Görme Engelliler

Görme Engelliler

Son dakika görme engelliler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan görme engelliler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan görme engelliler haber sayfamızda...

Görme Engelliler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.412 görme engelliler haberi bulunmuştur.
Engellere karşı tekno güzellik
Engellere karşı tekno güzellikDünya çapında yaklaşık 50 milyon kişi sınırlı motor becerileriyle yaşıyor. Makyaj yapmak gibi bazı günlük hareketleri zorlaştırıyor.
13.01.2024Pazar
Yüzde 90 görme engelli atlet futbol maçı için arkadaşını öldürdü! Cezası belli oldu
Yüzde 90 görme engelli atlet futbol maçı için arkadaşını öldürdü! Cezası belli olduBursa’da, futbol maçı izlemek için bir araya geldiği arkadaşı Kadir Şahin'i (38) çıkan tartışmada bıçakla öldürüp, Sedat İrtem’i de (30) yaralayan yüzde 90 görme engelli sporcu Suat Öner (40), tutuklu yargılandığı davada toplam 22,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
4.01.2024Gündem
Konuşan tablolara 10 bin ziyaretçi
Konuşan tablolara 10 bin ziyaretçiTürk Telekom, teknoloji alanındaki bilgi birikimini kültür-sanat alanına aktardığı ve ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde herkese erişilebilir bir sergi deneyimi sundu.
26.12.2023Ekonomi
AKM’de ‘Tablolar Konuşuyor’ sergisi
AKM’de ‘Tablolar Konuşuyor’ sergisiTürk Telekom’un, görme engelliler için sesli içerik hizmeti sunan “Telefon Kütüphanesi” uygulamasının “Tablolar Konuşuyor” bölümüne eklediği Milli Saraylar Resim Müzesi Koleksiyonu Seçkisi’nden oluşan dijital resim sergisi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) açıldı.
Görme engelli genç girişimci Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu
Görme engelli genç girişimci Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri olduBakan Kacır, Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi İstanbul'da 'Görme Engelliler için Uygulama Geliştiren' kadın girişimci Zülal Tannur ile bir araya geldi.
3.12.2023Haberler
Görme engelli genç girişimci Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu
Görme engelli genç girişimci Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri olduBakan Kacır, Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi İstanbul'da 'Görme Engelliler için Uygulama Geliştiren' kadın girişimci Zülal Tannur ile bir araya geldi.
3.12.2023Gündem
Bakanlıktan işitme engelliler için 'KitapArtı' uygulaması
Bakanlıktan işitme engelliler için 'KitapArtı' uygulamasıİşitme engelli çocuklar ve gençlerin dil, okuma ve çözümleme becerilerini geliştirmek üzere 'Kitap Artı' uygulaması hayata geçirildi.
3.12.2023Gündem
Bitmeyen kaldırım çilesi
Bitmeyen kaldırım çilesiİstanbul’da yaşayan engelli vatandaşların çilesi bitmiyor. Kaldırım işgalleri, zarar gören sarı çizgilerin onarımının ihmal edilmesi, trafik ışıkları, bozuk asansörler engelli vatandaşların ulaşımının önünde en büyük engel.
3.12.2023Gündem
Bir gözü diğerinden parlaktı! Ailesi kameradan görünce hayatı kurtuldu
Bir gözü diğerinden parlaktı! Ailesi kameradan görünce hayatı kurtulduRetinoblastom, dünya üzerinde 20 bin çocukta bir görülüyor ancak fark edilmediği takdirde çok büyük sorunlara neden oluyor. Henüz 6 aylık olan küçük Benny de bu hastalığa sahipti. Onu kurtaran şey ise her gece çocuklarını bebek kamerasından takip eden anne ve babasının dikkati oldu.
30.10.2023Sağlık
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı yeniden Ali Düşmez
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı yeniden Ali DüşmezAnkara’da yapılan 19. Olağan Genel Kurulunda Ali Düşmez, 703 delegenin tamamının oyunu alarak yeniden Genel Başkan seçildi.
26.10.2023Diğer
Görme engelliler için metroda bariyer talebi
Görme engelliler için metroda bariyer talebiÖnlenebilir körlük ve görme kusurları konusuna dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için her yıl ekim ayının ikinci perşembe günü “Dünya Görme Günü” olarak adlandırılıyor. Verilere göre ülkemizde 215 bin 76 görme engelli var.
12.10.2023Gündem
Erken doğdu, ihmal kurbanı oldu ama pes etmedi! Ünlü piyanistten Gizem'e 'Harika' övgü
Erken doğdu, ihmal kurbanı oldu ama pes etmedi! Ünlü piyanistten Gizem'e 'Harika' övgüGizem Varol, prematüre bir bebek olarak dünyaya geldi. 3 ay erken doğduğu için 40 gün boyunca kuvözde kaldı. Ancak bu süreçte maskeyle kapatmadıkları için gözleri ışından zarar gördü. Küçükken çok az görebilen sonrasında görme yetisini tamamen kaybeden Gizem, şu anda bir taraftan Biruni Üniversitesi özel eğitim öğretmenliği 3. sınıfta okuyor, diğer taraftan da piyano çalıyor. "İnsanın hayalleri ve hedefleri olduktan sonra hayata küsmez" diyen Gizem’in en büyük hayali ise iyi bir piyanist olmak.
14.08.2023Yaşam
Bakanlık, görme engellilerin itirazını haklı buldu: Noterlere ‘iki şahit’ uyarısı
Bakanlık, görme engellilerin itirazını haklı buldu: Noterlere ‘iki şahit’ uyarısıGörme engelliler noter işlemlerinde “iki şahit” istenmesine karşı Danıştay’da dava açtı. Adalet Bakanlığı'nın ise davaya müdahil olduğu ortaya çıktı
7.08.2023Gündem
Yıldızlarla dolu geceler
Yıldızlarla dolu gecelerTurkcell Yıldızlı Geceler konserleri müzik tutkunlarına unutulmaz anlar yaşatıyor.
29.07.2023Pazar
Aşık Veysel'in vefatının 50'inci yıl dönümünde Ankara'da sergisi açıldı
Aşık Veysel'in vefatının 50'inci yıl dönümünde Ankara'da sergisi açıldıAnkara'da ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu'nun vefatının 50'nci yıl dönümü anısına, 'Veysel Gider, Adı Kalır' isimli sergi açıldı.
6.07.2023Gündem
‘Çift şeritli yol sorunu çözülmeli’
‘Çift şeritli yol sorunu çözülmeli’Seyrek’teki kampüste 6 bin 500 öğrencinin okuduğunu, çevredeki işyerleriyle birlikte nüfusun sürekli arttığını söyleyen Rektör Berktaş, “Bölgeye çift şeritli yol şart” dedi.
3.06.2023Ege
Adım adım oy kullanma rehberi! YSK paylaştı, bunlara dikkat
Adım adım oy kullanma rehberi! YSK paylaştı, bunlara dikkatSeçmenler, bugün gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oylarını bu adımları izleyerek kullanacak.
14.05.2023Gündem
YSK paylaştı, bunlara dikkat
YSK paylaştı, bunlara dikkatSeçmenler, bugün gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oylarını bu adımları izleyerek kullanacak.
14.05.2023Haberler
Başkan Mehmet Büyükekşi'den Engelliler Haftası mesajı
Başkan Mehmet Büyükekşi'den Engelliler Haftası mesajı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, "Futbolcularımızın gösterdiği bu azim ve başarılar engelli futbolunda 'En iyi ülke' olma iddiamızı kararlılıkla sürdürmemizde bizim için büyük bir motivasyon kaynağı ve itici güç olmaktadır" dedi.
10.05.2023Süper Lig
YSK, pusulaları tanıttı! Oy kullanma işlemi bu adımlarla gerçekleşecek
YSK, pusulaları tanıttı! Oy kullanma işlemi bu adımlarla gerçekleşecekCumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçiminde kullanılacak oy pusulaları Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından basına tanıtıldı.
8.05.2023Haberler
YSK, pusulaları tanıttı! Oy kullanma işlemi bu adımlarla gerçekleşecek
YSK, pusulaları tanıttı! Oy kullanma işlemi bu adımlarla gerçekleşecekCumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçiminde kullanılacak oy pusulaları Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından basına tanıtıldı.
8.05.2023Gündem
Dostlar Veysel’i hep hatırlayacak
Dostlar Veysel’i hep hatırlayacakÂşık Veysel Yılı’nda usta ozan, kapsamlı bir sergiyle Taksim AKM’de anıldı. Erkan Doğanay küratörlüğündeki sergi şimdi İzmir Resim Heykel Müzesi ve Ankara Resim Heykel Müzesi yolcusu. Serginin yaz rotası ise Âşık Veysel’in memleketi Sivas.
24.04.2023Kültür Sanat
Görme engelli Hülya, ses kaydıyla üniversiteyi bitirdi! 'Her şeyi başarmak mümkün'
Görme engelli Hülya, ses kaydıyla üniversiteyi bitirdi! 'Her şeyi başarmak mümkün'Manisa’nın Yunusemre ilçesinde, eğitim hayatı boyunca sınıfta aldığı ders notlarıyla ilgili ses kayıtlarını dinleyip, konu tekrarı yapan görme engelli Hülya Gül (34), hayali olan ilahiyat fakültesi bölümünü de cep telefonundan dinlediği ders notları sayesinde açık öğretimle tamamladı.
9.04.2023Gündem
Enkazda 14 saat
Enkazda 14 saatHasan, Nurdan ve Ali Furkan Yanarateş, felaket anında birbirlerine sarıldıklarını söyledi “Engelliyiz, evden çıkma şansımız yoktu. Dışarıda üşümektense, evde kalmayı tercih ettik” dedi.
26.02.2023Ege
Engelliler için yuva arayışı
Engelliler için yuva arayışıDeprem bölgesinde dezavantajlı bireylerin hayatını kolaylaştırmayı merkezine alan çalışmalar giderek çoğalıyor.
19.02.2023Pazar

Benzer Haber Etiketleri

Görme Engelliler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.