İdrar Kaçırma Tedavisi

İdrar Kaçırma Tedavisi

Son dakika idrar kaçırma tedavisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan idrar kaçırma tedavisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan idrar kaçırma tedavisi haber sayfamızda...

İdrar Kaçırma Tedavisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 207 idrar kaçırma tedavisi haberi bulunmuştur.
4 kadından 1’i idrar kaçırıyor! Üreme çağındaki genç kadınların kapısını çalıyor
4 kadından 1’i idrar kaçırıyor! Üreme çağındaki genç kadınların kapısını çalıyor Özellikle 30 yaşından sonra her 4 kadından 1’inin idrar kaçırma problemi yaşadığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Rehat Faikoğlu, sosyal hayattan uzaklaşmanın en yaygın sebeplerinden biri olan idrar kaçırmanın çoğu zaman cerrahi yönteme gerek kalmadan, ilaçlar ve egzersizlerle tedavi edilebildiğine dikkat çekti.
16.10.2023 Genel Sağlık
İdrar kaçırmaya lazerli çözüm
İdrar kaçırmaya lazerli çözüm Bu dönemin kadın yaşamının neredeyse üçte birini kapladığını belirten Op. Dr. Çiğdem Karas, “Sıklıkla rastladığımız idrar kaçırmada lazer tedavisi iyi sonuçlar veriyor” dedi
25.04.2022 Ege
Kadınlarda en sık görülen problem: İdrar kaçırma hakkında bilinmesi gerekenler
Kadınlarda en sık görülen problem: İdrar kaçırma hakkında bilinmesi gerekenler İdrar kaçırma problemi, kadınlarda genellikle ileri yaşlarda görülen bir durumdur. Sosyal hayatta çok ciddi problemler oluşturur. Menopoz sonrası idrar kaçırma problemiyle daha sık karşılaşılır ve kadınlar evden çıkmaya bile çekinir hale gelebilirler. Bazı kişiler idrar kaçırmayı yaşlanmanın normal bir etkisi olarak görür ve tıbbi destek ihtiyacına gerek duymaz. Bazı kişiler de bu durumdan çekindiği için kimseye anlatamazlar. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Burçak Tok, kadınlarda en sık görülen problem olan idrar kaçırma hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.
22.04.2022 Kadın Sağlığı
Kadınlarda idrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır?
Kadınlarda idrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır? Kadınlarda idrar kaçırma hangi yaşlarda görülür, neden olur, nasıl tedavi edilir? Üroloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. İlker Çömez, kadınlarda idrar kaçırma problemini ve tedavisini sizler için anlattı.
6.05.2021 Kadın Sağlığı
Kadınlarda idrar kaçırma problemi neden olur, nasıl düzelir?
Kadınlarda idrar kaçırma problemi neden olur, nasıl düzelir? İdrar kaçırma, kişinin istemsiz olarak idrarını az ya da çok olarak tutamaması durumu olarak tanımlanır. Her yaşta görülebilir ama daha çok ileri yaşlarda görülür. Anatomik, sinirsel veya metabolik nedenleri olabilir. Kişinin sosyal ve günlük hayatını etkileyebilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Miray Sekkin Eser konu hakkında bilgiler verdi
14.07.2020 Kadın Sağlığı
'İdrar kaçırmanın çok farklı tipleri var'
'İdrar kaçırmanın çok farklı tipleri var' Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, “İdrar kaçıran biriyseniz kendinizi kimseyle kıyaslamayın” dedi ve ekledi: "Yaşadığı sorun sizden tamamen farklı olabilir. İdrar kaçırmanın çok farklı tipleri var ve bunların hepsinin de tedavileri birbirinden farklı"
28.01.2020 Kadın Sağlığı
İdrar kaçırmaya 'manyetik koltuk'lu çözüm
İdrar kaçırmaya 'manyetik koltuk'lu çözüm Kadınlarda daha fazla görülen idrar kaçırma, konuşmaktan bile utanılan bir problem. Bu nedenle çoğu kişi idrar kaçırma hastalığından ameliyatsız kurtulmanın yollarını arıyor. "Manyetik alan koltuğu" tedavisi de bunlardan biri. Peki, manyetik alan koltuğu tedavisi nedir, kimlere yapılır?
7.09.2019 Genel Sağlık
Hormon tedavisi idrar kaçırmaya çözüm değildir
Hormon tedavisi idrar kaçırmaya çözüm değildir Kadınlarda en sık görülen idrar kaçırma tipinin sıkışma tipi idrar kaçırma, stres tipi idrar kaçırma ve karışık tip idrar kaçırma olduğunu belirten Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, menopoz ile idrar kaçırma arasındaki ilişki hakkında birçok farklı araştırmanın olduğunun altını çizdi.
4.07.2019 Kadın Sağlığı
İdrar kaçırma problemi olanlar nasıl bir yol izlemeli?
İdrar kaçırma problemi olanlar nasıl bir yol izlemeli? Türkiye'de 2 milyonun üstünde kadın bu sorunu yaşıyor. Uzmanlar, idrar kaçırma problemi yaşayan kişilerin, varolan çözüm yolları hakkında doğru ve yeterli bilgi sahibi olmadıklarını ve bu nedenle pek çok kişinin tıbbi çözümlere başvuramadıklarını belirtiyor.
10.09.2018 Kadın Sağlığı
İdrar kaçıranların en büyük yanlışı sıvı tüketmemek!
İdrar kaçıranların en büyük yanlışı sıvı tüketmemek! Türkiye'de kadın nüfusunun neredeyse yarısı bu sorunu yaşıyor. Uzmanlar idrar kaçırma sorunu ile ilgili yeterli farkındalık olmadığı için, hastaların iyileşebileceklerine inanmadığını ve bu nedenle tıbbi çözümlere başvurmadığını belirtiyor. Peki idrar kaçırma sorunu olanlar nasıl bir yol izlemeli?
25.05.2018 Kadın Sağlığı
Kadınlar erkeklerden daha sık idrar kaçırıyor!
Kadınlar erkeklerden daha sık idrar kaçırıyor! İdrar kaçırma özellikle yaş ilerledikten sonra en çok karşılaşılan sorunlardan biri. Peki kadınların erkeklere göre 4 kat daha fazla idrar kaçırdığını biliyor muydunuz? Kontinans Derneği Başkanı Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Oktay Demirkesen anlattı:
3.11.2017 Kadın Sağlığı
İdrar kaçırma nasıl önlenir? İdrar kaçırma tedavisi nasıl olur?
İdrar kaçırma nasıl önlenir? İdrar kaçırma tedavisi nasıl olur? İdrar kaçırma neden olur? İdrar kaçırma sorunu nasıl çözülür? İdrar kaçırma nasıl önlenir? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Uz. Dr. Gülseren Kayalar, idrar kaçırma ve fiziksel rehabilitasyonla tedavisi hakkında bilgi verdi.
12.06.2017 Kadın Sağlığı
İdrar kaçırma sorunu olan kadınlar günlük hayata nasıl devam edebilir?
İdrar kaçırma sorunu olan kadınlar günlük hayata nasıl devam edebilir? Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Oktay Demirkesen, idrar kaçırma sorunu yaşayan kadınların günlük hayatlarına aktif olarak devam edebilmesi için yapılması gerekenleri anlatıyor.
2.06.2017 Sağlık
İdrar kaçırma sorununun tedavi yöntemi nelerdir?
İdrar kaçırma sorununun tedavi yöntemi nelerdir? Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Oktay Demirkesen, idrar kaçırma sorununun tedavi yöntemlerini açıklıyor.
15.05.2017 Sağlık
İdrar kaçırma sorununa sakral nöromodülasyon çözümü
İdrar kaçırma sorununa sakral nöromodülasyon çözümü 'İdrar kaçırma' ve 'idrar yapamama' sorunu 'sakral nöromodülasyon' yöntemiyle son buluyor. Yrd. Doç. Dr. Kadir ÖNEM 'sakral nöromodülasyon' yöntemini anlattı.
21.03.2017 Genel Sağlık
Kadınlarda idrar kaçırma nasıl tedavi edilir?
Kadınlarda idrar kaçırma nasıl tedavi edilir? Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Uzmanı Opr. Dr. Zemine Şengül Üçok, "İdrar kaçırma tıbbi literatürde “üriner inkontinans olarak geçmektedir. İdrar kaçırma, kadınların sosyal yaşamını kısıtlıyor" dedi ve tedavi yöntemini anlattı.
29.12.2016 Kadın Sağlığı
İdrar kaçırma tedavisi Manyetik Pelvik Taban Stimulasyonu
İdrar kaçırma tedavisi Manyetik Pelvik Taban Stimulasyonu Tüm dünyada yaygın olan idrar kaçırma sorunu, ülkemizde de birçok kadının çözüm aradığı bir konu olmaya devam ediyor.
26.04.2016 Kadın Sağlığı
İdrar kaçırma nasıl tedavi edilir?
İdrar kaçırma nasıl tedavi edilir? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Bahadır, tüm dünyada yaygın olan idrar kaçırma sorununun, ülkemizde de birçok kadının çözüm aradığı bir konu olduğunu belirterek, “Her geçen yıl tıp dünyasında yeni yöntemlerin uygulanmaya başlaması, bu konuda problemli olan kadınların da yüzünü güldürüyor” dedi.
4.01.2016 Genel Sağlık
İdrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır?
İdrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır? Gizli saklı yaşanan ancak iş hayatından özel hayata kadar kadınların her anını kabusa çevirebilen bir hastalık olan idrar kaçırma, kimlerde daha sık görülür ve nasıl tedavi edilir? İşte idrar kaçırmayla ilgili merak ettikleriniz...
6.08.2015 Kadın Sağlığı
Vajinal genişlik ve idrar kaçırmaya 20 dakikada çözüm
Vajinal genişlik ve idrar kaçırmaya 20 dakikada çözüm Doktor Ebru Ünal, birçok kadının yaşam kalitesini ve psikolojisini etkileyen vajinal genişlik ve idrar kaçırma sorunlarından Fotona Lazer'le ameliyatsız kurtulabileceğini söyledi.
2.07.2015 Kadın Sağlığı
İdrar kaçırma ameliyatı nasıl yapılır?
İdrar kaçırma ameliyatı nasıl yapılır? Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kadir Önem, idrar kaçıran ve ilaçtan fayda görmeyen hastalarda botoxun oldukça iyi bir tedavi yöntemi olduğunu söyledi.
23.06.2015 Kadın Sağlığı
İdrar kaçırma tedavisi başarılı mı?
İdrar kaçırma tedavisi başarılı mı? Medicalpark Karadeniz Hastanesi Üroloji Bölümü'nden Uzm. Dr. Hasan Turgut, kadınlarda idrar kaçırmanın oldukça yüksek oranda (4 kadından birinde) görüldüğünü, kişinin sosyal ve mental hayatını olumsuz etkileyen bu rahatsızlığın düzeltilebilir olduğunu söyledi.
15.06.2015 Kadın Sağlığı
Erkeklerde idrar kaçırma sorununa son
Erkeklerde idrar kaçırma sorununa son Türkiye’de ilk kez kadavra üzerinde canlı cerrahi ile erkeklerde idrar kaçırma tedavisinde “altın standart” yöntem olan “artifisiyel sfinkter” eğitimi verildi.
28.04.2015 Erkek Sağlığı
Kadınların utandığı sorun idrar kaçırma
Kadınların utandığı sorun idrar kaçırma BÜYÜK KORKU: İDRAR KAÇIRMA, hayat kalitesini çok etkileyen ve stres, sıkışma ve karışık idrar kaçırma tiplerinin sıklıkla görüldüğü bir hastalıktır.
28.11.2014 Cinsellik
İdrar kaçırma kader değil!
İdrar kaçırma kader değil! Sıkışma, sık idrara gitme, gece idrara kalkma, idrar kaçırma sorunları ile baş gösteren Aşırı Aktif Mesane Hastalığı artık kader olmaktan çıkıyor!
12.08.2014 Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

İdrar Kaçırma Tedavisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.