Fırkateyn

Fırkateyn

Son dakika fırkateyn haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fırkateyn gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fırkateyn haber sayfamızda...

Fırkateyn

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 582 firkateyn haberi bulunmuştur.
Son Dakika Haberi: Almanya durdurdu! Bu haritayla duyurdular
Son Dakika Haberi: Almanya durdurdu! Bu haritayla duyurdularİstanbul'da beş yıl sonra başlayan görüşmeler sona erdi, Yunan medyası Ankara ve Atina'nın farklı beklentilerle masaya oturduğunu manşetine taşıdı. Fransa Savunma Bakanı'nın bugünkü Atina ziyaretinde Rafale jetleri için imzalar atılıyor, fırkateyn anlaşması da duyurulabilir. Ege Denizi'nde donanma gönderip Yunanistan'la birlikte tatbikat yapmak isteyen son ülke ise Hindistan oldu. Almanya'nın Yunanistan ve Güney Kıbrıs'a attığı Türkiye çalımı ise, şok etkisi yarattı.
26.01.2021Dünya
Milli fırkateyn Türk savunma sanayisinde kilometre taşı olacak
Milli fırkateyn Türk savunma sanayisinde kilometre taşı olacakSTM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Güleryüz, Türkiye'nin ilk milli fırkateyni "İstanbul"un geldiği noktanın, katkı veren tüm yerli firmaların başarısı olduğunu belirterek, projenin "savunma sanayisinde kendine yeten ülke" hedefi için önemli bir kilometre taşı olduğunu bildirdi.
25.01.2021Teknoloji
Bir dönem tarihe kaşıyor! Havaya güdümlü mermi bulunduracak
Bir dönem tarihe kaşıyor! Havaya güdümlü mermi bulunduracakMİLGEM Projesi'nin devamında üretilen İ sınıfı fırkateynlerin ilki olan İstanbul Fırkateyni, dün denize indirilmişti. Yeni Fırkateyn tamamlandığında ise Ada sınıfı korvetlerden farklı olarak satıhtan havaya güdümlü mermi bulunduracak ve fırlatabilecek. İşte geminin diğer özellikleri...
24.01.2021Ekonomi
23 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
23 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te23 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
23.01.2021Haberler
Şentop: ''Türkiye, dostlarına savunmada destek verecek noktaya geldi"
Şentop: ''Türkiye, dostlarına savunmada destek verecek noktaya geldi"TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye'nin, savunma sanayi alanında önce kendisini yerli ve milli teknolojilerle üretimle geliştirip, daha sonra dostlarına da bu anlamda lojistik destek verebilecek bir noktaya geldiğini görüyoruz." dedi.
23.01.2021Siyaset
Son dakika... Peş peşe iki büyük tören! Hedefi işaret etti: 2023!
Son dakika... Peş peşe iki büyük tören! Hedefi işaret etti: 2023!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır-Silvan Barajı Gövde Dolgu Çalışması Tamamlanması Merasimi ile Ergani Barajı, Başlar Barajı ve Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi Açılış Töreni'nde konuştu. Milli Fırkateyn İstanbul'un denizle buluştuğu törenin ardından canlı bağlantı ile Silvan'a bağlanan Erdoğan konuşmasında, "Silvan Barajı'nı önümüzdeki yılın sonuna kadar tamamlamayı ve su tutmaya başlamayı planlıyoruz." dedi. 2023'te Milli Fırkateyn İstanbul'un envantere ekleneceğini aktaran Erdoğan, "2023'e kadar 150 yer altı barajını tamamlamayı hedefliyoruz." mesajını verdi
23.01.2021Siyaset
Bakan Akar: Yunanistan'la meselelerin çözüme ulaşılmasını umuyoruz
Bakan Akar: Yunanistan'la meselelerin çözüme ulaşılmasını umuyoruzMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan ile ilişkilerimizde her zaman dostluk ve iyi komşuluk ilişkilerinden yanayız. Karşılıklı yapacağımız görüşmelerle meselelerin hak, hukuk ve hakkaniyet çerçevesinde ele alınmasını ve bir çözüme ulaşılmasını umuyoruz." dedi. Bakan Akar sözlerini şöyle sürdürdü: "Komşumuzdan beklentimiz, Türkiye'nin Ege'de, Doğu Akdeniz'deki hakkına, hukukuna saygı göstermesi ve birtakım yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek açıklama ve eylemlerden artık vazgeçmesi ve kaçınmasıdır"
23.01.2021Siyaset
İsmail Demir: Yerlilik oranlarımız daha üst seviyelere taşınacak
İsmail Demir: Yerlilik oranlarımız daha üst seviyelere taşınacakCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tam bağımsız savunma sanayii hedefinde kararlı olduklarını vurgulayarak, “Ülkemiz ve başkanlığımız özelinde gizliden ya da açıktan uygulanan her türlü ambargo, kısıtlama ve yaptırımın bizi daha da güçlendireceğine ve yerlilik oranlarımızın daha üst seviyelere taşınacağına olan inancımız sonsuzdur.” dedi.
23.01.2021Ekonomi
İstanbul'da tarihi tören!
İstanbul'da tarihi tören!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİLGEM Projesinin 5'inci gemisi olan İstanbul (F-515) Fırkateyni'nin Denize İniş Töreni ve Pakistan MİLGEM Korvet Projesi 3'üncü Gemi İlk Kaynak Töreni'ne katıldı.
23.01.2021Siyaset
İlk milli fırkateyn denizle buluşuyor
İlk milli fırkateyn denizle buluşuyorMİLGEM Projesi ile Türkiye’nin yerli olanaklarla ürettiği ilk fırkateyni TCG İstanbul, 23 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı törenle denize indirilecek. Milliyet büyük gün öncesi TCG İstanbul’u gezdi…
21.01.2021Gündem
Son Dakika: Türkiye'de bir ilk! 3 bin ton indiriliyor
Son Dakika: Türkiye'de bir ilk! 3 bin ton indiriliyorGelen son dakika haberine göre; MİLGEM Projesi'nin devamında üretilen İ sınıfı fırkateynlerin ilki olan İstanbul Fırkateyni, 23 Ocak'ta denize indirilecek. İşte yeni fırkateynlerin ilginç özellikleri...
19.01.2021Teknoloji
Karadeniz’de can pazarı
Karadeniz’de can pazarıUkrayna’daki bir şirkete ait olan “Arvin” isimli kuru yük gemisi, Bartın açıklarında ikiye bölünerek battı. Karadeniz’in dev dalgalarının arasından 6 denizci kurtarılırken, 3 denizcinin ise cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi
18.01.2021Gündem
Bartın açıklarında Rus gemisi battı! Acı haberler peş peşe geldi
Bartın açıklarında Rus gemisi battı! Acı haberler peş peşe geldiGelen bir son dakika haberine göre, Bartın'ın İnkumu açıklarında Rus bandıralı kuru yük gemisi battı. Bartın Valisi Sinan Güner olayda 4 kişinin hayatını kaybettiği, 6 kişinin de yaralı olarak kurtarıldığını duyurdu.
17.01.2021Haberler
Son dakika... Bartın açıklarında Rus gemisi battı! Acı haberler peş peşe geldi
Son dakika... Bartın açıklarında Rus gemisi battı! Acı haberler peş peşe geldiGelen bir son dakika haberine göre, Bartın'ın İnkumu açıklarında Rus bandıralı kuru yük gemisi battı. Bartın Valisi Sinan Güner olayda 4 kişinin hayatını kaybettiği, 6 kişinin de yaralı olarak kurtarıldığını duyurdu.
17.01.2021Gündem
'ATMACA ve KARAOK’a teslimat'
'ATMACA ve KARAOK’a teslimat'Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 2021 yılında ilk milli gemisavar füzemiz ATMACA ve tanksavar silahımız KARAOK’un ilk teslimatlarının yapılacağını belirtti.
12.01.2021Siyaset
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu! TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu! TİHA'da ilk teslimatlar yapılacakGelen son dakika haberine göre; SSB Başkanı İsmail Demir, '2021'de Akıncı TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak, Aksungur SİHA seri üretimi sürecek, Atak Faz-2'nin ilk teslimatları başlayacak' dedi.
11.01.2021Gündem
Son dakika... Türkiye'nin en büyük savaş gemisi ASELSAN ile görecek
Son dakika... Türkiye'nin en büyük savaş gemisi ASELSAN ile görecekSon dakika haberlere göre, ASELSAN'ın Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu için geliştirdiği PİRİ Kızılötesi Arama ve Takip Sistemi'nin (KATS) fabrika kabul testleri tamamlandı.
3.01.2021Gündem
Son dakika! Bakan Akar'dan sert tepki! '3 ayda 46 NAVTEX'
Son dakika! Bakan Akar'dan sert tepki! '3 ayda 46 NAVTEX'Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK'nın komuta kademesi, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'nda "Kaplan Pençesi 2020 Tatbikatı"nı takip etti. Bakan Akar Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'deki provokatif hamleleri hakkında "3 ayda 46 NAVTEX, 22 eğitim sahası ilan etti, sadece ikisini kullandı. Bunlar iyi komşuluk ilişkilerinin karşıtı davranışlardır." ifadelerini kullandı
22.12.2020Gündem
"Mavi Vatan"ın gözcüsü yerli SİDA denize iniyor
"Mavi Vatan"ın gözcüsü yerli SİDA denize iniyorAres Tersanesi ve Meteksan Savunma tarafından geliştirilen ULAQ serisinin ilk ürünü Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracının (SİDA) prototipi tamamlandı.
15.12.2020Haberler
'Mavi Vatan'ın gözcüsü yerli SİDA denize iniyor
'Mavi Vatan'ın gözcüsü yerli SİDA denize iniyorAres Tersanesi ve Meteksan Savunma tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk yerli ve milli silahlı insansız deniz aracının prototipi üretildi.
15.12.2020Teknoloji
Almanya, arama yapılan Türk gemisinde yasak malzeme bulunmadığını açıkladı
Almanya, arama yapılan Türk gemisinde yasak malzeme bulunmadığını açıkladıAlmanya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Christian Thiels, Akdeniz'de Türk gemisine dün yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin geminin yükünde yasak olan herhangi bir malzeme bulunmadığını açıkladı.
23.11.2020Dünya
Akdeniz'de yer yerinden oynadı! Alman askerleri Türk gemisine çıktı...
Akdeniz'de yer yerinden oynadı! Alman askerleri Türk gemisine çıktı...Libya Bingazi'nin 200 kilometre kuzeyinde kargo gemisini durdurup arama yapmak isteyen Alman donanma askerleri, Ankara'nın anında devreye girmesiyle Pazartesi sabah gün doğarken gemiyi terk etti.
23.11.2020Haberler
Son dakika! MSB sayıyı açıkladı! 2020 yılı içinde teröristlere büyük darbe!
Son dakika! MSB sayıyı açıkladı! 2020 yılı içinde teröristlere büyük darbe!Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 2020 yılında icra edilen operasyonlarda 98'i son bir ayda olmak üzere bugüne kadar 1031 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
14.11.2020Gündem
Son dakika... Türkiye bir ilki başardı! Ateş ediyor...
Son dakika... Türkiye bir ilki başardı! Ateş ediyor...Gelen son dakika haberine göre, Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı tanıtıldı. Ares Tersanesi ve Meteksan Savunma tarafından geliştirilen ULAQ serisinin ilk ürünü, silahlı insansız deniz aracı olarak göreve hazırlanıyor. SİDA, 400 kilometre seyir menziline, saatte 65 kilometre sürate, gündüz/gece görüş kabiliyetine, milli kriptolu haberleşme altyapısına sahip olacak, milli füze sistemleriyle donatılacak. Aracın gelecek yılın ilk çeyreğinde göreve hazır olması hedefleniyor
28.10.2020Gündem
Türk fırkateyni, Kaş Limanı'nda bekleyişini sürdürüyor
Türk fırkateyni, Kaş Limanı'nda bekleyişini sürdürüyorOruç Reis'in yapacağı sismik araştırmalar için NAVTEX ilan edilmesinin ardından ağustos ayında Antalya'nın Kaş ilçesine gelen Türk Deniz Kuvvetleri'ne bağlı fırkateynlerden biri, bekleyişini sürdürüyor.
13.10.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

FırkateynTürkiyeSİHAgemibartın

Fırkateyn ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.