Fırkateyn

Fırkateyn

Son dakika fırkateyn haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fırkateyn gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fırkateyn haber sayfamızda...

Fırkateyn

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 601 firkateyn haberi bulunmuştur.
Kuzey Kore'den Birleşik Krallık'a tepki! ''Siz Brexit'e odaklanın''
Kuzey Kore'den Birleşik Krallık'a tepki! ''Siz Brexit'e odaklanın''Kuzey Kore, Asya-Pasifik bölgesinde kalıcı olarak iki savaş gemisini konuşlandıracağını açıklayan Birleşik Krallık'a (BK) tepki gösterdi.
4.08.2021Dünya
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.08.2021Oyun
Yunan basınından Türkiye göndermesi! Rafale jetleri...
Yunan basınından Türkiye göndermesi! Rafale jetleri...Yunanistan, Fransa'dan satın aldığı Rafale jetlerinin ilkini teslim aldı. Yunan basını teslimatın ardından Türkiye'yi hedef alan başlıklar attı. Yorgo Kırbaki, CNN TÜRK ekranlarında son durumu değerlendirdi.
24.07.2021Haberler
45 mülteciyi taşıyan tekne battı
45 mülteciyi taşıyan tekne battıGirit Adası’nın güneydoğusunda Türk arama kurtarma sahasında 45 Suriyeli mülteciyi taşıyan tekne battı.
24.07.2021Gündem
Son dakika: Akdeniz'de batan göçmen gemisiyle ilgili MSB'den açıklama
Son dakika: Akdeniz'de batan göçmen gemisiyle ilgili MSB'den açıklamaMilli Savuma Bakanlığından (MSB), Girit'in güneydoğusunda batan göçmen gemisiyle ilgili arama-kurtarma çalışmalarının tamamlandığı, 45 göçmenden 37'sinin kurtarıldığı, 8 kişiye ise ulaşılamadığı bildirildi.
23.07.2021Gündem
Son dakika: MSB duyurdu! Akdeniz'de içerisinde 45 kişinin bulunduğu tekne battı
Son dakika: MSB duyurdu! Akdeniz'de içerisinde 45 kişinin bulunduğu tekne battıGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Kaş'ın 161 mil güneybatısında batan göçmenleri taşıyan tekneden 37 kişinin kurtarıldığını, 8 kişiyi arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
23.07.2021Gündem
İtalyan savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti!
İtalyan savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti!İtalya Donanması'na ait bir savaş gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geçti.
1.07.2021Dünya
Milli gemiye içinde birçok mesajı barındıran özel amblem
Milli gemiye içinde birçok mesajı barındıran özel amblem Seri üretim hattından çıkan ilk milli güdümlü füze Atmaca'nın test atışının yapıldığı TCG Kınalıada için özel olarak hazırlanan amblem, tarihte kurulan büyük Türk devletlerinden mavi vatandaki hak ve menfaatlerin korunmasına kadar birçok mesajı içinde barındırmasıyla dikkati çekiyor.
20.06.2021Ekonomi
Kara ve denizin ardından havada göreve hazır!
Kara ve denizin ardından havada göreve hazır!Yurt dışından özel lisansla ihraç edilebilen ve ASELSAN'ın uzaktan komutalı silah sistemleri için yerlileştirilen esnek mermi yolu kara ve denizden sonra şimdi havada göreve başlıyor. Ürün Türk savunma sanayisinin yeni ihraç ürünlerinden biri haline geldi.
12.06.2021Teknoloji
Son dakika... ABD alarma geçti! Gizemli gemilerde 'provokasyon' riski
Son dakika... ABD alarma geçti! Gizemli gemilerde 'provokasyon' riskiGelen son dakika haberine göre, ülkenin 'arka bahçesinde' meydana gelen son gelişme Washington yönetimini alarma geçti. Politico'ya konuşan kaynaklar "Bu bir meydan okuma" yorumunu yaptı.
31.05.2021Dünya
‘Süper yat’ta haftalığı 800 bin dolara tatil
‘Süper yat’ta haftalığı 800 bin dolara tatil1975’te ölen Yunan asıllı milyarder armatör Aristotle Onassis’in eşi Jackie Onassis, ünlü oyuncular Elizabeth Taylor, Richard Burton, Marilyn Monroe ve İngiltere’nin eski başbakanlarından Winston Churchill ile tatil keyfi yaşadığı “Christina O” adlı yat, şimdi haftalığı 800 bin dolara (6.5 milyon TL) kiraya veriliyor.
9.05.2021Dünya
Japonya'da fırkateyn balıkçı gemisiyle çarpıştı
Japonya'da fırkateyn balıkçı gemisiyle çarpıştıJaponya'nın Kyuşu bölgesindeki Saga eyaleti açıklarında, Deniz Öz Savunma Kuvvetlerine (MSDF) ait mayın tarama fırkateyni ile balıkçı gemisi çarpıştı, ölü ve yaralı bildirilmedi.
8.05.2021Dünya
Korsanlara karşı uluslararası zirve
Korsanlara karşı uluslararası zirveDeniz korsanları 2020’de 65 saldırı ve 23 saldırı girişiminde bulundu. Uluslararası Ticaret Odası’nın (ICC) girişimiyle düzenlenecek zirvede korsanlara karşı önlemler tartışılacak.
4.05.2021Gündem
AB'nin 7,9 milyar euroluk savunma fonu kabul edildi
AB'nin 7,9 milyar euroluk savunma fonu kabul edildiAvrupa Parlamentosu, Avrupa Birliğinde (AB) savunma iş birliğinin desteklenmesi amacıyla Avrupa Savunma Fonu'nun 7,9 milyar euroluk bütçesini kabul etti.
29.04.2021Ekonomi
Rusya'ya bilgi sızdıran İtalyan subay Biot, sorgusunda konuşmadı
Rusya'ya bilgi sızdıran İtalyan subay Biot, sorgusunda konuşmadıİtalya'da para karşılığı bazı gizli bilgileri Rusya'ya sızdırırken yakalanan İtalyan subay Walter Biot, sorgusunda konuşmadı ve cezaevine gönderildi.
1.04.2021Dünya
ABD savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti
ABD savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçtiABD savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi'ne açıldı. Yaklaşık 1 buçuk saatte boğaz geçişini tamamlayan fırkateyn 3 gün sonra Karadeniz'den ayrılarak Marmara Denizi'ne açıldı.
23.03.2021Gündem
Çin'e ait 'Tip 055' güdümlü roket destroyeri ilk kez Japonya'ya yaklaştı
Çin'e ait 'Tip 055' güdümlü roket destroyeri ilk kez Japonya'ya yaklaştıÇin'e ait gelişmiş teknolojilere sahip Renhai sınıfı "Tip 055" güdümlü roket destroyerinin ilk kez Japonya yakınlarında seyrettiği bildirildi.
20.03.2021Dünya
Son dakika... Türkiye damga vurdu! İşte sıradaki hedef...
Son dakika... Türkiye damga vurdu! İşte sıradaki hedef...Gelen son dakika haberine göre, yerli ve milli savunma sanayiinde önemli başarılara imza atan Türkiye'nin bu alandaki en kritik unsurların başında silahlı ve silahsız insansız hava araçları geliyor. Bu alanda birbirinden önemli projeler hızla ilerlerken, stratejik önemdeki hedefler dikkat çekiyor.
19.03.2021Gündem
ABD ile Akdeniz’de ortak deniz eğitimi
ABD ile Akdeniz’de ortak deniz eğitimiTSK ve ABD unsurları, Doğu Akdeniz’de ortak çalışabilirliği artırmaya yönelik kapsamlı eğitimler gerçekleştirecek.Eğitime TSK’ya ait fırkateyn ve uçaklar ile ABD’nin Eisenhower Uçak Gemisi Görev Grubu katılacak
17.03.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Almanya durdurdu! Bu haritayla duyurdular
Son Dakika Haberi: Almanya durdurdu! Bu haritayla duyurdularİstanbul'da beş yıl sonra başlayan görüşmeler sona erdi, Yunan medyası Ankara ve Atina'nın farklı beklentilerle masaya oturduğunu manşetine taşıdı. Fransa Savunma Bakanı'nın bugünkü Atina ziyaretinde Rafale jetleri için imzalar atılıyor, fırkateyn anlaşması da duyurulabilir. Ege Denizi'nde donanma gönderip Yunanistan'la birlikte tatbikat yapmak isteyen son ülke ise Hindistan oldu. Almanya'nın Yunanistan ve Güney Kıbrıs'a attığı Türkiye çalımı ise, şok etkisi yarattı.
26.01.2021Dünya
Milli fırkateyn Türk savunma sanayisinde kilometre taşı olacak
Milli fırkateyn Türk savunma sanayisinde kilometre taşı olacakSTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Güleryüz, Türkiye'nin ilk milli fırkateyni "İstanbul"un geldiği noktanın, katkı veren tüm yerli firmaların başarısı olduğunu belirterek, projenin "savunma sanayisinde kendine yeten ülke" hedefi için önemli bir kilometre taşı olduğunu bildirdi.
25.01.2021Teknoloji
Bir dönem tarihe kaşıyor! Havaya güdümlü mermi bulunduracak
Bir dönem tarihe kaşıyor! Havaya güdümlü mermi bulunduracakMİLGEM Projesi'nin devamında üretilen İ sınıfı fırkateynlerin ilki olan İstanbul Fırkateyni, dün denize indirilmişti. Yeni Fırkateyn tamamlandığında ise Ada sınıfı korvetlerden farklı olarak satıhtan havaya güdümlü mermi bulunduracak ve fırlatabilecek. İşte geminin diğer özellikleri...
24.01.2021Ekonomi
23 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
23 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te23 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
23.01.2021Haberler
Şentop: ''Türkiye, dostlarına savunmada destek verecek noktaya geldi"
Şentop: ''Türkiye, dostlarına savunmada destek verecek noktaya geldi"TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye'nin, savunma sanayi alanında önce kendisini yerli ve milli teknolojilerle üretimle geliştirip, daha sonra dostlarına da bu anlamda lojistik destek verebilecek bir noktaya geldiğini görüyoruz." dedi.
23.01.2021Siyaset
Son dakika... Peş peşe iki büyük tören! Hedefi işaret etti: 2023!
Son dakika... Peş peşe iki büyük tören! Hedefi işaret etti: 2023!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır-Silvan Barajı Gövde Dolgu Çalışması Tamamlanması Merasimi ile Ergani Barajı, Başlar Barajı ve Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi Açılış Töreni'nde konuştu. Milli Fırkateyn İstanbul'un denizle buluştuğu törenin ardından canlı bağlantı ile Silvan'a bağlanan Erdoğan konuşmasında, "Silvan Barajı'nı önümüzdeki yılın sonuna kadar tamamlamayı ve su tutmaya başlamayı planlıyoruz." dedi. 2023'te Milli Fırkateyn İstanbul'un envantere ekleneceğini aktaran Erdoğan, "2023'e kadar 150 yer altı barajını tamamlamayı hedefliyoruz." mesajını verdi
23.01.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

fırkateynyunanistanson dakika haberlerson haberlerfransa

Fırkateyn ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.