Fırat Çakıroğlu

Fırat Çakıroğlu

Son dakika Fırat Çakıroğlu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fırat Çakıroğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fırat Çakıroğlu haber sayfamızda...

Fırat Çakıroğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 188 firat cakiroglu haberi bulunmuştur.
Çakıroğlu unutulmadı
Çakıroğlu unutulmadıEge Üniversitesi’nde (EÜ) 6 yıl önce öğrenciler arasında çıkan kavgada öldürülen Fırat Çakıroğlu, İzmir, Aydın ve Manisa’da anıldı.
20.02.2021Ege
Fırat Çakıroğlu kimdir, kaç yaşında öldü? Fırat Çakıroğlu ölüm yıldönümü...
Fırat Çakıroğlu kimdir, kaç yaşında öldü? Fırat Çakıroğlu ölüm yıldönümü...Fırat Çakıroğlu ölüm yıldönümünde unutulmadı. Ege Üniversitesi'nde 6 yıl önce çıkan kavgada öldürülen Fırat Çakıroğlu ölüm yıldönümünde anılıyor. Peki, Fırat Çakıroğlu kimdir? Öldüğünde kaç yaşındaydı?
20.02.2021Gündem
Fırat Çakıroğlu kimdir, kaç yaşındaydı? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman, kaç yılında işlendi?
Fırat Çakıroğlu kimdir, kaç yaşındaydı? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman, kaç yılında işlendi?Fırat Çakıroğlu kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi'nde başlayan karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası sonrasında Fırat Çakıroğlu çıkan arbedede bıçaklanarak öldürüldü. Fırat Çakıroğlu'nu öldüren Nurullah Semo adlı öğrenci tutuklandı. 880 gün süren yargılama süresinin ardından terör örgütü üyeliğinden 15 yıl kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Peki Fırat Çakıroğlu kimdir,nereli?
1.01.2021Cadde
Virüsle mücadele hız kesmiyor
Virüsle mücadele hız kesmiyorKaracasu’da koronavirüs tedbirleri kapsamında pazaryerleri, ana cadde ve meydanlarla kalabalık alanlarda yürürken sigara içmek yasaklandı...
18.10.2020Ege
Başkan Kayalar inceleme yaptı
Başkan Kayalar inceleme yaptıMenderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, kaldırım çalışmalarını yerinde inceledi.
13.09.2020Ege
Palmiye ağaçlarının bakımları yapılıyor
Palmiye ağaçlarının bakımları yapılıyorAliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, sonbaharın gelmesiyle birlikte kent merkezindeki palmiye ağaçlarında budama çalışmaları başlattı.
7.09.2020Ege
Fırat Çakıroğlu kimdir, neden öldü? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman işlendi?
Fırat Çakıroğlu kimdir, neden öldü? Fırat Çakıroğlu cinayeti ne zaman işlendi?Fırat Çakıroğlu ölümünün üzerinden geçen 5 yılda rahmet ile anılmaya devam ediyor. 1 Ocak 1991 yılında Konya'nın Akşehir ilçesinde dünyaya gelen Fırat Çakıroğlu, Öğretmen olan annesinin Diyarbakır'a tayininin çıkması üzerine çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır'da geçirdi. Daha sonra İzmir Ege Üniversitesi Edebiyat Bölümü'nü kazanan Fırat Çakıroğlu Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu idi. İşte Fırat Çakıroğlu hakkında merak edilenler...
20.02.2020Gündem
Fırat Çakıroğlu’nun adı okulda yaşayacak
Fırat Çakıroğlu’nun adı okulda yaşayacakEge Üniversitesi’nde çıkan kavgada hayatını kaybeden tarih bölümü son sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi Bornova Pınarbaşı Semti Gürpınar Mahallesi’nde bir ilkokula verildi.
2.12.2019Ege
Kocamaz, DP’den aday olacak
Kocamaz, DP’den aday olacakİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, adı Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) geç bildirildiği için adaylığı kabul edilmeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ilişkin, “Bu İYİ Parti’ye yönelik, ‘dahili’ bir operasyondur. Allah’ın izniyle bu hain kumpası bozacağız” dedi.
21.02.2019Siyaset
Son dakika | Fırat Çakıroğlu'nun katili hakkında karar verildi!
Son dakika | Fırat Çakıroğlu'nun katili hakkında karar verildi!İzmir Bölge Adliye Mahkemesi, Ege Üniversitesi (EÜ)  öğrenciesi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun katili Nurullah Semo'nun cinayet suçundan  ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı, terör örgütü PKK üyeliğinden sanığa  verilen 15 yıl hapis cezasını kaldırarak, Semo'ya "Devletin birliğini ve ülkenin  bütünlüğünü bozmak" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini  kararlaştırdı.
9.07.2018Gündem
ultrAslan UNI, şehit Çakıroğlu adına kütüphane açtı
ultrAslan UNI, şehit Çakıroğlu adına kütüphane açtıultrAslan UNI, hain terör saldırısında şehit olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına Bursa'da 'Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kütüphanesi' oluşturdu.
30.06.2020Galatasaray
Çakıroğlu'nun öldürülmesine ilişkin eski rektör hakkında soruşturma izni
Çakıroğlu'nun öldürülmesine ilişkin eski rektör hakkında soruşturma izniYükseköğretim Kurulu (YÖK), Ege Üniversitesi (EÜ)  öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesine ilişkin, dönemin EÜ Rektörü  Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü, Genel  Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Bülent Özkan ile Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Ersin Doğer hakkında soruşturma izni verdi.
19.01.2018Gündem
Adan: MHP'nin bağımsız duruşu silinmeyecek
Adan: MHP'nin bağımsız duruşu silinmeyecekMHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Zaman geçse de  dünya konjonktürleri değişse de bu topraklarda sabit duracak, silinemeyecek bir  şey vardır. O da MHP’nin milli, onurlu ve bağımsız duruşudur." ifadelerini  kullandı.
13.09.2017Siyaset
Fırat Çakıroğlu davasında karar çıktı
Fırat Çakıroğlu davasında karar çıktıEge Üniversitesi (EÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi ülkücü genç Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun bıçaklanarak öldürülmesinin ardından açılan davada, tutuklu sanık Nurullah Semo'ya "terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıl, kasten adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi.
18.07.2017Gündem
Fırat Çakıroğlu davasında karar çıkmadı
Fırat Çakıroğlu davasında karar çıkmadıİzmir'de, Ege Üniversitesi (EÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi ülkücü genç Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun PKK yandaşı olduğu ileri sürülen kişilerce bıçaklanarak öldürülmesinin ardından açılan davada, geçen celse mütalaa veren savcı, ek mütalaa verince sanık avukatları süre talep etti. Bugün karar çıkması beklenen duruşma, ileri bir tarihe ertelendi.
11.07.2017Gündem
Menderes de Süper Lig'i hedefliyor
Menderes de Süper Lig'i hedefliyorBelediye Başkanı Bülent Soylu, son yıllarda yaptıkları yatırımlarla spora büyük bir ivme kazandırdıklarını söyledi, “Menderes Belediyespor, şu anda Süper Amatör Küme’de mücadele ediyor. Hayalimiz, bir gün Süper Lig’de yer almak” dedi.
9.06.2017Ege
Örgüt üyeliğinden ‘müebbet’ istendi
Örgüt üyeliğinden ‘müebbet’ istendiÜniversitedeki kavgada Fırat Çakıroğlu’nun öldürülmesiyle ilgili davada savcı, sanık Nurullah S. için ‘Kasten adam öldürmek, örgüt adına suç işlemek ve örgüt üyeliği’nden müebbet ve 69 yıl hapis istedi
8.06.2017Gündem
Bahçeli çağrı yaptı! Cinayet sanığı okuldan atıldı
Bahçeli çağrı yaptı! Cinayet sanığı okuldan atıldıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün partisinin grup toplantısında 2015 yılı şubat ayında Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu öldürdüğü için yargılanan Nurullah Semo için üniversite yönetimine yaptığı "Teröristlerin öğrencilikle bağını kesmesini bekliyor ve istiyoruz" çağrısı karşılık buldu. Üniversite disiplin kurulu, halen yargılandığı olaydaki suçlamalardan dolayı oy birliğiyle Nurullah Semo'yu okuldan attı.
10.05.2017Siyaset
Meral Akşener, 'Onlara ot yoldurmazsak namerdim'
Meral Akşener, 'Onlara ot yoldurmazsak namerdim'MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener,"Korkunun ecele faydası yok. Geliyoruz, iktidar olacağız. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Meclis Başkanı da ülkücü olacak" dedi. ’Ver yesin, ört uyusun" muhalefetinin etkili olamadığını söyleyen Akşener "Seçime kadar öyle bir muhalefet yapacağız ki; şu muhteremlere ot yoldurmazsak namerdim" dedi.
8.05.2016Siyaset
Meral Akşener, 'Onlara ot yoldurmazsak namerdim'
Meral Akşener, 'Onlara ot yoldurmazsak namerdim'MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener,"Korkunun ecele faydası yok. Geliyoruz, iktidar olacağız. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Meclis Başkanı da ülkücü olacak" dedi. ’Ver yesin, ört uyusun" muhalefetinin etkili olamadığını söyleyen Akşener "Seçime kadar öyle bir muhalefet yapacağız ki; şu muhteremlere ot yoldurmazsak namerdim" dedi.
8.05.2016Siyaset
Halep'te YPG’ye ‘Fırat’ bombası
Halep'te YPG’ye ‘Fırat’ bombasıYPG'ye karşı savaşan Türkmen muhalifler 'cehennem topu' adını verdikleri tüp bombalarının üzerine o iki ismi yazdı.
21.02.2016Gündem
'Bu olayı tesadüf olarak görmek safdilliktir'
'Bu olayı tesadüf olarak görmek safdilliktir'MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kilis'e 3 roket mermisinin düşmesine ilişkin Yalçın, "Kilis'teki okulumuza roket isabet etmesini tesadüf olarak görmek, safdilliktir. "dedi
18.01.2016Siyaset
Fırat Çakıroğlu davası ertelendi...
Fırat Çakıroğlu davası ertelendi...İzmir'deki Ege Üniversitesi’nde, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun öldürüldüğü olayla ilgili davanın üç gün süren ikinci duruşmasında mahkeme, tutuksuz yargılanan, İstanbul’da PKK operasyonunda tutuklanan C.B.’nin duruşmaya getirilip dinlenmesine karar verildi. Duruşma 22 Şubat’a ertelendi.
8.01.2016Gündem
Üniversiteye girişe turnike
Üniversiteye girişe turnikeİzmir’de Ege Üniversitesi kampüsünde geçen şubat ayında Fırat Çakıroğlu’nun çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülmesinin ardından, yeni eğitim öğretim yılında güvenlik açısından yeni bir döneme girildi.
28.09.2015Gündem
Savcı: Profesyonel gibi bıçaklamış!
Savcı: Profesyonel gibi bıçaklamış!İzmir Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda, Ülkü Ocakları Eğitim Vakfı’nın Ege Üniversitesi sorumlusu Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu öldürdükleri iddiasıyla 1’i tutuklu, 27’si tutuksuz 28 sanık hakkındaki iddianame kabul edildi. Savcı, Çakıroğlu’nu bıçaklayarak öldürdüğü öne sürülen Nurullah S. hakkında ’kasten adam öldürme’, ’örgüt adına suç işleme’, ’örgüt üyeliği’, ’yaralama’ suçlarından müebbet ve 69 yıl hapis cezası isterken diğer sanıklar için de 5-48 yıl arasında hapis talep etti. Sanıklar, adli tatilin ardından hakim karşısına çıkacak.
10.08.2015Gündem

Benzer Haber Etiketleri

fırat çakıroğluegeizmirege üniversitesiSon dakika

Fırat Çakıroğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.