Grönland

Grönland

Son dakika Grönland haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Grönland gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Grönland haber sayfamızda...

Grönland

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 440 grönland haberi bulunmuştur.
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.04.2022Dünya
Bu ikaza kulak verin!
Bu ikaza kulak verin!Murat Germen’in belgesel tadındaki yeni sergisi “Küresel İkaz” iklim değişikliği, küresel ısınma konularına dikkat çeken ve bu konuda bir ikaz sistemi zinciri oluşturacak “sarsıcı” işlere sahip.
Ada İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Ada Kelimesi Geçen Örnek Cümleler
Ada İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Ada Kelimesi Geçen Örnek CümlelerCoğrafi bir terim olan ada, dört tarafı denizlerle çevrili kara parçası demektir. Yüzölçümü 2 milyon 166 bin kilometrekare olan Grönland, dünyanın en büyük adasıdır. Gökçeada, Bozcaada ve Cunda ise Türkiye'nin en büyük adaları arasında yer alır. Bazı adalar turistik bazı adalar ise yerleşim amaçlı kullanılır. İçinde ada kelimesi geçen örnek cümleleri sizler için derledik.
10.03.2022Sözlük
Rusya’dan 36 ülkeye uçuş kısıtlaması
Rusya’dan 36 ülkeye uçuş kısıtlamasıRusya Federal Havacılık Kurumu'ndan yapılan açıklamada, 36 ülkeye uçuş kısıtlaması uygulanacağı belirtildi.
28.02.2022Dünya
Son dakika: Rusya'dan yaptırımlara misilleme geldi
Son dakika: Rusya'dan yaptırımlara misilleme geldiBatı ülkelerinin kendi hava sahalarını Rus uçaklarına kapatmasının ardından Rusya'dan bir misilleme geldi. Rusya Federal Havacılık Kurumu'ndan yapılan açıklamada, 36 ülkeye uçuş kısıtlaması uygulanacağı belirtildi.
28.02.2022Ekonomi
Göz tansiyonu hakkında merak edilen 8 önemli soru ve cevabı
Göz tansiyonu hakkında merak edilen 8 önemli soru ve cevabıHalk arasında “göz tansiyonu” olarak bilinen glokom, belirti vermeden ilerleyen kalıcı görme kaybına neden olabilir! Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Naci Sakaoğlu, "Glokom, görülmesini engelleyebileceğimiz bir hastalık değil ancak erken tanıyla, glokoma bağlı görme hasarını durdurmak mümkün. Bu yüzden özellikle riskin daha yüksek olduğu 45-50 yaş aralığından itibaren düzenli göz muayeneleri ihmal edilmemeli" dedi.
23.02.2022Sağlık
Denizdeki plastiği yutmayan kalmadı
Denizdeki plastiği yutmayan kalmadıDenizlerdeki plastik kirliliğinin ürkütücü boyutlara ulaştığına dikkat çeken uzmanlar, foklardan kaplumbağalara ve balıklara kadar çok sayıda deniz canlısının aşırı oranda plastik yuttuğunu vurguluyor.
10.02.2022Gündem
Bilim insanlarından korkutan tablo: Tüm kıyıların sadece yüzde 15'i bozulmadı
Bilim insanlarından korkutan tablo: Tüm kıyıların sadece yüzde 15'i bozulmadıBilim insanları, dünya genelinde kıyı bölgelerin sadece yüzde 15,5'inin ekolojik açıdan bozulmadığını ortaya koydu.
8.02.2022Dünya
Buzul Prensesi Ebru kutup  bilimlerine adını yazdırdı
Buzul Prensesi Ebru kutup  bilimlerine adını yazdırdıİklim değişikliğiyle dünyanın daha çok ilgisini çeken kutup bilimlerinde Türkiye'yi temsil eden ender kadınlardan olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Ebru Caymaz, "Kutup Bilimlerinde 100 Kadın" projesine giren ilk Türk oldu. 2015 yılından beri Norveç-Svalbard, Grönland ve İzlanda gibi Arktik bölgesine (Kuzey Kutbu) yönelik çalışmalar yapan Ebru Caymaz, bir sonraki projesi için Sibirya'ya gitmeye hazırlanıyor.
9.01.2022Gündem
İzlanda Hakkında Bilgiler; İzlanda Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
İzlanda Hakkında Bilgiler; İzlanda Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıAvrupa'nın en kuzeyinde bulunan İzlanda, bir ada ülkesidir. İsveç, Danimarka, Norveç ve Finlandiya ile birlikte İskandinav ülkeleri arasında yer alır. Refah düzeyi en yüksek ülkelerden biri olan İzlanda, Avrupa Birliğine üye olmayan dört Avrupa ülkesinden biridir. İzlanda'ya dair en güncel bilgileri sizin için derledik.
6.01.2022Dünya
İklim Çeşitleri Nelerdir? Kısaca İklim Tipleri Ve Bitki Örtüleri
İklim Çeşitleri Nelerdir? Kısaca İklim Tipleri Ve Bitki ÖrtüleriSon yıllarda tüm dünya küresel ısınma, ozon tabakasının delinmesi gibi konularla meşgul olunca bu meseleler merak uyandırdı. Çevre ve iklim konu başlıkları kişilerin ve ülkelerin gündemine oturdu. İşte ilgiyle okuyacağınız iklim çeşitleri nelerdir, iklim tipleri, bitki örtüleri ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
6.11.2021Eğitim
‘Bu bir hayır işi değil!’
‘Bu bir hayır işi değil!’Yoksul ülkeler, kendilerine sağlanması gereken fonlar için gelişmiş ülke heyetlerini markaja aldı. Malavi Devlet Başkanı Chakwera “Bu bir hayır işi değil. Ya parayı ödersiniz ya da bizimle birlikte can verirsiniz” dedi
6.11.2021Dünya
Kuzey Kutup Dairesi'nden de kuzeydeki kasaba Uummannaq
Kuzey Kutup Dairesi'nden de kuzeydeki kasaba UummannaqUummannaq, söylemesi de yazması da biraz zor bir isim. Dünyanın en büyük adası Grönland'ın Kanada'ya bakan batı yakasında bulunan Uummannaq, 1.200 kişinin yaşadığı küçük bir balıkçı kasabası. Burayı özel kılan ise insanlığın dünyanın en kuzeyinde yaşadığı yerlerden biri olması.
2.11.2021Tatil
Deniz Gergedanı Nedir? Nerede Yaşarlar Ve Özellikleri Nelerdir?
Deniz Gergedanı Nedir? Nerede Yaşarlar Ve Özellikleri Nelerdir?Arctic nehirlerde ve kıyı sularında yer alan solgun balina olarak da bilinen deniz gergedanı, denizdeki tek boynuzlu attır. Çok değişik bir deniz canlısı olan deniz gergedanı, çok merak edilen türler arasında yer alıyor. Oldukça ürkütücü bir görüntüsü vardır. Deniz gergedanı nedir sizler için derledik.
19.10.2021Evcil Hayvan
Kuşlar için doğa hukuku
Kuşlar için doğa hukukuDünya Kuşları Koruma Kurumu, geçen hafta Avrupa Kuşları Kırmızı Listesi’ni yayımladı.
18.10.2021Gündem
Google Earth ile görüldü! Buza oyulmuş kapıyı buldu
Google Earth ile görüldü! Buza oyulmuş kapıyı bulduGoogle Maps ve Earth gibi hizmetler ile pek çok gizem çözülüyor. Tuhaf olaylara da sahne olan bu uygulamalarda yeni bir gizem ortaya çıktı. Söylenene göre Google Earth üzerinden Antarktika’daki buzullarda yer alan bir ‘kapı’ askeri üs olabilir. İnternet kullanıcıları arasında tartışmaya yol açan görüntüler ve bölge hakkında gizem halen çözülebilmiş değil.
6.10.2021Teknoloji
Gemi enkazı Google Maps’te görüntülendi! Geleni öldürüyorlar
Gemi enkazı Google Maps’te görüntülendi! Geleni öldürüyorlarGoogle Maps üzerinden pek çok ilginç ve esrarengiz şey bulunuyor. Bunlardan biri olan Google Maps kullanıcısı ise Sao Paulo’da bir binada ürkütücü bir figür keşfetti. Reddit üzerinden bulduğu keşfi paylaşan Uatarreu, gerçek bir hayalet bulduğuna oldukça inanmıştı.
2.10.2021Teknoloji
Burası dünyanın en soğuk 10 yeri
Burası dünyanın en soğuk 10 yeriIlıman bir hava çoğu insanın hayaliyken aşırı sıcak ve soğuklar dünyanın bir gerçeği. Özellikle kuzey ve güney kutup bölgelerine yaklaştıkça soğuk hava etkisini daha fazla hissettirirken gezegenimizin denize uzak bölgeleri de bu soğuktan payını almakta.
30.09.2021Tatil
Google Maps kullanıcısı ‘gerçek bir hayalet’ bulduğunu iddia ediyor
Google Maps kullanıcısı ‘gerçek bir hayalet’ bulduğunu iddia ediyorGoogle Maps üzerinden pek çok ilginç ve esrarengiz şey bulunuyor. Bunlardan biri olan Google Maps kullanıcısı ise Sao Paulo’da bir binada ürkütücü bir figür keşfetti. Reddit üzerinden bulduğu keşfi paylaşan Uatarreu, gerçek bir hayalet bulduğuna oldukça inanmıştı.
23.09.2021Teknoloji
Fiyort nedir?
Fiyort nedir?Özellikle Norveç dediğimizde akıllara gelen ilk şeylerden birisi fiyortlardır. Adını sıklıkla duyduğumuz ancak çok az bildiğimiz fiyortlara Molatik olduk. Fiyort nedir? Fiyort nasıl oluşur?
23.09.2021Diğer
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlar
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, 10 milyonlarca insanın Kovid-19 virüsünün pençesinde kıvrandığı bir dönemde, aşı milliyetçiliğinin farklı yöntemlerle halen sürdürülüyor olmasının, insanlık adına yüz kızartıcı olduğunu ifade etti. "Yerli aşımız TURKOVAC'ı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağımızı ifade etmek istiyorum." diyen Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütünün güçlendirilmesi ve salgınlara karşı sözleşme hazırlanması girişimlerini desteklediklerini vurguladı. "Doğu Akdeniz'de en uzun kıyıya sahip Türkiye'yi bölgede yok sayan anlayıştan vazgeçilmesi şarttır." diyen Erdoğan, KKTC ile ilgili olarak, "BM'nin eşit olarak kabul ettiği Ada'daki iki halktan birinin lideri sizlere hitap edebilirken, diğer liderin bu platformda sesini duyuramaması adil değildir." açıklamasında bulundu.
21.09.2021Siyaset
Büyük felaketler geliyor! Uzmanlardan 'Korkutan rekorlar artacak' uyarısı
Büyük felaketler geliyor! Uzmanlardan 'Korkutan rekorlar artacak' uyarısıİnsan kaynaklı iklim değişikliğinin yarattığı afetlerin önüne geçilemiyor. Akdeniz başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinden peş peşe gelen sıcaklık rekorlarının ardından, uzmanlar uyarılarda bulundu: Son kilometre taşı...
8.09.2021Dünya
12 yaşındaki kız Google Maps’te ‘dünyanın merkezinde bir delik’ keşfetti
12 yaşındaki kız Google Maps’te ‘dünyanın merkezinde bir delik’ keşfettiGoogle Maps ilginç keşiflere sahne olmaya devam ediyor. 12 yaşındaki Rory Chapman, uygulamadaki simgeyi fark ettikten sonra hemen ailesine haber verdi. West Kirby'deki Hilbre Adası'nda bir yürüyüş yapmayı planlayan aile, buldukları keşif karşısında şaşkına döndü.
7.09.2021Teknoloji
Yanlışlıkla keşfedildi! Bilim insanları hayrete düştü
Yanlışlıkla keşfedildi! Bilim insanları hayrete düştüBir grup bilim insanı, inceleme yapıp numune toplamak için gittikleri bölgede yanlış bir noktaya vardığını fark etti. Ancak altı kişiden oluşan bu grup, bu hatanın yeni bir keşfe yol açacağını bilemezdi.
28.08.2021Dünya
Buzulların erimesi Dünya'nın kabuğunda bükülmeye neden oluyor
Buzulların erimesi Dünya'nın kabuğunda bükülmeye neden oluyorBilim insanları, dünya genelindeki buz tabakaları ve buzulların erimesiyle Dünya'nın kabuğunun üzerindeki ağırlıktan kurtularak yükseldiğini söylüyor.
26.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Grönland ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.