Grip

Grip

Son dakika grip haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan grip gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan grip haber sayfamızda...

Grip

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.883 grip haberi bulunmuştur.
Burun spreylerini çöpe attıran tarif! Zerdeçal ile karıştırın, etkisini görün
Burun spreylerini çöpe attıran tarif! Zerdeçal ile karıştırın, etkisini görünSoğuk kış aylarıyla birlikte pek çok kişi grip, soğuk algınlığı veya alerji nedeniyle burun akıntısı ile başa çıkmak zorunda kalıyor. Ancak burun spreyi kullanmadan doğal yöntemlerle bu rahatsız edici durumu hafifletebilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.
Ares kök hücre nakli bekliyor! 5 milyon kişi tarandı, uygun donör bulunamadı
Ares kök hücre nakli bekliyor! 5 milyon kişi tarandı, uygun donör bulunamadı10 yaşındaki Ares yılda milyonda 2-4 kişiye tanısı konulan ciddi kan hastalığı aplastik anemi hastalığına yakalandı. Şu ana kadar 5 milyonu aşkın donör tarandı fakat uygun doku örneğine rastlanıldı. Oğlunun hastalığının üzücü de olsa farkında olduğunu ifade eden anne Selen Çobanoğlu, 'Çok üzücü de olsa artık durumunun, yani acil bir kan ve donör bulmamız gerektiğinin farkında.' dedi.
3.12.2023Gündem
Öksürüğü bitiren babaanne karışımı! Bunu içen öksürük balgam nedir bilmiyor
Öksürüğü bitiren babaanne karışımı! Bunu içen öksürük balgam nedir bilmiyorKış aylarının kendini hissettirmesi ile birlikle soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi hastalıklar da baş gösterdi. Özellikle öksürük yaşam kalitesini düşürürken babaanne karışımı balgamı ve öksürüğü şıp diye kesiyor. İşte öksürüğü bitiren babaanne karışımı…
1.12.2023Sağlık
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye’deki durumu açıkladı: ‘Zatürre arttı ama salgın yok’
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye’deki durumu açıkladı: ‘Zatürre arttı ama salgın yok’Çin’de çocuklar arasında zatürre salgını yaşanırken Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Türkiye’de salgın boyutunda olmasa da zatürre vakalarında artış görülüyor” dedi.
28.11.2023Gündem
Çin’de salgın okul kapattırdı! ‘Maske takın’ uyarısı
Çin’de salgın okul kapattırdı! ‘Maske takın’ uyarısıÇin’de birçok şehirde çok sayıda çocuğun zatürre şüphesi ve diğer solunum yolu rahatsızlıklarıyla hastaneye kaldırılması üzerine okulların kapatıldığı bildirildi.
27.11.2023Dünya
Gripten eser kalmıyor! Kekik yağını 1 kaşık zeytinyağıyla yutun
Gripten eser kalmıyor! Kekik yağını 1 kaşık zeytinyağıyla yutunSon günlerde boğaz ağrısı, öksürük ve üşüme hissiyle güne başlıyorsanız bu durumun daha da ileriye gitmemesi için kekik yağından destek alarak bazı önerilerde bulunmak isteriz. Hasta olmayalım, hemen iyileşelim diye bu yağın bize çok yardımı dokunuyor!
26.11.2023Genel Sağlık
Üç hastalığa karşı tek aşı
Üç hastalığa karşı tek aşıİlaç şirketleri, Kovid-19, grip ve RSV hastalıkları tek doz da yapılabilmesi için çalışmalara hız verdi. Tek randevuda 3 hastalığa karşı aşılanmak için Pfizer ile BioNTech ve Moderna çalışmalarını tamamlamak üzere...
25.11.2023Sağlık
Korkutan uyarı geldi: Hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladık
Korkutan uyarı geldi: Hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladıkSon zamanlarda aşı reddinin arttığını belirten uzmanlar, sayıların yükselmesi durumunda bulaşıcı hastalıklarda salgın tehlikesi oluşabileceğini dikkat çekerek, "Giderek hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladık” dedi.
23.11.2023Haberler
Korkutan uyarı geldi: Hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladık
Korkutan uyarı geldi: Hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladık Son zamanlarda aşı reddinin arttığını belirten uzmanlar, sayıların yükselmesi durumunda bulaşıcı hastalıklarda salgın tehlikesi oluşabileceğini dikkat çekerek, "Giderek hiç görmediğimiz vakaları görmeye başladık” dedi.
23.11.2023Gündem
Soğuk havalarda ani kalp ölümüne dikkat
Soğuk havalarda ani kalp ölümüne dikkatHavaların sağumasıyla birlikte spor yapan kişilerde görülen ani kalp ölümleri konusunda uzmanlar uyarıda bulundu.
23.11.2023Gündem
Üç reçeteden 1’inde antibiyotik var
Üç reçeteden 1’inde antibiyotik varÖzellikle yüksek ateş, öksürük, boğaz ağrısı ve enfeksiyonunda antibiyotiğe sarılıyoruz. Türkiye’de 3 reçeteden 1’inde antibiyotik olduğunu belirten uzmanlar, gereksiz kullanımı sağlığa zarar verdiğini söylüyor.
18.11.2023Dünya
Kovid ve grip aşısı birlikte daha güçlü
Kovid ve grip aşısı birlikte daha güçlüYeni bir çalışma, Kovid-19 aşısı ile grip aşısını birlikte yaptırmanın, bunları ayrı ayrı yaptırmaktan daha iyi olduğunu ortaya çıkardı.
17.11.2023Dünya
Komadan uyanınca uzuvları yoktu! Grip belirtileriyle başladı, hayatı karardı
Komadan uyanınca uzuvları yoktu! Grip belirtileriyle başladı, hayatı karardıGrip belirtileriyle başlayan gizemli hastalık genç kadını komaya soktu. Talihsiz kadın uyandığında ise hayatının şokunu yaşadı.
16.11.2023Dünya
Kalp krizi riskini 10 kat artırıyor! ‘Grip aşısını daha önce grip geçirenler de olmalı’
Kalp krizi riskini 10 kat artırıyor! ‘Grip aşısını daha önce grip geçirenler de olmalı’Gribin sağlıklı erişkinler dahil olmak üzere, enfeksiyondan birkaç gün sonra kalp krizi riskini en az 10 kat ve inme riskini en az 8 kat artırarak şiddetli kardiyovasküler komplikasyonları tetikleyebildiğini söyleyen Prof. Dr. İftihar Köksal, gribin ciddi sonuçlarını önlemek adına grip aşısının önemini vurguladı.
15.11.2023Genel Sağlık
Çöken bağışıklık sinyal veriyor
Çöken bağışıklık sinyal veriyorUzmanlara göre, kışın bağışıklık sisteminin zayıflamasının işaretleri şunlar: Yorgunluk, sindirim sorunları, tekrarlayan soğuk algınlığı, grip ve enfeksiyonlar.
15.11.2023Dünya
Sonbaharda hapşırık krizi! Sebebi açıklandı
Sonbaharda hapşırık krizi! Sebebi açıklandıSürekli hapşırıyor musunuz? Uzmanlar, bu yıl “sonbahar hapşırma sendromu” vakalarının arttığını, bunun da saman nezlesinden, bilimsel adıyla “alerjik rinit nöbeti”nden kaynaklandığını söyledi.
13.11.2023Gündem
Kokusuna aldanmayın! Sirkeyi sadece salataya değil hayatınızın tamamına ekleyin
Kokusuna aldanmayın! Sirkeyi sadece salataya değil hayatınızın tamamına ekleyinTemizlikte ve yemeklerde kullanılan sirke birçok kişinin hatırasında grip ve soğuk algınlığı günlerini canlandırır. Ancak sirke sadece o günlerde değil her gün ihtiyacınız olan mineralleri sağlıyor. Detaylar haberimizde!
Öksürüğü bıçak gibi kesip atan 10 çay! Solunumu kolaylaştırıyor, balgamı söküyor
Öksürüğü bıçak gibi kesip atan 10 çay! Solunumu kolaylaştırıyor, balgamı söküyorGünler kısaldıkça ve sıcaklıklar düşmeye başladıkça bu tek bir anlama gelebilir; soğuk algınlığı, grip ve öksürük mevsimi geri döndü. Hasta olduğunuzda her zaman bir sağlık uzmanının tavsiyesine başvurmanız gerekirken, rahatsız edici öksürük semptomlarını hafifletmek için başvurabileceğiniz birçok doğal çözüm vardır. Öksürüğü hafifletmenin en kolay ve kullanışlı yollarından biri rahatlatıcı bir fincan çay içmektir.
12.11.2023Genel Sağlık
Bu semptomlara dikkat! Prof. Dr. Özlü uyardı: Her yaşta ölümcül olabilir
Bu semptomlara dikkat! Prof. Dr. Özlü uyardı: Her yaşta ölümcül olabilirKaradeniz Teknik Üniversitesi’(KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Covid-19 pandemisi sırasında ölenlerin büyük kısmının zatürre gelişen olgularda meydana geldiğini belirterek uyardı.
12.11.2023Gündem
Her yıl 2,5 milyon kişiyi öldürüyor! Zatürre ve grip aşısı neden bu kadar önemli?
Her yıl 2,5 milyon kişiyi öldürüyor! Zatürre ve grip aşısı neden bu kadar önemli?Dünya Sağlık Örgütü'ne göre her yıl yaklaşık 500 milyon insan zatürre ve bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanıyor, her yıl 2,5 milyondan fazla kişi de zatürreye bağlı kaybediliyor. Grip ve zatürre aşısının birlikte yapılmasının neden önemli olduğunu anlatan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ömer Ayten, zatürre hastalığını, belirtilerini ve tedavisini anlattı.
11.11.2023Genel Sağlık
Diyet kişiye özel olmalı!
Diyet kişiye özel olmalı!Diyetin kişiye özel olması gerektiğini, eşlik eden hastalıklar, kan değerleri, boy, kilo ölçümleri, yaşa ve cinsiyete göre değiştiğini belirtilen uzmanlar, son yıllarda sıklıkla başvurulan aralıklı oruç yönteminin de herkes için uygun olmadığı uyarısı yapıyor.
9.11.2023Gündem
Bağışıklığı güçlendir hastalıklardan korun
Bağışıklığı güçlendir hastalıklardan korunSonbahar mevsiminin gelmesiyle grip ve nezle şikâyetlerinde artış gözlemlenirken uzmanlar, mevsimsel geçişlerden kaynaklı sağlık sorunları yaşanmaması için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerektiğini ifade ediyor. Peki bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilebilir.
8.11.2023Gündem
Ev, okul gibi ortamlarda bulunuyor! İşte kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirler
Ev, okul gibi ortamlarda bulunuyor! İşte kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirlerİnsanlar kışın özellikle yeterli havalandırma yapılmayan iç ortamlarda daha fazla zaman geçirdikleri için kış alerjilerine bağlı yakınmaların daha sık görüldüğünü söyleyen Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Uzman Hekimleri, kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirleri açıkladı.
Büyükçekmece'de doktorla tartıştı; hastaneden dışarı çıkarıldı
Büyükçekmece'de doktorla tartıştı; hastaneden dışarı çıkarıldıBüyükçekmece’de M.B.D. isimli genç kız, tedavi için gittiği hastanede iddiaya göre yazılan ilaç nedeniyle doktorla tartışmaya başladı.Doktora astım hastası olduğunu söylemesine rağmen grip ilacı yazıldığını iddia eden M.B.D hastane polisi tarafından dışarı çıkarıldı. O anlar, hastanenin güvenlik kamerasına yansıdı.
7.11.2023Haberler
Bilinçsiz tüketildiğinde şifa değil dert oluyor! 'Herkes kış çayı içmemeli'
Bilinçsiz tüketildiğinde şifa değil dert oluyor! 'Herkes kış çayı içmemeli'Kış mevsiminin gelmesiyle enfeksiyon hastalıklarından korunmak amacıyla bilinçsiz alınan kış çayları birçok rahatsızlığı beraberinde getiriyor.
6.11.2023Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Grip ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.