Gezi Parkı Davası

Gezi Parkı Davası

Son dakika Gezi Parkı davası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gezi Parkı davası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gezi Parkı davası haber sayfamızda...

Gezi Parkı Davası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 154 gezi parkı davası haberi bulunmuştur.
Fuat Oktay: Yuvarlak masa etrafında senaryo yazıyorlar
Fuat Oktay: Yuvarlak masa etrafında senaryo yazıyorlarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 6 muhalefet partisinin toplantıları ile ilgili, "Biz, Türkiye’yi geliştirmenin, kalkındırmanın mücadelesini veriyoruz. Muhalefet ise bir yalan perdesiyle tüm icraatlarımızın üstünü örtme yönünde beyhude bir çaba içerisindedir. CHP’si, HDP’si, İYİ Partisi her gün bir başka senaryo ile bir başka tiyatroyu gündem sahnesinde sergilemektedir" dedi.
28.04.2022Siyaset
Çağlayan Adliyesi’nde ‘Adalet Nöbeti’ başladı
Çağlayan Adliyesi’nde ‘Adalet Nöbeti’ başladıGezi Parkı Davası’nda yargılanan iş insanı Osman Kavala’nın arasında bulunduğu 17 sanıklı davada önceki gün karar çıkmıştı.
27.04.2022Siyaset
Gezi Parkı davasında karar açıklandı tutuklama çıkan sanıklar adliyedeki polis merkezine götürüldü
Gezi Parkı davasında karar açıklandı tutuklama çıkan sanıklar adliyedeki polis merkezine götürüldüİstinaf mahkemesinin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi Parkı Ana Davası'nda karar açıklandı. Sanıklardan Osman Kavala'ya "Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Ali Ekmekçi'ye 18'er yıl hapis cezası verildi. Hepsinin tutuklanmasına karar verildi. Firari sanıkların dosyası ise ayrıldı.
25.04.2022Haberler
Gezi Parkı davası 25 Nisan’a ertelendi
Gezi Parkı davası 25 Nisan’a ertelendiİstinaf mahkemesinin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi ana davasında sanık savunmaları tamamlandı.
23.04.2022Gündem
Gezi Parkı davası 25 Nisan'a ertelendi
Gezi Parkı davası 25 Nisan'a ertelendiGezi Parkı Davası’nda sona gelindi. Sanık ve avukatların son savunmalarını alan mahkeme, kararını açıklamak için duruşmayı 25 Nisan Pazartesi gününe erteledi.
22.04.2022Gündem
Son dakika... Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi
Son dakika... Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildiGezi Parkı davasının tek tutuklu sanığı Osman Kavala'nın dosya üzerinden İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince yapılan tutukluluk incelemesinde, tutukluluk halinin devamına karar verildi.
15.04.2022Gündem
Gezi Parkı Davası'nda mütalaa açıklandı
Gezi Parkı Davası'nda mütalaa açıklandıGezi ana davasına ilişkin 17 sanıklı davada savcı mütalaasını mahkemeye sundu. Savcı, sanıklar Osman Kavala ve Ayşe Mücella Yapıcı için, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebinde bulundu. Mütalaada, diğer 6 sanıklar için ise "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım etme" suçundan 15 yıldan 20şer yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
4.03.2022Gündem
Gezi ve Çarşı'nın dosyaları ayrıldı
Gezi ve Çarşı'nın dosyaları ayrıldıGezi Parkı davası ile Çarşı davasının birleştirildikten sonra yeniden yapılan yargılamasında mahkeme, bu defa da dosyaların ayrılmasına karar verdi.  Gezi Pakı olaylarına ilişkin aralarında Osman Kavala, Can Dündar ile CIA eski danışmanı Henry Barkey'in de aralarında bulunduğu 17 sanıklı "Gezi Parkı" davası ile 35 sanıklı "Çarşı" davasının birleştirilmesinin ardından dördüncü duruşmanın görülmesine devam edildi.
22.02.2022Gündem
Son dakika! Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi
Son dakika! Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi"Gezi ana davası" ile birleştirilen "Çarşı davası"nın ayrılmasına karar verildi. Mütalaa hazırlanmak üzere dosya savcılığa gönderilmesine ve Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma 21 Mart'ta yapılacak.
21.02.2022Gündem
Çarşı’nın Gezi Parkı davası yeniden başladı
Çarşı’nın Gezi Parkı davası yeniden başladıYargıtay 16. Ceza Dairesi’nin, Gezi Parkı olaylarına ilişkin aralarında Beşiktaş taraftar grubu Çarşı mensuplarının da bulunduğu 35 sanığa verilen beraat kararını bozmasının ardından “Çarşı davası” yeniden görülmeye başlandı. Yargıtay kararında, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki Gezi Parkı olaylarına ilişkin dosya ile bu dosya arasında hukuki ve fiili irtibat bulunduğu belirtilerek, “Örgüt üyeliği suçunun özelliği nazara alınarak, her iki dosyanın birleştirilmesi istendi.
13.07.2021Gündem
Çarşı davası yeniden başladı! Mahkeme Yargıtay’ın bozma kararına uydu
Çarşı davası yeniden başladı! Mahkeme Yargıtay’ın bozma kararına uyduYargıtay’ın beraat kararlarını bozmasının ardından Gezi Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığın yargılanmasına başlandı. Sanıklar Yargıtay’ın bozma kararına mahkemenin direnmesini istedi. Ancak alınan beyanların ardından mahkeme bozma kararına uyulmasına karar verdi. Mahkeme, Çarşı davasının Osman Kavala’nın yargılandığı Gezi Parkı davasıyla birleştirilip birleştirilmemesini ise celse arasında değerlendirilmesine hükmetti.
12.07.2021Gündem
Gezi Parkı Davası'nda birleştirme kararı: Can Dündar ile birlikte 7 firari sanık ana davada yargılanacak
Gezi Parkı Davası'nda birleştirme kararı: Can Dündar ile birlikte 7 firari sanık ana davada yargılanacakGezi Parkı Davası'nın firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 sanıklı davanın, Osman Kavala'nın da içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla birleştirilmesine karar verildi. Birleştirme kararlarıyla birlikte ilk duruşma 21 Mayıs'ta yapılacak.
28.04.2021Gündem
Gezi davası istinaf başvurusunda çarpıcı tespitler
Gezi davası istinaf başvurusunda çarpıcı tespitlerİstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesinin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvurusunda, dikkat çekici bilgilere yer verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı istinaf dilekçesinde sanık Osman Kavala'nın Gezi olaylarının başlamasından kısa bir süre önce, 5 Nisan 2013 tarihinde, sanık Gökçe Tüylüoğlu ile birlikte, Açık Toplum Enstitüsü merkezinin yer aldığı Budapeşte'ye George Soros'un da katıldığı toplantıya gittiklerinin tespit edildiği belirtildi.
11.04.2020Gündem
Gezi Parkı davasının gerekçeli kararı açıklandı
Gezi Parkı davasının gerekçeli kararı açıklandıGezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu 9 sanık hakkındaki beraat kararının gerekçesi açıklandı. Gerekçeli kararda, 15 Temmuz soruşturmasından tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala'nın Gezi olaylarını finanse ettiğine ilişkin hiçbir somut tespit yapılamadığı belirtildi.
24.02.2020Haberler
Son dakika... Gezi Parkı davasında beraat kararı veren hakimler hakkında flaş gelişme
Son dakika... Gezi Parkı davasında beraat kararı veren hakimler hakkında flaş gelişmeGelen son dakika haberine göre, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 'beraat' kararı veren mahkeme heyeti ile ilgili harekete geçti.
19.02.2020Gündem
CHP’li vekillere Gezi davası talimatı
CHP’li vekillere Gezi davası talimatıCHP TBMM Grup Yönetimi, tüm milletvekillerine Gezi Parkı davasıyla ilgili talimatlar içeren bir kısa mesaj gönderdi. Mesajda davayla ilgili açıklama ya da sosyal medya paylaşımı yapılmaması istendi.
18.02.2020Siyaset
Gezi Parkı davasında mütalaa açıklandı
Gezi Parkı davasında mütalaa açıklandıGezi Parkı odaklı olaylara ilişkin, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 16 sanığın yargılandığı davaya ilişkin mütalaada, tutuklu sanık Kavala ile sanıklar Yiğit Aksakoğlu ve Ayşe Mücella Yapıcı'nın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmaları istendi.
6.02.2020Gündem
Gezi davasında o tweet soruldu: Derdimiz doğa dediniz mi?
Gezi davasında o tweet soruldu: Derdimiz doğa dediniz mi?Gezi Parkı olaylarına ilişkin, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala’nın da aralarında bulunduğu 1’i tutuklu 6’sı firari 16 sanığın, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
9.10.2019Gündem
Gezi olayları davasında ara karar açıklandı
Gezi olayları davasında ara karar açıklandıGezi Parkı odaklı olaylara ilişkin, 16 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan  yargılandığı davada, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın  tutukluluk halinin devamına, Yiğit Aksakoğlu'nun ise tahliyesine karar verildi.
11.09.2019Haberler
'Gezi Parkı Ana Davası'nda karar açıklandı
'Gezi Parkı Ana Davası'nda karar açıklandı7'si yabancı uyruklu, toplam 255 sanıklı "Gezi Parkı Davası"nda mahkeme bazı sanıklar mahkumiyet bazı sanıklar için de beraat kararı verdi.
23.10.2015Gündem
Gezi Parkı davasında tüm sanıklara beraat
Gezi Parkı davasında tüm sanıklara beraatGezi Parkı Davası Mücella Yapıcı'nın da aralarında bulunduğu 26 sanıklı davada mahkeme kararını açıkladı. Tüm sanıkların beraatine karar verdi.
29.04.2015Gündem
Kırmızı fularlı kız ölümden dönmüş
Kırmızı fularlı kız ölümden dönmüşAntalya'daki Gezi Parkı Davası'nda dört buçuk ay tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilen ve kısa bir süre önce PKK'ya katılan 'kırmızı fularlı kız' Ayşe Deniz Karacagil'in geçen yıl ağustos ayında İstanbul Gülsuyu'ndaki uyuşturucu çetesinin silahlı saldırısı sırasında kalçasından vurulduğu ortaya çıktı.
22.06.2014Gündem
Gezi davasında hakimden manifesto gibi beraat kararı!
Gezi davasında hakimden manifesto gibi beraat kararı!Denizli’de geçen Haziran ayındaki Gezi eylemlerine katıldıkları için haklarında dava açılan 9 şüpheli beraat etti.
12.03.2014Gündem
Gezi davasında flaş gelişme
Gezi davasında flaş gelişmeGezi eylemlerine katıldığı için haklarında iddianame hazırlanan 23 kişi için duruşma yapılmadan verilen beraat kararına savcılık itiraz etti. Duruşma dahi yapılmadan beraat kararı verilmesine itiraz eden savcılık duruşma yapılmasını talep etti.
16.12.2013Gündem
Gazeteciye Gezi Parkı davası
Gazeteciye Gezi Parkı davasıUlusal Kanal’ın sorumlu müdürü Naci Eriş hakkında, Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yapılan yayınlar nedeniyle, “suç işlemeye alenen tahrik” suçundan 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
13.11.2013Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Gezi Parkı Davası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.