Fırat Yılmaz Çakıroğlu

Fırat Yılmaz Çakıroğlu

Son dakika fırat yılmaz çakıroğlu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fırat yılmaz çakıroğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fırat yılmaz çakıroğlu haber sayfamızda...

Fırat Yılmaz Çakıroğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 116 fırat yılmaz çakıroğlu haberi bulunmuştur.
Fırat Çakıroğlu davasında gerekçeli karar açıklandı
Fırat Çakıroğlu davasında gerekçeli karar açıklandıEge Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun PKK'lı bir öğrenci tarafından öldürülmesi sonrası, dönemin rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ile eski Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersin Doğer'e "görevi ihmal" suçundan verilen 20 biner lira adli para cezasının gerekçeli kararında, iki sanığın da görev ve yetkileri olan gerekli güvenlik önlemlerini zamanında almadıkları ve Çakıroğlu'nun ölümüne ilişkin ihmalleri olduğu belirtildi.
8.03.2022Gündem
Fırat Çakıroğlu davasında eski rektör ve eski dekana 20'şer bin lira ceza
Fırat Çakıroğlu davasında eski rektör ve eski dekana 20'şer bin lira cezaİzmir'de, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Tarih bölümü öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun (24) kavgada bıçaklanıp öldürülmesiyle ilgili davada, olayda kusuru bulunduğu gerekçesiyle tutuksuz yargılanan eski rektör Candeğer Yılmaz ve edebiyat fakültesinin eski dekanı Ersin Doğer, 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların bu cezaları, önce iyi hal indirimiyle 8’er ay 10’ar gün hapse, ardından 20'şer bin lira cezaya çevrildi. Eski rektör yardımcısı Atilla Silkü ve eski genel sekreteri Mehmet Bülent Özkan ise beraat etti.
14.02.2022Gündem
Fırat Çakıroğlu kimdir, kaç yaşındaydı? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman, kaç yılında işlendi?
Fırat Çakıroğlu kimdir, kaç yaşındaydı? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman, kaç yılında işlendi?Fırat Çakıroğlu kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi'nde başlayan karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası sonrasında Fırat Çakıroğlu çıkan arbedede bıçaklanarak öldürüldü. Fırat Çakıroğlu'nu öldüren Nurullah Semo adlı öğrenci tutuklandı. 880 gün süren yargılama süresinin ardından terör örgütü üyeliğinden 15 yıl kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Peki Fırat Çakıroğlu kimdir,nereli?
1.01.2021Cadde
Çakıroğlu’nun katiline verilen ceza onandı
Çakıroğlu’nun katiline verilen ceza onandıYargıtay 16. Ceza Dairesi’nce, öğrenci Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu öldüren Nurullah Semo’ya, “kasten öldürme” ve “devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak” suçlarından iki kez müebbet hapis cezası verilen istinaf kararı onandı. Dairenin kararında, sanığın, üyesi bulunduğu PKK silahlı terör örgütünün amaç ve faaliyeti doğrultusunda bu eylemi gerçekleştirdiği sonucuna varıldığı ifade edildi.
26.02.2020Gündem
Çakıroğlu’nun ismi parkta ölümsüzleşti
Çakıroğlu’nun ismi parkta ölümsüzleştiPamukkale Belediyesi, 2015 yılında Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda bıçaklanması sonucu yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini ölümsüzleştirdi...
23.02.2020Ege
Fırat Çakıroğlu kimdir, neden öldü? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman işlendi?
Fırat Çakıroğlu kimdir, neden öldü? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman işlendi?Fırat Çakıroğlu ölümünün üzerinden geçen 5 yılda rahmet ile anılmaya devam ediyor. 1 Ocak 1991 yılında Konya'nın Akşehir ilçesinde dünyaya gelen Fırat Çakıroğlu, Öğretmen olan annesinin Diyarbakır'a tayininin çıkması üzerine çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır'da geçirdi. Daha sonra İzmir Ege Üniversitesi Edebiyat Bölümü'nü kazanan Fırat Çakıroğlu Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu idi. İşte Fırat Çakıroğlu hakkında merak edilenler...
20.02.2020Gündem
Çakıroğlu’nun adı parkta yaşatılacak
Çakıroğlu’nun adı parkta yaşatılacakBeş yıl önce çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi, Pamukkale’de bir parka verildi...
12.02.2020Ege
‘Birleşmeye çalışmalıyız’
‘Birleşmeye çalışmalıyız’Ege Üniversitesi’nde bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adı, Menemen’de yapılan park ve anıtla yaşatılacak...
2.02.2020Ege
Fırat Çakıroğlu’nun adı okulda yaşayacak
Fırat Çakıroğlu’nun adı okulda yaşayacakEge Üniversitesi’nde çıkan kavgada hayatını kaybeden tarih bölümü son sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi Bornova Pınarbaşı Semti Gürpınar Mahallesi’nde bir ilkokula verildi.
2.12.2019Ege
Adı derslikte yaşatılacak
Adı derslikte yaşatılacakDört yıl önce üniversitede çıkan olaylarda yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adı Edebiyat Fakültesi’nde yaşatılacak...
21.02.2019Ege
Kasapoğlu: Spor alışkanlığını yaymak zorundayız
Kasapoğlu: Spor alışkanlığını yaymak zorundayızGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlik merkezlerini artık üniversiteler bünyesinde açma fikri geliştirdiklerini, bu kapsamda ilk protokolü Ege Üniversitesi ile yaptıklarını belirtti.
1.07.2020Diğer
‘Fırat’ı yaşatıyoruz’
‘Fırat’ı yaşatıyoruz’AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bugüne kadar Karesi kurucu meclisi olarak hep birlikte çok güzel işlere imza attık. Son imzamız da, Ege Üniversitesi’nde şehit edilen Fırat kardeşimizin adını parkta yaşatmak için oldu” dedi.
6.02.2019Ege
Çakıroğlu cinayetinde sanığa çifte müebbet
Çakıroğlu cinayetinde sanığa çifte müebbetİzmir Ege Üniversitesi’nde 3 yıl önce karşıt görüşlü gruplar arasında çıkan kavgada, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Sorumlusu, tarih bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun bıçaklayarak öldüren sanık Nurullah Semo’nun cezası, temyiz üzerine yeniden görülen davada arttı.
9.07.2018Gündem
Son dakika | Fırat Çakıroğlu'nun katili hakkında karar verildi!
Son dakika | Fırat Çakıroğlu'nun katili hakkında karar verildi!İzmir Bölge Adliye Mahkemesi, Ege Üniversitesi (EÜ)  öğrenciesi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun katili Nurullah Semo'nun cinayet suçundan  ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı, terör örgütü PKK üyeliğinden sanığa  verilen 15 yıl hapis cezasını kaldırarak, Semo'ya "Devletin birliğini ve ülkenin  bütünlüğünü bozmak" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini  kararlaştırdı.
9.07.2018Gündem
Çakıroğlu anısına binler ağırlandı
Çakıroğlu anısına binler ağırlandıÜlkü Ocakları İzmir İl Başkanlığı’nın geleneksel hale getirdiği Fırat Yılmaz Çakıroğlu İftar Sofrası Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 2 bin kişiyi ağırladı.
5.06.2018Ege
MHP’li Karataş’tan CHP’ye sert tepki
MHP’li Karataş’tan CHP’ye sert tepkiMHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, Gaziemir İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftar programında konuştu, MHP adaylarının İzmir’i ve İzmirlileri her konuda temsil etmeye hazır olduğunu söyledi.
4.06.2018Ege
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: 24 Haziran tarihi dönüm noktası
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: 24 Haziran tarihi dönüm noktası‘Ülkücü Şehitleri Anma’ etkinliğinde konuşan Bahçeli, “Milletimizin vicdanında doğan Cumhur İttifakı, 2023’ün güçlü Türkiye’sini şekillendirecek ve tarihin akışını değiştirecektir” dedi...
27.05.2018Siyaset
Bahçeli: Rotasız bir geminin durumuna asla düşmedik
Bahçeli: Rotasız bir geminin durumuna asla düşmedikMHP lideri Devlet Bahçeli, Ülkücü Şehitleri Anma Günü programında yaptığı açıklamada, "Rotasız bir geminin durumuna asla düşmedik" ifadesini kullandı.
27.05.2018Siyaset
Bahçeli: Rotasız bir geminin durumuna asla düşmedik
Bahçeli: Rotasız bir geminin durumuna asla düşmedikMHP lideri Devlet Bahçeli, Ülkücü Şehitleri Anma Günü programında yaptığı açıklamada, "Rotasız bir geminin durumuna asla düşmedik" ifadesini kullandı.
27.05.2018Siyaset
ultrAslan UNI, şehit Çakıroğlu adına kütüphane açtı
ultrAslan UNI, şehit Çakıroğlu adına kütüphane açtıultrAslan UNI, hain terör saldırısında şehit olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına Bursa'da 'Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kütüphanesi' oluşturdu.
30.06.2020Galatasaray
‘Oğlumu siyasete alet etmeyin’
‘Oğlumu siyasete alet etmeyin’EGE Üniversitesi (EÜ) Kampüsü’nde, 2015 yılında çıkan olaylarda bıçaklanarak öldürülen, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları üniversite sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 3’üncü yıl dönümünde mezarı başında anıldı.
19.02.2018Ege
Çakıroğlu anısına fotoğraf sergisi
Çakıroğlu anısına fotoğraf sergisiBurdur Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu anmak için fotoğraf sergisi açıldı.
18.02.2018Gündem
Çakıroğlu'nun öldürülmesine ilişkin eski rektör hakkında soruşturma izni
Çakıroğlu'nun öldürülmesine ilişkin eski rektör hakkında soruşturma izniYükseköğretim Kurulu (YÖK), Ege Üniversitesi (EÜ)  öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesine ilişkin, dönemin EÜ Rektörü  Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü, Genel  Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Bülent Özkan ile Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Ersin Doğer hakkında soruşturma izni verdi.
19.01.2018Gündem
‘Çamur atmak kabul  edilemez ilkesizliktir’
‘Çamur atmak kabul edilemez ilkesizliktir’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bazı yöneticileri arasındaki anlaşmazlığa ilişkin isim vermeden uyarılarda bulundu.
19.07.2017Siyaset
Bahçeli'den 'Fırat Yılmaz Çakıroğlu' davasına ilişkin açıklama
Bahçeli'den 'Fırat Yılmaz Çakıroğlu' davasına ilişkin açıklamaMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesi davasına ilişkin paylaştığı mesajda, "Evladım Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu şehit eden katillerle ilgili iki yıldır süren davanın sonuçlanması memnuniyet vericidir. Katil ağırlaştırılmış müebbet ceza almış, bir nebze de olsa adalet yerini bulmuştur. Fırat geri gelmeyecek olsa da, yüreklere su serpilmiştir. Dava arkadaşlarının birbirine saygılı, müşfik, muhabbet dolu olması kaçınılmaz bir görevdir. Asılsız isnat, itham ve iftira davaya sığmaz. Sosyal medyayı silah gibi kullanarak bir davaya baş koymuş kişilerin birbirine çamur atması kabul edilemez bir ilkellik ve ilkesizliktir. Sosyal medyanın dehlizlerinde, dipsiz derinliklerinde ne davaya yön verilir, ne de bir hak müdafaa edilir" dedi.
19.07.2017Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Fırat Yılmaz Çakıroğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.