Galatasaray Üniversitesi

Galatasaray Üniversitesi

Son dakika Galatasaray Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Galatasaray Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Galatasaray Üniversitesi haber sayfamızda...

Galatasaray Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.348 galatasaray üniversitesi haberi bulunmuştur.
Öğrenci başına 1 kitap düşmüyor
Öğrenci başına 1 kitap düşmüyor Türkiye’deki bazı üniversitelerin kütüphanesi evdeki kitaplık gibi. 4 üniversitede öğrenci başına düşen kitap sayısı 1’in altında. 89 üniversitede ise bu sayı 1 ile 4 arasında.
27.03.2024 Gündem
Tahar Ben Jelloun okurlarıyla buluşuyor
Tahar Ben Jelloun okurlarıyla buluşuyor Institut français Türkiye, Uluslararası Frankofoni Günü kutlamaları münasebetiyle 1987 yılında Goncourt Ödülü’nü kazanan Fas asıllı Fransız yazar Tahar Ben Jelloun’u ağırlıyor.
15.03.2024 Kültür Sanat
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor Türkiye'nin önde gelen şirketleri yönetici kadrolarını belirlemeyi sürdürüyor. Şirketler hedeflerine yönelik atamalarını devam ettirdi.
11.03.2024 Milliyet Executive
Yemekhaneler zamlı açıldı
Yemekhaneler zamlı açıldı Üniversitelerin çoğunda ikinci dönem dün başladı.
20.02.2024 Eğitim
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptı Türkiye'nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici pozisyonlara yaptığı atamaları sürdürdü. Farklı şirketlerdeki yeni pozisyonlara transfer olan yöneticiler olduğu gibi, şirket ve grup bünyesi içinde yönetici transferleri de yapıldı.
12.02.2024 Milliyet Executive
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor Yeni yılla birlikte Türkiye'nin önde gelen şirketleri yönetici kadrolarını belirlemeyi sürdürüyor. Şirketler hedeflerine yönelik atamalarını devam ettirdi.
8.01.2024 Milliyet Executive
Geride kalan tarih internette satışta
Geride kalan tarih internette satışta Atatürk’ün kendi el yazısıyla imzaladığı telgraflar, Kurtuluş Savaşı’nda görev alan Fevzi Efendi’nin hatıratı, Kuvayi Milliye damgalı evraklar... Tarihi öneme sahip bu belgelerin her biri 80 bin ila 250 bin arasında değişen fiyatlarıyla internet üzerinden satılıyor.
26.12.2023 Gündem
Sınava ‘manevi’ hazırlık
Sınava ‘manevi’ hazırlık Büyüler, tılsımlar, ritüeller, şaman ayinleri, astroloji çalışmaları, enerjiler, taşlar, bileklikler… Lise ve üniversite sınavlarına yönelik ‘manevi’ hazırlık büyük bir sektöre dönüştü. Kimi bilinçaltı kodlaması kimi başarı tılsımı kimi de zihin açma işlemi yaptırıyor. Bu işlemlerin ücretleri ise 15 bin TL’ye kadar çıkıyor.
29.11.2023 Gündem
‘Yapay zekâ’nın telif hakkı var mı?
‘Yapay zekâ’nın telif hakkı var mı? Yapay zekâ tarafından ortaya konulan ürünlerin sayısı hızla artarken, yapay zekanın yarattığı eserlerin fikri mülkiyet hakları ise merak konusu.
26.10.2023 Gündem
Savaş TCMB’nin faiz kararını nasıl etkiler? İşte piyasanın tahmini
Savaş TCMB’nin faiz kararını nasıl etkiler? İşte piyasanın tahmini Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini açıklayacak. Peki Orta Doğu’da yaşanan savaş sonrası piyasanın beklentisi ne? Son haftalarda sert yükseliş gösteren altın piyasasında yön ne olur? İşte detaylar...
23.10.2023 Haberler
Savaş TCMB’nin faiz kararını nasıl etkiler? İşte piyasanın tahmini
Savaş TCMB’nin faiz kararını nasıl etkiler? İşte piyasanın tahmini Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini açıklayacak. Peki Orta Doğu’da yaşanan savaş sonrası piyasanın beklentisi ne? Son haftalarda sert yükseliş gösteren altın piyasasında yön ne olur? İşte detaylar...
23.10.2023 Uzmanpara
‘Bölen taraf değil birleştirici olalım’
‘Bölen taraf değil birleştirici olalım’ Siyasi anlaşmazlıklar ve bölgesel gerilimlerin gölgelediği Türkiye-Yunanistan ilişkilerini Türk-Yunan Medya Akademi Forumu’nda tartışıldı.
20.10.2023 Gündem
Anadolu Üniversitesi öğrencisi birincilik ödülü ile döndü
Anadolu Üniversitesi öğrencisi birincilik ödülü ile döndü Üniversite öğrencilerinin araştırma yapma ve yazma becerilerini geliştirmeye destek olmak amacıyla yapılan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Süreyya Ağaoğlu Makale Yarışmasında, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Elif Yıldız birincilik ödülünü almaya hak kazandı.
16.10.2023 Gündem
Sürdürülebilirlik için güçlü kadın
Sürdürülebilirlik için güçlü kadın Güzellik ve bakım sektöründe sürdürülebilirliği amaçlayan Watsons Türkiye, bugünlerde “Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi”ne hazırlanıyor.
16.10.2023 Ekonomi
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptı Türkiye’nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici pozisyonlara yaptığı atamalarını sürdürdü. Farklı şirketlerdeki yeni pozisyonlara transfer olan yöneticiler olduğu gibi, şirket ve grup bünyesi içinde yönetici transferleri de yapıldı.
9.10.2023 Milliyet Executive
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CMO’su
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CMO’su Pandemiyle birlikte akın eden teknolojik dönüşüm yapay zekanın da baskın rolüyle bambaşka bir boyut kazandı. Dijitalleşme görülmedik bir hızla ilerliyor, tüketici alışkanlıkları süratle değişiyor.
9.10.2023 Milliyet Executive
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CMO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CMO'su Pandemiyle birlikte akın eden teknolojik dönüşüm yapay zekanın da baskın rolüyle bambaşka bir boyut kazandı. Dijitalleşme görülmedik bir hızla ilerliyor, tüketici alışkanlıkları süratle değişiyor. İş dünyasında bu büyük değişime ayak uydurmak için CMO'ların (Chief Marketing Officer - Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı) sorumluluğu artarken önlerinde bir fırsat penceresi de açılmış durumda...
12.10.2023 Milliyet Executive
Gazeteci yazar Hıfzı Topuz hayatını kaybetti
Gazeteci yazar Hıfzı Topuz hayatını kaybetti Gazeteci yazar Hıfzı Topuz 100 yaşında İstanbul'da hayatını kaybetti.
26.09.2023 Gündem
34 yaş üzeri kadınlar kontenjanı sayesinde...165 puanla ODTÜ’ye girdi
34 yaş üzeri kadınlar kontenjanı sayesinde...165 puanla ODTÜ’ye girdi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında ek yerleştirme sonuçları dün açıklandı.
26.09.2023 Eğitim
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su Dünyada farklı kuşaklar birbiri ardına çalışma hayatına katılırken ve teknoloji adeta ışık hızıyla ilerlerken İnsan Kaynakları Direktörleri'nin, yani CHRO'ların (Chief Human Resources Officer) omzundaki yük giderek artıyor. Yeniden şekillenen iş yaşamında CHRO'lar belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor.
13.09.2023 Milliyet Executive
YKS şampiyonları hayallerine kavuştu
YKS şampiyonları hayallerine kavuştu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasıyla Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT), Yabancı Dil Testi (YDT) oturumlarında şampiyon olan adayların kazandığı üniversiteler belli oldu.
22.08.2023 Gündem
2023-YKS sonuçları açıklandı
2023-YKS sonuçları açıklandı ÖSYM Başkanı Ersoy, 2023-YKS sonuçlarının ÖSYM'nin internet adresinden açıklandığını bildirdi. ÖSYM Başkanı Ersoy, 2023-YKS tercih işlemlerinin 27 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde yapılacağını duyurdu.
20.07.2023 Haberler
Son dakika: İşte YKS birincileri... 3 isimle zirvedeki il
Son dakika: İşte YKS birincileri... 3 isimle zirvedeki il 3 buçuk milyondan fazla adayın katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için heyecanlı bekleyiş son buldu. ÖSYM Başkanı Ersoy, 2023-YKS sonuçlarının ÖSYM'nin internet adresinden açıklandığını bildirdi. Ersoy açıklamasında sınavda birinci olan isimlere de yer verdi.
20.07.2023 Gündem
Son dakika: 2023-YKS sonuçları açıklandı
Son dakika: 2023-YKS sonuçları açıklandı ÖSYM Başkanı Ersoy, 2023-YKS sonuçlarının ÖSYM'nin internet adresinden açıklandığını bildirdi. ÖSYM Başkanı Ersoy, 2023-YKS tercih işlemlerinin 27 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde yapılacağını duyurdu.
20.07.2023 Gündem
Üniversite ve bölüm değiştirmek zor değil
Üniversite ve bölüm değiştirmek zor değil Öğrencilere okuduğu üniversiteyi ya da bölümü değiştirme şansı sunan yatay geçiş için başvurular devam ediyor. Akademik başarıya göre kurum içi ve kurumlar arası geçişin yanı sıra merkezi sınav puanıyla da yer değiştirmek mümkün.
14.07.2023 Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Galatasaray Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.