İklimi

İklimi

Son dakika İklimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İklimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İklimi haber sayfamızda...

İklimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.028 iklimi haberi bulunmuştur.
Tekstil mühendisi kadın mesleğini bırakıp arıcı oldu
Tekstil mühendisi kadın mesleğini bırakıp arıcı olduİzmir'de özel bir şirkette 6 yıllık tekstil mühendisliği kariyerini bırakarak Dalaman ilçesinde arıcılık yapmaya başlayan Aslı Temiz, işlerini büyüterek sektörde kaliteli ürün hazırlamak istiyor.
26.10.2021Haberler
Son dakika haberi: Erdoğan 'paniğe kapıldılar' dedi ve geri adım atan elçilere net mesaj verdi: Daha dikkatli olacaklar
Son dakika haberi: Erdoğan 'paniğe kapıldılar' dedi ve geri adım atan elçilere net mesaj verdi: Daha dikkatli olacaklarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 büyükelçinin geri adım atması ilgili olarak, "Viyana Sözleşmesi'nin 41'inci maddesine, yani ülkelerin kanunlarına ve nizamlarına uyulacağı, içişlerine karşılamayacağı taahhüdüne bağlılıklarını ifade eden bu büyükelçilerin artık Türkiye'nin egemenlik hakları konusundaki beyanlarında daha dikkatli olacaklarına inanıyoruz." dedi.
25.10.2021Siyaset
Kilis'te zeytinin yağa dönüşüm yolculuğu başladı
Kilis'te zeytinin yağa dönüşüm yolculuğu başladıTürkiye'nin önemli zeytin üretim merkezlerinden Kilis'te, zeytin hasadına ve tescilli Kilis zeytinyağının üretimine başlandı.
25.10.2021Ekonomi
Hırsızlığın olmadığı ülke
Hırsızlığın olmadığı ülkeUzak Doğu’nun 63 adadan oluşan şehir devleti Singapur, küçük bir ada ülkesi olmasına rağmen, zengin ekonomisi ile biliniyor. Singapur aynı zamanda sıcak iklimi sayesinde, kuzey ülkelerinde yaşayanlar için bulunmaz bir seyahat destinasyonu. Bu küçük ülke, ilginç yasakları ve kuralları ile de oldukça popüler. Gelin onlara biraz daha detaylı bakalım.
25.10.2021Tatil
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memurlara çağrı: Sakın ha bu oyunlara gelmeyin!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memurlara çağrı: Sakın ha bu oyunlara gelmeyin!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara yönelik sözlerine ilişkin memurlara seslenen Erdoğan, "Sakın bu oyunlara gelmeyin, memur olarak görevinizi yaptığınız sürece bunların hiçbiri kılınıza dokunamaz." ifadelerine yer verdi.
23.10.2021Siyaset
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru Dağılımı
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru DağılımıYKS ÖSYM tarafından uygulanan üniversite giriş sınavıdır. Lise mezunu veya lise son sınıf öğrencileri lisans eğitimi almak için bu sınava girebilir. YKS toplamda 3 oturumdan oluşur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği YKS’nin 1. Oturumu TYT’dir. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkına sahip olurlar. AYT sınavı alan bilgisi ölçerken, YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. TYT ve AYT konuları arasında matematik, Türkçe, geometri, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü yer almaktadır. YDT sınavına Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri tercih edilerek girilir. 2022 TYT, AYT VE YDT konuları ve soru dağılımı için “2022 YKS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.10.2021Eğitim
TYT Konuları 2022: Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya ve Tarih TYT Konuları
TYT Konuları 2022: Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya ve Tarih TYT KonularıTYT, üniversite giriş sınavı olan YKS’nin ilk oturumdur. Her yıl binlerce öğrenci üniversiteye girmek için bu sınava tabi tutulur. 2. oturum AYT ve 3. YDT sınavlarına hak kazanmak isteyen öğrencilerin bu sınava girmesi zorunludur. Aksi taktirde diğer oturum sınavlarına giremezler. Lisan eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği TYT konuları arasında matematik, Türkçe, biyoloji, fizik, coğrafya, kimya, tarih, din kültürü ve felsefe yer almaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan TYT’de toplamda 120 soru bulunur ve sınava giren öğrencilerin toplam süresi ise 135 dakikadır. 2022 yılında TYT konuları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.10.2021Eğitim
Bakan Yardımcısı Birpınar'dan 'iklim değişikliği' uyarısı
Bakan Yardımcısı Birpınar'dan 'iklim değişikliği' uyarısıÇevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, kötü yapılan her şeyin iklimi değiştirebildiğini belirterek, "Kestiğiniz her ağaç veya piknik yaptıktan sonra bıraktığınız çöp ve ondan dolayı yanan orman iklim değişikliğine sebep oluyor." dedi.
21.10.2021Siyaset
Nijerya nerede, dünya haritasındaki konumu? Nijerya'nın iklimi, dini, doğal kaynakları ve merak edilenler...
Nijerya nerede, dünya haritasındaki konumu? Nijerya'nın iklimi, dini, doğal kaynakları ve merak edilenler...Nijerya nerede sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrika ziyaretlerinde sıradaki durağının Nijerya olması bekleniyor. Nijerya'nın başkenti Abuja'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesi büyük heyecan yaşanıyor. Peki Nijerya nerede, başkenti neresidir?
20.10.2021Gündem
YÖK, bilimsel üretkenliğe odaklandı
YÖK, bilimsel üretkenliğe odaklandıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 14 üniversite rektörüyle birlikte Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği’nin (BKÜB) toplantısına katıldı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Özvar, Orta Karadeniz’den Doğu Marmara’ya uzanan havzadaki üniversitelerin birikimlerini bir potada değerlendirme imkânı sağlayan birliğin, iyi üniversitenin nasıl ortaya çıkarılacağı ideali doğrultusunda olduğuna inandığını belirtti.
20.10.2021Eğitim
Angola nerede, hangi kıtada, dini inancı nedir? Angola iklimi, konumu ve milli geliri hakkında bilgiler...
Angola nerede, hangi kıtada, dini inancı nedir? Angola iklimi, konumu ve milli geliri hakkında bilgiler...Angola ile ülkemiz arasında vize muafiyetinin getirilmesinin ardından vatandaşlar Angola nerede, hangi kıtada dili, dini ve nüfusu hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya başladı. Peki Angola'nın haritadaki konumu, nedir, nüfusu, dini ve iklimi hakkında merak edilenler...
19.10.2021Gündem
Karayip Denizi Nerededir? İç Deniz Midir, Kenar Deniz Midir?
Karayip Denizi Nerededir? İç Deniz Midir, Kenar Deniz Midir?Karayip denizi, dünyanın en önemli denizleri arasında yer alır. Karayip Denizi, Antil Denizi şeklinde de bilinir. Aynı zamanda Karayip Denizi, Atlas Okyanusu'nun alt havzasıdır. Karayip Denizi, yaklaşık olarak 2,640,000 km²'lik alan ile dünyanın en geniş tuzlu suyuna sahip olan denizleri arasında yer alır. Karayip denizi nerededir sizler için derledik.
18.10.2021Eğitim
Merkel'den Türkiye ziyareti paylaşımı
Merkel'den Türkiye ziyareti paylaşımıAlmanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesini sosyal medya hesaplarından paylaştı.
16.10.2021Dünya
Türkiye'nin karpuz ihracatı 9 ayda 21 milyon doları geçti
Türkiye'nin karpuz ihracatı 9 ayda 21 milyon doları geçtiTürkiye'nin ocak-eylül döneminde gerçekleştirdiği karpuz ihracatının tutarı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artarak 21 milyon doları aştı.
16.10.2021Ekonomi
Bakan Kurum, depremzedeler için yapılan konutların inşaatlarını inceledi
Bakan Kurum, depremzedeler için yapılan konutların inşaatlarını incelediÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de 30 Ekim 2020’de yaşanan depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için yapılan konutlara ilişkin, "Depremzedeler dışında ilave bir yoğunluğu getirmeyeceğiz. Biz bir dönüşüm yaparken istiyoruz ki komşularımız vatandaşlarımız bir arada olsun, dışardan biri gelmesin. Bu anlayışla projelerimiz yaptık." dedi.
15.10.2021Gündem
Türkiye'de Deniz Olan Ve Olmayan İller Hangileridir?
Türkiye'de Deniz Olan Ve Olmayan İller Hangileridir?Türkiye’nin üç yanı denizlerle çevrilidir. Türkiye'de toplam 81 il bulunur. Bu şehirlerin bazılarının denize kıyısı bulunurken bazılarının ise denize kıyısı bulunmuyor. Ülkemizde toplamda 28 şehrin denize kıyısı vardır. Aynı zamanda ülkemizdeki en uzun sahil şeridi ise, Karadeniz bölgesinde yer alır. Türkiye'de deniz olan ve olmayan iller hangileridir sizler için derledik.
15.10.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çalışma hayatının geleceğini şekillendirecek olan bizleriz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çalışma hayatının geleceğini şekillendirecek olan bizlerizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Asgari ücret desteği ve kısa çalışma ödeneği gibi araçlarla istihdamı ve işçimizin emeğini koruduk. Asgari ücreti, paydaşların eşit olarak temsil edildiği asgari ücret komisyonunun kararları doğrultusunda, işçimizi enflasyona ezdirmeyecek şekilde belirledik." dedi.
14.10.2021Siyaset
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolundaYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yeniden şekillenen küresel tedarik zincirinde stratejik üs haline gelen Türkiye, jeopolitik konumu ve sunduğu maliyet avantajıyla uluslararası şirketlerin radarına girmeye devam ediyor.
14.10.2021Ekonomi
Bodrum’da herkese göre tatil seçeneği var
Bodrum’da herkese göre tatil seçeneği varBodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Brüksel’deki Global Tourism Forum Liderler Zirvesi’nde ülkemizi ve Bodrum’u temsil etti.
13.10.2021Ege
İnovasyonda, akla ilk İzmir gelecek
İnovasyonda, akla ilk İzmir gelecekİZSİAD’a konuk olan İYTE Rektörü Prof. Dr. Baran, İzmir’in sahip olduğu avantajlar ve sanayi-akademi işbirliği ile Türkiye’nin inovasyon kenti rolünü üstlenebileceğini belirtti
13.10.2021Ege
Son dakika! 'Siyasi cinayetler' iddiasına soruşturma
Son dakika! 'Siyasi cinayetler' iddiasına soruşturmaGelen son dakika bilgisine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı siyasetçilerin basın organlarına yansıyan "siyasi cinayetler işlenebileceği" iddialarıyla ilgili resen soruşturma başlattı.
13.10.2021Gündem
Torosların 'gök üzümü' tavan arasında kurutularak sofralara geliyor
Torosların 'gök üzümü' tavan arasında kurutularak sofralara geliyorKonya'nın Orta Toroslardaki Hadim ilçesinde yetiştirilen, hasat sonunda evlerin tavan araları ve gölgede kurutularak tüketiciye ulaştırılan "gök üzüm" için üreticilerin mesaisi sürüyor.
12.10.2021Ekonomi
‘Elinizdeki bilgileri savcıya verin’
‘Elinizdeki bilgileri savcıya verin’İletişim Başkanı Fahrettin Altun, muhalefetin, “siyasi cinayetler” işleneceği yönündeki iddialarına ilişkin, “Ülkemizde korku iklimi oluşturmayı amaçlayan bu tür iddiaları gündeme getirenleri, ellerindeki bilgileri savcılarımızla paylaşmaya davet ediyoruz. Sorumsuz bir şekilde gündeme getirilmeye başlanan bu yalanlar üzerinden milletimizin devlete olan güveni hedef alınmaktadır” dedi.
12.10.2021Siyaset
İletişim Başkanı Altun'dan 'siyasi cinayetler' iddiasıyla ilgili açıklama
İletişim Başkanı Altun'dan 'siyasi cinayetler' iddiasıyla ilgili açıklamaİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Muhalefet partilerinin kimi temsilcileri ardı ardına, ülkemizde “siyasi cinayetler” olacağı iddialarını gündeme getirmektedir. Ülkemizde korku iklimi oluşturmayı amaçlayan bu tür iddiaları gündeme getirenleri, ellerindeki bilgileri savcılarımızla paylaşmaya davet ediyoruz." dedi.
11.10.2021Siyaset
Sakarya'nın coğrafi işaretli 'bal kabağı'nın tarladan sofraya yolculuğu başladı
Sakarya'nın coğrafi işaretli 'bal kabağı'nın tarladan sofraya yolculuğu başladıSakarya'nın coğrafi işaret tesciline sahip bal kabağı, ekiminden hasadına, taşınmasından usta ellerde pişip sofralara ulaşmasına kadar uzun bir yolculuğun ardından damakları şenlendiriyor.
10.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeson dakika haberlerCoğrafyaİklimEkonomi

İklimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.