İhlas Suresi

İhlas Suresi

Son dakika ihlas suresi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ihlas suresi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ihlas suresi haber sayfamızda...

İhlas Suresi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 213 ihlas suresi haberi bulunmuştur.
Arefe günü 1000 İhlas okumanın fazileti nedir ve ne zaman okunur?
Arefe günü 1000 İhlas okumanın fazileti nedir ve ne zaman okunur? Ramazan'ın son günü olan ve bayramın habercisi olan arefe gününe erişildi. Bugün Ramazan Bayramı arefesi olarak idrak ediliyor. Mübarek arefe gününde yapılması gereken dualar merak edilirken bu güne özel 1000 İhlas okumanın faziletleri oldukça önemli bir yer tutuyor. Peki, arefe günü 1000 İhlas okumanın fazileti nedir? Arefe günü 1000 İhlas ne zaman ve nasıl okunur?
9.04.2024 Bilgi Rehberi
2024 Kadir Gecesi Tarihi: Kadir Gecesi Hangi Güne Denk Geliyor? Kadir Gecesi Namazı, Duası, Tesbihleri ve Zikirleri
2024 Kadir Gecesi Tarihi: Kadir Gecesi Hangi Güne Denk Geliyor? Kadir Gecesi Namazı, Duası, Tesbihleri ve Zikirleri İslam dünyası için en kutsal gece olarak kabul edilen Kadir Gecesi Ramazan ayı içerisinde idrak edilecek. Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı gece olarak bilinen Kadir Gecesinin hangi güne denk geldiği ise merak konusu. Peki Kadir Gecesi hangi güne denk geliyor? Kadir Gecesi namazı, duası, tesbihleri ve zikirleri nelerdir? 2024 Kadir Gecesi tarihine dair detaylar.
4.04.2024 Bilgi Rehberi
Ölmüş Birine Dua Nasıl Gönderilir? Ölü Arkasından Okunacak Dualar Nelerdir?
Ölmüş Birine Dua Nasıl Gönderilir? Ölü Arkasından Okunacak Dualar Nelerdir? İnsanlar sağlık sorunlarından veya yaşadığı kazalardan dolayı hayatını kaybedebiliyor. Herkes ölen yakınlarını ziyaret edebiliyor veya arkasından dua okuyabiliyor. Ölen birine nasıl dua edileceği kişilerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Ölülerin arkasından okunacak dualar da araştırılan bir konudur. Ölmüş birine dua nasıl gönderilir? Ölenlerin arkasından okunacak dualar nelerdir? Sizleri için soruları detaylı olarak derledik.
4.04.2024 Dini Bilgiler
Namaz Nasıl Kılınır? Kadın ve Erkek Sabah - Öğle - İkindi - Akşam - Yatsı Namazı Kılınışı Nasıl?
Namaz Nasıl Kılınır? Kadın ve Erkek Sabah - Öğle - İkindi - Akşam - Yatsı Namazı Kılınışı Nasıl? İslam alemi için farz kılınan ibadetlerden birisi de namazdır. Namaz İslam'ın en önemli ibadetlerindendir. 5 vakit kılınır. Bunlar sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı şeklindedir. Tekbir, kıyam, rükü, secde ve selam gibi kısımlardan oluşan namaz İslam'ın 5 şartından biridir. Namaz ibadetini yerine getirmek isteyenler namaz sureleri ve namaz kılınışı hakkında bilgi sahibi edinmek ister. Her vakit namazın rekatları farklıdır. Sabah namazı . Sabah namazı, 4 rekat, öğle namazı 10 rekat, ikindi namazı 8 rekat, akşam namazı 5 rekat, yatsı namazı 13 rekattır. Namaz nasıl kılınır? 5 vakit namaz kılınışı ve rekatları...
4.04.2024 Gündem
Namaz Sureleri Sırası - 5 Vakit Namazda Okunan Dualar ve Sureler Nelerdir? Sırayla Bütün Namaz Sureleri ve Duaları
Namaz Sureleri Sırası - 5 Vakit Namazda Okunan Dualar ve Sureler Nelerdir? Sırayla Bütün Namaz Sureleri ve Duaları İslam’ın ikinci şartı olan namaz Müslüman alemi için farz kılınmıştır. Dinin direği olarak da nitelendirilen namaz 5 vakit kılınır. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı vakitlerinde kılınan namaz surelerinin sıralaması vardır. Namaz sureleri sıralaması ve namazda okunan dualar ile anlamları ibadette önemli yere sahiptir. Zammı sureler namazda okunan kısa surelere denir ve Kur'an-ı Kerim'in son sayfalarında yer alır. Namazda okunan zammı sureler sıralaması ve okunuşu nelerdir? diyorsanız "Namaz sureleri sırası" içeriğimizden detaylıca okuyabilrsiniz.
28.03.2024 Sureler
Miraç Kandili 100 rekat namaz nasıl kılınır? Diyanet ile Miraç Kandili 100 rekat namaz kılınışı
Miraç Kandili 100 rekat namaz nasıl kılınır? Diyanet ile Miraç Kandili 100 rekat namaz kılınışı Miraç Kandili 100 rekat namazı, 6 Şubat Salı günü idrak edilen kandil için gündeme geldi. Hz. Muhammed'in ilahi huzura çıkarıldığı geceyi anmak ve hakkıyla ibadetlerini yerine getirmek isteyen binlerce Müslüman, 100 rekat namaz kılınışını araştırıyor. Peki, Miraç Kandili'nde 100 rekat namaz nasıl kılınır? İşte, Diyanet ile Miraç Kandili 100 rekat namaz kılınışı...
6.02.2024 Bilgi Rehberi
Hacet Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Rekat Rekat Hacet Namazı Kılınışı, Okunacak Duaları ve Sureleri
Hacet Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Rekat Rekat Hacet Namazı Kılınışı, Okunacak Duaları ve Sureleri Hacet namazı bir diğer ismi ile dilek namazıdır. Hacet namazı bir istek, dilek veya kişinin duasının gerçekleşmesi niyetiyle kılınır. Kılınışı basit ve faziletli bir namazdır. Hacet namazını kılmak için belirli bir gün veya vakit yoktur. Dileyen istediği vakitte kılabilir. 2 veya 4 rekat şeklinde kılınabilen hacet namazının 12 rekat kılınabileceği hakkında rivayetler vardır. Hacet namazı nasıl ve ne zaman kılınır, kaç rekat? Hacet namazı Arapça duası ve anlamı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
6.02.2024 Dini Bilgiler
Şükür Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Şükür Namazında Okunacak Dualar Ve Sureler!
Şükür Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Şükür Namazında Okunacak Dualar Ve Sureler! Şükür namazı nedir? Şükür namazı nasıl kılınır? Şükür namazı kaç rekattır? Şükür namazı kılarken okunacak dualar nelerdir? Şükür namazı hangi durumlarda kılınmaktadır? Şükür namazı kılarken niyet nasıl yapılır? Şükür namazının önemi nedir? Şükür namazında hangi sureler okunmaktadır? Şükür namazı nasıl kılınır ve şükür namazı kılarken okunacak dualar hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
5.02.2024 Dini Bilgiler
Vitir Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Diyanet Vitir Vacip Namazı Kılınışı, Okunan Sureler ve Duaları
Vitir Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Diyanet Vitir Vacip Namazı Kılınışı, Okunan Sureler ve Duaları Müslümanlara günde 5 vakit namaz ibadeti farz kılınmıştır. İslam'ın 5 şartından ikinci olan namaz ibadeti dinin direği olarak kabul edilir. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazı olarak günde 5 vakittir. Yatsı namazının ardından hemen kılınan vitir namazı ise vacip olarak kabul edilmektedir. Vitir namazı 3 rekattır. Kılınışı diğer namazlarla aynıdır. Bu namazın 3. rekatında tekbir getiriler ve ardından kunut duaları okunur. Vitir namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Vitir vacip namazı kılınışı ve okunan sureler ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.01.2024 Dini Bilgiler
Dini Sözler 2024: En Güzel Resimli, Anlamlı, Etkili, İslami, Kısa ve Uzun Dini Sözler
Dini Sözler 2024: En Güzel Resimli, Anlamlı, Etkili, İslami, Kısa ve Uzun Dini Sözler İslam aleminin mübarek günlerinden olan Cuma günler, kandil ve bayram gibi dini günler için anlamlı sözler uzaktaki sevdikleriniz için mesaj yoluyla iletmek için en güzel yöntemlerden bir tanesidir. Sosyal medya platformları veya anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden resimli diniz sözler iletilebilir. Dini sözler sadece özel günlerde değil kişinin kendi maneviyatını da zenginleştirir. Dini sözleri okuyarak aradığınız huzuru bulabilir ve bunu yakınlarınızla paylaşarak onların da huzur dolmasını sağlayabilirsiniz. En güzel resimli, anlamlı, etkili, İslami, kısa ve uzun dini sözler için “Dini Sözler 2024” içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.01.2024 Güzel Sözler
Nazar Duası Oku - En Etkili ve En Hızlı Nazardan Kurtulma ve Korunma Duaları ile Sureleri - Bebeklere Nazar Duası
Nazar Duası Oku - En Etkili ve En Hızlı Nazardan Kurtulma ve Korunma Duaları ile Sureleri - Bebeklere Nazar Duası Kötü bakışlara ve başa gelebilecek olumsuzluklara karşı nazar duası okunur. Genellikle nazardan çocuklar ve hamileler etkilenmektedir. Özellikle yeni doğan bebeklere nazar değmemesi için okunmalıdır. Nazardan kurtulmak için Kur’an-ı Kerim’de yer alan surelerin yanı sıra nazar duaları da okunabilir. Peygamber Efendimizin torunlarını nazardan korumak için okuduğu dua da vardır. Nazara karşı okunacak dualar ve ayetler için “Nazar Duası Arapça Yazılışı ve Türkçe Okunuşu” içeriğimize detaylı göz atabilirsiniz.
2.11.2023 Dualar
İhlas Suresi Abdestsiz Ve Adetliyken Okunur Mu?
İhlas Suresi Abdestsiz Ve Adetliyken Okunur Mu? İhlas Suresi Kur'an'da geçen önemli surelerden biridir. Özellikle Kurban Bayramı arifesinde bu surenin okunması gerekmektedir. Bu önemli günde 1000 defa İhlas Suresi okunması önemli ibadetler arasında yer alır. İhlas suresi abdestsiz ve adetliyken okunur mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.
24.10.2023 Sureler
İhlas Suresi Günde Kaç Kere Okunur?
İhlas Suresi Günde Kaç Kere Okunur? Kuran-ı Kerim'de yer alan İhlas suresi içerisinde bulunan ayetlerde Tevhid inancı vurgulanan ve her ayetini okuyarak ezberlemenin çok sevap olduğu bir suredir. İhlas suresi tüm önemli gün ve gecelerde okunması sevap olan bir sure olmasının yanında özellikle günlük hayatta her gün ve her gece okunması faziletli bir suredir. İhlas suresi günde kaç kere okunur hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
24.10.2023 Sureler
İhlas Suresi Hangi Cüzde Ve Kaçıncı Sayfadadır?
İhlas Suresi Hangi Cüzde Ve Kaçıncı Sayfadadır? Kuran'ı Kerim de bulunan surelere kolay bir şekilde ulaşım sağlamak için kaçınca sayfada bulunduğunu bilmek isteyebilirsiniz. İhlas suresi de Kuran'ı Kerim içerisinde yer alan surelerden birisi olarak ifade edilebilir. İhlas suresi hangi cüzde ve kaçıncı sayfadadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
24.10.2023 Sureler
İhlas Suresi Hangi Durumlarda Okunur?
İhlas Suresi Hangi Durumlarda Okunur? İhlas suresi Kuran-ı Kerim'de 112. sure olmaktadır. İhlas kelime manası olarak halis niyet üzere veya samimiyetle anlamlarına gelmektedir. İhlas suresi içerisinde geçen ayetlerde de Allah'ın varlığını ve birliğini samimi şekilde kabul etmek gerekliliği üzerinde mana bulunmaktadır. İhlas suresi okumak ve ezberlemek önemli bir ibadettir. İhlas suresi okuyarak faziletlerine ve faydalarına erişebilmek mümkün olmaktadır. İhlas suresi hangi durumlarda okunur hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
24.10.2023 Sureler
İhlas Suresi Kaç Harf, Kaç Kelime Ve Kaç Ayetten Oluşur?
İhlas Suresi Kaç Harf, Kaç Kelime Ve Kaç Ayetten Oluşur? Kur'an-ı Kerim'in en önemli surelerinden biri İhlas Suresi'dir. Hadis-i şeriflerde bu surenin öneminden ve faziletlerinden sık sık bahsedilir. Kur'an'daki yeri dolayısıyla sık sık okunması ve hakkında bilgi edinilmesi gereken surelerden biridir. Sizler için İhlas Suresi kaç harf, kaç kelime ve kaç ayetten oluşur sorularını derledik.
24.10.2023 Sureler
İhlas Suresi Nasıl Ezberlenir? Kolay Ezberleme Teknikleri
İhlas Suresi Nasıl Ezberlenir? Kolay Ezberleme Teknikleri Kuran-ı Kerim'de 112. sure olarak bilinen İhlas suresini okumak ve ezberlemek çok sevap olarak bilinmektedir. Nitekim hadislerde İhlas suresini okumak Kuran-ı Kerim'in üçte birini okumaya denk tutulmaktadır. İhlas suresi nasıl ezberlenir ve İhlas suresini ezberleme teknikleri nelerdir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
24.10.2023 Sureler
İhlas Suresi Nerede Ve Ne Zaman İnmiştir?
İhlas Suresi Nerede Ve Ne Zaman İnmiştir? İhlas Suresi Kur'an-ı Kerim içerisinde yer alan 122. sure olma özelliğini taşımaktadır. İhlas suresini ezberlemenin kolay olmasından dolayı ve aynı zamanda da büyük manalar içermesi nedeni ile beş vakit namazda okunabilen sureler içerisinde yer almaktadır. İhlas suresinin nerede ve ne zaman indirildiğini, bu surenin önemini sizin için derledik.
24.10.2023 Sureler
İhlas Suresi Okumanın Faziletleri (Faydaları) Ve Sırları Nelerdir?
İhlas Suresi Okumanın Faziletleri (Faydaları) Ve Sırları Nelerdir? Mekke'de indirilen İhlâs Suresi, Kur'an-ı Kerim'in en kısa surelerinden bir tanesi olmaktadır ve tevhid inancının da en kısa ve öz ifadesi olarak nitelendirilmektedir. Sizin için İhlas suresinin faziletlerini ve sırlarını derledik.
24.10.2023 Sureler
İhlas Suresinin Konusu Ve Önemi Nedir?
İhlas Suresinin Konusu Ve Önemi Nedir? İhlas suresi, Mekke dönemi içerisinde inmiş olan bir suredir. 4 ayetten oluşmaktadır. İhlâs, samimi olmak, İslam dinine içtenlik ile bağlanmak anlamına gelmektedir. Allah’a bu surede anlatıldığı biçimde inanan, tevhit inancını tam manası ile benimsemiş olan kişilerin ihlaslı bir Müslüman olacağı belirtilmektedir. İhlas suresinin konusunu ve önemini sizin için derledik.
24.10.2023 Sureler
İHLAS SURESİ OKU; Kulhuvallahu Ehad Duası Okunuşu , Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
İHLAS SURESİ OKU; Kulhuvallahu Ehad Duası Okunuşu , Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali İhlas Suresi Kur'an-ı Kerim'in 112. suresidir ve toplamda 4 ayetten oluşur. Ezberlemesi oldukça kolay olan İhlas Suresi Kur'an-ı Kerim'de yer alan en kısa sure özelliğine sahiptir. İhlas samimi olmak, dine içtenlikle bağlanmak anlamlarına gelmektedir. Namazlarda okunan sureler arasında yer almaktadır. Sure Kulhuvallahu Ehad olarak başlar. İhlas Suresi Mekke'de indirilmiştir. Sûrede Allah Teâlâ’nın bazı sıfatları veciz bir şekilde ifade edilip tevhit inancının önemine dikkat çekilmiştir. Okuması oldukça faziletli surelerdendir. İhlas Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, tefsiri, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali için "İhlas Suresi Oku ve Dinle" içeriğimize göz atabilirsiniz.
24.10.2023 Sureler
A’raf Suresi Oku: A’raf Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
A’raf Suresi Oku: A’raf Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali A’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır. A’raf Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, konusu, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali ile ilgili bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
24.10.2023 Sureler
Meryem Suresi Okunuşu ve Anlamı - Meryem Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali
Meryem Suresi Okunuşu ve Anlamı - Meryem Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali Kur'an-ı Kerim'in 19. suresi olan Meryem Suresi 98 ayetten oluşur. Mekke döneminde indiğine inanılan sure Kur'an-ı Kerim'de 16. cüzde ve 304. sayfada yer alıyor. Meryem Suresi Meryem'in İsa'yı dünyaya getirişini anlatmaktadır. Okuması ve dinlemesi oldukça faziletli sureler arasında yer alır. Surenin 58. ve 71. ayetleri ise Medine döneminde indiğine inanılmaktadır. Meryem suresi, içerisinde tilavet secdesi bulunan surelerin de arasındadır. Meryem Suresi Türkçe okunuşu, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
24.10.2023 Sureler
Beled Suresi Okunuşu ve Anlamı - Beled Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
Beled Suresi Okunuşu ve Anlamı - Beled Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali Kur’an-ı Kerim’i okumak ve dinlemek, Müslümanlar tarafından sıkça yapılan ibadetler arasında yer almaktadır. Beled Suresi de bu kapsamda okunan ve ezberlenen sureler arasındadır. Beled Suresi, Kur’an-ı Kerim’deki sıralamayla 90. sırada bulunmaktadır. Bu surenin içerisinde insanların zor şartlarda dünyaya getirildiği vurgulanmaktadır. Yüce gayelere erişebilmek için de dünyada başa gelen sıkıntılara göğüs gerilmesi gerektiği öğütlenmektedir. Dünyadaki servetine güvenerek Allah’a karşı gelenlerin de büyük bir aldanma içerisinde olduğu anlatılmaktadır. Beled Suresi’nin adı 2. ayette yer alan “şehir, yer ve belde” terimlerinden gelmektedir. Beled Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
24.10.2023 Sureler
Beyyine Suresi Okunuşu ve Anlamı: Beyyine Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali
Beyyine Suresi Okunuşu ve Anlamı: Beyyine Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali Kur'an-ı Kerim'in 98. suresi olan Beyyine suresi toplam 8 ayettir. Medine döneminde nazil olmuştur. İsmini, ilk ayette geçen ‘beyyine’ kelimesinden almıştır. Beyyine Türkçe ‘burhan, delil’ anlamına gelmektedir. Beyyine suresi, inkar edenlerin ‘bir delil, bir burhan’ gelmeden, Yahudi ve Hıristiyanların dinlerinden ayrılmayacaklarını ifade ederek başlamaktadır. Delilin Kur’an olduğu ve Kur’an’ın doğru ve tertemiz olduğu buyrulmaktadır. Beyyine Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
24.10.2023 Sureler

Benzer Haber Etiketleri

İhlas Suresi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.