Hubey

Hubey

Son dakika Hubey haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hubey gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hubey haber sayfamızda...

Hubey

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 502 hubey haberi bulunmuştur.
ABD: Kovid-19 kanıtı bulduk
ABD: Kovid-19 kanıtı buldukABD’de Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi üyeleri, Kovid’in Ağustos 2019 sonunda Vuhan Viroloji Enstitüsü Laboratuvarı’ndan sızdığına dair kanıt bulduklarını iddia etti
4.08.2021Dünya
ABD'den şok rapor! Virüsün çıkış noktası...
ABD'den şok rapor! Virüsün çıkış noktası...Raporun hazırlanmasına öncülük eden Temsilciler Meclisi üyesi McCaul, "Enstitüde virüslere işlev kazandırma çalışmalarının yapıldığını biliyoruz. Bunların güvenli olmayan koşullarda yapıldığını biliyoruz." dedi.
3.08.2021Dünya
Çin'den şok korona hamlesi! Yine reddettiler
Çin'den şok korona hamlesi! Yine reddettilerÇin, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenine dair ikinci aşama planını kabul etmeyeceğini bildirdi.
22.07.2021Dünya
DSÖ'den Kovid-19'un kökenine ilişkin araştırmada Çin'e çağrı
DSÖ'den Kovid-19'un kökenine ilişkin araştırmada Çin'e çağrıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronovirüsün (Kovid-19) kökenine ilişkin soruşturmaların ikinci evresinde, Çin’i daha fazla iş birliği yapmaya çağırdı.
16.07.2021Dünya
Çin ve Güney Kore'de şiddetli yağışlar nedeniyle tahliyeler başladı
Çin ve Güney Kore'de şiddetli yağışlar nedeniyle tahliyeler başladıÇin'de 20 binden fazla kişinin tahliye edildiği nehir kenarı ve alçak bölgelerde can kaybı yaşanmadı. Güney Kore'de şiddetli yağışlar sebebiyle iki kişi hayatını kaybetti, 120 kişiyi tahliye edildi.
6.07.2021Dünya
Yarasalarda görülen koronavirüslerin soy ağacında yeni bir dala rastlandı
Yarasalarda görülen koronavirüslerin soy ağacında yeni bir dala rastlandıÇin'de yapılan bir araştırmada, yarasalarda görülen koronavirüslerin soy ağacında yeni bir dal bulundu. DSÖ heyetinden Rus uzman Vladimir Dedkov, Vuhan'daki gıda pazarında salgının yayılması için tüm koşulların olduğunu ancak bunun virüsün oradan kaynaklandığı anlamına gelmediğini söylemişti.
25.05.2021Dünya
ABD: DSÖ'nün Kovid-19 raporu elzem veriler ve şeffaflıktan yoksun
ABD: DSÖ'nün Kovid-19 raporu elzem veriler ve şeffaflıktan yoksunBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökeni konusunda hazırladığı raporun elzem verilerden, bilgilerden ve şeffaflıktan yoksun olduğunu ifade etti.
30.03.2021Dünya
DSÖ: Virüsün kaynağı hayvanlar
DSÖ: Virüsün kaynağı hayvanlarDünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yeni tip koronavirüsün kökenlerini araştırmak için Vuhan’da araştırma yapan uzman ekibin taslak raporu basına sızdırıldı. Raporda, Sars-Cov-2 virüsünün yarasalardan insanlara başka bir hayvan yoluyla bulaştığı tespiti yer alırken bu hayvanın ne olduğunun henüz bilinmediği belirtildi.
30.03.2021Dünya
Koronavirüs nerede başladı? Peş peşe açıklamalar
Koronavirüs nerede başladı? Peş peşe açıklamalarÇin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Başkan Yardımcısı Fıng Zıcian, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) laboratuvardan sızdırıldığı ihtimalinin mümkün olmadığını belirtti. Öte yandan ABD'li sağlık uzmanı Kovid-19'un Çin'deki bir laboratuvardan çıktığına inandığını söyledi.
26.03.2021Dünya
Bilim insanlarından DSÖ'ye Wuhan çağrısı!
Bilim insanlarından DSÖ'ye Wuhan çağrısı!Farklı milletlerden bilim insanları, koronavirüsün ilk kez görüldüğü Çin'in Wuhan kentine giden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanlarının virüsün kökenine yönelik yaptıkları araştırma raporunun geçersiz sayılması çağrısında bulundu.
5.03.2021Dünya
ABD'nin korona eleştirilerine Çin'den sert tepki
ABD'nin korona eleştirilerine Çin'den sert tepkiÇin, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini araştıran Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyetinden, salgının başlangıcındaki vakalara ilişkin ham bilgilerin gizlediğine yönelik ABD'nin eleştirilerine tepki gösterdi.
14.02.2021Dünya
Çin'in DSÖ heyetine ilk vakalarla ilgili ham bilgileri vermediği iddiası
Çin'in DSÖ heyetine ilk vakalarla ilgili ham bilgileri vermediği iddiasıYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini araştıran Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyeti uzmanları, Çin'in salgının nasıl ve ne zaman yayılmaya başladığını belirlemelerine yardımcı olabilecek "ilk vakalara ait ham bilgileri vermediğini" iddia etti.
12.02.2021Dünya
Son dakika... Kriz patladı! DSÖ'ye güven sarsılıyor
Son dakika... Kriz patladı! DSÖ'ye güven sarsılıyorBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) "Vuhan'daki bir laboratuvardan sızma ihtimalinin olmadığını" beyan eden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanının raporunu yakından inceleyeceklerini ancak kendi bağımsız verilerini toplayıp sonuca varmak istediklerini açıkladı.
9.02.2021Dünya
DSÖ heyeti, Çinli yetkililerin iş birliği yaptığını bildirdi
DSÖ heyeti, Çinli yetkililerin iş birliği yaptığını bildirdiYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini araştıran Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyeti, Wuhan'daki saha çalışmalarında Çinli yetkililerin kendileriyle iş birliği yaptığını belirtti.
4.02.2021Dünya
DSÖ heyeti Viroloji Enstitüsü'nü ziyaret etti
DSÖ heyeti Viroloji Enstitüsü'nü ziyaret ettiYeni tip koronavirüsün kökenlerini araştırmak üzere salgının ortaya çıktığı Çin'in Wuhan kentine giden Dünya Sağlık Örgütü heyeti Viroloji Enstitüsü laboratuvarına ziyarette bulundu. Heyet, saha çalışmaların 6'ncı gününde, Vuhan'daki çalışmalarını sürdürüyor.
3.02.2021Dünya
DSÖ heyetinin Wuhan'daki incelemeleri sürüyor
DSÖ heyetinin Wuhan'daki incelemeleri sürüyorDünya Sağlık Örgütü heyeti, yeni tip koronavirüsün kökenini araştırmak için salgının çıktığı Wuhan’da Hayvan Hastalıkları Merkezinde incelemelerde bulundu.
2.02.2021Dünya
DSÖ heyetinden Wuhan'da Hastalık Kontrol Merkezi'ne ziyaret
DSÖ heyetinden Wuhan'da Hastalık Kontrol Merkezi'ne ziyaretYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini araştırmak için Wuhan’da saha incelemeleri yapan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Hubey eyaleti Hastalık Kontrol Merkezi’ni ziyaret etti.
1.02.2021Dünya
Virüsün kökenlerini araştıracak DSÖ ekibi Wuhan'da karantinadan çıktı
Virüsün kökenlerini araştıracak DSÖ ekibi Wuhan'da karantinadan çıktıKovid-19 kökenlerini araştırmak üzere Çin'e gelen Dünya Sağlık Örgütü heyetinin karantinadan çıktığı bildirildi.
28.01.2021Dünya
Çin salgın yılında güven ve itibar kaybetti
Çin salgın yılında güven ve itibar kaybetti"Dünyanın üretim motoru" şeklinde nitelendirilen Çin'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıkmasının ardından halihazırda korumacılık önlemleriyle zorda olan küresel ticaret büyük bir darbe alırken, ülkenin 2021'de en büyük avantajının dijitalleşme ve inovasyon çalışmaları olduğu, en büyük mücadeleyi ise dünyada oluşan alternatif tedarik kanalları konusunda vereceği belirtiliyor.
18.01.2021Uzmanpara
Salgın hortladı, yetkililer alarma geçti!
Salgın hortladı, yetkililer alarma geçti!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) günlük vaka sayıları, salgının ortaya çıktığı Çin'de 100’ün üzerinde, Hindistan'da 16 binin altında ve Güney Kore’de 500'lerde seyrediyor. Salgının sıfır noktası olan Çin'de yetkililer, ay takvimine göre Çin yeni yılının başlangıcı olan 12 Şubat öncesinde yeniden baş gösteren salgını kontrol altına almaya çalışıyor.
17.01.2021Dünya
Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 94 milyonu geçti
Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 94 milyonu geçtiDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 94 milyonu aştı.
15.01.2021Dünya
Vaka sayısı 92 milyonu da aştı!
Vaka sayısı 92 milyonu da aştı!Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 92 milyonu aştı.
13.01.2021Dünya
Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 90 milyonu geçti
Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 90 milyonu geçtiKovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometers" internet sitesine göre, Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan salgında tespit edilen vaka sayısı 90 milyon 86 bin 549'a yükseldi.
10.01.2021Dünya
Koronavirüste ürküten rakam! 89 milyonu geçti
Koronavirüste ürküten rakam! 89 milyonu geçtiDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 89 milyonu aştı. Kovid-19 nedeniyle dünya genelinde 1 milyon 915 bin 699 kişi yaşamını yitirdi, 63 milyon 855 bin 602 kişi virüsü yenerek sağlığına kavuştu.
8.01.2021Dünya
Wuhan'da belirti göstermeyen on binlerce kişi virüse yakalanmış olabilir!
Wuhan'da belirti göstermeyen on binlerce kişi virüse yakalanmış olabilir!Çin'de yürütülen bir araştırma, yeni tip koronavirüsün ortaya çıktığı Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentindeki salgında hiçbir hastalık belirtisi göstermeyen on binlerce kişinin virüse yakalanmış olabileceğini ortaya koydu.
8.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsÇinabdkoronaDSÖ

Hubey ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.