Güney

Güney

Son dakika güney haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güney gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güney haber sayfamızda...

Güney

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 81.899 guney haberi bulunmuştur.
Fransız uçak gemisi, Rum kesiminin Limasol Limanı'na demirledi
Fransız uçak gemisi, Rum kesiminin Limasol Limanı'na demirlediFransız uçak gemisi Charles de Gaulle, Güney Kıbrıs Rum kesimindeki Limasol Limanı'na demirledi.
11.05.2021Dünya
Okyanusların en derin noktaları ölçüldü! Mariana Çukuru 10 bin 925 metre
Okyanusların en derin noktaları ölçüldü! Mariana Çukuru 10 bin 925 metreDünyada okyanusların en derin noktalarının detaylı şekilde ölçüldüğü bildirildi.
11.05.2021Dünya
Cami Minarelerinin Kapısı Hangi Yönü Gösterir?
Cami Minarelerinin Kapısı Hangi Yönü Gösterir?Camiler, Müslüman kişilerin ibadet etmek için gittiği ibadethanelerdir. İslam dininin ibadet yeri de diyebiliriz. Camiler, tasarımları ve yönleri açısından yüzyıllardır merak edilen konular içerisinde yer alır. Tasarımında ve yapımında özenli işçilik kullanılan camiler hakkında en çok merak edilen sorular arasında cami minarelerinin kapısının yönleri yer alır. Minare kapıları ne yönü gösterir ve bunun anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.05.2021Dini Bilgiler
Uzman isimden Türkiye mutantı açıklaması! 'İçlerinde en ölümcül olan...'
Uzman isimden Türkiye mutantı açıklaması! 'İçlerinde en ölümcül olan...'Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ahmet İnal, "Zaman içerisinde mutantlara yeni mutantlar da eklenebilir. Belki Türkiye mutantı da bulunabilir. O zaman da, 'Türkiye mutantında şu özellikle var' denilebilir. Ancak henüz onu bulmuş değiliz" dedi. İçlerinde en ölümcül olan Güney Afrika virüsü olduğunu dile getiren İnal 'Güney Afrika virüsüne karşı dikkat edilmesi gerekiyor" dedi.
11.05.2021Gündem
Bakan Varank'tan 'sanayi üretimi' açıklaması
Bakan Varank'tan 'sanayi üretimi' açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Sanayi, martta da ekonomimizin lokomotifi olduğunu kanıtladı." ifadesini kullandı.
11.05.2021Ekonomi
Sultandağı kirazında bu sezon 35 bin ton rekolte bekleniyor
Sultandağı kirazında bu sezon 35 bin ton rekolte bekleniyorTürkiye'nin önemli kiraz üretim merkezlerinden Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yetiştirilen ve "Türk kirazı" olarak da bilinen Napolyon cinsi kirazda bu yıl 35 bin ton rekolte bekleniyor.
11.05.2021Ekonomi
Genç kıza sosyal medyadan kabusu yaşattı
Genç kıza sosyal medyadan kabusu yaşattıSamsun’da Semranur G. (18), sosyal medya üzerinden kendisine ulaşıp, cinsel içerikli mesajlar atarak ölüm tehdidinde bulunan Kaan Ö.'den (43) şikayetçi oldu. Kaan Ö.'nün en ağır cezayı almasını isteyen Semranur G., "Hastaysa tedavi olsun, değilse ona göre yargılansın" dedi.
11.05.2021Haberler
Asya borsaları Çin hariç geriledi
Asya borsaları Çin hariç gerilediAsya borsalarında haftanın ikinci işlem gününde Çin hariç satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
11.05.2021Uzmanpara
Genç kıza sosyal medyadan kabusu yaşattı
Genç kıza sosyal medyadan kabusu yaşattıSamsun’da Semranur G. (18), sosyal medya üzerinden kendisine ulaşıp, cinsel içerikli mesajlar atarak ölüm tehdidinde bulunan Kaan Ö.'den (43) şikayetçi oldu. Kaan Ö.'nün en ağır cezayı almasını isteyen Semranur G., "Hastaysa tedavi olsun, değilse ona göre yargılansın" dedi.
11.05.2021Gündem
Son dakika... Genç kıza kabusu yaşattı! 'Her şey 17 yaşımdayken başladı'
Son dakika... Genç kıza kabusu yaşattı! 'Her şey 17 yaşımdayken başladı'Son dakika haberlere göre, Samsun’da Semranur G. (18), sosyal medya üzerinden kendisine ulaşıp, cinsel içerikli mesajlar atarak ölüm tehdidinde bulunan Kaan Ö.'den (43) şikayetçi oldu. Kaan Ö.'nün en ağır cezayı almasını isteyen Semranur G., "Hastaysa tedavi olsun, değilse ona göre yargılansın" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
11.05.2021Gündem
Türk Eximbank 785 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı
Türk Eximbank 785 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladıTürk Eximbank, sendikasyon kredisini yüzde 100’ün üzerinde yenileyerek 466,9 milyon euro ve 218 milyon dolar olmak üzere toplam 785 milyon dolar tutarında kaynak sağladı.
11.05.2021Ekonomi
785 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağlandı
785 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağlandıTürk Eximbank, sendikasyon kredisini yüzde 100’ün üzerinde yenileyerek 466,9 milyon euro ve 218 milyon dolar olmak üzere toplam 785 milyon dolar tutarında kaynak sağladı.
11.05.2021Uzmanpara
Riekerink Türkiye'ye geri dönüyor! Takımı ise çok şaşırttı!
Riekerink Türkiye'ye geri dönüyor! Takımı ise çok şaşırttı!Bir dönem Süper Lig'de Galatasaray'ı çalıştıran Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink, Türkiye'ye geri dönmeye hazırlanıyor. 58 yaşındaki teknik adamı sürpriz bir takım istedi: İskenderunspor...
11.05.2021Misli.com 3.Lig
ABD'de Pfizer-BioNTech aşısının 12-15 yaştakilere yapılmasına onay çıktı
ABD'de Pfizer-BioNTech aşısının 12-15 yaştakilere yapılmasına onay çıktıAmerika Birleşik Devletleri'nde Pfizer-BioNTech aşısının 12 - 15 yaştakilere yapılabilmesi için ilk onay verildi. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA, gelişmeyi "Covid 19 salgını ile savaşta büyük bir adım" olarak tanımladı. Kurumun yöneticisi Doktor Janet Woodcock, bu onayla "normale dönüşe ve salgının sonuna biraz daha yaklaşıldığını" söyledi.
11.05.2021Dünya
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalar artan enflasyon endişeleri ile negatif seyrederken, yurt içinde bugün ödemeler dengesi ve sanayi üretimi verileri takip edilecek.
11.05.2021Uzmanpara
Pandemi sürecinin ilk seçimi olacak
Pandemi sürecinin ilk seçimi olacakAfyonkarahisar’ın 9 yıl sonra yeniden belediyeye dönüşen Güney beldesinde 6 Haziran’da yapılacak “ara seçim” için geri sayım başladı.
11.05.2021Siyaset
Gölgeler ödüllendirildi
Gölgeler ödüllendirildiErdem Tepegöz’ün yeni filmi “Gölgeler İçinde” Los Angeles’ta düzenlenen Güney Doğu Avrupa Film Festivali’nde En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü kazandı.
11.05.2021Kültür Sanat
Pamukkale'de çıplak fotoğraf paylaşımına tepki yağdı
Pamukkale'de çıplak fotoğraf paylaşımına tepki yağdıUNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'de 2 yabancı erkek turistin çektirdiği çıplak fotoğraf, sosyal medyada tepki topladı.
10.05.2021Gündem
Ali Saip Bey Kimdir Ve Hangi Cephede Savaşmıştır?
Ali Saip Bey Kimdir Ve Hangi Cephede Savaşmıştır?Ali Saip Bey tarihte önemli savaşlarda savaşmış önemli bir kişiliktir. Bu sebeple öğrencilerin ve tarih ile ilgilenen kişilerin bu önemli kişiyi öğrenmesi oldukça önemlidir. Ali Saip Bey kimdir ve hangi cephede savaşmıştır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Aslanlar Nerede Yaşar Ve Ne İle Beslenir?
Aslanlar Nerede Yaşar Ve Ne İle Beslenir?Doğada yaşayan vahşi hayvanlar bulunur. Aslanlar vahşi hayvanlar arasında bilinen hayvan türleridir. Kişiler aslanlar hakkında pek çok ayrıntıya ulaşmak isteyebiliyor. Aslanların tam olarak nerede yaşadığını ve nelerle beslendiğini merak ederek pek çok farklı araştırma yapabiliyor. Aslanlar nerede yaşar ve ne ile beslenir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Alan Nasıl Bulunur? Alan Hesaplama Nasıl Yapılır?
Alan Nasıl Bulunur? Alan Hesaplama Nasıl Yapılır?Sınavların ve testlerin vazgeçilmez konularından bir tanesi de şekillere ait alan hesaplamalarıdır. Önceleri matematik dersinde görülen alan hesaplamaları, lise dönemine gelme ile birlikte yerini geometri derslerine bırakmaktadır. Yani alan hesaplamaları asıl olarak geometri alanının konusudur. Peki, alan hesaplamaları nasıl yapılmaktadır? Bu hesabı yapmak için formül kullanılabilir mi? Her şeklin alan hesaplamaları farklı mıdır? İşte alan hesaplamalarına dair bilgiler.
10.05.2021Eğitim
Tüketiciler hayvanlara saygılı kozmetik üretimi istiyor
Tüketiciler hayvanlara saygılı kozmetik üretimi istiyorKozmetik markalarının hayvanlar üzerinde uyguladığı işkenceye dikkat çeken Save Ralph adlı kısa film, son günlerde sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri haline geldi.
10.05.2021Vitrin
Güney Kore, Kuzey'le nükleer müzakarelerin başlamasından umutlu
Güney Kore, Kuzey'le nükleer müzakarelerin başlamasından umutluGüney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, ABD Başkanı Joe Biden'ın Kuzey Kore ile nükleer silahsızlanma müzakerelerini yeniden başlatacağından umutlu olduğunu söyledi.ö
10.05.2021Dünya
Güney Kore, ABD'nin Kuzey Kore ile nükleer diplomasiyi yeniden başlatacağından umutlu
Güney Kore, ABD'nin Kuzey Kore ile nükleer diplomasiyi yeniden başlatacağından umutluGüney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, ABD Başkanı Joe Biden'ın Kuzey Kore ile nükleer silahsızlanma müzakerelerini yeniden başlatacağından umutlu olduğunu söyledi.
10.05.2021Dünya
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında haftanın ilk işlem gününde Hong Kong hariç alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
10.05.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

sosyal medyaABDKıbrıs Rum kesimitacizasya

Güney ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.