Kadınlarda İdrar Kaçırma

Kadınlarda İdrar Kaçırma

Son dakika kadınlarda idrar kaçırma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kadınlarda idrar kaçırma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kadınlarda idrar kaçırma haber sayfamızda...

Kadınlarda İdrar Kaçırma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 165 kadınlarda idrar kaçırma haberi bulunmuştur.
4 kadından 1’i idrar kaçırıyor! Üreme çağındaki genç kadınların kapısını çalıyor
4 kadından 1’i idrar kaçırıyor! Üreme çağındaki genç kadınların kapısını çalıyor Özellikle 30 yaşından sonra her 4 kadından 1’inin idrar kaçırma problemi yaşadığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Rehat Faikoğlu, sosyal hayattan uzaklaşmanın en yaygın sebeplerinden biri olan idrar kaçırmanın çoğu zaman cerrahi yönteme gerek kalmadan, ilaçlar ve egzersizlerle tedavi edilebildiğine dikkat çekti.
16.10.2023 Genel Sağlık
Kadınlarda idrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır?
Kadınlarda idrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır? Kadınlarda idrar kaçırma hangi yaşlarda görülür, neden olur, nasıl tedavi edilir? Üroloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. İlker Çömez, kadınlarda idrar kaçırma problemini ve tedavisini sizler için anlattı.
6.05.2021 Kadın Sağlığı
Menopozdan sonra idrar yolu enfeksiyonları daha sık yaşanıyor!
Menopozdan sonra idrar yolu enfeksiyonları daha sık yaşanıyor! 18 Ekim Dünya Menopoz Günü’ne özel konuşan Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, menopozla idrar kaçırma arasında net bir ilişkinin henüz ispatlanmadığını ancak başka idrar yolu semptomlarıyla anlamlı bir bağlantısı olduğunu söyledi.
30.10.2020 Kadın Sağlığı
Kadınlarda idrar kaçırma probleminin asıl nedeni bu sorunlar!
Kadınlarda idrar kaçırma probleminin asıl nedeni bu sorunlar! 20 yaş üstü kadınların %15’inde, 65 yaş üstü kadınların ise %50’sinde görülebilen istemsiz idrar kaçırma, yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren sağlık problemlerinden biri olarak tanımlanıyor. Bu durum, menopoz, obezite, depresyon, sigara kullanımı, çok sayıda normal doğum yapmış olmak gibi faktörlerle de gelişebiliyor Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Emel Kurtoğlu Özdeş, kadınlarda istemsiz idrar kaçırmanın kişiye özel tedavilerle ortadan kaldırılabileceğini belirterek, konu ile ilgili önemli önerilerde bulundu.
8.10.2020 Genel Sağlık
Kadınlarda idrar kaçırma problemi neden olur, nasıl düzelir?
Kadınlarda idrar kaçırma problemi neden olur, nasıl düzelir? İdrar kaçırma, kişinin istemsiz olarak idrarını az ya da çok olarak tutamaması durumu olarak tanımlanır. Her yaşta görülebilir ama daha çok ileri yaşlarda görülür. Anatomik, sinirsel veya metabolik nedenleri olabilir. Kişinin sosyal ve günlük hayatını etkileyebilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Miray Sekkin Eser konu hakkında bilgiler verdi
14.07.2020 Kadın Sağlığı
Egeli akademisyenlere 700 bin euroluk hibe
Egeli akademisyenlere 700 bin euroluk hibe Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Yeniel ile ekibinin geliştirdiği, kadınlarda idrar kaçırma ve pelvik organ sarkmalarının tedavisinde yenilikçi bir tedavi yöntemi sunan medikal bir cihaz, Avrupa Komisyonu Horizon 2020 Framework Programme Faz 2 desteğinden 700 bin Euro hibe almaya hak kazandı.
17.03.2020 Ege
'İdrar kaçırmanın çok farklı tipleri var'
'İdrar kaçırmanın çok farklı tipleri var' Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, “İdrar kaçıran biriyseniz kendinizi kimseyle kıyaslamayın” dedi ve ekledi: "Yaşadığı sorun sizden tamamen farklı olabilir. İdrar kaçırmanın çok farklı tipleri var ve bunların hepsinin de tedavileri birbirinden farklı"
28.01.2020 Kadın Sağlığı
Cinselliği bitiren hastalık: İdrar kaçırma
Cinselliği bitiren hastalık: İdrar kaçırma Kontinans Derneği Başkanı Prof.Dr. Tufan Tarcan, idrar kaçırmanın hijyenik sorunlar ve güven eksikliğine neden olduğu için cinsel işlev bozukluğuna da yol açabileceğini belirtti. İdrar kaçırmaya bağlı olarak ortaya çıkan depresyon sorunu cinsellikten uzaklaşmaya ve cinsel ilişki sırasında idrar kaçırma korkusu yaşanmasına yol açarak cinsel hayatı kısıtlıyor" dedi
8.02.2020 Cinsel Sağlık
Yanlış ped kullanımı enfeksiyona yol açıyor!
Yanlış ped kullanımı enfeksiyona yol açıyor! Kontinans Derneği Ürodinami Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Ceyhun Özyurt idrar tutmanın idrar torbasının kas yapısını bozduğunun altını çizdi.
31.12.2019 Kadın Sağlığı
Kegel egzersizleri nedir?
Kegel egzersizleri nedir? Doğum yapmış birçok kadın doğum sonrası idrar kaçırma probleminden yakınmaktadır. Bu durum beraberinde cinsel bozuklukları da getirebilmektedir. Peki, doğum sonrası idrar kaçırmamak ve cinsel tatmini arttırmak mümkün mü? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Pınar Kadiroğulları sizler için anlattı.
9.09.2019 Kadın Sağlığı
Sıvı tüketimini azaltmak idrar kaçırmayı önler mi?
Sıvı tüketimini azaltmak idrar kaçırmayı önler mi? İdrar kaçırma, böbrek taşı, kronik idrar yolu enfeksiyonu, kalp damar rahatsızlığı, metabolik ve sinir sistemi hastalıkları olan kişilerin uzun süre susuz kalmamaları gerektiğinin altını çizen Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, özellikle solunum ve terle sıvı kaybedilen yaz aylarında bol sıvı tüketiminin önemli olduğunu vurguladı.
30.05.2019 Kadın Sağlığı
Stres tip idrar kaçırmadan 10 adımda kurtulun
Stres tip idrar kaçırmadan 10 adımda kurtulun Stres tip idrar kaçırma daha çok kadınlarda görülen ve idrar torbasını taşıyan kaslar ve bunların liflerindeki zayıflık nedeni ile ortaya çıkan bir durumdur. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Haluk Kulaksızoğlu idrar kaçırma hakkında merak edilen soruları yanıtladı.
3.01.2019 Genel Sağlık
İdrar kaçırma problemi olanlar nasıl bir yol izlemeli?
İdrar kaçırma problemi olanlar nasıl bir yol izlemeli? Türkiye'de 2 milyonun üstünde kadın bu sorunu yaşıyor. Uzmanlar, idrar kaçırma problemi yaşayan kişilerin, varolan çözüm yolları hakkında doğru ve yeterli bilgi sahibi olmadıklarını ve bu nedenle pek çok kişinin tıbbi çözümlere başvuramadıklarını belirtiyor.
10.09.2018 Kadın Sağlığı
Sağlık ve mutluluk için kegel egzersizleri
Sağlık ve mutluluk için kegel egzersizleri Kegel egzersizi, pelvik taban kaslarını güçlendirmek için yapılan basit bir egzersizdir. Pelvis kaslarının sıkılıp gevşetilmesidir. Kegel egzersizi sanılanın aksine sadece kadınların yararına olan hareketler değildir. Aynı zamanda erkeklere de büyük faydalar sağlar.
21.02.2018 Kadın Sağlığı
Kadınlar erkeklerden daha sık idrar kaçırıyor!
Kadınlar erkeklerden daha sık idrar kaçırıyor! İdrar kaçırma özellikle yaş ilerledikten sonra en çok karşılaşılan sorunlardan biri. Peki kadınların erkeklere göre 4 kat daha fazla idrar kaçırdığını biliyor muydunuz? Kontinans Derneği Başkanı Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Oktay Demirkesen anlattı:
3.11.2017 Kadın Sağlığı
Kadınlarda idrar kaçırma nasıl tedavi edilir?
Kadınlarda idrar kaçırma nasıl tedavi edilir? Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Uzmanı Opr. Dr. Zemine Şengül Üçok, "İdrar kaçırma tıbbi literatürde “üriner inkontinans olarak geçmektedir. İdrar kaçırma, kadınların sosyal yaşamını kısıtlıyor" dedi ve tedavi yöntemini anlattı.
29.12.2016 Kadın Sağlığı
İdrar kaçırmanın sebepleri
İdrar kaçırmanın sebepleri Yaşam kalitesini direkt olarak etkileyen idrar kaçırma, kadınlarda her yaşta ortaya çıkabilir. Kişi evden çıkmamayı tercih eder, sosyal ortamlara girmekten kaçar, her yerde tuvalet bulma, tuvalete yetişebilme kaygısı taşır.
22.08.2016 Kadın Sağlığı
İdrar kaçırma tedavisi başarılı mı?
İdrar kaçırma tedavisi başarılı mı? Medicalpark Karadeniz Hastanesi Üroloji Bölümü'nden Uzm. Dr. Hasan Turgut, kadınlarda idrar kaçırmanın oldukça yüksek oranda (4 kadından birinde) görüldüğünü, kişinin sosyal ve mental hayatını olumsuz etkileyen bu rahatsızlığın düzeltilebilir olduğunu söyledi.
15.06.2015 Kadın Sağlığı
İdrar kaçırmaya sorununa çözüm
İdrar kaçırmaya sorununa çözüm Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Şakrak, kadınlarda yaygın görülen idrar kaçırma sorununun cerrahi tedavisinde başarı oranının yüzde 95 olduğunu söyledi.
3.06.2015 Kadın Sağlığı
Kadınların gizli sorunu idrar kaçırma
Kadınların gizli sorunu idrar kaçırma 30 yaşın üzerindeki her 4 kadından 1’İ idrar kaçırmadan şikayet ediyor. Özellikle menopoz sonrası dönemdeki kadınlarda, çok doğum yapmış kadınlarda, hatta bazen de hiç doğum yapmamış kadınlarda görülebiliyor.
13.02.2015 Kadın Sağlığı
40 yaş üstü kadınlarda sık görülüyor
40 yaş üstü kadınlarda sık görülüyor Adana Özel Avrupa Hospital Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ahmet Tuğanalp, idrar kaçırmanın Türkiye’de 40 yaş üstü bayanların yaklaşık yüzde 60-70’inde görülen ciddi bir sağlık sorunu olduğunu belirterek, idrar kaçırma sorunu yaşayan hastaların neredeyse tüm aktivitelerini buna göre planladıklarını, bu yüzden de ciddi psikolojik problemler yaşadıklarını söyledi.
12.02.2015 Kadın Sağlığı
Kadınlarda idrar kaçırma
Kadınlarda idrar kaçırma “Kadınlarda Üriner İnkontinans Tanı ve Tedavisi” konulu hizmet içi eğitim kursu Prof. Dr. Necla Özdemir Salonu’nda gerçekleşti.
27.11.2014 Kadın Sağlığı
Kadınların can sıkıcı sorunu idrar kaçırma
Kadınların can sıkıcı sorunu idrar kaçırma İdrar kaçırma tedavisi günümüzde çok kolay.
8.08.2014 Cinsellik
Sigara içen kadınlarda bu risk yüksek!
Sigara içen kadınlarda bu risk yüksek! Sigara içen kadınlarda idrar kaçırma riskinin yüksek olduğu belirtildi.
22.05.2014 Genel Sağlık
İdrar kaçıran kadınlar doktora gitmiyor!
İdrar kaçıran kadınlar doktora gitmiyor! Üroloji Uzmanı Op. Dr. Türker, idrar kaçıran kadınların büyük kısmının utanıp hekime başvurmadığını söyledi.
19.03.2014 Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Kadınlarda İdrar Kaçırma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.