Hava Kirliliği

Hava Kirliliği

Son dakika Hava kirliliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hava kirliliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hava kirliliği haber sayfamızda...

Hava Kirliliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.249 hava kirliliği haberi bulunmuştur.
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm'Risksiz İstanbul' sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşan Murat Kurum, kentsel dönüşümde atılacak adımları tek tek sıraladı.
15.02.2024Haberler
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm'Risksiz İstanbul' sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşan Murat Kurum, kentsel dönüşümde atılacak adımları tek tek sıraladı.
15.02.2024Gündem
Hava kirliliği şişmanlatıyor
Hava kirliliği şişmanlatıyorBBC’deki habere göre, hava kirliliğinin neden olduğu iltihaplanma vücudun metabolizmasını olumsuz etkiliyor, bu da kilo almaya neden oluyor.
15.02.2024Gündem
Ah nerede o mis gibi leylaklar
Ah nerede o mis gibi leylaklarSadece leylaklar için değil, dünyadaki tüm çiçekler için geçerli bu iç çekiş.
12.02.2024Dünya
Mecidiyeköy’de risk yüksek
Mecidiyeköy’de risk yüksekSoluduğumuz hava gün geçtikçe kirleniyor. Son ölçümlere göre, havası en kirli kent İskenderun oldu. İstanbul’da ise hava kirliliği yüzde 3 arttı. Prof. Orhan Şen, mazotlu araçların havayı çok kirlettiğini belirterek, uyardı: ‘Mecidiyeköy hava kirliliğinin en yüksek olduğu yer’
10.02.2024Gündem
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladı
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladıAK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu" toplantısıyla projelerini tek tek açıkladı.
25.01.2024Haberler
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladı: Silivri'ye metrobüs, 2 yakaya tünel, emekliye destek, gençlere hibe...
Murat Kurum İstanbul vaatlerini sıraladı: Silivri'ye metrobüs, 2 yakaya tünel, emekliye destek, gençlere hibe...AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu" toplantısıyla projelerini tek tek açıkladı.
25.01.2024Gündem
AK Parti'nin Ankara adayı Turgut Altınok elindeki anket sonucunu açıkladı
AK Parti'nin Ankara adayı Turgut Altınok elindeki anket sonucunu açıkladıAK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Turgut Altınok, CNN TÜRK yaynında elindeki anket sonuçlarını paylaştı.
24.01.2024Haberler
AK Parti'nin Ankara adayı Turgut Altınok elindeki anket sonucunu açıkladı
AK Parti'nin Ankara adayı Turgut Altınok elindeki anket sonucunu açıkladıAK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Turgut Altınok, CNN TÜRK yaynında elindeki anket sonuçlarını paylaştı.
24.01.2024Gündem
Yeni araştırma: Hava kirliliği demans nedeni
Yeni araştırma: Hava kirliliği demans nedeniHava kirliliğinin demans ve felç riskiyle bağlantısına dair kanıtlar her geçen gün artıyor.
14.01.2024Dünya
Egzoz Muayene Ücreti 2024: Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü ve Gecikme Cezası Ne Kadar Oldu?
Egzoz Muayene Ücreti 2024: Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü ve Gecikme Cezası Ne Kadar Oldu?Günümüzde araçlar her ne kadar çevre dostu üretilmeye çalışılsa da araç egzozlarından çıkan zararlı gazlar insan sağlığı, çevre ve hava kirliliği açısından zararlıdır. Bu yüzden egzoz emisyon ölçümü her araç için yaptırılması gereken zorunlu bir işlemdir. Egzoz muayenesi ile trafikte araçlardan çıkan zararlı gazların hava kirliliği ve çevreye zarar vermemesi amaçlanır. Muayene TÜVTÜRK üzerinden yaptırılabilir. Egzoz emisyon ücreti yıllara göre farklılık gösterir. 2024 yılında egzoz emisyon ölçümü fiyatı ne kadar? Egzoz muayenesi ücreti ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024Ekonomi
Hindistan Hakkında Bilgiler; Hindistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Hindistan Hakkında Bilgiler; Hindistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Hindistan, Uzak Doğu'nun ilginç ülkelerinden biridir. Gelenek ve görenekleri farklı olduğu gibi lüks-pislik, fakirlik-zenginlik bir aradadır. Hindistan nerede, başkenti neresi, nüfusu ne kadar, resmi konuşulan dil hangisi, para birimi nedir gibi soruların yanıtlarını derledik.
3.01.2024Dünya
Hindistan'da yoğun sis! Göz gözü görmedi, uçuşlar ertelendi
Hindistan'da yoğun sis! Göz gözü görmedi, uçuşlar ertelendiHindistan'ın başkenti Yeni Delhi'yi kaplayan yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin neredeyse sıfıra düştüğü Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı'nda 110 uçuş ertelendi.
27.12.2023Haberler
Hindistan'da yoğun sis! Göz gözü görmedi, uçuşlar ertelendi
Hindistan'da yoğun sis! Göz gözü görmedi, uçuşlar ertelendiHindistan'ın başkenti Yeni Delhi'yi kaplayan yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin neredeyse sıfıra düştüğü Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı'nda 110 uçuş ertelendi.
27.12.2023Dünya
İstanbul ve İzmir dahil 17 ilde alarm! Uyarılar peş peşe geldi: Kar, fırtına, yağmur...
İstanbul ve İzmir dahil 17 ilde alarm! Uyarılar peş peşe geldi: Kar, fırtına, yağmur...Meteoroloji Genel Müdürülüğü İstanbul dahil 17 kente uyarı yaptı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen sıcaklıkların hızla düşeceğini belirtti. İstanbul Valisi Davut Gül de kentte yaşayanlar için mesaj paylaştı.
15.12.2023Gündem
İstanbul'da 4 ilçede hava kirliliği yoğunluğu arttı, uzmanlar uyardı
İstanbul'da 4 ilçede hava kirliliği yoğunluğu arttı, uzmanlar uyardıHava kirliliği kış aylarıyla birlikte İstanbul'da artıl gösterdi. Uzmanlar ise bu konuda vatandaşları uyarıyor. En yoğun kirliliğin 4 ilçede olduğunu belirtilirken Prof. Dr. Hüseyin Toros ve Kardiyolog Prof. Dr. Özlem Esen önemli açıklamalarda bulundu.
15.12.2023Gündem
İstanbullu hava değil zehir soluyor! Hava kalitesi değerleri normalin çok altında
İstanbullu hava değil zehir soluyor! Hava kalitesi değerleri normalin çok altındaİstanbul'da hava kalitesi ile ilgili yapılan araştırmalar, hava kirliliğinin yüksek seviyede olduğunu ortaya koydu. Peki en kirli havaya sahip ilçeler hangileri? CNN TÜRK ekipleri ile CNN TÜRK Meteoroloji danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ile birlikte hava kalitesi ölçümü yaptı. İşte merak edilen o sonuçlar...
14.12.2023Gündem
Ünlü oyuncu akciğer kanserine yakalandığını açıkladı! 'Hayatımda hiç sigara içmedim'
Ünlü oyuncu akciğer kanserine yakalandığını açıkladı! 'Hayatımda hiç sigara içmedim'2007-2019 yılları arasında yayınlanan ve geniş bir hayran kitlesi olan 'Big Bang Theory' dizisinin yıldızlarından Kate Micucci, akciğer kanserine yakalandığını açıkladı. TikTok hesabından paylaşım yapan ünlü isim, bu teşhisi almasını 'garip' olarak değerlendirerek; "Hayatımda hiç sigara içmedim" dedi.
14.12.2023Cadde
Sararmış kıyafetleri kar beyazı yapıyor! Tek kaşık yetiyor
Sararmış kıyafetleri kar beyazı yapıyor! Tek kaşık yetiyorDeodorant, parfüm ya da ter beyaz kıyafetlerde sararmalara neden olabiliyor. Her ne kadar çamaşır makinesinde yıkasam da çıkmıyor diyorsanız bu yöntem size göre. Tek kaşığı lekenin üzerine döküp bekletince sararmış bölgeyi kar beyazı yapıyor.
6.12.2023Püf Noktası
Yaşlılığa karşı ‘yeşil botoks’
Yaşlılığa karşı ‘yeşil botoks’Birçok çalışma, yeşil mahallelerde yaşayan insanların daha düşük stres ve kardiyovasküler hastalık seviyeleri de dahil çeşitli sağlık yararlarına sahip olduğunu göstermiştir.
Bizi bu havalar mahvetti
Bizi bu havalar mahvettiNe diyordu spiker, “Havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız iyi olsun.” Ama öyle değil işte! İklim değişikliğiyle birlikte sağlığımız en azından 10 konuda tehlike altına giriyor.
3.12.2023Gündem
Deprem fırtınasını tahliye emri izledi! İzlanda'da yanardağ her an patlayabilir
Deprem fırtınasını tahliye emri izledi! İzlanda'da yanardağ her an patlayabilirİzlanda tarihinin en büyük tahliyesi gerçekleşiyor, uyarı üstüne uyarı yayınlayan meteoroloji ise kısa süre içinde bir patlama bekliyor.
15.11.2023Dünya
İklim krizine ‘Domino’ etkisi
İklim krizine ‘Domino’ etkisiBeko, iklim kriziyle mücadele için oyun dünyasına adım attı. DOMINO: The Little One adlı oyunla, iklim krizi odağında ekosistemin sürekliliğini etkileyen sorunlara karşı farkındalığı artırmak hedefleniyor.
9.11.2023Ekonomi
Bağışıklığı güçlendir hastalıklardan korun
Bağışıklığı güçlendir hastalıklardan korunSonbahar mevsiminin gelmesiyle grip ve nezle şikâyetlerinde artış gözlemlenirken uzmanlar, mevsimsel geçişlerden kaynaklı sağlık sorunları yaşanmaması için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerektiğini ifade ediyor. Peki bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilebilir.
8.11.2023Gündem
Ev, okul gibi ortamlarda bulunuyor! İşte kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirler
Ev, okul gibi ortamlarda bulunuyor! İşte kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirlerİnsanlar kışın özellikle yeterli havalandırma yapılmayan iç ortamlarda daha fazla zaman geçirdikleri için kış alerjilerine bağlı yakınmaların daha sık görüldüğünü söyleyen Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Uzman Hekimleri, kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirleri açıkladı.

Benzer Haber Etiketleri

Hava Kirliliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.