Hazine Ve Maliye Bakanı

Hazine Ve Maliye Bakanı

Son dakika hazine ve maliye bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hazine ve maliye bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hazine ve maliye bakanı haber sayfamızda...

Hazine Ve Maliye Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.957 hazine ve maliye bakanı haberi bulunmuştur.
Bakan Şimşek duyurdu! Vergi kayıp ve kaçağıyla ilgili yeni adım
Bakan Şimşek duyurdu! Vergi kayıp ve kaçağıyla ilgili yeni adım Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Vatandaşlarımızın daha kolay ve hızlı bir şekilde ihbarda bulunabilmeleri için Gelir İdaresi Başkanlığımız yeni kanalları devreye aldı." açıklamasında bulundu.
23.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: İstikrar ve reform programımız var
Bakan Şimşek: İstikrar ve reform programımız var Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Katılım Bankaları Genel Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu.
23.05.2024 Ekonomi
'Reel kur oranları lehimize dönecek'
'Reel kur oranları lehimize dönecek' Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, “Türkiye henüz küresel dezenflasyon rüzgarına kapılmadı. Cari açıktaki düşüş rezerv birikiminin temeli olacak. Portföy tercihleri TL’nin lehine olacak. Reel kur oranları bizim lehimize dönecek ve dezenflasyonu daha da güçlendirecek” dedi.
23.05.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek: Reel kur oranları lehimize dönecek
Bakan Şimşek: Reel kur oranları lehimize dönecek Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, “Türkiye henüz küresel dezenflasyon rüzgarına kapılmadı. Cari açıktaki düşüş rezerv birikiminin temeli olacak. Portföy tercihleri TL’nin lehine olacak. Reel kur oranları bizim lehimize dönecek ve dezenflasyonu daha da güçlendirecek” dedi.
23.05.2024 Ekonomi
Piyasanın gözü Merkez Bankası’nda! Faiz kararı sonrası altın ve dolar nasıl etkilenir?
Piyasanın gözü Merkez Bankası’nda! Faiz kararı sonrası altın ve dolar nasıl etkilenir? Yurt içi piyasaların gözü kulağı bugün açıklanacak olan Merkez Bankası faiz kararında olacak. Peki piyasada faiz beklentileri neler? Altın ve dolar nasıl etkilenir? Kredi ve mevduat faizleri değişir mi? İşte detaylar...
23.05.2024 Ekonomi
Kira zammında yeni dönem! 5 soru, 5 cevap
Kira zammında yeni dönem! 5 soru, 5 cevap Ekonomi yönetimi tarafından yapılan son açıklamalarda kirada yüzde 25 zam sınırının 1 Temmuz sonrası için uzatılmayacağı açıklandı. Peki zam sınırı sona erdikten sonra süreç nasıl işleyecek? İşte kira artışıyla ilgili merak edilen 5 soru, 5 yanıt...
23.05.2024 Ekonomi
Şimşek: Borsa oyun alanı değil
Şimşek: Borsa oyun alanı değil Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, borsa yatırımında vatandaşların bilgiye dayalı hareket etmesi uyarısında bulunurken, “Vatandaşımız ‘borsada oynuyorum’ diyor, burası oyun alanı değil. Burası yatırım yapılan bir alan” dedi.
23.05.2024 Ekonomi
Erdoğan başkanlığındaki AK Parti MKYK toplantısı başladı
Erdoğan başkanlığındaki AK Parti MKYK toplantısı başladı AK Parti MKYK, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı.
22.05.2024 Gündem
Bakan Şimşek'ten enflasyon ve borsa açıklaması
Bakan Şimşek'ten enflasyon ve borsa açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Finansal Okuryazarlık Platformu Tanıtım Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek enflasyondaki düşüş için ise tarih verdi.
22.05.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek’ten borsa ve enflasyon mesajı!
Bakan Şimşek’ten borsa ve enflasyon mesajı! Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Finansal Okuryazarlık Platformu Tanıtım Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek enflasyondaki düşüş için ise tarih verdi.
22.05.2024 Haberler
Bakan Şimşek’ten borsa ve enflasyon mesajı!
Bakan Şimşek’ten borsa ve enflasyon mesajı! Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Finansal Okuryazarlık Platformu Tanıtım Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek enflasyondaki düşüş için ise tarih verdi.
22.05.2024 Ekonomi
SON DURUM! % 25 KİRA ZAM SINIRI KALKTI MI? Konutlarda % 25 kira artış oranı uzatılacak mı, bitiyor mu?
SON DURUM! % 25 KİRA ZAM SINIRI KALKTI MI? Konutlarda % 25 kira artış oranı uzatılacak mı, bitiyor mu? Konutlarda geçerli olan yüzde 25 zam sınırı uzatılmıştı! Kirada oturanlar ve ev sahipleri tarafından kira zam sınırı açıklaması bekleniyordu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira artış oranı sınırlamasında son durumu açıkladı! Kira zam sınırı bitiyor mu, uzatılacak mı?
22.05.2024 Bilgi Rehberi
Kirada TÜFE'den fazla zam yok! ‘Bu oran üzerindeki artış geçersizdir’
Kirada TÜFE'den fazla zam yok! ‘Bu oran üzerindeki artış geçersizdir’ Yüksek konut kira zamlarından kiracıları korumak için iki yıldır yüzde 25 zam sınırı uygulanıyor. Temmuz itibarıyla yeniden 12 aylık TÜFE ortalaması tavan sınır olacak. Ev sahibinin yazılı beyan talep etmesi ya da kontrata ‘fazla zam’ eklemesi geçerli değil, TÜFE’den fazla zam kanunda yok.
22.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Başbakan Yardımcısı ile görüştü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Başbakan Yardımcısı ile görüştü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Romanya Başbakan Yardımcısı Marian Neacşu ve beraberindeki heyet ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü.
21.05.2024 Gündem
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: 1 Temmuz’da sona eriyor! Kiralar nasıl etkilenecek?
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: 1 Temmuz’da sona eriyor! Kiralar nasıl etkilenecek? 1 Temmuz’da sonlanması beklenen yüzde 25 zam sınırına ilişkin geçtiğimiz gün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek önemli bir açıklama yapmıştı. Peki zam sınırının kaldırılması piyasayı nasıl etkiler? Ev sahipleri eski kiracılardan yüzde 25 zam sınırını gerekçe göstererek yeni sözleşme döneminde daha fazla zam isteyebilir mi? Zam sınırının kaldırılması ev sahibi-kiracı davalarını nasıl etkiler? Merak edilenler haberin detayında...
21.05.2024 Ekonomi
‘Biz almasak dolar 20 liralara düşerdi’
‘Biz almasak dolar 20 liralara düşerdi’ Merkez Bankası’nın rezerv biriktirdiğini belirten Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Biz piyasadan döviz almasak dolar 30 liranın altına, 20 liralara düşerdi” dedi.
21.05.2024 Ekonomi
Son dakika...Kirada yüzde 25 sınırı devam edecek mi? Milyonları ilgilendiren soruya Bakan Şimşek'ten cevap geldi
Son dakika...Kirada yüzde 25 sınırı devam edecek mi? Milyonları ilgilendiren soruya Bakan Şimşek'ten cevap geldi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek canlı yayında önemli açıklamalarda bulunuyor. KDV'de artış öngörmediklerini belirten Şimşek, 'Bu sene geçen sene gibi vergi artışı olmayacak' dedi. Şimşek, milyonları ilgilendiren kirada yüzde 25 sınırının kaldırılıp kaldırılmayacağı sorusuna da cevap verdi.
20.05.2024 Ekonomi
500 milyon dolarlık Türk Fonu
500 milyon dolarlık Türk Fonu Türk devletlerinin katılımıyla 500 milyon dolarlık bir yatırım fonu kuruldu.
19.05.2024 Ekonomi
"Macaristan'ın Türk Yatırım Fonu'na üye olma isteğini memnuniyetle karşılıyoruz"
"Macaristan'ın Türk Yatırım Fonu'na üye olma isteğini memnuniyetle karşılıyoruz" Türk Yatırım Fonu Guvernörler Kuruluşu toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Türk Devletlerinin, 2024 yılı sonu itibarıyla 1,9 trilyon dolar ekonomik büyüklüğe ve 178 milyon nüfusa ulaşarak dünya ekonomisi içinde önemli bir yer edinmesi beklenmektedir” dedi.
18.05.2024 Ekonomi
"Önceliğimiz enflasyonu tekrar tek haneye düşürmek"
"Önceliğimiz enflasyonu tekrar tek haneye düşürmek" Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, "En büyük önceliğimiz, vatandaşımızın en çok muzdarip olduğu enflasyonu tekrar tek haneye düşürmektir. Bunun içinde gereken tüm tedbirleri aldık ve uyguluyoruz" dedi.
17.05.2024 Ekonomi
'Hedefimize ulaşmakta kararlıyız'
'Hedefimize ulaşmakta kararlıyız' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından enflasyon beklentisine ilişkin açıklamalarda bulundu.
17.05.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek: Hedefimize ulaşmakta kararlıyız
Bakan Şimşek: Hedefimize ulaşmakta kararlıyız Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından enflasyon beklentisine ilişkin açıklamalarda bulundu.
17.05.2024 Ekonomi
Mevduat faizinde dengeler değişti
Mevduat faizinde dengeler değişti Son dönemde bankalarda mevduat faizleri yüzde 60’a dayansa da bazı bankalarda faizler aşağı çekilmeye başlandı. Bankalar faiz oranlarında birkaç puanlık düşüşe gitti. Peki mevduat faizlerindeki geri çekilmenin nedeni ne? 1 milyon TL’si olan ne kazanıyor? İşte detaylar...
17.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten Kur Korumalı ve CDS açıklaması: Finansal göstergelerimiz iyileşiyor
Bakan Şimşek'ten Kur Korumalı ve CDS açıklaması: Finansal göstergelerimiz iyileşiyor Bakan Şimşek "Risk primini gösteren CDS geçen yıl mayıs ayına göre 435 baz puan azalarak 2020 yılı şubat ayından sonraki en düşük seviyesi olan 268 baz puana geriledi" açıklamasında bulundu.
16.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: AB ile ilişkileri yeniden canlandırıyoruz
Bakan Şimşek: AB ile ilişkileri yeniden canlandırıyoruz Brüksel'de bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Avrupa Birliği ile ilişkilerimizi yeniden canlandırıyoruz. Bu amaçla dün Brüksel'de önemli temaslarda bulunduk." açıklamasında bulundu.
15.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hazine Ve Maliye Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.