Harç

Harç

Son dakika Harç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Harç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Harç haber sayfamızda...

Harç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.744 harç haberi bulunmuştur.
Ehliyet Yenileme 2021: Yeni Sürücü Belgesi Yenileme Ücreti, Gerekli Evraklar, Son Tarih ve Randevusu
Ehliyet Yenileme 2021: Yeni Sürücü Belgesi Yenileme Ücreti, Gerekli Evraklar, Son Tarih ve RandevusuYeni ehliyet sistemine geçilmesi ile birlikte eski ehliyetlerin son tarih zamanına kadaryenilenmesi gerekiyor. Ehliyet yenileme işleminin tarihi geçirildiği takdirde idari para cezası veriliyor. Ehliyet yenilemek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden internet sitesi veta telefon ile alınıyor. Ancak ehliyet yenileme işlemi için bazı belge ve evrakların önceden hazırlanarak randevu saatinde götürülmesi gerekiyor. Ehliyet ücretinin de randevu zamanından önce yatırılması şartı var. Ehliyet yenilme ücreti her yıl değişiklik gösteriyor. 2021 yılında ehliyet yenileme işlemi için gerekli belgeler, başvuru ücreti, son tarih ve randevu sistemi ile ilgili detayları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
30.11.2021Gündem
Ehliyet Fiyatları 2021: Sürücü Belgesi Harç ve Sınav Ücretleri
Ehliyet Fiyatları 2021: Sürücü Belgesi Harç ve Sınav ÜcretleriSürücü belgesi veya ehliyet karayolunda motorlu veya motorsuz taşıtların kişiler tarafından kullanabilmesine olanak sağlayan resmi belgedir. Ehliyet olmadan araç kullanılması yasaktır. Aksi taktirde yaptırım uygulanır. Ehliyet fiyatları yıllara göre değişiklik gösterir. Kimlik işlevi görebilen ehliyetler sınıflarına göre ayrılır. Sürücü belgeleri 16 kategoride sınıflandırılmıştır. Günümüzde kullanılan otomobiller için B sınıfı ehliyet geçerlidir. Ehliyet alınabilmesi sürücü kursuna gidilerek belge alınmalıdır. 2021 yılında ehliyet fiyatları, sürücü belgesi harç ve sınav ücretleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.11.2021Ekonomi
Yeniden değerleme oranı % 36.2 oldu
Yeniden değerleme oranı % 36.2 olduVatandaşın vergi, harç, prim ödeme, trafik cezası gibi tüm işlemlerinde 2021 yılının kalan dönemi ile yeni yılda ödeyeceği tutarı belirleyen yeniden değerleme oranı Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdare Başkanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan “Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği” ile yüzde 36.2 olarak belirlendi.
28.11.2021Ekonomi
Pasaport Yenileme 2021: Pasaport Süresi Uzatma, Ücreti ve Gerekli Evraklar Nelerdir?
Pasaport Yenileme 2021: Pasaport Süresi Uzatma, Ücreti ve Gerekli Evraklar Nelerdir?Yurt dışı seyahatlerinde yetkili kuruşlar tarafından verilen pasaport yabancı ülke yetkililerinin kimlik incelemesinde geçerli olan resmi belge niteliği taşımaktadır. Bordo, gri ve yeşil gibi çeşitleri bulunmaktadır. Pasaport olmadan yurt dışı seyahatleri gerçekleştirilemez. Ancak pasaportların belirli bir süresi vardır. Bu süreden sonra yenileme işlemi yapılmalıdır. Pasaport yenileme işlemi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Pasaport yenileme işlemi için gerekli evraklar ve ödenmesi gereken bir ücret vardır. Pasaport süresi uzatma, ücreti ve gerekli evraklar nelerdir? “Pasaport Yenileme 2021” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.11.2021Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Vasiyet yazılırsa dava yükü yüzde 50 azalacak! Mirastan mahrum kalmamak için...
Vasiyet yazılırsa dava yükü yüzde 50 azalacak! Mirastan mahrum kalmamak için...Türkiye’de pek çok insan vasiyet hazırlamak istemiyor. Peki ama bunun sebebi ne? Vasiyet hazırlamaktan neden kaçınıyoruz? Hangi durumlarda mirastan mahrum kalındığı açıklayan Avukat Serpil Çınar ve Avukat Ali Erişen, vasiyet ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Psikolog Pelin Hazer’in ise bu konuyla ilgili önemli tavsiyeleri var.
15.11.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan 'dünyada 1 numara' dedi ve müjdeleri sıraladı
Son dakika: Erdoğan 'dünyada 1 numara' dedi ve müjdeleri sıraladıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ezineli Yahya Çavuş” belgeseli galasında gençlerle bir araya geldi. Çanakkale Köprüsü'nün dünyada bir numara olduğunu belirten Erdoğan, "Hayal dediklerini elhamdülillah biz gerçeğe dönüştürdük." açıklamasında bulundu.
14.11.2021Siyaset
Selçuk Kalesi İzmir'in Neresindedir? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve Hikayesi
Selçuk Kalesi İzmir'in Neresindedir? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve HikayesiÜlkemizde yer alan birçok tarihi eser bulunuyor. İzmir şehrinde bulunan Selçuk Kalesi herkesin görmek istediği bir yerdir. Bireyler Selçuk Kalesi hakkında bilgi edinmek için araştırma yapabiliyor. Selçuk Kalesi'ne gitmek isteyenler nerede olduğunu öğrenmek adına birçok araştırma yaparak bilgi sahibi olmak istiyor. Selçuk Kalesi İzmir'in neresindedir? Tarihi kalenin özellikleri ve hikayesi hakkında sizler için derledik.
14.11.2021Eğitim
Bakan Kurum: Ağrı'nın minik ellerini teröre, teröristlere, hainlere teslim etmiyoruz
Bakan Kurum: Ağrı'nın minik ellerini teröre, teröristlere, hainlere teslim etmiyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ağrı Hayvancılık Bölgesi Ahırlar Projesi'nin temel atma törenine katıldı. Bakan Kurum, "Bu yatırımları yaparak Ağrı'nın çocuklarını, kardeşlerimizi, Ağrı'nın minik ellerini teröre, teröristlere, hainlere teslim etmiyoruz" dedi.
12.11.2021Siyaset
Tapuda büyük oyun!
Tapuda büyük oyun!Başkasına ait kimlik belgesi ile PTT'den e-Devlet şifresi alan ve Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) üzerinden talep oluşturarak, yine başkasına ait 15 milyon lira değerindeki arsanın satışını yapmak isteyen kişiler, tapu memurlarının dikkati sonucu yakalandı.
9.11.2021Ekonomi
Hâkim ve savcılık için ‘engeller’ kaldırılıyor
Hâkim ve savcılık için ‘engeller’ kaldırılıyorEngellilerin uzun zamandır beklediği “hakimlik ve savcılık yapma” hayali gerçek oluyor.
7.11.2021Gündem
Son dakika... 5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, Komisyon'da kabul edildi
Son dakika... 5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, Komisyon'da kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Adalet Komisyonunda, 5'inci Yargı Paketi'ni içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi kabul edildi.
5.11.2021Siyaset
Son dakika: İhracatçılara yönelik kanun teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: İhracatçılara yönelik kanun teklifi Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
4.11.2021Ekonomi
Yıllık enflasyon % 19.89 oldu
Yıllık enflasyon % 19.89 olduTÜİK rakamlarına göre TÜFE, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19.89 yükselirken, Yİ-ÜFE ise yüzde 46.31 arttı. Yeniden değerleme oranı ise yüzde 36.2 oldu.
4.11.2021Ekonomi
Bakan Varank: 5G ve ötesi teknolojiler için yol haritası hazırladık
Bakan Varank: 5G ve ötesi teknolojiler için yol haritası hazırladıkSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, haberleşme teknolojileri kümelenmesinin 140 milyon liralık yerli ve milli 5G donanım yazılım geliştirme projesine TÜBİTAK olarak katkı sağladıklarını söyledi.
3.11.2021Ekonomi
İcrayla çocuk teslimi bitiyor
İcrayla çocuk teslimi bitiyorAK Parti’nin, 8 ayrı kanunda değişiklik içeren 54 maddelik yasa teklifi ile 1932 yılından beri uygulanan “icra yoluyla çocuk teslimine veya çocukla kişisel ilişki kurulmasına dair usul”, icra sistemi dışına çıkarılıyor.
3.11.2021Siyaset
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun Meclis'te! İşte madde madde detaylar...
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun Meclis'te! İşte madde madde detaylar...AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan 5'inci Yargı Paketi'ni içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. Teklife göre, iş yoğunluğunun veya personel sayısının fazla olduğu icra dairelerinde dairenin düzenli, uyumlu ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla Adalet Bakanlığı tarafından icra müdür ve müdür yardımcıları arasından, icra müdürünün yetkilerini haiz bir icra başmüdürü görevlendirilebilecek.
2.11.2021Siyaset
AK Partili Ünal: 54 maddelik teklif Meclis Başkanlığı'nda
AK Partili Ünal: 54 maddelik teklif Meclis Başkanlığı'ndaAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, bugün TBMM Başkanlığı'na sundukları 8 ayrı kanunda değişiklik öngören 54 maddelik 5'inci Yargı Paketi teklifinin ayrıntılarını açıkladı. Bugüne kadar 4 yargı paketini Meclis'ten geçirdiklerini hatırlatan Ünal, "Bugün de 5'incisini gazi Meclisimize sunduk. Teklifte; icra ve iflasta elektronik satışı düzenleyen, günümüz teknolojisini dikkate alarak yaptığımız düzenlemeler yer almaktadır. Diğer başlıkta ise; uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan çocuk teslimine ilişkin önemli ve insani düzenlemeler bulunmaktadır" dedi.
2.11.2021Siyaset
Korkutan şiddet haritası ortaya çıktı! Yüzde 69 arttı, ilk sırada...
Korkutan şiddet haritası ortaya çıktı! Yüzde 69 arttı, ilk sırada...Umut Vakfı, 2020 yılında yaşanan silahlı şiddet olaylarının haritasını çıkardı. Hazırlanan raporda İstanbul zirveye otururken, Güneydoğu bölgesi için yapılan ilginç tespitler dikkat çekti.
27.10.2021Gündem
Garnitür Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Garnitür Çeşitleri Nelerdir?
Garnitür Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Garnitür Çeşitleri Nelerdir?Dilimize Fransızcadan geçmiş olan garnitür kelimesi, 15. yüzyıldan beri kullanılmaktadır. Orijinal dilinde ''garniture'' şeklinde yazılan bu kelimenin ilk anlamı, kadın kıyafetlerine eklenen süs, meneviş ve danteldir. Ancak 19. yüzyıldan sonra bu kelime, ana yemeğin yanında servis edilen atıştırmalık anlamında kullanılmaya başlanmıştır. Garnitür nedir, TDK sözlük anlamı nedir? Garnitür çeşitleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
26.10.2021 Sözlük
Yeni vergi paketi Resmi Gazete'de yayımlandı
Yeni vergi paketi Resmi Gazete'de yayımlandıToplumun bir çok kesimini yakından ilgilendiren Vergi Paketi düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 850 bin civarında esnafa gelir vergisi muafiyeti ve sosyal medya içerik üreticilerine vergi düzenlemesi de paketin içinde yer alıyor.
26.10.2021Ekonomi
1 Adet Lahmacun Kaç Kalori? Lahmacunun Protein, Vitamin Ve Besin Değerleri
1 Adet Lahmacun Kaç Kalori? Lahmacunun Protein, Vitamin Ve Besin DeğerleriLahmacun Şanlıurfa ile özdeşleşmiş olan lezzetiyle birçok kişiyi kendine hayran bırakan yiyeceklerden biridir. Fakat günümüzde artık insanlar her ne kadar lezzetli olsa da bu gibi besinlerin kalori ve besin değerlerine oldukça dikkat etmektedir. 1 adet lahmacun kaç kalori? Lahmacunun protein, vitamin ve besin değerleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
21.10.2021Püf Noktası
Harçlardan gelecek yıl 44,7 milyar lira gelir bekleniyor
Harçlardan gelecek yıl 44,7 milyar lira gelir bekleniyorHarçlardan gelecek yıl devletin kasasına 44 milyar 684 milyon 287 bin lira gelir bekleniyor.
19.10.2021Ekonomi
Bakan Kurum, depremzedeler için yapılan konutların inşaatlarını inceledi
Bakan Kurum, depremzedeler için yapılan konutların inşaatlarını incelediÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de 30 Ekim 2020’de yaşanan depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için yapılan konutlara ilişkin, "Depremzedeler dışında ilave bir yoğunluğu getirmeyeceğiz. Biz bir dönüşüm yaparken istiyoruz ki komşularımız vatandaşlarımız bir arada olsun, dışardan biri gelmesin. Bu anlayışla projelerimiz yaptık." dedi.
15.10.2021Gündem
Son dakika: İhracata yönelik kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Son dakika: İhracata yönelik kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sunulduAK Parti milletvekillerinin, ihracata yönelik yatırım ve üretimin teşvik edilmesine yönelik kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
15.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Harç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.