İçerik

İçerik

Son dakika içerik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan içerik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan içerik haber sayfamızda...

İçerik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.978 icerik haberi bulunmuştur.
Youtube Video Nasıl İndirilir? Youtube'dan Video İndirme Yöntemleri Nelerdir?
Youtube Video Nasıl İndirilir? Youtube'dan Video İndirme Yöntemleri Nelerdir?Zamanla televizyonun yerini almaya başlayan Youtube, internet kullanıcılarına pek çok farklı içerik sunuyor. Normalde Youtebe Premium kullanıcılarına sunulan video indirme işlemini artık herkes ücretsiz bir şekilde yapabiliyor. Youtube video indirmenin pek çok farklı yöntem bulunuyor. Youtube video nasıl indirilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.05.2021Teknoloji
KOSGEB desteklerine başvurular başlıyor
KOSGEB desteklerine başvurular başlıyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 5 milyar liralık KOSGEB Hızlı Destek Programı’na başvuruların pazartesi gününden itibaren e-Devlet aracılığıyla yapılabileceğini belirterek, “İşletmelerimizi, girişimcilerimizi başvurmaya davet ediyorum” dedi.
2.05.2021Ekonomi
Sağlıklı cilt için en saf çözümler
Sağlıklı cilt için en saf çözümlerSağlıklı cilt için en saf çözümler felsefesi ile yola çıkan ve geçtiğimiz günlerde 1. yaşını kutlayan The Purest Solutions markası, bilimsel açıklamalar, test, analiz ve klinik çalışmalar doğrultusunda geliştirilen cilt bakım formülleri ile cilt bakımına yeni bir bakış açısı kazandırıyor.
2.05.2021Advertorial
Bu logoları tanıyalım
Bu logoları tanıyalımBir ürünün hayvanlar üzerinde test edilip edilmediğini anlamak için üzerindeki logolara ve hangi kuruluş tarafından denetlendiğine dikkat etmekte fayda var. Ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeyen markaları ayırt etmek için ambalajlarında yer alan bu logoları takip edin
2.05.2021Pazar
İletişim Başkanı Altun'dan TRT'nin kuruluş yıl dönümü mesajı
İletişim Başkanı Altun'dan TRT'nin kuruluş yıl dönümü mesajıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "TRT'nin, sayın Cumhurbaşkanımızın her platformda hakikat için yaptığı 'iletişim seferberliği' çağrısı doğrultusunda bundan sonra da yenilikçi ve güçlü projeleri hayata geçireceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.
1.05.2021Siyaset
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Akademi'yle ilgili infografik paylaştı
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Akademi'yle ilgili infografik paylaştıTürkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, birinci yılını tamamlayan TBF Akademi'nin Türk basketboluna katkısını anlatan infografik paylaşımında bulundu.
1.05.2021Basketbol
Bakan bugün açıkladı! Başvurular e-Devlet'ten yapılacak
Bakan bugün açıkladı! Başvurular e-Devlet'ten yapılacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 5 milyar liralık KOSGEB Hızlı Destek Programı'na başvuruların pazartesi gününden itibaren e-Devlet aracılığıyla yapılabileceğini belirterek, "İşletmelerimizi, girişimcilerimizi başvurmaya davet ediyorum." dedi.
1.05.2021Ekonomi
Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-4 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.com
Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-4 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.
3.05.2021Yaşam
Fuar’a pandemi engeli
Fuar’a pandemi engeliLondra Kitap Fuarı bu yıl çevrimiçi olarak düzenlenecek. Her yıl dünyanın dört bir yanından kitapseverlerin ve yayıncıların buluşma noktası olan fuar bu yıl pandeminin yayıncılık sektörüne etkisi gerekçesiyle dijital olarak gerçekleşecek.
Editör'ün seçtikleri
Editör'ün seçtikleriHediye seçimiAnneler Günü’nde tüm mesafelere rağmen yanında olduğunuzu hissettirmek istiyorsanız her tarza ve bütçeye uygun hediye alternatifleri için www...
1.05.2021Cadde
AB'den Apple'a ihlal suçlaması
AB'den Apple'a ihlal suçlamasıAvrupa Birliği (AB), Apple'ı uygulama mağazası App Store kuralları ile müzik veri akışı piyasasında hakim konumunu kötüye kullanmakla ve rekabet kurallarını çiğnemekle suçladı.
30.04.2021Uzmanpara
Melike Şahin ve Lil Zey global listelerde
Melike Şahin ve Lil Zey global listelerdeSpotify, Mart ayında Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak üzere yepyeni global müzik programı Equal'ı hayata geçirmişti. Audio dünyasının lideri konumunda olan Spotify bu lansmanın hemen ardından, Equal Müzik Programı ile müzik sektöründe kadın eşitliğini güçlendirmek üzere global taahhüdünü bir adım öteye taşıyor.
30.04.2021Kültür Sanat
AB'den kritik karar! İnternetten bir saat içinde kaldırılacak
AB'den kritik karar! İnternetten bir saat içinde kaldırılacakAvrupa Parlamentosu (AP), internette terör içerikli paylaşımların yayılmasını engellemek için bu tür içeriklerin bir saat içinde alan sağlayıcılar tarafından kaldırılmasını öngören yasal düzenlemeyi kabul etti.
28.04.2021Dünya
TikTok’ta ‘iyilik sofrası’ kurulacak
TikTok’ta ‘iyilik sofrası’ kurulacakKısa video platformu TikTok, Ramazan’da ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak için Türk Kızılayı’yla bir kampanya başlattı. 27 Nisan - 3 Mayıs tarihleri arasında sürecek kampanyada #iyiliksofrası ve #cookforgood etiketleriyle TikTok üzerinden paylaşılan her video için, Türk Kızılayı’na 2 dolar bağış yapılacak. İhtiyaç sahiplerine gıda yardımı olarak gidecek bağışların toplam 50 bin dolara ulaşması hedefleniyor.
28.04.2021Ekonomi
Öğretmen bir fenomen gibi olmalı
Öğretmen bir fenomen gibi olmalıSosyal medyada içerikleri 3 saniyede atlayan ancak ilgisini çekiyorsa durup bakan Z Kuşağı’na, uzaktan eğitim vermek çok zor. Öğretmenlerin bilgisayarda ne yaptığını denetleyemediği bu kuşağın, ilgilerini derse çekebilmek için bir Youtuber veya Instagram fenomeniyle adeta rekabet etmesi gerekiyor.
28.04.2021Eğitim
Sanal gerçeklik okullara da girdi
Sanal gerçeklik okullara da girdiOnline eğitimde artık tabletler, görüntülü dersler de yetmiyor. 3 boyutlu öğrenme ortamları sunan sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin kullanımı yaygınlaşırken eğitim, mekândan, zamandan, sınırlardan bağımsız ve kişiye özel bir deneyim haline geliyor.
28.04.2021Eğitim
Ekrandan ders anlatmak yetmiyor
Ekrandan ders anlatmak yetmiyorÇevrimiçi eğitim, ilk günlerde cazip gelse de zamanla öğrenciler ekran önünde olmaktan sıkıldılar. Uzmanların bu sorunun çözümü için bir dizi önerisi var: - Öğrencilerin derslere katılımlarını motive edecek sürprizler hazırlayın - İlgilerini çekecek materyaller kullanın - Çevrimiçi ortamda da olsa onların hem öğretmenleriyle hem de arkadaşlarıyla buluşmaları için etkinlikler düzenleyin.
28.04.2021Eğitim
Dünya Caz Günü'nde anlamlı belgesel
Dünya Caz Günü'nde anlamlı belgeselTürkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden Akbank Caz Festivali etkinlik ve konserlerin yapılamadığı bu özel dönemde Türk Cazı’na kayıtlarıyla, söyleşileriyle ve belgesel çekimleriyle arşiv niteliğinde önemli eserler kazandırmaya devam ediyor.
27.04.2021Kültür Sanat
İş arayana indirimli internet
İş arayana indirimli internetPandemi döneminde işini kaybedenlere indirimli internet fırsatı geldi. Vodafone, 39 TL olan ‘Birlikteyiz’ tarifesini iş arayanlara 9 TL’ye sunacak. Ayrıca iş arayanlara eğitimler verilecek.
27.04.2021Ekonomi
'Önemli ek kaynak desteği sağladık'
'Önemli ek kaynak desteği sağladık'Milliyet’in sorularını yanıtlayan MEB Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, ‘Öğrencilerimizin ek kaynak ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir destek sağladığımızı görüyoruz’ dedi
25.04.2021Gündem
KOBİ’lerin dijital dönüşümüne katkı
KOBİ’lerin dijital dönüşümüne katkıİstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Türk Telekom, KOBİ’lerin dijital dönüşümlerine liderlik etmek ve küresel rekabette avantaj elde etmelerini sağlamak için işbirliği yaptı. Bu kapsamda Türk Telekom, İTO’nun Avrupa Birliği destekli KOBİ’lerin dijitalleştirilmesi projesinin nihai ürünü olan ve dijitalkobim.org adresinden erişilebilen platformun stratejik ortağı oldu.
25.04.2021Ekonomi
Epub Nedir, Ne İşe Yarar? Epub Dosya Uzantısı Nasıl Açılır?
Epub Nedir, Ne İşe Yarar? Epub Dosya Uzantısı Nasıl Açılır?Dosya uzantısı (.epub) olan, e-kitaplar ve diğer içerik çeşitlerini saklamak için kullanılan bir tür dosya formatıdır. EPUB, Electronic Publication yani elektronik yayın anlamına gelen kelimelerinin kısaltmasıdır. 2007 Eylül ayından bu yana Uluslararası Dijital Yayın Forumu’nun resmi standardı konumunda olan EPUB dosyası nedir ve nasıl açılır tüm detaylarıyla derledik
25.04.2021Teknoloji
İçerik Yönetim Sistemi (Cms) Nedir, Ne İşe Yarar? En Popüler Cms Örnekleri Nelerdir?
İçerik Yönetim Sistemi (Cms) Nedir, Ne İşe Yarar? En Popüler Cms Örnekleri Nelerdir?Web sitelerinde yer alan tasarım, içerik ve dosya gibi verilere dair görsel kaynakların yönetiminden sorumlu olan sistemler bulunur. Bu sistemlerin yer aldığı içerik panelleri herhangi bir alt yapı bilgisine sahip olmaksızın ilgili kullanıcıların içeriklerini yönetmelerini ve yeni içerik oluşturmalarını sağlar. Global dünyadan içerik yönetim sistemleri olarak bilinen bu sistemler kod ve içerik arasında bir ayrışma yapılmasını mümkün kılar. Peki İçerik yönetim sistemi (CMS) nedir, ne işe yarar? En popüler CMS örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.04.2021Teknoloji
Ku Klux Klan'ın üyelik kayıtları ilk kez yayınlandı
Ku Klux Klan'ın üyelik kayıtları ilk kez yayınlandıABD tarihinin utanç verici organizasyonu ırkçı Ku Klux Klan (KKK) örgütünün 1300 sayfalık üyelik kayıtları internet ortamına sunuldu.
24.04.2021Dünya
Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.com
Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.
24.04.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

KOSGEBsağlık sohbetleriklinik beslenmeElif Tümenab

İçerik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.