Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Son dakika sosyal sorumluluk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sosyal sorumluluk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sosyal sorumluluk haber sayfamızda...

Sosyal Sorumluluk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.403 sosyal sorumluluk haberi bulunmuştur.
Türkiye’nin doğa dostu markaları
Türkiye’nin doğa dostu markaları2021 yılında; AKEV, UFRAD, TSSD, İAÜ, BİL Koleji, Küçükçekmece Kent Konseyi, İAÜ Mezunlar Derneği ve KİÜ’nün dahil olduğu 8 farklı kurum Yeşil Vatan Platformu çatısı altında bir araya geldi. Kurucu üyelerden UFRAD Franchising Derneği de, markalarıyla birlikte toplumda çevre duyarlılığını arttıracak çalışmalara imza atmaya devam ediyor.
25.10.2021Ege
Şahika Ercümen'in hedefi yine rekor
Şahika Ercümen'in hedefi yine rekorMilli dalışçı Şahika Ercümen, 100 metre ile kadın ve erkeklerde dünya rekoru kırmayı deneyecek.
25.10.2021Diğer
Sokak kedileri bu kış Doğa Sigorta’nın güvenli çatısı altında
Sokak kedileri bu kış Doğa Sigorta’nın güvenli çatısı altındaHava sıcaklığının düştüğü, yağışların arttığı yaklaşan kış ayları ile hem yiyecek bulmakta hem de vücut ısılarını korumakta zorlanacak patili dostlarımız için Doğa Sigorta harekete geçti.
25.10.2021Sigorta
Axa Sigorta’da temiz deniz ve su ekosistemi hedefi
Axa Sigorta’da temiz deniz ve su ekosistemi hedefi‘Dünya Dostu Sigortacılık’ yaklaşımıyla iklim değişikliğiyle mücadeleye destek veren Axa Sigorta, ilk yılını geride bırakan kurumsal sosyal sorumluluk projesi ‘Dünya İçin Hareket Et’in ikinci senesinde yeni STK partneri olarak DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ile güçlerini birleştiriyor.
25.10.2021Sigorta
Ve Folkart İstanbul'da
Ve Folkart İstanbul'daYapı sektöründe bugüne kadar İzmir’de 7 milyar TL’lik yatırım değerinde, çok sayıda projeyi tamamlayarak sahiplerine zamanında teslim eden Folkart, İstanbul’a ‘Folkart Nefes İstanbul’ adındaki projesiyle ilk önemli adımını atıyor.
22.10.2021Vitrin
VakıfBank’tan sürdürülebilirlik atağı
VakıfBank’tan sürdürülebilirlik atağıSürdürülebilirlik atağına geçen VakıfBank, bu kapsamdaki çalışmalarını tek çatı altında toplayarak, 81 ildeki şubelerine "Sürdürülebilir Bankacılık" logosunu ulaştırdı.
22.10.2021Uzmanpara
Mahkemeden 'kedilerin velayeti' davasında emsal karar
Mahkemeden 'kedilerin velayeti' davasında emsal kararİstanbul 30. Asliye Hukuk Mahkemesi, ayrılan sevgililerin, beraberken sahiplendikleri kedilerin kimde kalacağına ilişkin davada karar verirken kedilerin psikolojilerinin nasıl etkileneceğine yönelik bilirkişi raporu aldı.
22.10.2021Gündem
Çimentocudan cinsiyet eşitliği projesi
Çimentocudan cinsiyet eşitliği projesiÇimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik sosyal sorumluluk projesini kamuoyu ile paylaştı.
21.10.2021Ekonomi
Türkiye Uzay Ajansı'nın 5 yıllık stratejik planı yayımlandı
Türkiye Uzay Ajansı'nın 5 yıllık stratejik planı yayımlandıTürkiye Uzay Ajansı'nın (TUA) 2022-2026 dönemine ilişkin temel ilke ve politikaları, orta ve uzun vadeli amaçları, performans ölçütleri, bunlara ulaşmak için izlenecek stratejiler ile kaynak dağılımlarını içeren Stratejik Plan'ı yayımlandı.
20.10.2021Ekonomi
Erman Kunter: Türkoğlu ve Erdenay'la yarışacağım için gururluyum
Erman Kunter: Türkoğlu ve Erdenay'la yarışacağım için gururluyumTürkiye Basketbol Federasyonu'nun başkanlık seçimine aday olduğu açıklayan eski A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Erman Kunter, İzmir'de açıklamalarda bulundu. Kunter, "Hidayet Türkoğlu'nu A Milli Takım'da ilk oynatan bendim. Kendisi 18 yaşındaydı. Harun Erdenay ise ben basketbol oynarken saha kenarında top sektiriyordu. Çok heyecanlıyım. Böyle bir jenerasyonla seçime girmek benim için büyük gurur" dedi.
20.10.2021Basketbol
Perakendede kadın istihdamı artıyor
Perakendede kadın istihdamı artıyorYıldız Holding bünyesinde 2001 yılından beri faaliyet gösteren mağaza ağı Bizim Toptan, bir önceki yıla kıyasla kadın istihdamını yüzde 42 artırdı. Bizim Toptan İnsan Kaynakları Direktörü Hamide Güven Şen, “Şirketimizin bugüne kadar ortaya koyduğu başarıda insana yatırım vizyonunun ve organizasyonda fırsat eşitliğine öncelik verilmesinin rolü büyük. Bu kararlılık ve hassasiyetten aldığımız güçle, sürdürülebilir bir gelecek için kadın istihdamını artırmayı ana odak noktalarımızdan biri olarak belirledik” dedi.
18.10.2021Ekonomi
Son dakika haberleri: Basketbol camiası BİDEV'in organizasyonunda buluştu
Son dakika haberleri: Basketbol camiası BİDEV'in organizasyonunda buluştuBasketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfının (BİDEV) ilk toplantısı, Eskişehir'de gerçekleştirildi.
16.10.2021Basketbol
Sahne çok büyülü bir alan!
Sahne çok büyülü bir alan!Oyunculuğu ilk kez lise son sınıfa giderken deneyimleyebildiğini belirten Birgen Engin, “Aynı yıl konservatuvar sınavlarına girecektim. Ancak kararımı 9 yaşımdayken vermiştim ve hayallerimden de hiç vazgeçmedim” dedi
15.10.2021Ege
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çalışma hayatının geleceğini şekillendirecek olan bizleriz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çalışma hayatının geleceğini şekillendirecek olan bizlerizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Asgari ücret desteği ve kısa çalışma ödeneği gibi araçlarla istihdamı ve işçimizin emeğini koruduk. Asgari ücreti, paydaşların eşit olarak temsil edildiği asgari ücret komisyonunun kararları doğrultusunda, işçimizi enflasyona ezdirmeyecek şekilde belirledik." dedi.
14.10.2021Siyaset
"Herkesi değişim ve dönüşüme zorlayan bir sürecin içinden geçiyoruz"
"Herkesi değişim ve dönüşüme zorlayan bir sürecin içinden geçiyoruz"İstanbul, geçtiğimiz günlerde pek çok önemli esere imza atmış olan ressam Asım İşler'in resimlerinin yer aldığı bir sergiye ev sahipliği yapmaya başladı. Serginin gerçekleştirildiği Artsclub'ın kurucu ortağı Yeşim Alemdar Manav ile hem Asım İşler hem de diğer çalışmaları hakkında konuştuk.
14.10.2021Kültür Sanat
Kullanılmış elektronik eşyalar hayat bulacak
Kullanılmış elektronik eşyalar hayat bulacakKolektif House, AGİD, Habitat Derneği, DCube ve Akademi Çevre daha sürdürülebilir bir dünya için güçlerini birleştirdiğini duyurdu. ‘Kolektif efor ile dönüşüme ortak ol’ sloganıyla hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesiyle kullanılmayan elektrikli ve elektronik eşyalar Kolektif House lokasyonlarında toplanarak, yeniden hayat bulacak.
14.10.2021Ekonomi
Kartal'a İngiltere'den onur ödülü
Kartal'a İngiltere'den onur ödülüZeynep Kartal, moda dünyasına ve sosyal sorumluluk projelerine katkılarından dolayı İngiltere’de Bolton Belediyesi’nin ‘Onur Ödülü’ne layık görüldü.
14.10.2021Cadde
Eğitime 10 bin tablet desteği
Eğitime 10 bin tablet desteğiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türk Telekom, eğitime katkıda bulunacak yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Türk Telekom tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilen 10 bin tablet, Bakanlık tarafından belirlenen okullar aracılığıyla maddi imkânları kısıtlı öğrencilere dağıtılacak.
13.10.2021Vitrin
Bodrum Cup’ta rota belirlendi
Bodrum Cup’ta rota belirlendiAmerican Hospital The Bodrum Cup için geri sayım başladı. Dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını bir araya getiren festival, yangından zarar görmüş işletmelere de destek olacak
12.10.2021Ege
'Camdaki Kız' alternatif afişi NFT pazarında
'Camdaki Kız' alternatif afişi NFT pazarındaTV’de yer alan dizileriyle izleyiciyi ekrana kilitleyen ve aynı zamanda dijital platformlarda yer alan ilk yerli yapıma imza atan OGM Pictures, 'Camdaki Kız' dizisinin alternatif gif NFT afişini Carny NFT Pazaryeri’nde (carny.io) satışa çıkararak, sektörde yeni bir ilke imza atıyor.
12.10.2021Cadde
Saruhan Hünel ile aşk yaşayan Rabia Öztürk alışverişte
Saruhan Hünel ile aşk yaşayan Rabia Öztürk alışverişteOyuncu Saruhan Hünel'in sevgilisi Rabia Öztürk önceki gün İstinye'deki alışveriş merkezinde görüntülendi. Hünel ile hayvan barınağında tanışan ve uzun süredir birlikte olan Rabia Öztürk, muhabirlerin sorularını yanıtladı.
10.10.2021Cadde
"En büyük amacımız kitabın bir kültürün ürünü olduğunu okuyuculara hatırlatabilmek"
"En büyük amacımız kitabın bir kültürün ürünü olduğunu okuyuculara hatırlatabilmek"Melisa Bayrak Yılmaz ve Faruk Onur Bayrak, kitabı bir kültür değeri olmaktan ziyade emtia gibi görme anlayışını değiştirmek için çıktıkları yolda Tamadres projelerini hayata geçirdiler. Sosyal sorumluluk işlerine de imza atan Melisa Bayrak Yılmaz ve Faruk Onur Bayrak ile yeni projelerini konuştuk.
Modern dans projesi Şehir-Orman yine sahnede
Modern dans projesi Şehir-Orman yine sahnede2002 yılından beri binlerce genç insanın hayatına dokunmuş olan modern dans projesi “ŞEHİR-ORMAN”, yeniden sahnede....
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.10.2021Eğitim
Geleceğin okulu Güzelbahçe’de
Geleceğin okulu Güzelbahçe’deHakkı Oğuz Tabaoğlu İlkokulu, Uluslararası Eğitim Dernekleri Federasyonu’nun (ULEDEF) ‘Geleceğin Okulu Programı’na akredite olmaya hak kazanan, İzmir’deki tek ilkokul oldu. Okul; öğretmen eğitimi programları, öğrenci ve veli sosyal sorumluluk çalışmaları, STK ve diğer paydaşlarla ürettiği projelerle dikkat çekti
6.10.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirŞahika Encümenmilli dalışFolkart

Sosyal Sorumluluk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.