dakika fırat yılmaz çakıroğlu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fırat yılmaz çakıroğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fırat yılmaz çakıroğlu haber sayfamızda...

Fırat Yılmaz Çakıroğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 129 fırat yılmaz çakıroğlu haberi bulunmuştur.
AK Parti İBB başkan adayı Kurum 'maske düştü' diyerek açıkladı: Ben olsam istifa ederim
AK Parti İBB başkan adayı Kurum 'maske düştü' diyerek açıkladı: Ben olsam istifa ederim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Pendik'te Ülkü Ocakları Buluşması’na katıldı.
9.03.2024 Gündem
Hamza Dağ'dan İZBAN vaadi! İki ilçeyi işaret etti
Hamza Dağ'dan İZBAN vaadi! İki ilçeyi işaret etti AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Tire ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.
20.02.2024 Gündem
Selçuk’a değer katacak
Selçuk’a değer katacak Kentin dört bir yanında devam eden saha çalışmalarını yerinde inceleyen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yeni otogardan Söğütçü arazi yoluna kadar kentte süregelen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
4.11.2023 Ege
Fırat Çakıroğlu cinayetinde olay yerindeki sanığın cezası istinafta onandı
Fırat Çakıroğlu cinayetinde olay yerindeki sanığın cezası istinafta onandı İzmir'de Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu tarih bölümü öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun (24) öldürülmesine ilişkin davada Cihat Babatonguz'un (33) 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis cezasına çarptırıldığı karar, istinaf mahkemesinde de onandı.
16.07.2023 Gündem
MHP'den anket çıkışı: 14 Mayıs'ta kaçacak delik arayacaklar
MHP'den anket çıkışı: 14 Mayıs'ta kaçacak delik arayacaklar Türkiye 14 Mayıs seçimlerine adım adım yaklaşırken Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'den anket şirketleriyle ilgili çarpıcı bir yorum geldi.
14.04.2023 Haberler
MHP'den anket çıkışı: 14 Mayıs'ta kaçacak delik arayacaklar
MHP'den anket çıkışı: 14 Mayıs'ta kaçacak delik arayacaklar Türkiye 14 Mayıs seçimlerine adım adım yaklaşırken Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'den anket şirketleriyle ilgili çarpıcı bir yorum geldi.
14.04.2023 Gündem
Fırat Yılmaz Çakıroğlu cinayetinde gerekçeli karar açıklandı
Fırat Yılmaz Çakıroğlu cinayetinde gerekçeli karar açıklandı İzmir'de Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu tarih bölümü öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun (24) öldürülmesine ilişkin davada 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 15 yıl hapis cezasına çarptırılan Cihat Babatonguz hakkında gerekçeli karar hazırlandı.
20.03.2023 Gündem
İki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis
İki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun (24) öldürülmesine ilişkin davada, Çakıroğlu’nu öldüren Nurullah Semo’ya yardım ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanan sanık Cihat Babatonguz hakkında karar çıktı.
28.01.2023 Gündem
Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesinde flaş gelişme! Ankara Valiliği'nden açıklama
Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesinde flaş gelişme! Ankara Valiliği'nden açıklama Ankara'da, eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş (38), motosikletli bir kişinin silahlı saldırısında yaşamını yitirdi. Öte yandan Ankara Valiliği olayla ilgili yeni bir açıklama yaptı.
31.12.2022 Haberler
Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesinde flaş gelişme! Ankara Valiliği'nden açıklama
Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesinde flaş gelişme! Ankara Valiliği'nden açıklama Ankara'da, eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş (38), motosikletli bir kişinin silahlı saldırısında yaşamını yitirdi. Öte yandan Ankara Valiliği olayla ilgili yeni bir açıklama yaptı.
31.12.2022 Gündem
Fırat Çakıroğlu cinayetinde savcı, sanık için ağırlaştırılmış müebbet istedi
Fırat Çakıroğlu cinayetinde savcı, sanık için ağırlaştırılmış müebbet istedi izmir'de Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Tarih bölümü öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun (24) bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili yargılanan C.B. (32) hakkında mütalaa açıklandı. Savcı, ‘Kasten öldürmeye yardım' ve 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma' suçlarından C.B. hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 20 yıla kadar hapis cezası istedi. Çakıroğlu’nun katili Nurullah Semo da mahkemede 'tanık' olarak dinledi.
30.09.2022 Gündem
Fırat Çakıroğlu davasında eski rektör ve eski dekana verilen ceza onandı
Fırat Çakıroğlu davasında eski rektör ve eski dekana verilen ceza onandı İzmir'de Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Tarih bölümü öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun (24) kavgada bıçaklanıp öldürülmesiyle ilgili eski rektör Candeğer Yılmaz ve Edebiyat Fakültesi'nin eski dekanı Ersin Doğer'e 'görevi ihmal' suçundan verilen 20’şer bin lira adli para cezası, istinaf mahkemesinde onandı. Ceza Dairesi, sanıklar hakkındaki 8 ay 10 günlük kamu görevi hak ve yetkisinin kullanmalarının yasaklanmasına ilişkin kararı ise temel cezanın belirleniş şeklini dikkate alarak takdiren 150 güne düşürdü.
27.07.2022 Gündem
Fırat Çakıroğlu'nun ölümünde bir sanık daha yargılanıyor
Fırat Çakıroğlu'nun ölümünde bir sanık daha yargılanıyor İzmir'de Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Tarih bölümü öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun (24) bıçaklanarak öldürülmesi ile ilgili açılan davada C.B.'nin (32) da yargılandığı ortaya çıktı. 'Kasten öldürme' ve 'devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma' suçlarından tutuksuz yargılanan C.B.’nin Çakıroğlu'nun öldürüldüğü sırada kafeteryada bulunduğu ve diğer tutuklu sanık Nurullah Semo'yu cesaretlendirip, olayı kolaylaştırdığı ileri sürüldü.
4.06.2022 Gündem
Fırat Çakıroğlu davasında gerekçeli karar açıklandı
Fırat Çakıroğlu davasında gerekçeli karar açıklandı Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun PKK'lı bir öğrenci tarafından öldürülmesi sonrası, dönemin rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ile eski Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersin Doğer'e "görevi ihmal" suçundan verilen 20 biner lira adli para cezasının gerekçeli kararında, iki sanığın da görev ve yetkileri olan gerekli güvenlik önlemlerini zamanında almadıkları ve Çakıroğlu'nun ölümüne ilişkin ihmalleri olduğu belirtildi.
8.03.2022 Gündem
Fırat Çakıroğlu davasında eski rektör ve eski dekana 20'şer bin lira ceza
Fırat Çakıroğlu davasında eski rektör ve eski dekana 20'şer bin lira ceza İzmir'de, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Tarih bölümü öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun (24) kavgada bıçaklanıp öldürülmesiyle ilgili davada, olayda kusuru bulunduğu gerekçesiyle tutuksuz yargılanan eski rektör Candeğer Yılmaz ve edebiyat fakültesinin eski dekanı Ersin Doğer, 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların bu cezaları, önce iyi hal indirimiyle 8’er ay 10’ar gün hapse, ardından 20'şer bin lira cezaya çevrildi. Eski rektör yardımcısı Atilla Silkü ve eski genel sekreteri Mehmet Bülent Özkan ise beraat etti.
14.02.2022 Gündem
Fırat Çakıroğlu kimdir, kaç yaşındaydı? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman, kaç yılında işlendi?
Fırat Çakıroğlu kimdir, kaç yaşındaydı? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman, kaç yılında işlendi? Fırat Çakıroğlu kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi'nde başlayan karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası sonrasında Fırat Çakıroğlu çıkan arbedede bıçaklanarak öldürüldü. Fırat Çakıroğlu'nu öldüren Nurullah Semo adlı öğrenci tutuklandı. 880 gün süren yargılama süresinin ardından terör örgütü üyeliğinden 15 yıl kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Peki Fırat Çakıroğlu kimdir,nereli?
1.01.2021 Cadde
Çakıroğlu’nun katiline verilen ceza onandı
Çakıroğlu’nun katiline verilen ceza onandı Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nce, öğrenci Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu öldüren Nurullah Semo’ya, “kasten öldürme” ve “devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak” suçlarından iki kez müebbet hapis cezası verilen istinaf kararı onandı. Dairenin kararında, sanığın, üyesi bulunduğu PKK silahlı terör örgütünün amaç ve faaliyeti doğrultusunda bu eylemi gerçekleştirdiği sonucuna varıldığı ifade edildi.
26.02.2020 Gündem
Çakıroğlu’nun ismi parkta ölümsüzleşti
Çakıroğlu’nun ismi parkta ölümsüzleşti Pamukkale Belediyesi, 2015 yılında Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda bıçaklanması sonucu yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini ölümsüzleştirdi...
23.02.2020 Ege
Fırat Çakıroğlu kimdir, neden öldü? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman işlendi?
Fırat Çakıroğlu kimdir, neden öldü? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman işlendi? Fırat Çakıroğlu ölümünün üzerinden geçen 5 yılda rahmet ile anılmaya devam ediyor. 1 Ocak 1991 yılında Konya'nın Akşehir ilçesinde dünyaya gelen Fırat Çakıroğlu, Öğretmen olan annesinin Diyarbakır'a tayininin çıkması üzerine çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır'da geçirdi. Daha sonra İzmir Ege Üniversitesi Edebiyat Bölümü'nü kazanan Fırat Çakıroğlu Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu idi. İşte Fırat Çakıroğlu hakkında merak edilenler...
20.02.2020 Gündem
Çakıroğlu’nun adı parkta yaşatılacak
Çakıroğlu’nun adı parkta yaşatılacak Beş yıl önce çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi, Pamukkale’de bir parka verildi...
12.02.2020 Ege
‘Birleşmeye çalışmalıyız’
‘Birleşmeye çalışmalıyız’ Ege Üniversitesi’nde bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adı, Menemen’de yapılan park ve anıtla yaşatılacak...
2.02.2020 Ege
Fırat Çakıroğlu’nun adı okulda yaşayacak
Fırat Çakıroğlu’nun adı okulda yaşayacak Ege Üniversitesi’nde çıkan kavgada hayatını kaybeden tarih bölümü son sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi Bornova Pınarbaşı Semti Gürpınar Mahallesi’nde bir ilkokula verildi.
2.12.2019 Ege
Adı derslikte yaşatılacak
Adı derslikte yaşatılacak Dört yıl önce üniversitede çıkan olaylarda yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adı Edebiyat Fakültesi’nde yaşatılacak...
21.02.2019 Ege
Kasapoğlu: Spor alışkanlığını yaymak zorundayız
Kasapoğlu: Spor alışkanlığını yaymak zorundayız Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlik merkezlerini artık üniversiteler bünyesinde açma fikri geliştirdiklerini, bu kapsamda ilk protokolü Ege Üniversitesi ile yaptıklarını belirtti.
1.07.2020 Diğer
‘Fırat’ı yaşatıyoruz’
‘Fırat’ı yaşatıyoruz’ AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bugüne kadar Karesi kurucu meclisi olarak hep birlikte çok güzel işlere imza attık. Son imzamız da, Ege Üniversitesi’nde şehit edilen Fırat kardeşimizin adını parkta yaşatmak için oldu” dedi.
6.02.2019 Ege

Benzer Haber Etiketleri

Fırat Yılmaz Çakıroğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.