İhtiyaç

İhtiyaç

Son dakika İhtiyaç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İhtiyaç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İhtiyaç haber sayfamızda...

İhtiyaç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 56.888 ihtiyac haberi bulunmuştur.
IMF'den aşağı yönlü risklere karşı uyarı
IMF'den aşağı yönlü risklere karşı uyarıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, küresel ekonomik görünümün oldukça belirsiz ve aşağı yönlü risklerin hakim olduğunu belirterek, enflasyon ve borç seviyelerinin birçok ekonomide yükseldiğini ifade etti.
28.10.2021Uzmanpara
‘Çok yakında günlük  vaka sayısı düşecek’
‘Çok yakında günlük vaka sayısı düşecek’Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.
28.10.2021Gündem
İspinoz Kuşu Ne Yer, Nerede Yaşar? Kısaca Özellikleri Nelerdir?
İspinoz Kuşu Ne Yer, Nerede Yaşar? Kısaca Özellikleri Nelerdir?Dünyada ve ülkemizde en çok sevilen hayvanlardan arasında kuşlar yer alıyor. Kuşlar pek çok türü bulunan özellikleri ile insanlarda büyük bir hayranlık uyandıran canlılardır. Son zamanlarda kafes kuşu olarak da beslenilmeye başlayan İspinoz kuşu pek çok kişinin en çok merak ettiği kuş türleri arasında yer alıyor. İspinoz kuşu ne yer, nerede yaşar sizler için derledik.
28.10.2021Eğitim
Pamukkale’de eğitime değer katacak proje
Pamukkale’de eğitime değer katacak projePandemi dönemini fırsata çeviren Pamukkale Belediyesi, ilk ve orta dereceli okullar ile liselerin eksikliklerini teker teker belirledi.
27.10.2021Ege
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tezkere' açıklaması: CHP, HDP'ye boyun eğdi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tezkere' açıklaması: CHP, HDP'ye boyun eğdiPartisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin tezkere kararına tepki gösterdi. "Tezkerenin amacı sınırlarımız boyunca kurulmak istenen terör koridoruna izin vermemek ve saldırıları kaynağında kurutmaktır." diyen Erdoğan, "Son tezkere oylaması öncesi HDP yöneticileri çıktılar ve CHP'ye bir çağrı yaptılar. Açıkça CHP tehdit edildi. Onurlu bir parti ve liderin çıkıp, 'Siz kimsiniz bizi tehdit ediyorsunuz, kendi politikamızı kendimiz belirleriz' diyerek ağzının payını vermesi gerekiyordu. Ama karşımızda artık böyle bir CHP söz konusu değildir. Türkiye'nin en büyük ikinci partisi HDP'ye boyun eğdi." ifadelerini kullandı.
27.10.2021Siyaset
IMF'den ekonomik görünümdeki aşağı yönlü risklere karşı uyarı
IMF'den ekonomik görünümdeki aşağı yönlü risklere karşı uyarıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, küresel ekonomik görünümün oldukça belirsiz ve aşağı yönlü risklerin hakim olduğunu belirterek, enflasyon ve borç seviyelerinin birçok ekonomide yükseldiğini ifade etti.
27.10.2021Ekonomi
Otantik liderliğin pandemide hayat kurtaran 5 temel özelliği
Otantik liderliğin pandemide hayat kurtaran 5 temel özelliğiOtantik liderler, pandemide fark yaratıyor. Köklerini bilen koruyan, kültürel yerel reflekslerin farkında olan, global düşünen ve evrensel değerleri dikkate alan yetkinliklerin güçlendirilmesi, “otantik liderler” de öne çıkıyor. Otantik liderler, güç, para veya mevki gibi kişisel çıkarları için değil; izleyenlere yol göstericilik ve destekleyicilik yapmayı önemsediği için zor zamanların güçlü liderleri oluyorlar.
27.10.2021Yaşam
Muhabbet Kuşu Nasıl Yıkanır Ve Yıkanmaya Alıştırılır?
Muhabbet Kuşu Nasıl Yıkanır Ve Yıkanmaya Alıştırılır?Her canlının olduğu gibi muhabbet kuşlarının da temizlenmeye ihtiyacı vardır. Muhabbet kuşları, bu ihtiyaçlarını genellikle kendileri karşılar. Yine de ev ortamında yaşayan muhabbet kuşları normalde daha çok kirlenmeye maruz kalabilecekleri için zaman zaman daha detaylı bir bakıma ihtiyaç duyabilir. Muhabbet kuşu nasıl yıkanır ve yıkanmaya alıştırılır sizler için derledik.
27.10.2021Evcil Hayvan
Türk mühendisi "gücü çevirdi" ambargoyu aştı
Türk mühendisi "gücü çevirdi" ambargoyu aştıTürk savunma sanayisi bünyesinde yürütülen faaliyetlerle kritik önemdeki alt sistem ve birimlerin yerlileştirme çalışmaları hız kesmeden sürüyor.
27.10.2021Teknoloji
D Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? D Vitamini İçeren Besinler...
D Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? D Vitamini İçeren Besinler...D vitamini sağlığın önemli bir bileşenidir. Bu selamlanan vitamin en çok kemik sağlığından sorumludur. D vitamini eksikliği pek çok soruna neden olabilir. Diğer yandan aşırı D vitamini, vücudun çok fazla kalsiyum emmesine neden olarak kalp hastalığı ve böbrek taşı riskinin artmasına neden olabilir. Bu yüzden D vitamini değerlerine çok dikkat etmek gerekmektedir. İşte, D vitamini hakkında merak edilen tüm detayları derledik.
27.10.2021Püf Noktası
Çubuk Kraker Kaç Kalori? Çubuk Krakerin Protein, Vitamin Ve Besin Değerleri
Çubuk Kraker Kaç Kalori? Çubuk Krakerin Protein, Vitamin Ve Besin DeğerleriModern çağın kendine özgü temposu zaman içerisinde insanların günlük rutinini de etkiler olmuştur. Nitekim günümüzde uzun saatler yemek hazırlamakla ve yemek sofrasında oturmakla geçirilememekte. Buna kişilerin zamanı ve çoğu kez ortamı da uygun değildir. Bu sebeple zorunluluktan dolayı küçük atıştırmalıklara, hazır gıdalar ihtiyaç duyulmaktadır. İşte paketli ürünlerden olan çubuk kraker kaç kaloridir, protein, vitamin değeri nedir ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
27.10.2021Püf Noktası
Bakan açıkladı! Türk Ceza Kanunu'nda yeni düzenleme
Bakan açıkladı! Türk Ceza Kanunu'nda yeni düzenlemeAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, ayrımcılık ve nefret suçlarına ilişkin Türk Ceza Kanunu'nda yeni bir düzenleme yapılacağını bildirdi.
27.10.2021Siyaset
Lastik Hava Basıncı Kaç Olmalıdır? Fazla Olursa Ve Az Olursa Ne Olur?
Lastik Hava Basıncı Kaç Olmalıdır? Fazla Olursa Ve Az Olursa Ne Olur?Daha az yakıt harcamak ve sürüş güvenliği sağlamak açısından, araçların hava lastiklerini düzenli kontrol etmek çok önemlidir. Tabii her aracın lastik özelliklerine bağlı olarak farklı ölçüleri bulunur. Peki, lastik hava basıncı kaç olmalıdır? Fazla olursa ve az olursa ne olur? İşte bu konuda bilmeniz gerekenler.
27.10.2021Otomobil
Kışın güzelliği korumanın püf noktaları
Kışın güzelliği korumanın püf noktalarıCildimizin desteğe en çok ihtiyaç duyduğu kış aylarında doğal malzemeler kullanılarak düzenli ve doğru bakımının yapılmasının önemli olduğunu vurgulayan Doç.Dr. İbrahim Aşkar, "Kış aylarında siyah nokta ve yağlı ciltlerin iyi bir bakımla sivilceye meydan vermeyecek şekilde temizlenmesi gerekir" dedi.
27.10.2021Cilt Bakımı
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan Biontech için flaş 3'üncü doz açıklaması!
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan Biontech için flaş 3'üncü doz açıklaması!İki doz Biontech aşısı olanların 3’üncü dozu ne zaman olacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Koronavirüs varyantlarındaki artış ve özellikle en tehlikeli olarak tanımlanan Delta varyantının dünya genelinde yayılması ise akıllara “3’üncü doz aşının içeriği daha farklı ve güçlü olur mu?” sorusunu getiriyor. Bugün yapılacak Bilim Kurulu toplantısı öncesi, Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, önemli açıklamalarda bulundu.
27.10.2021Gündem
Bakan Özer duyurdu! Eğitimde 5 yaş grubuna zorunluluk
Bakan Özer duyurdu! Eğitimde 5 yaş grubuna zorunlulukMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda 5 yaşın zorunlu eğitim kapsamına alınması yönündeki hedefe ilişkin, "Hedefe ulaşmak için tüm planları ve bütçe yapılandırmamızı yapıyoruz." dedi.
27.10.2021Gündem
İzmir depreminden etkilenen işletmeler yaralarını KOSGEB ile sardı
İzmir depreminden etkilenen işletmeler yaralarını KOSGEB ile sardıİzmir'de geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanlığı tarafından verilen "İzmir İli Acil Destek Kredisi", sarsıntıdan etkilenen işletmelere can suyu oldu.
27.10.2021Ekonomi
Türk tarım ürünlerinin ihraç pazarlarındaki kalite imajı korunacak
Türk tarım ürünlerinin ihraç pazarlarındaki kalite imajı korunacakTicari kalite denetimlerinin etkin şekilde yürütülmesiyle tarım ürünlerinin ihraç pazarlarındaki kalite imajı korunacak ve uluslararası kalite standartlarını karşılaması sağlanacak.
27.10.2021Ekonomi
Okul ve aile iş birliğinin çocuk gelişim ve başarısı üzerindeki etkileri
Okul ve aile iş birliğinin çocuk gelişim ve başarısı üzerindeki etkileriOkul ve aile iki farklı toplumsal kurumdur ve farklı beklentiler etrafında şekillenmişlerdir. Bu iki farklı kurumun çocukların öğrenim-eğitim konusunda çıkar birliği geliştirmesi, yapılan araştırmalarda görüldüğü üzere verimliliği arttıran en önemli faktördür. Özel Ata Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi, okul ve aile iş birliğinin çocuğun başarı ve gelişimi üzerindeki etkilerini açıkladı.
27.10.2021Eğitim
Son dakika! Erdoğan: Kovid 19 tedarik zincirinde kırılmalara neden olmuştur
Son dakika! Erdoğan: Kovid 19 tedarik zincirinde kırılmalara neden olmuşturCumhurbaşkanı Erdoğan, İİT 8. Gıda Güvenliği Konferansı'na video mesaj gönderdi. Erdoğan, "Kovid 19 tedarik zincirinde kırılmalara neden olmuştur." dedi.
27.10.2021Siyaset
Esnaf, çiftçi ve yatırımcıya destek
Esnaf, çiftçi ve yatırımcıya destekHazine ve Maliye Bakanlığı’nın TBMM’ye sunduğu 2022 bütçe teklifine göre, yatırımcı, esnaf ve çiftçiye gelecek yıl da destek verilecek. Sermaye yapısının güçlendirilmesi, finansman araçlarının karşılanması ve yatırım amacıyla yapılacak sermaye transferleri 2022’de 38.7 milyar lira olarak öngörüldü.
27.10.2021Ekonomi
Kütüphanesiz okul kalmayacak
Kütüphanesiz okul kalmayacakMEB ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, okullarda kütüphane sayısını artırmak için harekete geçti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “2021 yılı sonuna kadar kütüphanesi olmayan okul kalmayacak. Mevcut kütüphaneler de yenilenmiş ve zenginleştirilmiş olacak” dedi. Proje, iki ayda, 57 bin 108 okulda tamamlanacak
27.10.2021Eğitim
Şehriye Çorbası Kaç Kalori? Şehriye Çorbasının Protein, Vitamin Ve Besin Değerleri
Şehriye Çorbası Kaç Kalori? Şehriye Çorbasının Protein, Vitamin Ve Besin DeğerleriTürk mutfağı, dünyanın sayılı mutfakları arasında yer almaktadır. Türk mutfağının bilinen ünlü yemeklerinin yanında her bölgenin kendi yöresel yemekleri de vardır. Yöresel çorbalar çeşitliliği çok fazla iken hemen her yerde severek tüketilen şehriye çorbası, şehriye çorbasının protein ve vitamin değer gibi pek çok konuyu sizler için derledik.
27.10.2021Püf Noktası
Frappuccino Nedir, Nasıl Yapılır? Frappuccino Özellikleri Nelerdir?
Frappuccino Nedir, Nasıl Yapılır? Frappuccino Özellikleri Nelerdir?Günümüzde farklı lezzetlerde pek çok kahve çeşidi bulunmaktadır. Frappuccino bunlardan birisidir. Her mevsim severek tüketilen frappuccino pek çok kişi tarafından evlerde hazırlanmaktadır. Peki frappuccino nedir, nasıl yapılır? Frappuccino özellikleri nelerdir? Sizlere frappuccino hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
26.10.2021Eğitim
Faiz indirimi başladı mı? Konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte faiz indirimi olan bankalar
Faiz indirimi başladı mı? Konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte faiz indirimi olan bankalarKamu bankalarından faiz indirimi geldi. Ticaret ve konut kredi faizleri 2 puan düşürüldü. 3 kamu bankasında uygulanan faiz oranları ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapıldı. Peki, hangi bankalar faiz indirimi yaptı? Konut kredisi oranı ne kadar oldu?
26.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

son dakika haberlerIMFekonomikoronavirüserdoğan

İhtiyaç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.