Güvercin

Güvercin

Son dakika güvercin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güvercin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güvercin haber sayfamızda...

Güvercin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.125 guvercin haberi bulunmuştur.
Ada Masalı'ndaki Kırlangıç Adası nerede? Kırlangıç Adası nereye bağlı, konumu neresi?
Ada Masalı'ndaki Kırlangıç Adası nerede? Kırlangıç Adası nereye bağlı, konumu neresi?Ada Masalı dizisinde geçen Kırlangıç Adası, izleyenin ilgisini çekti. Ekranların yeni dizilerinden olan Asa Masalı, İzmir'de çekiliyor. Dizide geçen Kırlangıç Adası hangi ilde, nereye bağlı gibi sorular da aratılmaya başladı.
16.06.2021Cadde
Rüzgar gülü şiiri - Atilla İlhan
Rüzgar gülü şiiri - Atilla İlhanŞair, romancı, senarist, düşünce adamı kimlikleri ile Cumhuriyet döneminin en etkili sanatçılarından olmuş ve 1950 yılından sonraki kültür yaşamımıza damga vurmuştur.“Balıkçı Türküsü” adlı ilk şiirini yazdıktan sonra, 1946 yılında yarışmada ikincilik aldığı “Cebbaroğlu Mehemmed” şiiriyle adını duyurmuştur.İkinci Yeni’ye ve Garip akımına ilk karşı çıkan kişilerden olmuştur. Garip akımını Orhan Veli’yi eksik bir şair görmesi ve akımın anlayışını dar ve sığ bulması nedeniyle eleştirmiş İkinci Yeni’yi ise “yozlukla” itham etmiştir. Bu gruplara karşı çıkan Attila İlhan Mavi dergisindeki yazılarından hareketle “Mavi Akımı” oluşturmak istemiş, ancak bu hareket pek başarı sağlayamamıştır.
17.06.2021Şiirler
Onyedi yaşım gibi şiiri - İbrahim Sadri
Onyedi yaşım gibi şiiri - İbrahim Sadriİbrahim Sadri'nin şiirlerinin belli bir dönemin ruh yapısını yansıtır. Sadri, şiirlerinde Türkiye'de 60'lı yıllarda doğan ve 70'li, 80'li yılların kargaşa ile sükun arasında aykırı yaşam biçimlerini idrak eden gençlerin bakış açılarını, yaşadıklarını ve geçirdikleri süreçleri ifade ediyor. İbrahim Sadri bu dönemin kuşağına ve yaşadıklarına tanıklık etmek istediğini sık sık belirtmiştir
17.06.2021Şiirler
Dünyanın en iyi şiirleri
Dünyanın en iyi şiirleriDuyguları ifade etmenin en içten, en hassas, en güzel yöntemlerinden birisi şiir yazmaktır. Bu sebeple şiir edebiyatın en değerli dallarından birisidir. Şiir tek bir kişiye ait olarak bilinse de aslında okuyana aittir. Bir şiiri her okuyan o şiirden farklı anlamlar farklı duygular çıkarır. Farklı hisseder. İşte Türk ve Dünya edebiyatının en güzel şiirleri
14.06.2021Şiirler
Doğum  günü sürprizi
Doğum günü sürpriziSarıgerme’deki Hilton Dalaman’ın ortaklarından iş insanı Mustafa Göçen ve oyuncu eşi Gülseven Yılmaz, büyük oğulları Efe Göçen’in dokuzuncu yaşını özel bir partiyle kutladı.
14.06.2021Cadde
Güvercinleri için 40 bin TL'ye oda yaptırdı
Güvercinleri için 40 bin TL'ye oda yaptırdıMARDİN'de, kamu kurumunda memur olarak görev yapan Tufan Kırmızıoğlu (46), 36 yıldır güvercin besliyor. Servet değerindeki 100 güvercini için evinin bitişiğinde 40 bin lira harcayarak, özel odalı alan yaptıran Kırmızıoğlu, kuşlarının beslenmesi için her yıl 20 bin liraya yem aldığını söyledi. Kırmızıoğlu, "Her akşam onları Mardin semalarında uçurmak, bana büyük keyif veriyor. Dedem, babam ve amcam da güvercin besliyordu. Ben de oğluma güvercin beslemeyi öğretiyorum. Benden sonra kuşlara o bakacak" dedi.
12.06.2021Yaşam
Sadece yemekleri yılda 20 bin TL! 40 bin liralık odada...
Sadece yemekleri yılda 20 bin TL! 40 bin liralık odada...Mardin'de, kamu kurumunda memur olarak görev yapan Tufan Kırmızıoğlu (46), 36 yıldır güvercin besliyor. Servet değerindeki 100 güvercini için evinin bitişiğinde 40 bin lira harcayarak, özel odalı alan yaptıran Kırmızıoğlu, kuşlarının beslenmesi için her yıl 20 bin liraya yem aldığını söyledi. Kırmızıoğlu, "Her akşam onları Mardin semalarında uçurmak, bana büyük keyif veriyor. Dedem, babam ve amcam da güvercin besliyordu. Ben de oğluma güvercin beslemeyi öğretiyorum. Benden sonra kuşlara o bakacak" dedi.
12.06.2021Ekonomi
Ziyaretçilerini karşılamaya hazır
Ziyaretçilerini karşılamaya hazırKuşadası Belediyesi tarafından kente daha yeşil ve estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında ilçenin Söke girişine de ‘Kuşadası’ yazısı yerleştirildi.
9.06.2021Ege
Emine Erdoğan’dan Belediye Başkanı Dündar’a ‘Vakıf İnsan’ Ödülü
Emine Erdoğan’dan Belediye Başkanı Dündar’a ‘Vakıf İnsan’ ÖdülüOsmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, dünyanın ilk hayvan hastanesi olan ‘Gurabahane-i Laklakan’ın yaşatılması, restorasyonu ve yeniden kullanıma açılması çalışmaları’ dolayısıyla ‘Vakıf İnsan Ödülü’ne layık görüldü. Başkan Dündar, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan aldı.
8.06.2021Gündem
Kuşadası’na 16 yeni proje
Kuşadası’na 16 yeni projeCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir ile Kuşadası Belediyesi’nin uyumlu çalışmasıyla hayata geçirilen projelerin temellerini attı, toplu açılışa katıldı
5.06.2021Ege
Altında yön Fed toplantısı ile netleşecek
Altında yön Fed toplantısı ile netleşecekKüresel ekonomide toparlanmaya işaret eden veriler ve bu paralelde artan enflasyonist endişeler ile dolar endeksindeki zayıflık mayıs ayında altının ons fiyatında yüzde 8'e yakın değer kazanmasını sağlarken, analistler haziran ayı ortasında yapılacak ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısından çıkacak mesajların ons altında yön tayinini netleştireceğini belirtiyor.
4.06.2021Uzmanpara
Macera dolu Anadolu
Macera dolu AnadoluYüksek dağları, geniş bozkırları ve gürül gürül akan nehirleriyle Anadolu, kamp ve karavan tatili tercih edenlere sayısız seçenek sunuyor. Anadolu rotasında yer alan antik kalıntılar ise yüzyıllar öncesine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor...
3.06.2021Gündem
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 145 puan ve yüzde 0,41 artışla 34.672 puana yükseldi.
1.06.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 145 puan ve yüzde 0,41 artışla 34.672 puana yükseldi.
1.06.2021Uzmanpara
Seci Nedir? Seci Sanatının Örnekleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Seci Nedir? Seci Sanatının Örnekleri Ve Özellikleri Nelerdir?Edebiyat alanında oluşturulan eserler kendi içerisinde anlam bütünlüğü ve kafiyeli bir düzen barındırırlar. Bu düzen hem akıcı bir okuma hem de eserin kalıcılığı anlamında önemli bir unsurdur. Kafiyelerde yer alan ses benzerlikleri belirli kavramların oluşmasını sağlar. Özellikle Divan edebiyatı türünde oluşturulan birçok eser iç kafiye düzenine uygun şekilde yazılmıştır. Benzerlikler kullanım alanlarına göre pek çok sözcüğe özel bir anlam kazandırmaktadır. Peki Seci nedir? Seci sanatının örnekleri ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.05.2021Eğitim
Güvercin için buluştular! Pazarlık kanlı bitti...
Güvercin için buluştular! Pazarlık kanlı bitti...Bursa'da, Seçkin Ç. (37) güvercin alışverişi sırasında tartıştığı komşusu Uğur Küçükiğridere'ye (43) kurşun yağdırdı. Başına isabet eden mermi ile ağır yaralanan Küçükiğridere, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Olay sonrası kaçan Seçkin Ç. ile yanındaki arkadaşı Şaban Ö. (37) ise polisin 3 saatlik çalışmasının ardından kıskıvrak yakalandı.
29.05.2021Gündem
Kırmızı Oda oyuncuları isimleri | Kırmızı Oda yeni bölümde neler olacak?
Kırmızı Oda oyuncuları isimleri | Kırmızı Oda yeni bölümde neler olacak?TV8 kanalının büyük beğeniyle takip edilen dizisi Kırmızı Oda bu akşam yeni bölümüyle izleyenleri ekrana kilitleyecek. İzleyiciler gerçekte yaşanılan konuları izlemek için televizyon başına geçecek. Peki Kırmızı Oda oyuncuları isimleri neler? Kırmızı Oda yeni bölümde neler olacak?
28.05.2021TV Rehberi
Sahil şeridi rengarenk
Sahil şeridi rengarenkKuşadası Belediyesi’nin “Daha Yeşil Bir Çevre” hedefiyle yürüttüğü çalışmalar aralıksız sürüyor.
25.05.2021Ege
Papağan Kaç Yıl Yaşar? Papağanların Ortalama Olarak Ömrü
Papağan Kaç Yıl Yaşar? Papağanların Ortalama Olarak ÖmrüEvcil papağanlar ortalama bir insan ömrü kadar yaşama sahip olabilmektedir. Papağan yaşamı çevre koşulları ve bakım ile ilgili değişmektedir. Papağan yetiştirmek isteyen kişiler için evcil papağanların yaşam süreleri papağanın cinsine göre de değişiklik göstermektedir. Papağan kaç yıl yaşar? Papağanın ömrü ortalama ne kadar sürmektedir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
25.05.2021Yaşam
Gesi Bağları Nerededir? Kısaca Gesi Bağlarının Hikayesi
Gesi Bağları Nerededir? Kısaca Gesi Bağlarının HikayesiGesi bağları kavramı günlük hayatta hiç de yabancı olunmayan bir sözcüktür. Çok sevilerek dinlenen bir türküde geçen gesi bağları ile her ortamda karşılaşmak mümkündür. Televizyonlarda, gazete ve dergilerde de gesi bağları deyimine denk gelinmektedir. Bu sebeple de gesi bağları merak konusu olmaktadır. İşte sizler için keyifle okuyacağınız gesi bağları hakkındaki bilgileri derledik. Gesi bağları nerededir? Kısaca gesi bağlarının hikayesi.
17.05.2021Eğitim
Deprem korkusunu doğayla unutuyor
Deprem korkusunu doğayla unutuyorİzmir depreminde enkaz altından 10 saat sonra kurtarılan, geçirdiği operasyonların ardından tekrar yürümeye başlayan 15 yaşındaki Günay Özışık, Kemalpaşa’da bakımını üstlendiği hayvanlarla kendine yeni bir yaşam kurdu.
16.05.2021Ege
Arazi bile aldı! 350 bin lira harcadı, 300'e yakın...
Arazi bile aldı! 350 bin lira harcadı, 300'e yakın...Ağrılı Metin Kaya (36), 300'e yakın güvercinine yuva yapmak için yaklaşık 350 bin lira harcadı. Satın aldığı 2 dönüm arazi ve konteynerden kümes kuran Kaya, gününün büyük bir bölümünü güvercinleri ile geçiriyor.
11.05.2021Ekonomi
Anı şiiri - Melih Cevdet Anday
Anı şiiri - Melih Cevdet AndayOrhan Veli ve Oktay Rıfat’la beraber Garip hareketini başlatan Melih Cevdet, bu topluluğun akılcı ve toplumsal çizgide eserler yazmıştır. Şair bir dönem sanatını romantik öğelerden kurtararak sosyal temellere dayandırmıştır. Şiirlerini akıl ve mantık çerçevesinde yazmıştır. Şair sözcük seçimine dikkat etmiştir.
10.05.2021Şiirler
Kuşadası yaza hazır
Kuşadası yaza hazırKuşadası Belediyesi’nin turistik çarşılarda yürüttüğü yenileme çalışmaları son aşamaya geldi. Aydınlatma sistemi ve kent mobilyaları yenilendi
9.05.2021Ege
Cici Babam oyuncuları ve konusu: Cici Babam filmi nerede çekildi?
Cici Babam oyuncuları ve konusu: Cici Babam filmi nerede çekildi?Cici Babam adlı yerli film, komedi türünde dikkat çekiyor. Oyuncu kadrosu ve konusuyla öne çıkan film, Güldür Güldür ekibi tarafından hazırlandı. Sinema salonlarının ardından televizyon ekranlarında kahkahalarla takip edilen Cici Babam filmi oyuncuları haberimizde.
9.05.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

egeŞiirgüvercinizmirmardin

Güvercin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.