Gözlemci

Gözlemci

Son dakika gözlemci haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gözlemci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gözlemci haber sayfamızda...

Gözlemci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.568 gozlemci haberi bulunmuştur.
Son dakika: Biden'den skandal açıklama! İsrail'i böyle savundu
Son dakika: Biden'den skandal açıklama! İsrail'i böyle savunduGelen son dakika haberşne göre; ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştüğünü belirterek "Binlerce roket topraklarına düşerken İsrail'in kendini savunma hakkı var." dedi. Biden, yaptığı telefon görüşmesinde, ABD'nin "İsrail'in meşru müdafaa hakkına sarsılmaz desteğini" iletti.
13.05.2021Dünya
Çin, ABD'nin Tayvan'ın DSÖ'ye gözlemci olarak davet edilmesi çağrısını kınadı
Çin, ABD'nin Tayvan'ın DSÖ'ye gözlemci olarak davet edilmesi çağrısını kınadıÇin, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Tayvan'ın Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) karar organı Dünya Sağlık Asamblesine gözlemci olarak katılması konusunda çağrı yapmasını eleştirdi.
10.05.2021Dünya
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e 'Doğu Kudüs' tepkisi
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e 'Doğu Kudüs' tepkisiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ile ortak basın toplantısı düzenledi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrail'in Doğu Kudüs'te yasa dışı yerleşim yerleri açma yönündeki adımlarından vazgeçmesini istedi.
7.05.2021Siyaset
Anlatmaya Bağlı Metinler Ve Göstermeye Bağlı Metinler Arasındaki Farklar Nelerdir?
Anlatmaya Bağlı Metinler Ve Göstermeye Bağlı Metinler Arasındaki Farklar Nelerdir?Anlatım noktasında amacına bağlı olarak birçok değişik metinler bulunmaktadır. Bu metinler edebiyat ve dil bilgisi noktasında oldukça önemlidir. Peki anlatmaya bağlı metinler ve göstermeye bağlı metinler arasındaki farklar nelerdir? İşte bu konu hakkında merak edilenler.
6.05.2021Eğitim
Son dakika haberi: 81 il Valiliğine gönderildi! Seyahat için...
Son dakika haberi: 81 il Valiliğine gönderildi! Seyahat için...Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Seyahat İzin Belgesi konulu ek genelge gönderdi. İşte son dakika haberinin tüm detayları...
1.05.2021Gündem
Seyahat izin belgesi alma ekranı: Genelge yayımlandı! e-Devlet'ten seyahat belgesi nasıl alınır?
Seyahat izin belgesi alma ekranı: Genelge yayımlandı! e-Devlet'ten seyahat belgesi nasıl alınır?Seyahat izin belgesi alma ile ilgili detayalar tam kapanma sürecinde araştırılan konular arasında bulunuyor. Tam kapanma 29 Nisan tarihinde saat 19.00'da başladı. e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesi başvurusu yapılabiliyor. İçişleri Bakanlığı Seyahat İzin Belgesi Ek Genelgesi yayımladı. Peki seyahat izin belgesi nasıl alınır? e-Devlet seyahat izin belgesi başvuru ekranı...
30.04.2021Gündem
Milli sporculardan seyahat izin belgesi istenmeyecek
Milli sporculardan seyahat izin belgesi istenmeyecekİÇİŞLERİ Bakanlığı'nca 81 il valiliğine gönderilen 'Seyahat İzin Belgesi' konulu ek genelgeye göre, profesyonel spor müsabakaları ile yurt içi ve yurt dışı müsabaka ile kamplara katılacağına yönelik ilgili federasyonlarınca belge düzenlenmiş milli sporcular, yöneticiler ve diğer görevlilerin şehirler arası seyahatlerinde kimlik kartı ve görev belgesinin ibrazı yeterli olacak, seyahat izin belgesi istenmeyecek.
30.04.2021Diğer
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan yeni korona genelgesi! 81 ile gönderdi...
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan yeni korona genelgesi! 81 ile gönderdi...Gelen son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Seyahat İzin Belgesi konulu ek genelge gönderdi.
30.04.2021Gündem
Tatar’dan altı öneri
Tatar’dan altı öneriGayriresmi Kıbrıs konferansının ikinci günü, heyetler arası ve ikili görüşmelerle yoğun geçti. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta kalıcı çözüm için 6 maddeden oluşan öneri sundu
29.04.2021Dünya
Son dakika: Cenevre'de kritik görüşme! Tatar'dan 6 maddelik öneri
Son dakika: Cenevre'de kritik görüşme! Tatar'dan 6 maddelik öneriGelen son dakika haberine göre; İsviçre'nin Cenevre kentinde devam eden 5+1 formatındaki gayriresmi Kıbrıs konulu konferansında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta kalıcı çözüm için 6 maddeden oluşan öneriyi BM Genel Sekreteri Guterres'e sundu. Öte yandan KKTC Cumhurbaşkanlığı, 6 maddelik önerinin Rum basınına sızdırılmasıyla ilgili "Bu belgeyi sızdıranlara, Kıbrıs meselesinin adil, gerçekçi ve sürdürülebilir bir şekilde çözülmesine yönelik Kıbrıs Türk tarafının önerisinin tanıtılmasında yardımcı oldukları için teşekkür ederim" açıklamasını yaptı. Konferansın ikinci gününde sabah yapılan ilk oturum ve ikili görüşmelerin ardından TSİ 20.00'ye kadar ara verildi.
28.04.2021Dünya
Heyetler arası görüşme bugün
Heyetler arası görüşme bugünDün Cenevre’deki program ikili görüşmelerle geçerken, bugün, sabah saatlerinden itibaren tarafları yoğun bir program bekliyor. Açılış konuşmasını Guterres’in yapacağı programda, Ersin Tatar ve Nikos Anastasiadis ile garantör üç ülkenin dışişleri bakanları söz alacak. Konuşmaların ardından Guterres, sırasıyla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab ile görüşecek.
28.04.2021Dünya
Sandler Raporu Nedir? Sandler Raporunun En Önemli Özelliği Hangisidir?
Sandler Raporu Nedir? Sandler Raporunun En Önemli Özelliği Hangisidir?Ülkeler arasında yapılan anlaşmazlıklar ve ya sorunlar nedeniyle çeşitli anlaşmalar yapılabilir. Anlaşmaların özelliği ve kriterleri de önem taşımaktadır. Sandler raporu merak uyandırıyor. Sandler raporu nedir? Sandler raporunun en önemli özelliği hangisidir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
27.04.2021Eğitim
Kobani davası bugün başlıyor
Kobani davası bugün başlıyorHDP eski Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın da aralarında bulunduğu 28’i tutuklu 108 kişinin yargılandığı Kobani Davası’nın ilk duruşması bugün yapılacak.
26.04.2021Gündem
Halid İsminin Anlamı Nedir? Halid Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Halid İsminin Anlamı Nedir? Halid Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Çocuklarına Halid ismini koymak isteyen anne ve babalar isim ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Halid ismi erkek çocuklarına verilen isimlerden biridir. Halid isminin anlamı nedir? Halid ne demek? Halid ne anlama gelir? Halid ismi Kuran’da geçiyor mu? İşte, Halid ismi ile ilgili merak edilen ve araştırılan soruların cevapları.
19.04.2021Eğitim
Libya, BMGK'nın Sirte'ye gözlemci yerleştirme kararını memnuniyetle karşıladı
Libya, BMGK'nın Sirte'ye gözlemci yerleştirme kararını memnuniyetle karşıladıLibya Başkanlık Konseyi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) ülkeye ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesine onay vermesini memnuniyetle karşıladıklarını duyurdu.
16.04.2021Dünya
Son dakika... BMGK, Libya'da ateşkesi denetleme mekanizmasını onayladı
Son dakika... BMGK, Libya'da ateşkesi denetleme mekanizmasını onayladıGelen son dakika haberine göre, BMGK, Libya'ya ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesini onayladı
16.04.2021Dünya
Son dakika! Çavuşoğlu'ndan 'Dendias' açıklaması: Haddini aştı gerekli cevabı verdim
Son dakika! Çavuşoğlu'ndan 'Dendias' açıklaması: Haddini aştı gerekli cevabı verdimSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "Basın toplantısında söylediğimiz her şey yapıcıydı. Maalesef Sayın Dendias bunun dışına çıktı. Haddini de aştı. Ben de gerekli cevabı devletim ve milletim adına, ayrıca Kıbrıs'la ilgili de ithamlar olduğu için Kıbrıs Türk halkı adına vermek durumundaydım." dedi. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, "KKTC'de Kur'an kurslarının kapanması gibi bir durum asla olamaz" ifadelerini kullandı.
16.04.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı! Seyahat yasağı geri geldi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı! Seyahat yasağı geri geldiSon dakika haberine göre, Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan'da alınacak tedbirleri açıkladı. "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulanmasına geçiyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan hedeflenen oranda iyileşme gerçekleşmezse daha sert tedbirlerin uygulanacağını ifade etti. İşte alınan yeni tedbir kararları.
13.04.2021Siyaset
Kırgızistan referanduma gidiyor
Kırgızistan referanduma gidiyorOrta Asya ülkesi, yönetimde köklü değişimi öngören yeni Anayasa taslağını oylamak ve yerel meclis üyelerini belirlemek üzere 11 Nisan Pazar günü sandık başına gidecek. Anayasada yapılan yönetim değişikliğiyle tavsiye kararı alabilecek "Halk Kurultayı" adlı yeni bir organ oluşturulacak. Başbakanlık makamı kaldırılacak ve bunun yerine Bakanlar Kurulu Başkanı ve Devlet Sekreteri makamı da şekillendirilecek.
10.04.2021Dünya
‘Türkiye’nin nihai hedefi tam üyelik’
‘Türkiye’nin nihai hedefi tam üyelik’Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’i kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “Cumhurbaşkanımız Türkiye’nin nihai hedefinin tam üyelik olduğunu ifade etti” dedi.
7.04.2021Siyaset
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamalarıGelen son dakika haberine göre; AB Konseyi Başkanı Michel ve AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları yapıldı.
7.04.2021Dünya
'Türk Konseyi artık uluslararası örgüt'
'Türk Konseyi artık uluslararası örgüt'Cumhurbaşkanı Erdoğan 12 yılda kurumsallaşmasını tamamlayan Türk Konseyi’nin uluslararası itibarının da yüksek olduğunu ifade ederek, “Artık konseyimizi uluslararası örgüt olarak adlandırmanın vaktinin geldiğine inanıyorum” dedi.
1.04.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Ramazan Bayramı'ndan sonra ziyaret edeceğiz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Ramazan Bayramı'ndan sonra ziyaret edeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Konseyi Devlet Başkanları Zirvesi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Ramazan Bayramı'ndan sonra Şuşa'yı ziyaret edeceğini açıkladı. "Yük taşımacılığı anlaşmasını sonuçlandırmak için müzakereleri hızlandırmakta fayda görüyorum" diyen Erdoğan, "Artık konseyimizin uluslararası bir örgüt olarak adlandırmanın zamanı geldiğine inanıyorum." ifadelerine yer verdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...
31.03.2021Siyaset
Straw: Tek çözüm iki devlet
Straw: Tek çözüm iki devletİngiltere eski dışişleri bakanı Jack Straw, Kıbrıs’ta iki bölgeli, iki toplumlu federal bir devlet yapısının artık mümkün olmadığını ve bugün tek çözümün iki devletli bir yapı olduğunu ifade etti
27.03.2021Dünya
Son dakika: AB Liderler Zirvesi bildirisinde Türkiye açıklaması
Son dakika: AB Liderler Zirvesi bildirisinde Türkiye açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesinde ekonomi, göç, toplumlar arası temas ve seyahat gibi konularda Türkiye ile iş birliğinin güçlendirilmesi kararlaştırıldı. AB Liderler Zirvesi bildirisinde AB'nin Türkiye ile kademeli, orantılı ve geri dönülebilir şekilde iş birliğini geliştirmeye hazır olduğu kaydedildi.
25.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

son dakika haberlerBMnedirkıbrısson dakika haber

Gözlemci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.