Gkry

Gkry

Son dakika GKRY haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan GKRY gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan GKRY haber sayfamızda...

Gkry

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 575 gkry haberi bulunmuştur.
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklamasıKatar ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretle ilgili konuştu. "Kesinlikle işçimizi zora sokmayacağız, onları memnun edeceğiz." diyen Erdoğan, "Asgari ücrette en uygunu masaya yatırıp nihai kararımızı vereceğiz. İşverenin de alınan karardan memnun olması lazım." ifadelerini kullandı.
6.12.2021Siyaset
GKRY’de tarihi Larnaka Büyük Camisi'ne çirkin saldırı
GKRY’de tarihi Larnaka Büyük Camisi'ne çirkin saldırıGüney Kıbrıs Rum Kesimi’nin (GKRY) Larnaka şehrinde bulunan Larnaka Büyük Camii'nin kundaklanarak yakılmaya çalışıldığı belirtildi.
6.12.2021Dünya
Son dakika: Türkiye'den GKRY Bakanlar Kurulu'na tepki: Asla fırsat verilmeyecektir
Son dakika: Türkiye'den GKRY Bakanlar Kurulu'na tepki: Asla fırsat verilmeyecektirSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, “GKRY, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki kıta sahanlığını ihlal etmektedir” dedi.
2.12.2021Siyaset
Dünyaya çok net Türkiye mesajı: Vazgeçmemiz mümkün değildir!
Dünyaya çok net Türkiye mesajı: Vazgeçmemiz mümkün değildir!Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının, Türkiye'nin garantörlüğünden vazgeçmesinin mümkün olmadığını ifade etti.
21.11.2021Dünya
Türkiye'den Yunanistan'ın Meis NAVTEX'ine yanıt
Türkiye'den Yunanistan'ın Meis NAVTEX'ine yanıtYunanistan'ın Türk kıta sahanlığı içerisindeki Meis Adası'na yakın bölgede tatbikat için yayınladığı NAVTEX'e Türkiye'den yanıt geldi.
11.11.2021Haberler
Türkiye'den Yunanistan'ın Meis NAVTEX'ine yanıt
Türkiye'den Yunanistan'ın Meis NAVTEX'ine yanıtYunanistan'ın Türk kıta sahanlığı içerisindeki Meis Adası'na yakın bölgede tatbikat için yayınladığı NAVTEX'e Türkiye'den yanıt geldi.
11.11.2021Gündem
35 milyon Avrupalı evini yeterince ısıtamıyor
35 milyon Avrupalı evini yeterince ısıtamıyorAvrupa Birliği (AB) ülkelerinde yaşayan 35 milyon kişi kış aylarında evlerini yeterince ısıtamadı.
5.11.2021Ekonomi
Dışişleri’nden Atina’daki üçlü zirveye tepki
Dışişleri’nden Atina’daki üçlü zirveye tepkiDışişleri Bakanlığı, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve Mısır arasında Atina’da düzenlenen 9. Liderler Zirvesi’nin ardından yayımlanan ortak bildiriye ilişkin açıklama yaptı.
20.10.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye'den Yunanistan, GKRY ve Mısır'a sert tepki
Son dakika: Türkiye'den Yunanistan, GKRY ve Mısır'a sert tepkiSon dakika haberine göre, Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve Mısır arasında Atina'da düzenlenen 9. Liderler Zirvesi'nin ardından yayımlanan ortak bildiriye ilişkin, "Doğu Akdeniz’de Türkiye ve KKTC’nin dahil olmadığı hiçbir girişimin başarıya ulaşamayacağını dosta da düşmana da gösterdik." ifadesini kullandı.
19.10.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye'den Avrupa Komisyonu raporuna tepki: Mesnetsiz iddiaları kabul etmiyoruz
Son dakika: Türkiye'den Avrupa Komisyonu raporuna tepki: Mesnetsiz iddiaları kabul etmiyoruzGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı Avrupa Komisyonu Türkiye Raporu'na ilişkin yaptığı açıklama ile tepki gösterdi. Açıklamada 'Türkiyeye karşı sorumlulukların göz ardı edildiği ve ülkemizle ilişkilerde yine çifte standartlı yaklaşımın sergilendiği bir Türkiye Raporu yayımlanmıştır. Özellikle siyasi kriterler ile Yargı ve Temel Haklar faslındaki mesnetsiz iddiaları ve haksız eleştirileri kabul etmiyoruz.' denildi.
19.10.2021Siyaset
Türkiye'den Yunanistan, GKRY ve Mısır'a sert tepki
Türkiye'den Yunanistan, GKRY ve Mısır'a sert tepkiDışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan, Mısır ve GKRY liderlerinin Atina'da düzenlediği zirve sonrası yayınlanan bildiriyle alakalı açıklama yapıldı. Öte yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY), Yunanistan ve Mısır ile yaptığı ortak açıklamaya tepki göstererek, "Açıklama KKTC için yok hükmündedir." ifadesini kullandı.
19.10.2021Haberler
‘Haklarımız için gereğini yaparız’
‘Haklarımız için gereğini yaparız’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau ile Varşova’daki görüşmelerinin ardından yapılan ortak basın toplantısında Doğu Akdeniz’de Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin (GKRY) tek taraflı ve provokatif adımlarını değerlendirdi. Çavuşoğlu, Türkiye’nin her zaman diplomasiye öncelik verdiğinin altını çizdi. Çavuşoğlu, “Ancak diplomasi tükendiği zaman sahaya iniyoruz. Sahaya inmemizin amacı da tekrar herkesi diplomasiye geri döndürmek” diye konuştu.
5.10.2021Dünya
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de diplomasiden ve hakça paylaşımdan yana olduğunu vurgulayarak, "Haklarımızı ve Kıbrıs Türklerinin haklarını sonuna kadar savunuruz. Bu haklara halel getirecek bir adım olduğu zaman da gereğini yaparız." dedi.
4.10.2021Siyaset
Rumlardan yeni hamle!
Rumlardan yeni hamle!Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Ankara’nın önceki gün yaptığı uyarılara rağmen dün Limasol açıklarında araştırma gemisinin faaliyetlerini başlattı.
4.10.2021Dünya
Son dakika! Türkiye'den Yunanistan'a tepki: Sahada gerekli karşılık veriliyor
Son dakika! Türkiye'den Yunanistan'a tepki: Sahada gerekli karşılık veriliyorMilli Savunma Bakanlığı'ndan Yunanistan'ın silahlanma çabasıyla ilgili, "Yunanistan'ın artan silahlanma faaliyetleri ile Türkiye’ye karşı denge oluşturma gayretinde olduğu değerlendirilmektedir. Yunanistan'ın saldırgan tutumuna karşı diplomatik girişimlerde bulunulmakta, sahada gerekli karşılık verilmektedir." denildi.
3.10.2021Gündem
Türkiye'den Yunanistan ve GKRY'ye sert uyarı: Bu eylemlere alet olmayın
Türkiye'den Yunanistan ve GKRY'ye sert uyarı: Bu eylemlere alet olmayınDışişleri Bakanlığı, Doğu Akdeniz'de gerginliğin tırmanmasının nedeninin Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) maksimalist deniz yetki alanı iddiaları ve tek yanlı eylemleri olduğunu belirterek, Türkiye'nin hem kendi hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) haklarını kararlılıkla koruyacağını bildirdi.
2.10.2021Gündem
Yunanistan'ın 'Belharra' hamlesine çarpıcı yorum: 3 değil, 9 gemiyle de olsa denge bozulmaz
Yunanistan'ın 'Belharra' hamlesine çarpıcı yorum: 3 değil, 9 gemiyle de olsa denge bozulmazYunanistan, Fransa'dan 24 Rafale tipi savaş uçağından sonra 3 savaş gemisi satın alacağını duyurdu. Bu satın alımların bölgedeki etkileri ne olur? Türkiye-Yunanistan arasında bir gerilim yaşanır mı? Konuyla ilgili Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr için değerlendirdi.
14.10.2021Dünya
KKTC: BM'den çok fazla bir beklentimiz yok
KKTC: BM'den çok fazla bir beklentimiz yokDışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, "Kıbrıs sorunu, statü sorunudur. Rumların hak etmediği yasal olmayan bir statü ile yola devam etmesidir. Bizim de hak etmediğimiz bir muameleye tabi tutulmamız, bir statüye tabi tutulmamızdır. Kıbrıs sorunu budur" dedi.
30.09.2021Dünya
Son dakika: KKTC Cumhurbaşkanı Tatar 'resmi görüşme' için şart koştu
Son dakika: KKTC Cumhurbaşkanı Tatar 'resmi görüşme' için şart koştuGelen son dakika haberine göre; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Şu an yapmamız gereken Kıbrıs Türk halkının haklarını korumak ve ileriye dönük yolları görüşmek için her fırsatı kullanacağız." dedi. Tatar, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile üçlü görüşmesin ardından 'Egemen eşitliğimiz ve uluslararası eşit statümüz kabul görürse resmi görüşmelere başlarız.' açıklamasında bulundu.
28.09.2021Dünya
Rum lider Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme 'hayır' dedi
Rum lider Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme 'hayır' dediGüney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme "açık olmadıklarını" söyledi.
27.09.2021Haberler
Rum lider Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme 'hayır' dedi
Rum lider Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme 'hayır' dediGüney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme "açık olmadıklarını" söyledi.
27.09.2021Dünya
Bilanço çok daha ağır
Bilanço çok daha ağırBirleşmiş Milletler, Suriye iç savaşında ölümleri teyit edilenlerin sayısını 350 bin olarak açıklarken, gerçek rakamın çok daha fazla olduğunu bildirdi.
26.09.2021Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü
BM Genel Sekreteri Guterres KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştüBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi.
25.09.2021Dünya
Guterres 27 Eylül'de Tatar ve Anastasiadis ile üçlü görüşme yapacak
Guterres 27 Eylül'de Tatar ve Anastasiadis ile üçlü görüşme yapacakBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, 27 Eylül pazartesi günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile üçlü bir görüşme yapacak.
25.09.2021Dünya
Ankara’dan MED9 bildirisine tepki
Ankara’dan MED9 bildirisine tepkiTürkiye, Atina’da düzenlenen Avrupa Birliği (AB) üyesi Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi’nin ardından yayımlanan ortak bildiriye tepki gösterdi, “Taraflı, vizyonsuz, gerçeklerden kopuk” ifadelerini kullandı
19.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Gkry ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.