Frontotemporal Demans

Frontotemporal Demans

Son dakika frontotemporal demans haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan frontotemporal demans gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan frontotemporal demans haber sayfamızda...

Frontotemporal Demans

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 28 frontotemporal demans haberi bulunmuştur.
Demans ile mücadele eden Bruce Willis'in eşi isyan etti: İnsanları korkutmayı bırakın!
Demans ile mücadele eden Bruce Willis'in eşi isyan etti: İnsanları korkutmayı bırakın! 'Zor Ölüm', 'Mavi Ay' ve 'Altıncı His' gibi yapımlarla adını geniş kitlelere duyuran Bruce Willis, geçtiğimiz sene frontotemporal demans hastalığına yakalanmıştı. Oyunculuğu bırakarak ailesiyle gözlerden uzak bir hayat yaşamaya başlayan Willis'in eşi Emma Heming, ünlü ismin sağlık durumuyla ilgili yapılan haberlere isyan etti.
5.03.2024 Cadde
Ünlü sunucu Wendy Williams'a afazi ve demans teşhisi kondu!
Ünlü sunucu Wendy Williams'a afazi ve demans teşhisi kondu! Talk Show sunucusu Wendy Williams'a, Bruce Willis'in de mustarip olduğu demans ve afazi teşhisi konuldu. Bu üzücü haber, Wendy Williams'ın ekibi tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamada, ünlü ismin gereken bakımı aldığı bildirildi.
24.02.2024 Cadde
Bruce Willis'in eşinden duygusal paylaşım! 'Bu özel adamla 16 yıl'
Bruce Willis'in eşinden duygusal paylaşım! 'Bu özel adamla 16 yıl' Hastalığı nedeniyle oyunculuğu bırakan ve gözlerden uzak bir yaşam süren Bruce Willis'in ailesi, sosyal medyada 68 yaşındaki Hollywood yıldızı hakkında sık sık paylaşım yapıyor. Son olarak Bruce Willis'in eşi Emma Heming, duygusal bir paylaşıma imza attı.
30.12.2023 Cadde
Bruce Willis'in kızından duygusal paylaşım! 'Bugün gerçekten babamı özledim'
Bruce Willis'in kızından duygusal paylaşım! 'Bugün gerçekten babamı özledim' Önce bilişsel yetenekleri ortadan kaldıran afazi teşhisi konulan, daha sonra demansa yakalandığı ortaya çıkan Bruce Willis, eski eşi Demi Moore'la ilişkisinden dünyaya gelen kızı Rumer Willis'in duygu yüklü paylaşımıyla gündem oldu. ABD'li aktör, geçtiğimiz nisan ayında Rumer'in doğum yapmasıyla dede olma mutluluğu yaşamıştı.
21.11.2023 Cadde
Demansla mücadele eden ünlü oyuncunun eşi itiraf etti: Kocamla ilgilenirken suçluluk duyuyorum!
Demansla mücadele eden ünlü oyuncunun eşi itiraf etti: Kocamla ilgilenirken suçluluk duyuyorum! 'Zor Ölüm', 'Mavi Ay' ve 'Altıncı His' gibi yapımlarla adını geniş kitlelere duyuran Bruce Willis, geçtiğimiz sene frontotemporal demans hastalığına da yakalanmıştı. Dünyaca ünlü aktörüm eşi Emma Heming, Willis'in hastalığından bahsederek suçluluk duyduğu bir konu olduğunu itiraf etti.
16.11.2023 Cadde
Willis’in durumu iyi değil
Willis’in durumu iyi değil Glenn Gordon Caron hem “Mavi Ay” dizisinin yaratıcısı hem de bu dizide Bruce Willis’in David Addison’ı canlandırması için ısrarcı olup onu şöhrete kavuşturan kişi.
14.10.2023 Kültür Sanat
Ünlü oyuncunun hastalığı her geçen gün kötüye gidiyor! 'Yaşama sevinci yok oldu'
Ünlü oyuncunun hastalığı her geçen gün kötüye gidiyor! 'Yaşama sevinci yok oldu' 'Zor Ölüm', 'Mavi Ay' ve 'Altıncı His' gibi yapımlarla adını geniş kitlelere duyuran Bruce Willis, geçtiğimiz sene frontotemporal demans hastalığına da yakalanmıştı. 'Mayi Ay' dizisinin yaratıcısı Glenn Gordon Caron, hastalığı ortaya çıktığından beri Willis'i düzenli olarak ziyaret ettiğini söyleyerek; aktörün sağlık durumuyla ilgili konuştu.
12.10.2023 Cadde
Bruce Willis hastalığının farkında olmayabilir!
Bruce Willis hastalığının farkında olmayabilir! 'Zor Ölüm', 'Mavi Ay' ve 'Altıncı His' gibi yapımlarla adını geniş kitlelere duyuran Bruce Willis, geçtiğimiz sene frontotemporal demans hastalığına da yakalanmıştı. Hastalığının ortasına çıkmasının ardından emekliye ayrılan Willis'in eşi Emma Heming, Hollywood yıldızı ile ilgili yürek burkan bir açıklamada bulundu.
26.09.2023 Cadde
'Zor Ölüm ekibi çekimler sırasında Bruce Willis'in öldüğünü düşündü!'
'Zor Ölüm ekibi çekimler sırasında Bruce Willis'in öldüğünü düşündü!' Yeni çıkan bir kitapta, 'Afazi'ye (söz yitimi) ek olarak dil ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına (FTD) da yakalanan Emmy ve Altın Küre Ödüllü oyuncu Bruce Willis'in, 1988 yapımı aksiyon filmi 'Zor Ölüm'ün çekimlerinde neredeyse öldüğünün düşünüldüğü an anlatıldı.
5.07.2023 Cadde
Bruce Willis'in kızlarından duygu yüklü mesajlar! 'Bu inanılmaz adam benim babam'
Bruce Willis'in kızlarından duygu yüklü mesajlar! 'Bu inanılmaz adam benim babam' Afazi (söz yitimi) nedeniyle erken emekliliğe ayrılan, daha sonra hastalığı frontotemporal demans (FTD) olarak güncellenen Hollywood yıldızı Bruce Willis (68), bir süredir gözlerden uzak yaşam sürüyor. Sağlık sorunlarıyla mücadele eden aksiyon filmlerinin efsane ismi, Babalar Günü'nde kızlarının duygusal paylaşımlarıyla gündeme geldi.
19.06.2023 Cadde
Demans ve afazi ile mücadele ediyor! Bruce Willis'in eşinden açıklama
Demans ve afazi ile mücadele ediyor! Bruce Willis'in eşinden açıklama Emmy ve Altın Küre Ödüllü Bruce Willis, 'afazi'ye (söz yitimi) ek olarak dil ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına (FTD) da yakalanmıştı. 42 yıllık kariyerinde 145 yapımda rol alan 68 yaşındaki yıldız, oyunculuğu bırakıp, gözlerden uzak bir hayat sürmeye başlamıştı. Kızı Tallulah Willis'in ardından eşi Emma Heming Willis de ABD'li aktörün hastalığı hakkında konuştu.
5.06.2023 Cadde
Bruce Willis'in kızı anlattı: Hastalığının belirtilerini görmezden geldik!
Bruce Willis'in kızı anlattı: Hastalığının belirtilerini görmezden geldik! Dil ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalanan oyuncu Willis'in Demi Moore ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Tallulah Wills, babasının hastalığının başlangıcıyla ilgili detayları anlattı. "Babam hastalıkla ilgili belirtiler gösteriyordu, ama bunu görmezden geldik" diyen Tallulah, duygusal bir yazı kaleme aldı.
1.06.2023 Cadde
Bu kalpler seni unutur mu hiç?
Bu kalpler seni unutur mu hiç? Çapkın ve muzip gülümsemesiyle tanıdık Bruce Willis’i. “Mavi Ay”ın duygusal serserisi sonra “Zor Ölüm”ün karizmatik kahramanı oldu. Ama şimdi bir demans hastası ünlü aktör. Eski ve yeni eşleri, çocukları, hayranları Bruce Willis’in 68. yaş gününü hüzünle kutladı.
26.03.2023 Dünya
Demans ile mücadele eden Bruce Willis'in 42 yıllık kariyeri sona eriyor!
Demans ile mücadele eden Bruce Willis'in 42 yıllık kariyeri sona eriyor! Dünyaca ünlü oyuncu Bruce Willis, geçtiğimiz sene afazi teşhisi almıştı. Hastalığı nedeniyle oyunculuk kariyerini bıraktığı açıklanan ünlü ismin sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama ise geçtiğimiz haftalarda gelmişti. Willis'in ailesinin yaptığı paylaşımda; dil ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı duyurulmuştu. 42 yıllık meslek hayatında 145 yapımda rol alan Willis, önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan son filmiyle kariyerine veda edecek.
23.03.2023 Cadde
Demans hastalığı ile mücadele eden Bruce Willis 68 yaşında! 'Kalbime saplanan bir bıçak gibi'
Demans hastalığı ile mücadele eden Bruce Willis 68 yaşında! 'Kalbime saplanan bir bıçak gibi' Dünyaca ünlü oyuncu Bruce Willis, geçtiğimiz sene afazi teşhisi almıştı. Hastalığı nedeniyle oyunculuk kariyerini bıraktığı açıklanan ünlü ismin sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama ise geçtiğimiz gelmişti. Willis'in ailesinin yaptığı paylaşımda; dil ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı duyurulmuştu. Zor günler yaşayan aktör, geçtiğimiz gün 68'inci yaşına girdi. Willis'in eşi Emma Heming ve eski eşi Demi Moore, ünlü ismin doğum gününü duygusal paylaşımlarla kutladı.
21.03.2023 Cadde
Emma Heming eşi Bruce Willis’i korudu: Sokakta görünce lütfen bağırmayın
Emma Heming eşi Bruce Willis’i korudu: Sokakta görünce lütfen bağırmayın Dünyaca ünlü oyuncu Bruce Willis, afazi ve demans teşhisi konulmuştu. Hastalığı nedeniyle oyunculuk kariyerini bıraktığı açıklanan ünlü isim, teşhisinin ardından geçtiğimiz günlerde ilk kez kameralara yansımıştı. Paparazziler, Willis'e seslenerek dikkatini çekmeye çalışmıştı. Bunun üzerine Willis'in eşi Emma Heming sosyal medya hesabından bir video paylaştı.
8.03.2023 Cadde
Bruce Willis demans teşhisi sonrası ilk kez görüntülendi
Bruce Willis demans teşhisi sonrası ilk kez görüntülendi Dünyaca ünlü oyuncu Bruce Willis, geçtiğimiz sene afazi teşhisi almıştı. Hastalığı nedeniyle oyunculuk kariyerini bıraktığı açıklanan ünlü ismin sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama ise önceki haftalarda gelmişti. Willis'in ailesinin yaptığı paylaşımda; dil ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı duyurulmuştu. 67 yaşındaki aktör, demans teşhisinin ardından ilk kez kameralara yansıdı.
4.03.2023 Cadde
ABD'li aktör Bruce Willis demans hastalığına yakalandı
ABD'li aktör Bruce Willis demans hastalığına yakalandı 'Moonlighting', 'Die Hard' ve 'The Sixth Sense' gibi yapımlarla adını geniş kitlelere duyuran Bruce Willis, geçtiğimiz sene afazi teşhisi almıştı. Hastalığı nedeniyle oyunculuk kariyerini bıraktığı açıklanan ünlü ismin sağlık durumuyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Willis'in ailesinin yaptığı paylaşımda; dil ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı duyuruldu.
17.02.2023 Cadde
'Koku kaybı, parkinson hastalığının ilk klinik belirtilerinden olabilir'
'Koku kaybı, parkinson hastalığının ilk klinik belirtilerinden olabilir' Koku kaybı olarak bilinen anosminin birçok nörolojik hastalıkla ilişkisi bulunduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Nicer Korkut Bıçak, “Anosminin en sık nedenleri arasında alerjiler, viral enfeksiyonlar, kafa travmaları bulunmaktadır. Covid-19 enfeksiyonu sırasında ve sonrasında anosmi görülmektedir. Koku kaybı Alzheimer, Parkinson gibi bazı nörodejeneratif hastalıkların ilk klinik belirtilerinden olabilir” dedi.
17.05.2022 Sağlık
Hayat arkadaşı ve sosyalleşme demansı önlüyor
Hayat arkadaşı ve sosyalleşme demansı önlüyor 65 yaş üstü her 10 kişiden birinde ve 75 yaş üstü her 4 kişiden birinde görülen demans, çağımızın önemli bir hastalığı olarak karşımıza çıkıyor. Yalnız yaşamanın demansı tetiklediğini, bu yaş gruplarında hayat arkadaşı olan kişilerin yalnız yaşayan kişilere göre daha az demans tanısı aldığını belirten Nöroloji Uzmanı Dr. Nil Çetin, demans hastalığına ilişkin açıklamalarda bulundu.
15.02.2022 Ruh Sağlığı
Demans (bunama) hastalığı nedir? Demans hastalığı belirtileri nelerdir?
Demans (bunama) hastalığı nedir? Demans hastalığı belirtileri nelerdir? Unutkanlığın ön planda olduğu birçok hastalığa adını veren Demans (bunama) özellikle belli bir yaş grubunun üzerindeki insanlarda sıklıkla görülen Demans hastalığı, halk arasında bunama olarak da adlandırılmaktadır. Demans genellikle hafızayı, düşünmeyi ve sosyal becerileri etkileyen bir grup semptom olarak tanımlanır.
9.12.2019 Gündem
Gençlerde unutkanlığın 10 nedeni
Gençlerde unutkanlığın 10 nedeni Unutkanlık artık gençlerde de sık rastlanan bir durum. Uz. Dr. Birsen Aydın, genç yaşlarda görülen “bellek fonksiyon bozukluğu”nun nedenlerini sıraladı.
27.03.2018 Ebeveyn
Unutmanın yaşı olmuyor!
Unutmanın yaşı olmuyor! Beslenme bozukluğu, hastalıklar, depresyon, uykusuzluk, vitamin eksikliği, akıllı telefon ve bilgisayarlar unutkanlığa davetiye çıkarıyor.
12.01.2015 Genel Sağlık
Alzheimer hastaları nasıl beslenmeli?
Alzheimer hastaları nasıl beslenmeli? Demans hastalıklarında değişik beslenme alışkanlıkları ortaya çıkabilir. Örneğin frontotemporal demans denilen türde aşırı yeme ve tıkınma davranışı vardır.
21.12.2013 Genel Sağlık
Nikotin bantları, Alzheimer Hastalığına çare olabilir mi?
Nikotin bantları, Alzheimer Hastalığına çare olabilir mi? Yeni yapılan bir çalışma, nikotin bantlarının hafif bilişsel bozukluklarda umut vaad edebileceğini ortaya koydu. Nikotin bantlarının sigarayı bırakmada en iyi bilinen yöntemlerden birinin olduğunu biliyoruz...
21.12.2013 Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Frontotemporal Demans ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.