İç Savaş

İç Savaş

Son dakika İç savaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İç savaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İç savaş haber sayfamızda...

İç Savaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.353 iç savaş haberi bulunmuştur.
Numan Kurtulmuş'tan Atatürk Havalimanı açıklaması: Çevresi kesinlikle imara açılmayacak
Numan Kurtulmuş'tan Atatürk Havalimanı açıklaması: Çevresi kesinlikle imara açılmayacakAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik'e gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili, çevresinin kesinlikle imara açılmayacağını belirtirken öğretmen atamalarıyla ilgili de dikkat çeken bilgiler verdi.
21.05.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Suriyeliler emeği sömürülen halk olarak bulunuyor
Kılıçdaroğlu: Suriyeliler emeği sömürülen halk olarak bulunuyorCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriyelilerin bugün emeği sömürülen bir halk olarak Türkiye'de bulunduğunu söyledi.
10.05.2022Siyaset
Son dakika! Bakan Soylu: Provokasyonların sebebi 2023 seçimleridir
Son dakika! Bakan Soylu: Provokasyonların sebebi 2023 seçimleridirİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sığınmacı tartışmasıyla ilgili konuştu. "İstanbul'a kesinlikle yeni sığınmacı almıyoruz." diyen Bakan Soylu, sosyal medyada yayılan görüntülerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
5.05.2022Siyaset
Ukrayna işgali toplu yıkıma götürebilir! Batı ittifakını parçalayabilecek beş sorun
Ukrayna işgali toplu yıkıma götürebilir! Batı ittifakını parçalayabilecek beş sorunRusya'nın Ukrayna'yı işgali Batı'yı birleştirdi ve Batı değerlerini odak noktasına oturttu ancak çatışma bir sonraki aşamaya doğru evrildiğinde, bu beraberlik ne kadar sürecek?
28.04.2022Dünya
Rus gençler kabusu anlattı: Kadın ya da erkek fark etmiyor
Rus gençler kabusu anlattı: Kadın ya da erkek fark etmiyorRusya 22 Şubat'tan itibaren dünyanın en çok yaptırıma maruz kalan ülkesi konumuna geldi. Peki ülkede yaşayan Rus vatandaşları neler düşünüyor? Milliyet.com.tr'ye konuşan Rus vatandaşlarının anlattıkları, ülkede günlük hayatın nasıl zorlaştığına dair önemli ipuçları verdi.
27.04.2022Dünya
Destici: Pençe-Kilit harekatı ile Kandil, yerle bir edilecek
Destici: Pençe-Kilit harekatı ile Kandil, yerle bir edilecekBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Pençe- Kilit harekatı, Kandil ile devam edecek ve Kandil yerle bir edilecek. PKK'nın inlerine girilerek orada PKK terör örgütü tamamen imha edilecektir" dedi.
25.04.2022Siyaset
Fransa'da halk cumhurbaşkanını seçiyor
Fransa'da halk cumhurbaşkanını seçiyorFransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy verme işlemi başladı.
24.04.2022Dünya
Gözler Fransa’da
Gözler Fransa’daFransız seçmeni, bugün ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gidiyor. Seçim öncesi yapılan kamuoyu yoklamaları, Emmanuel Macron’un rakibi Marine Le Pen’in yaklaşık 10 puan önünde olduğunu ortaya koyuyor.
24.04.2022Dünya
Tüm Fransa takip etti! Macron ve Le Pen arasında söz düellosu
Tüm Fransa takip etti! Macron ve Le Pen arasında söz düellosuFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Ulusal Birlik parti lideri Marine Le Pen televizyonda yayınlanan bir düelloda karşı karşıya geldi.
20.04.2022Dünya
30 Yıl Savaşları Nedir? Kısaca Tarihi, Önemi, Maddeleri, Nedenleri Ve Sonuçları
30 Yıl Savaşları Nedir? Kısaca Tarihi, Önemi, Maddeleri, Nedenleri Ve SonuçlarıOtuz Yıl Savaşları, 1618 ve 1648 yılları arasında Orta Avrupa’da Protestan ve Katolik devletlerin birbirleri ile savaşmalarına verilen isimdir. Savaşlar ise, Vestfalya Antlaşması ile sona erer. Otuz Yıl Savaşları, 1618 yılında başlayarak 1648 yılında sona erdi. Bazı Avrupa devletleri otuz yıl içinde savaşa katılarak, mağlup olmuş ve savaştan da çıkmışlardır. 30 Yıl Savaşları nedir sizler için derledik.
22.03.2022Eğitim
Ziyareti olay oldu
Ziyareti olay olduSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) yaptığı ziyaret, ABD tarafından tepkiyle karşılandı.
20.03.2022Dünya
Yardım seferberliği
Yardım seferberliğiRusya’nın saldırıları nedeniyle zor zamanlar yaşayan Ukrayna’ya yönelik adeta bir yardım seferberliği yaşandı. Nitekim ABD ve IMF, arka arkaya önemli miktarda yardımlar açıkladı.
11.03.2022Dünya
Mert Aydın yazdı: Rus sporcular için yeni yol
Mert Aydın yazdı: Rus sporcular için yeni yolRusya’nın Ukrayna’yı işgali, spor dünyasında da çatırdamalara yol açtı. Yasaklar, boykotlar derken Rus sporcular, Pekin’de düzenlenen Paralimpik Kış Oyunları’na katılamadı. Yıllardır devlet destekli doping iddialarına rağmen birçok branşta bayrak ve milli marştan mahrum yarışan Ruslar, spor dışı bir nedenle ihraç yaşadı.
6.03.2022Diğer
Tarihte en çok insanın kaybedildiği savaşlar
Tarihte en çok insanın kaybedildiği savaşlarUkrayna ve Rusya arasında savaş an itibariyle birçoğumuzu üzüyor. Bu iki ülke arasında çıkan savaş ne ilkti ne de son olacak. Tarihte savaşlar hep oldu olmaya da ne yazık ki devam edecek gibi duruyor. Bizler de tarihte en çok insanın kaybedildiği savaşlara Molatik olduk.
23.04.2022Kaos
Bakan Soylu'dan Sıla Şentürk açıklaması! Cani böyle yakalandı
Bakan Soylu'dan Sıla Şentürk açıklaması! Cani böyle yakalandı16 yaşındaki kız çocuğu Sıla Şentürk cinayetiyle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, kız çocuğunu öldüren Hüseyin Can Gökçek'in nasıl yakalandığını anlattı.
17.02.2022Gündem
İstanbul'un tam kalbinde bir virane! Mimar Sinan görse ağlardı
İstanbul'un tam kalbinde bir virane! Mimar Sinan görse ağlardıBir dönemin nezih semti Süleymaniye, kayıtsız göçmenlerin mekanı haline geldi kelimenin tam anlamıyla İstanbul’un kalbindeki virane olarak kurtarılmayı bekliyor.
14.02.2022Gündem
Hollanda'ya yerleşip çocuklarını terk etti! Baba 7 ay sonra kavuşabildi
Hollanda'ya yerleşip çocuklarını terk etti! Baba 7 ay sonra kavuşabildiSuriye’deki iç savaş sırasında Türkiye'ye gelerek yerleşen Mahmut Kazme, kendisini terk ederek Hollanda'ya yerleşen eşinin bıraktığı iki çocuğuna 7 ay süren çabasının ardından polis desteği ile kavuşabildi.
10.02.2022Gündem
'Ülkemizi eğitim alarak onarabiliriz'
'Ülkemizi eğitim alarak onarabiliriz'Bugün 24 Ocak Uluslararası Eğitim Günü. Hâlâ dünyada 258 milyon çocuk ve genç okula gitmiyor, 617 milyonu da okumayı bilmiyor. Küresel ölçekte zorla yerinden edilen ve okul gidemeyen 4 milyon çocuk ve genç bulunuyor. Biz de güne özel Suriye iç savaşının 11’inci yılı biterken, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği aracılığıyla, Türkiye’de üniversite okuyan Suriyeli gençlerle konuştuk.
24.01.2022Gündem
‘Daha eşit bir dünya istiyoruz’
‘Daha eşit bir dünya istiyoruz’Suriye'de yıllardır devam eden iç savaş nedeniyle, milyonlarca Suriyeli savaştan kaçıp Türkiye'ye yerleşti. Melek El Ahmed, Esma Bekkar ve Mürfet Cacul da aileleriyle birlikte Türkiye'ye yerleşen üç Suriyeli kadın. İç savaş nedeniyle farklı tarihlerde Türkiye'ye gelen ve Gaziantep'e yerleşen kadınlar, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından yürütülen "Şiddetsiz Bir Dünya Yaratmak" isimli sanat atölyesinde katıldı.
12.01.2022Gündem
Sierra Leone Hakkında Bilgiler; Sierra Leone Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Sierra Leone Hakkında Bilgiler; Sierra Leone Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıSierra Leone -resmî adıyla Sierra Leone Cumhuriyeti- bir Afrika ülkesidir. Ülkede bol miktarda aslan bulunmasından dolayı bu ülkeye “aslanlı dağlar” anlamına gelen Sierra Leone ismi verilmiş. Ülke 1791’de özgür bırakılan Afrikalı köleler tarafından kurulmuş. Sierre Leone hakkında detaylı bilgiyi derledik.
6.01.2022Tatil
Çin, Tayvan'la diplomatik ilişkilerini kesen Nikaragua'da büyükelçilik açtı
Çin, Tayvan'la diplomatik ilişkilerini kesen Nikaragua'da büyükelçilik açtıAçılış, 9 Aralık tarihinde Tayvan yerine Çin'i tanıdığını açıklayan Nikaragua'nun hamlesinden günler sonra gerçekleşti. El konulan başkent Managua'daki Tayvan büyükelçiliğine ise Çin'in henüz ne yapacağı bilinmiyor.
1.01.2022Dünya
Japon basınından Elon Musk benzetmesi! 'Türkiye hafife alınmaktan bıktı, SİHA'lar yeni gücün simgesi'
Japon basınından Elon Musk benzetmesi! 'Türkiye hafife alınmaktan bıktı, SİHA'lar yeni gücün simgesi'Dünyanın önde gelen ekonomi gazetelerinden Japonya merkezli Nikkei Asia, Türkiye'nin ekonomik ve siyasi durumu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın politikalarını değerlendiren bir makale yayınladı.
24.12.2021Dünya
Son dakika haberi: Dünyaya duyurdular! Bayraktar TB2 bir savaşı daha bitirdi
Son dakika haberi: Dünyaya duyurdular! Bayraktar TB2 bir savaşı daha bitirdiSon dakika haberlere göre, Etiyopya'da başkentin 130 kilometre yakınına kadar gelen isyancı güçler birkaç hafta içerisinde darmadağın oldu, New York Times silahlı insansız hava araçlarının sonucu belirlediğini dünyaya duyurdu.
21.12.2021Dünya
‘ABD iç savaşa çok yakın!’
‘ABD iç savaşa çok yakın!’Diğer ülkelerdeki çatışma ihtimallerini hesaplayan uzmanlar, aynı formülü ABD için uygulayınca şoke eden bir sonuca ulaştı. Buna göre ABD bir iç savaşa sanıldığından çok daha yakın!
21.12.2021Dünya
Batı Rusya'ya sertleşiyor! 'İşgal halinde ağır bedel ödetiriz'
Batı Rusya'ya sertleşiyor! 'İşgal halinde ağır bedel ödetiriz'ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi halinde ağır bir bedel ödeyeceğini söylerken, G7 ülkeleri de Liverpool'dan benzer mesajlar gönderdi.
13.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İç Savaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.